Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 150 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 101-бабының 8-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдері бекітілісін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Инвестициялық саясат және инфрақұрылымды дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты бес жұмыс күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 бұйрығымен
бекітілген
Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдері (бұдан әрі – Рәсімдер) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 101-бабының 8-тармағына сәйкес әзірленді және "Жайлы мектеп" білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобасын іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдерін көздейді.
2. Осы Рәсімдерде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Ұлттық жоба – "Жайлы мектеп" білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба (бұдан әрі – Ұлттық жоба);
2) Дирекция – тапсырыс берушінің және жобаны басқарудың функциялары берілген Ұлттық жобада (бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру бойынша) көзделген жұмыстардың, қызметтердің кешенін жүзеге асыратын "Samruk-Kazyna Construction" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Дирекция);

Об утверждении Процедур исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 150
В соответствии с пунктом 8 статьи 101 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Процедуры исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования.
2. Департаменту инвестиционной политики и инфраструктурного развития Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения Республики Казахстан Г. Бейсембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
Процедуры исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Процедуры исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования (далее – Процедуры) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 101 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и предусматривают процедуры исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта "Комфортная школа" в области образования.
2. В настоящих Процедурах используются следующие основные понятия:
1) Национальный проект – пилотный национальный проект в области образования "Комфортная школа" (далее - Национальный проект);
2) Дирекция – Акционерное общество "Samruk-Kazyna Construction", наделенное функциями заказчика и управления проектом, осуществляющее комплекс работ, услуг, предусмотренных Национальным проектом (по реализации бюджетных инвестиционных проектов) (далее – Дирекция);

3) орта білім беру ұйымының объектісі – Ұлттық жобаның талаптарына сәйкес келетін "орта білім беру ұйымының объектісі" немесе "мектеп" нысаналы мақсаты бар тұрғын емес ғимарат (бұдан әрі – Объект).
2-тарау. Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімі
3. Құзыретінің шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімі басқаратын жергілікті атқарушы органға (бұдан әрі – ЖАО) аударатын республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі болып табылатын білім беру саласындағы орталық уәкілетті орган (бұдан әрі – РББӘ) Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салуға бөлінген республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері және (немесе) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансфертті (бұдан әрі – НДТ) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері бекітілген бөлінуге және тиісті республикалық бюджеттік бағдарлама бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес жүргізеді.
4. ЖАО атынан сәулет, қала құрылысы, құрылыс саласындағы жергілікті мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (бұдан әрі – ЖББӘ) тиісті жергілікті бюджеттік бағдарлама/кіші бағдарлама бойынша 431 "Жаңа объектілер салу және қолда бар объектілерді реконструкциялау" шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Ұлттық жоба шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша бюджет қаражаттарын аударады.
5. Бөлінген НДТ сомаларын игеруді ЖББӘ және Дирекция Ұлттық жобаға сәйкес жүргізеді.
6. ЖББӘ Дирекциямен:
1) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 22-тарауының және Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 33-тарауының (Ерекше бөлім) нормаларына сәйкес Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау - іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға арналған шарт (бұдан әрі – Құрылысқа арналған шарт);
2) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 22-тарауының және Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 33-тарауының (Ерекше бөлім) нормаларына сәйкес жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарт (бұдан әрі – Басқаруға арналған шарт) жасайды.
7. ЖББӘ мемлекеттік қазынашылық органдарына Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 272 бұйрығымен бекітілген 2025 қаржы жылына арналған бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларынының (бұдан әрі – № 272 Қағида) 80-қосымшасы нысаны бойынша Құрылысқа арналған шартты және Басқаруға арналған шартты тіркеуге өтінімдерді беріп, № 272 Қағидаларының 77-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге өтінімдер тізілімімен қоса бере отырып қағаз жеткізгіштерде екі данада (әрқайсысы) шарттардың (қосымша келісімдердің) түпнұсқалары мен көшірмелерін енгізеді.
Бұл ретте тіркелген шарттың (қосымша келісімнің) қағаз жеткізгіштегі көшірмесі мемлекеттік қазынашылық органында қалады.
ЖББӘ осы тармақта көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларынан сканерленген бейнелерін қоса бере отырып № 272 Қағидаға сәйкес нысан бойынша ЖББӘ басшысының және бас бухгалтерінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қолдары қойылған өтінімнің электрондық бейнесін "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Қазынашылық-клиент" АЖ) бойынша қалыптастырады.

3) объект организации среднего образования – нежилое здание с целевым назначением "объект организации среднего образования" или "школа", соответствующее требованиям Национального проекта (далее – Объект).
Глава 2. Процедура исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования
3. Центральный уполномоченный орган в области образования, являющийся администратором республиканской бюджетной программы (далее – АРБП), который перечисляет местному исполнительному органу, возглавляемому акимом области, города республиканского значения и столицы, осуществляющему в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и (или) целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан, выделенные на строительство Объектов в рамках Национального проекта (далее – ЦТР) в соответствии с утвержденным распределением ЦТР бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы и согласно плану финансирования по соответствующей республиканской бюджетной программе.
4. МИО в лице администратора местных бюджетных программ, осуществляющего функции местного государственного управления в области архитектуры, градостроительства, строительства (далее – АМБП), производит перечисление бюджетных средств по проектам, реализуемым в рамках Национального проекта, по соответствующей местной бюджетной программе/подпрограмме по специфике экономической классификации расходов 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов".
5. Освоение выделенных сумм ЦТР производится АМБП и Дирекцией в соответствии с Национальным проектом.
6. АМБП заключает с Дирекцией:
1) договор на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству Объектов в рамках Национального проекта (далее – Договор на строительство) в соответствии с нормами главы 22 Гражданского кодекса Республики Казахстан и главы 33 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть);
2) договор на осуществление услуг по управлению проектом (далее - Договор на управление) в соответствии нормами главы 22 Гражданского кодекса Республики Казахстан и главы 33 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть).
7. АМБП предоставляет в органы государственного казначейства заявки на регистрацию Договора на строительство и Договора на управление по форме приложения 80 к Правилам исполнения бюджета и его кассового обслуживания на 2025 финансовый год, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 272 (далее - Правила № 272), на бумажных носителях в двух экземплярах (каждый) с реестром заявок на регистрацию гражданско-правовой сделки государственных учреждений по форме согласно приложению 77 Правил № 272, с приложением оригиналов и копий договоров (дополнительных соглашений).
При этом, копия зарегистрированного договора (дополнительного соглашения) на бумажном носителе остается в органе государственного казначейства.
По Информационной системе "Казначейство-клиент" (далее - ИС "Казначейство-клиент") АМБП формирует электронный образ заявки по форме, согласно Правил № 272, с прикреплением сканированных образов с оригиналов документов, перечисленных в настоящем пункте, подписанные электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя и главного бухгалтера АМБП.

8. ЖББӘ осы Рәсімдердің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес Дирекцияның жұмыстар мен қызметтер кешенін көрсетуді жүзеге асыруға арналған өтінімдері негізінде Құрылысқа арналған шарт және Басқаруға арналған шарт бойынша бюджет қаражаттарын аударады.
9. ЖББӘ Дирекциядан қаржыландыруға өтінім келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде ЖББӘ-ның мемлекеттік қазынашылық органына төлем шотын және Дирекцияның өтінімін ұсынып тиісті бюджеттік бағдарламасы бойынша бекітілген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары шегінде мәлімделген бюджет қаражаты көлемін аударуды жүзеге асырады.
10. ЖББӘ:
1) мемлекеттік қазынашылық органында ашылған Дирекцияның қолма-қол ақшаны бақылау шотына (бұдан әрі – ҚБШ) Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін орындағаны үшін Құрылысқа арналған шарт бойынша;
2) Дирекцияның екінші деңгейдегі банктегі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдағы шотына Басқаруға арналған шарт бойынша бюджет қаражатын аударады.
11. Пайдалануға берілген Объектілер бойынша бюджет қаражаты үнемделген кезде Дирекция Оъектіні қабылдау-тапсыру актісіне Дирекция мен ЖАО қолдары қойылған кезден бастап он жұмыс күні ішінде ЖББӘ-ның ҚБШ-сына үнемделген сомаларды қайтарады.
12. ЖББӘ Қазақстан Республикасының бюджет бюджет заңнамасында белгіленген мерзімдерде Дирекциядан түскен үнемделген сомаларды республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз етеді.
13. Дирекция ЖББӘ Дирекцияның объектілерді салу барысын мониторингтеу жөніндегі ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 229 Қағидалар) Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларының 3 немесе 3-1, 4 немесе 4-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша орындалған жұмыстардың актілерін (сканерленген форматта) қоса бере отырып, осы Рәсімдердің 3 және 4-қосымшаларында көзделген нысандар бойынша Құрылысқа арналған шартта және Басқаруға арналған шартта көзделген нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған қаражаттар бойынша есепті және қабылданған жұмыстардың тізбесін жартыжылдықта бір рет, кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, ұсынады.
14. ЖАО жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, осы Рәсімдердің 5-қосымшасында көзделген нысан бойынша НДТ игерілуі туралы есепті ЖББӘ-не ұсынады.

8. АМБП производит перечисление бюджетных средств по заключенному Договору на строительство и Договору на управление на основании заявок на осуществление комплекса работ и оказания услуг Дирекции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Процедурам.
9. АМБП в течение трех рабочих дней с даты поступления от Дирекции заявки на финансирование осуществляет перечисление заявленного объема бюджетных средств в пределах утвержденного плана финансирования по платежам по соответствующей бюджетной программе АМБП путем предоставления в орган государственного казначейства счета к оплате и заявки Дирекции.
10. АМБП осуществляет перечисление бюджетных средств:
1) по Договору на строительство за выполнение комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству Объектов в рамках Национального проекта на контрольный счет наличности Дирекции, открытый в органе государственного казначейства (далее – КСН);
2) по Договору на управление на счет Дирекции в банке второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
11. При образовании экономии бюджетных средств по введенным в эксплуатацию Объектам, Дирекция производит возврат сумм экономии на КСН АМБП в течение десяти рабочих дней с момента подписания акта приема-передачи Объекта Дирекцией и МИО.
12. АМБП поступившие от Дирекции суммы экономии обеспечивает возврат в республиканский бюджет в сроки, установленные бюджетным законодательством Республики Казахстан.
13. Дирекция один раз полугодие, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет АМБП посредством информационной системы Дирекции по мониторингу хода строительства объектов, отчет и перечень принятых работ по формам, предусмотренным приложениями 3 и 4 к настоящим Процедурам, с приложением актов выполненных работ (в сканированном формате) по формам согласно приложениям 3 или 3-1, 4 или 4-1 к Правилам организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10795) (далее – Правила № 229), предусмотренных Договором на строительство и Договором на управление, по фактически выполненным работам и использованным средствам.
14. МИО один раз в полугодие, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют АРБП отчет об освоении ЦТР по форме, предусмотренной приложению 5 к настоящим Процедурам.

15. Дирекция осы Рәсімдердің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Объектілер құрылысының барысы мен нәтижелері туралы жартыжылдық және жылдық есептерді есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей РББӘ-не ұсынады.
3-тарау. Дирекцияның қызмет көрсету рәсімі, кодын беру және Дирекцияның қолма-қол ақшаны бақылау шоты
16. Дирекцияға қызмет көрсету Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салуға бағытталған іс-шараларды іске асыру мақсатында ҚБШ түсетін түсімдердің толық және уақтылы есепке алынуын және төлемдер мен ақша аударымдарының уақтылы жүзеге асырылуын қамтамасыз ету арқылы көрсетіледі.
17. Дирекцияға қызмет көрсету кассалық негізде жүзеге асырылады. Дирекцияның ҚБШ түсетін түсімдерін есепке алу және оларды есептен шығару жөніндегі операциялар ақшалай нысанда есепке алынады.
18. Дирекцияның ҚБШ кодын беру және ашу № 272 Қағидалардың 7-тарауының 3-параграфы талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
19. Дирекцияның дерекнамасын қалыптастыру № 272 Қағидалардың 4-тарауының 5-параграфы талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
20. Дирекцияның кодын және ҚБШ жабу № 272 Қағидалардың 4-тарауының 8-параграфы талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
4-тарау. Дирекцияның қолма-қол ақшаны бақылау шотын жүргізу, бюджеттік рәсімдердің кассалық орындалуы
21. Мемлекеттік қазынашылық органы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген Дирекцияның ҚБШ жүргізу ҚБШ төлемдер мен ақша аударымдарын, есептерді қалыптастыруды және ұсынуды қамтиды.
Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына Дирекцияның ҚБШ пайдаланылмаған ақша қалдықтарының болуына рұқсат беріледі.
Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеуден Дирекцияның ҚБШ есепке алынған қаражат тиісті бюджеттің кірісіне аударылуға жатады.
22. Дирекцияның ҚБШ жүргізуді аумақтық белгілері бойынша мемлекеттік қазынашылық органдары жүзеге асырады.
23. Дирекцияның басшысы, сондай-ақ Дирекцияның басшысы уәкілеттік еткен тұлға Дирекцияның ҚБШ ақшаға иелік етуші болып табылады.
24. Дирекцияның ҚБШ ақша қозғалысы бойынша және "Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан үзінді көшірме" 5-20 нысаны бойынша шығыстар жөніндегі есептерді Дирекция "Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдеріне сәйкес дербес қалыптастырады.
Дирекцияның ҚБШ ақша қозғалысы бойынша және "Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан үзінді көшірме" 5-20 нысаны бойынша шығыстар жөніндегі есептерді Дирекция "Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы № 272 Қағидаларының 54-қосымшасына сәйкес дербес қалыптастырады.
5-тарау. Дирекцияның қолма-қол ақшаны бақылау шотынан жұмыстар мен қызметтер үшін төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асыру рәсімі

15. Дирекция предоставляет АРБП полугодовые и годовые отчеты, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом о ходе и результатах строительства Объектов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Процедурам.
Глава 3. Процедура обслуживания Дирекции, присвоение кода и контрольного счета наличности Дирекции
16. Обслуживание Дирекции обеспечивается полнотой и своевременностью зачисления поступлений на КСН и своевременным осуществлением платежей и переводов денег в целях реализации мероприятий, направленных на строительство Объектов в рамках Национального проекта.
17. Обслуживание Дирекции осуществляется на кассовой основе. Операции по зачислению поступлений на КСН Дирекции и их списанию учитываются в денежной форме.
18. Присвоение кода и открытие КСН Дирекции осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 3 Главы 7 Правил №272.
19. Формирование досье Дирекции осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 5 Главы 4 Правил № 272.
20. Закрытие кода и КСН Дирекции осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 8 Главы 4 Правил №272.
Глава 4. Ведение контрольного счета наличности Дирекции, кассовое исполнение бюджетных процедур
21. Ведение КСН Дирекции органом государственного казначейства включает проведение платежей и переводов денег с КСН, формирование и представление отчетов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
На КСН Дирекции на 1 января текущего финансового года допускается наличие неиспользованных остатков денег.
Средства от уплаты неустойки (штрафа, пени), зачисленные на КСН Дирекции, подлежат перечислению в доход соответствующего бюджета.
22. Ведение КСН Дирекции осуществляется органами государственного казначейства по территориальному признаку.
23. Распорядителями денег КСН Дирекции являются руководитель Дирекции, а также лица, уполномоченные руководителем Дирекции.
24. Дирекция через ИС "Казначейство-клиент" самостоятельно формирует отчеты по движению денег на КСН Дирекции и по расходам по форме 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности" согласно приложению 54 к Правил №272.
Глава 5. Процедура осуществления платежей и переводов денег с контрольного счета наличности Дирекции за работы и услуги

25. Дирекцияның ҚБШ-сы Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) мен қызметтер кешенін (авторлық және техникалық қадағалау) орындау үшін бюджет ақшасын есепке алу және оларды Дирекцияның пайдалануымен байланысты операцияларын есепке алуға арналған.
Дирекцияның төлемдері мен ақша аударымдары Дирекцияның ҚБШ ақша қалдықтары шегінде Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген нысан бойынша Дирекцияның төлем тапсырмасын қалыптастыру жолымен жүргізіледі.
Төлем тапсырмасын толтыру кезінде "Төлем тапсырмасының №" жолында Дирекцияның жеті таңбалы кодынан тұратын төлем мен ақша аудару жүзеге асырылатын ағымдағы қаржы жылының соңғы екі санның бөлшек сызығы арқылы, дефис арқылы – төлеуге берілетін шоттарды тіркеу журналындағы жазбаның реттік нөміріне сәйкес келетін реттік нөмірінен тұратын төлеуге берілетін шоттың нөмірі көрсетіледі.
"Төлем мақсаты" деген жолда: аванстық төлемді қоспағанда, төлемнің мақсаты, құжаттың атауы, нөмірі және күні (орындалған құрылыс жұмыстарының құны мен шығындары туралы анықтама), оның негізінде орындалған жұмыстарға, көрсетілген қызметтерге ақы төлеу жүзеге асырылатын электрондық шот-фактура көрсетіледі. Бұл ретте төлем тапсырмасы растайтын құжаттың күнінен ерте қалыптастырылмайды.
26. Дирекция Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес:
1) төлем тапсырмаларын табыс етудің заңдылығы мен негізділігін;
2) төлем тапсырмаларында көрсетілген деректемелердің дұрыстығын; ақша алушының пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің уақтылы және толық орындалуын;
3) жасалған операциялардың дұрыстығын;
4) мемлекеттік қазынашылық органына төлемінің негізділігін растайтын құжаттарды ұсынуды қамтамасыз етеді.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде Дирекция басшысының және (немесе) Дирекция басшысы уәкілеттік берген өзге де тұлғалардың, сондай-ақ Дирекцияның бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын Дирекцияның құрылымдық бөлімшесі басшысының және (немесе) Дирекция басшысы уәкілеттік берген өзге де тұлғалардың ЭЦҚ қойылған төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың түпнұсқадан сканерленген нұсқасы қоса ұсынылады;
5) "Қазынашылық-клиент" АЖ пайдалану кезінде Дирекцияның осы дерекнамасына басшының және екінші қол қоюға уәкілетті жеке тұлғаның ЭЦҚ дұрыстығын қамтамасыз етеді.
27. Барлық жасалған шарттар бойынша Дирекцияның шотында қажетті қаражат болған жағдайда тиісті қаржы жылына бөлінген ақшалай қаражаттан 50 (елу) пайыздан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлеуге жол беріледі.

25. КСН Дирекции предназначен для учета операций, связанных с зачислением бюджетных денег и их использованием Дирекцией на выполнение комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству Объектов в рамках Национального проекта.
Платежи и переводы денег Дирекции проводятся в пределах остатков денег на КСН Дирекции путем формирования Дирекцией платежного поручения по форме, установленной банковским законодательством Республики Казахстан.
При заполнении платежного поручения в поле "Платежное поручение №" указывается номер, состоящий из семизначного кода Дирекции, через дробь последние две цифры текущего финансового года, в котором осуществляются платеж и перевод денег, через дефис - порядковый номер, соответствующий порядковому номеру записи в журнале регистрации платежных поручений.
В поле "Назначение платежа": указываются назначение платежа, наименование, номер и дата документа (справки о стоимости выполненных строительных работ и затрат), электронный счет-фактура, на основании которого осуществляется оплата выполненных работ, оказанных услуг, за исключением авансового платежа. При этом, платежное поручение формируется датой не ранее даты подтверждающего документа.
26. Дирекция в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан обеспечивает:
1) правомерность и обоснованность представления платежных поручений;
2) достоверность указанных реквизитов в платежных поручениях; своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателя денег;
3) достоверность совершенных операций;
4) представление в органы государственного казначейства документов, подтверждающих обоснованность платежа.
При обслуживании по ИС "Казначейство-клиент" прикрепляется сканированный вариант документов с оригинала, подтверждающих обоснованность платежа, подписанный ЭЦП руководителя Дирекции и (или) иных уполномоченных руководителем Дирекции лиц, а также руководителя структурного подразделения Дирекции, осуществляющего функции по ведению бухгалтерского учета Дирекции и (или) иных уполномоченных руководителем Дирекции лиц;
5) достоверность ЭЦП руководителя и лица, уполномоченного второй подписью данным досье Дирекции при использовании ИС "Казначейство-клиент".
27. Допускается авансовая (предварительная) оплата от выделенных денежных средств на соответствующий финансовый год, при условии наличия необходимых средств на счете Дирекции в размере не более 50 (пятидесяти) процентов по всем заключенным Договорам.

28. Ұлттық жоба шеңберінде Объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) мен қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін орындағаны үшін төлемдер мен ақша аударымдарын жүргізу үшін Дирекция мемлекеттік қазынашылық органына "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде:
1) төлем тапсырмасын;
2) электрондық шот-фактура;
3) № 229 Қағидаларға 4 немесе 4-1-қосымшаларда көзделген нысандар бойынша орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындар туралы анықтаманы (сканерленген форматта) ұсынады.
29. Төлемдер мен ақша аударымдарын жүргізу үшін Дирекция мемлекеттік қазынашылық органына "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде төлем тапсырмасын:
осы Рәсімдердің 11-тармағында көзделген тәртіппен пайдалануға берілген Объектілер бойынша бюджет қаражатынан үнемделген қаражат бюджетке қайтарылған;
Дирекцияның ҚБШ-на түскен тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеуден түскен қаражатты тиісті бюджет кірісіне аударылған жағдайларда ұсынады.
30. Интеграцияланған қазынашылық ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – ИҚАЖ) ақша алушы болмаған кезде Дирекция "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша ақша алушыны № 272 Қағидаларының 64-қосымшасына сәйкес ақша алушылардың анықтамалығына енгізуге өтінімді электрондық түрде ұсынады.
ИҚАЖ ақша алушының деректемелері болмаған кезде Дирекция № 272 Қағидаларының 67-қосымшасына сәйкес ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге арналған өтінімді "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде ұсынады.
Дирекция ақша алушыны енгізуге және ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізу өтінімнің дұрыстығын, дұрыс ресімделуін және жасалуын қамтамасыз етеді.
31. Мемлекеттік қазынашылық органы "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша Дирекциядан төлем тапсырмаларын электрондық түрде қабылдауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік қазынашылық органы Дирекцияның ҚБШ төлемдер жүргізу кезінде:
1) аванстық төлемдерді қоспағанда, төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың: электрондық шот-фактураның, орындалған құрылыс жұмыстарының құны мен шығындары туралы анықтаманың (сканерленген форматта) болуына;
2) нысанды толтырудың толықтығы мен дұрыстығы бойынша Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкестігіне арналған төлем тапсырмаларын тексеруге негізделген ағымдағы бақылауды жүзеге асырады.
32. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлем тапсырма мемлекеттік қазынашылық органымен оны қабылдаған күннен кейінгі күннен бастап бір жұмыс күні ішінде орындалады немесе орындаусыз қайтарылады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлем тапсырмасы Дирекцияға мына жайдайларда:
Дирекцияның ҚБШ-сында ақшалай қаражат болмаған немесе жеткіліксіз болғанда;
қажетті өрістерде қолдар және/немесе мөр бедері болмағанда;
құжаттың барлық даналарында талап етілетін өрістерге мөр бедері анық (түсініксіз) қойылмағанда;
соманың сандары сомаға жазбаша сәйкес келмегенде;
төлем тапсырмасында көрсетілген бағдарламалық тексеруге жататын деректемелер ИҚАЖ енгізілген деректемелерге сәйкес келмегенде;

28. Для проведения платежей и переводов денег за выполнение комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству Объектов в рамках Национального проекта, Дирекция представляет в органы государственного казначейства электронным образом по ИС "Казначейство-клиент":
1) платежное поручение;
2) электронный счет-фактуру;
3) справку о стоимости выполненных строительных работ и затрат (в сканированном формате) по формам, предусмотренным приложениями 4 или 4-1 к Правилам № 229.
29. Для проведения платежей и переводов денег Дирекция предоставляет в орган государственного казначейства электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" платежное поручение в случаях:
возврата в бюджет экономии бюджетных средств по введенным в эксплуатацию Объектам в порядке, предусмотренном пунктом 11 настоящих Процедур;
перечисления в доход соответствующего бюджета средств от уплаты неустойки (штрафа, пени), поступивших на КСН Дирекции.
30. При отсутствии получателя денег в Интегрированной информационной системе казначейства (далее – ИИСК) Дирекцией предоставляется электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" заявка на ввод получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 64 к Правилам №272.
При отсутствии реквизитов получателя денег в ИИСК Дирекцией предоставляется электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 67 к Правилам №272.
Дирекция обеспечивает достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег.
31. Орган государственного казначейства осуществляет прием платежных поручений от Дирекции электронным образом по ИС "Казначейство-клиент".
Орган государственного казначейства при проведении платежей с КСН Дирекции осуществляет текущий контроль, который заключается в проверке платежных поручений на:
1) наличие документов, подтверждающих обоснованность платежа: электронной счет-фактуры, справки о стоимости выполненных строительных работ и затрат (в сканированном формате), за исключением авансовых платежей;
2) соответствие требованиям банковского законодательства Республики Казахстан по полноте и правильности заполнения формы.
32. Платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", исполняется либо возвращается без исполнения в течение одного рабочего дня со дня, следующего за днем его приема органом государственного казначейства.
Платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", возвращается Дирекции без исполнения в случаях:
отсутствия либо недостаточности денежных средств на КСН Дирекции;
отсутствия подписей и/или оттиска печати на требуемых полях;
нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
несоответствия суммы цифрами сумме прописью;
несоответствия указанных в платежном поручении реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в ИИСК;

осы Рәсімдердің 28-тармағының 3) тармақшасына сәйкес (сканерленген форматта) растайтын құжаттардың (орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындар туралы анықтама, электрондық шот-фактура) деректеріне төлем тапсырмасында көрсетілген төлем мақсаты сәйкес келмегенде;
растаушы құжатқа сілтеме болмағанда;
төлем тапсырмасының сомасы растаушы құжат сомасынан асып кеткенде;
төлем тапсырмасының нөмірі қайталанғанда;
Қазақстан Республикасының банк заңнамасын бұза отырып төлем тапсырмасындағы міндетті жолдар толтырылғанда;
төлем мақсаты бюджет түсімдері сыныптамасының кодына сәйкес келмегенде (төлемдерді бюджетке аудару кезінде) орындаусыз қайтарылады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлем тапсырмасындағы деректер қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде жоғарыда аталған талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, төлем тапсырмасы осы Рәсімдердің тиісті тармақтарына сілтеме жасай отырып, ауытқу себебін көрсете отырып, Дирекцияға қайтарылады.
6-тарау. Жобаны басқаруға төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асыру рәсімі
33. Басқаруға арналған шарт бойынша төлемдер мен ақша аударымдарын ЖББӘ тиісті қаржы жылына арналған қаржыландыру жоспары шегінде екінші деңгейдегі банктегі Дирекцияның немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның шотына Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
34. ЖББӘ осы Рәсімдердің 9 және 10-тармақтарында көзделген тәртіппен төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
1-қосымша
___________________________
(төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің атауын көрсету)
202___ жылғы "___" ____________ № ____ жұмыстар кешенін іске асыруға арналған өтінім
Алушы:
"Samruk-Kazyna Construction" АҚ
Алушының деректемелері:
Құрылыс бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға арналған шарт
Номер және күні
Құрылыс бойынша жұмыстар кешенін (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтерді (авторлық және техникалық қадағалау) жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы сомасы
Санмен және сөзбен
Қаржыландыруға арналған сома
Санмен және сөзбен
Соманың нысаналы мақсаты
"Жайлы мектеп" білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба шеңберінде "кілтпен" орта білім беру объектілерінің нысаналы құрылысы бойынша жұмыстар, қызметтер кешенін жүзеге асыру
"Samruk-Kazyna Construction" АҚ бірінші басшысы ________________________
(немесе оның уәкілетті тұлғасы) (тегі, аты-жөні, қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
2-қосымша
___________________________
(төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің атауын көрсету)
202___ жылғы "___" ____________ №____қызмет көрсетуге өтінім
Алушы:
"Samruk-Kazyna Construction" АҚ
Алушының деректемелері:
Жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарт
Нөмірі және күні
Жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы сомасы
Сандар және жазбаша
Қаржыландыруға қажетті сома
Сандар және жазбаша
Соманың нысаналы мақсаты
"Жайлы мектеп" білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба шеңберінде жобаны басқару бойынша қызметтер көрсету
"Samruk-Kazyna Construction" АҚ бірінші басшысы
(немесе ол уәкілеттік берген тұлға) ___________________ (тегі, аты-жөні, қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына.
Әкімшілік деректер нысаны www.edu.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
__________________ кезеңіне нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған қаражаттың есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1 – (ОИС) нысан
Кезеңділік: жартыжылдық
Есепті кезең: "___" ____________ 20___жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Samruk-Kazyna Construction" АҚ.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: электронды түрде.
1-ші бөлім. Жобалау бойынша мәліметтер
Реттік
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Жобалық қуат
Жобалық ұйым
Жобалау шарты (күні мен нөмірі)
Шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңге
Жобалау-іздестіру жұмыстары
Жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптаманың кешенді оң қорытындысы (берілген күні, №) (жобалау-сметалық құжаттаманы түзету кезінде де көрсету)
Құрылыстың жалпы сметалық құны (сандармен және жазумен) теңге жобалау-сметалық құжаттаманы түзету кезінде түзетілген соманы да көрсету)
Атауы
БИН
лицензия №
ПИР бөлімдері бойынша, орындау (%)
нормативтік ұзақтығы (ай)
нақты ұзақтығы (ай)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
2
2-ші бөлім. Құрылыс бойынша мәліметтер
Реттік
№№
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Жобалық қуат
Бас мердігер
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына хабарлама (күні мен нөмірі))
Техникалық қадағалау
Авторлық қадағалау
Атауы, БСН, лицензия №
Мердігерлік шарт (күні мен нөмірі)
Мердігерлік шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңге
Шарт бойынша құрылыс мерзімі (ай)
Атауы, БСН, лицензия №
Техникалық қадағалау шарты (күні мен нөмірі)
Техникалық қадағалау құны (сандармен және жазумен) теңге
Атауы, БСН, лицензия №
Авторлық қадағалау шарты (күні мен нөмірі)
Авторлық қадағалау құны (сандармен және жазумен) теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
3-ші бөлім. Құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша мәліметтер
Реттік
№№
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Жобалық қуат
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
% (барлығы)
жер жұмыстары %
іргетастар %
нөлден жоғары ғимараттың құрылымдық элементтері (бағаналар, ригельдер, арқалықтар, едендер, қалау және т.б.) %
жер учаскесі шекарасының басынан бастап сыртқы желілер мектеп ғимаратына %
баспалдақ маршын орнату %
шатыр %
ішкі электрмен жабдықтау желілері %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
кестенің жалғасы:
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ішкі су құбыры желілері %
ішкі кәріз желілері %
ішкі газбен жабдықтау желілері (бар болса) %
жылу торабы
ішкі жылыту желілері %
желдету (кондиционерлеу) %
сыртқы терезелер мен витраждар %
ішкі әрлеу жұмыстары %
лифт орнату %
есік блоктарын орнату %
төмен ток желілері %
санфаянс орнату %
жиһаз %
ТХ орналастыру %
сыртқы қасбеттік жұмыстар %
абаттандыру %
4-ші бөлім. Қаражатты пайдалану және пайдалануға беру жөніндегі мәліметтер
Рет
тік №
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Жобалық қуат
Бюджет қаражатын пайдалану
Жоспарланған пайдалануға енгізу датасы (ай, жыл)
Объектіні пайдалануға енгізу актісі (күні, айы, жылы)
Салынған объектіні коммуналдық меншікке қабылдау-беру актісі (күні, айы, жылы)
барлығы (сандармен және жазумен)
аванс (сандармен және жазумен) теңге
орындалған жұмыстар актілері негізінде төленді (сандармен және жазумен) теңге
объект бойынша төлем қалдығы (сандармен және жазумен) теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған қаражаттың есебі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Атауы _______________________ Мекенжайы ____________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ____________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
"Нақты орындалған жұмыстар
мен пайдаланылған қаражаттың
есебі" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған қаражаттың есебі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Индекс: 1 – (Білім беру инфрақұрылымы бойынша есеп)
Жиілігі: жартыжылдық
1 тарау. Жалпы ережелер

несоответствия назначения платежа, указанного в платежном поручении, данным подтверждающих документов (справки о стоимости выполненных строительных работ и затрат, в соответствии с подпунктом 3) пункта 28 настоящих Процедур (в сканированном формате), электронного счет-фактуры);
отсутствия ссылки на подтверждающий документ;
превышения суммы платежного поручения над суммой подтверждающего документа;
дублирование номера платежного поручения;
заполнение обязательных полей в платежном поручении в нарушение банковского законодательства Республики Казахстан;
несоответствия назначения платежа коду классификаций поступлений бюджета (при перечислении платежей в бюджет).
При обнаружении несоответствия данных в платежном поручении, поступившего электронным образом по ИС "Казначейство – клиент", вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, платежное поручение возвращается Дирекции с указанием причины отклонения со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Процедур.
Глава 6. Процедура осуществления платежей и переводов денег на управление проектом
33. Платежи и переводы денег по Договору на управление осуществляется АМБП в пределах плана финансирования на соответствующий финансовый год на счет Дирекции в банке второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в порядке, установленном банковским законодательством Республики Казахстан.
34. АМБП осуществляет платежи и перевод денег в порядке, предусмотренном пунктами 9 и 10 настоящих Процедур.
Приложение 1
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
___________________________
(указать наименование
администратора бюджетной
программы нижестоящего бюджета)
Заявка на осуществление комплекса работ № ____ от "___" ____________ 202___ года
Получатель:
АО "Samruk-Kazyna Construction"
Реквизиты получателя:
Договор на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству
Номер и дата
Общая сумма заключенного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству
Цифры и прописью
Заявляемая сумма к финансированию
Цифры и прописью
Целевое назначение суммы
Осуществление комплекса работ, услуг по целевому строительству объектов среднего образования "под ключ" в рамках пилотного национального проекта в области образования "Комфортная школа"
Первый руководитель
АО "Samruk-Kazyna Construction" ____________________________________
(либо уполномоченное им лицо)             (фамилия, инициалы, подпись)
Место печати
Приложение 2
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
___________________________
(указать наименование
администратора бюджетной
программы нижестоящего бюджета)
Заявка на оказание услуг № ____ от "___" ____________ 202___ года
Получатель:
АО "Samruk-Kazyna Construction"
Реквизиты получателя:
Договор на осуществление услуг по управлению проектом
Номер и дата
Общая сумма заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом
Цифры и прописью
Заявляемая сумма к финансированию
Цифры и прописью
Целевое назначение суммы
Оказание услуг по управлению проектом в рамках пилотного национального проекта в области образования "Комфортная школа"
Первый руководитель
АО "Samruk-Kazyna Construction" ____________________________________
(либо уполномоченное им лицо)             (фамилия, инициалы, подпись)
Место печати
Приложение 3
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.edu.gov.kz
Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам за период __________________
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: форма 1 – (ОИС)
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: АО "Samruk-Kazyna Construction".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: один раз в полугодие, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде).
Метод сбора: в электронном виде
Раздел 1. Данные по проектированию
№ п/п
Наиме нование объекта
Месторасположение объекта
Проектная мощность
Проектная организация
Дата и номер договора на проектирование
Стоимость по договору (цифрами и прописью) в тенге
Проектно-изыскательские работы
Положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации (дата выдачи, №_____) (при корректировке проектно-сметной документации также указать)
Общая сметная стоимость строительства (цифрами и прописью) тенге (при корректировке проектно-сметной документации также указать скорректированную сумму)
Наимено вание
БИН
лицензия №
в разрезе разделов ПИР, % выполнения
нормативная продолжительность в месяцах
фактичес кая продолжительность в месяцах
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
2
Раздел 2. Данные по строительству
№ п/п
Наимено вание объекта
Месторасположение объекта
Проектная мощность
Генеральный подрядчик
Уведомление на строительно-монтажные работы (дата и номер)
Технический надзор
Авторский надзор
Наименование, БИН, № лицензии
Договор подряда (дата и номер)
Стоимость по договору подряда (цифрами и прописью) тенге
Срок строительства по договору (месяцев)
Наименование, БИН, № лицензии
Договор технического надзора (дата и номер)
Стоимость технического надзора (цифрами и прописью) тенге
Наименование, БИН, № лицензии
Договор авторского надзора (дата и номер)
Стоимость авторского надзора (цифрами и прописью) тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
Раздел 3. Данные по строительно-монтажным работам
№ п/п
Наименование объекта
Месторасположение объекта
Проектная мощность
Строительно-монтажные работы
% (всего)
земляные работы %
Фундаменты %
конструктивные элементы здания выше отметки нуля (колонны, ригеля, балки, перекрытия, кладка и т.д.) %
наружные сети от начала границы земельного участка в здание школы
установка лестничных маршей
кровля
внутренние сети электроснабжения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
продолжение таблицы:
Строительно-монтажные работы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
внутренние сети водопровода
внутренние сети канализации
внутренние сети газоснабжения (при наличии)
тепловой узел
внутренние сети отопления
вентиляция (кондиционирование)
окна и витражи наружные
внутренние отделочные работы
установка лифта
установка дверных блоков
слаботочные сети
установка санфаянса
мебелирование
расстановка ТХ
наружные фасадные работы
благоустройство
Раздел 4. Данные по использованию средств и вводу в эксплуатацию
№ п/п
Наименование объекта
Месторасположение объекта
Проектная мощность
Использование бюджетных средств
Планируемая дата ввода в эксплуатацию (месяц, год)
Акт ввода объекта в эксплуатацию (число, месяц, год)
Акт приема-передачи построенного объекта в коммунальную собственность (число, месяц, год)
всего (цифрами и прописью)
аванс (цифрами и прописью) тенге
оплачено на основании актов выполненных работ (цифрами и прописью) тенге
остаток к оплате по объекту (цифрами и прописью) тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Примечание:
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам" приведено в приложении
к настоящей форме.
Наименование _______________________ Адрес ____________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет по фактически
выполненным работам и
использованным средствам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам"
Индекс: 1 – (Отчет по инфраструктуре образования)
Периодичность: полугодовая
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған қаражаттың есебі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Samruk-Kazyna Construction" АҚ толтырады.
3. Нысан жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірілмей беріледі.
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
5. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
6. Есепке "Samruk-Kazyna Construction" АҚ бірінші басшы қол қояды. Есеп облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына электрондық нұсқада ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
7. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
8. 2 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
9. 3 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
10. 4 -бағанда мектеп құрылысы бойынша жобаның жобалық қуаты көрсетіледі;
11. 5 -бағанда жобалау ұйымының атауы көрсетіледі;
12. 6 -бағанда жобалау ұйымының БСН көрсетіледі;
13. 7 -бағанда жобалау ұйымы лицензиясының № көрсетіледі;
14. 8 -бағанда жобалауға арналған шарттың күні мен нөмірі көрсетіледі;
15. 9 –бағанда шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңгемен көрсетіледі;
16. 10 -бағанда жобалау-іздестіру жұмыстарының ПИР бөлімдері бойынша, орындау (%) көрсетіледі;
17. 11 -бағанда жобалау-іздестіру жұмыстарының нормативтік ұзақтығы (ай) көрсетіледі;
18. 12 -бағанда жобалау-іздестіру жұмыстарының нақты ұзақтығы (ай) көрсетіледі;
19. 13-бағанда жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптаманың кешенді оң қорытындысы (берілген күні, №) (жобалау-сметалық құжаттаманы түзету кезінде де көрсету) көрсетіледі;
20. 14-бағанда құрылыстың жалпы сметалық құны (сандармен және жазумен) теңгемен (жобалау-сметалық құжаттаманы түзету кезінде түзетілген соманы да көрсету) көрсетіледі;
2-ші тарауда:
21. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
22. 2 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
23. 3 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
24. 4 -бағанда мектеп құрылысы бойынша жобаның жобалық қуаты көрсетіледі;
25. 5-бағанда бас мердігердің атауы, БСН, лицензия № көрсетіледі;
26. 6-бағанда мердігерлік шарт (күні мен нөмірі) көрсетіледі;
27. 7-бағанда мердігерлік шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңгемен көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам" (далее – Форма).
2. Форма заполняется АО "Samruk-Kazyna Construction".
3. Форма предоставляется один раз в полугодие, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
5. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
6. Отчет подписывается первым руководителем АО "Samruk-Kazyna Construction". Отчет представляется в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, в электронном варианте.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
7. в графе 1 указывается порядковый номер;
8. в графе 2 указывается наименование объекта по строительству школы;
9. в графе 3 указывается месторасположение объекта по строительству школы
10. в графе 4 указывается проектная мощность проекта по строительству школы;
11. в графе 5 указывается наименование проектной организации;
12. в графе 6 указывается БИН проектной организации;
13. в графе 7 указывается № лизензии проектной организации;
14. в графе 8 указывается дата и номер договора на проектирование;
15. в графе 9 указывается стоимость по договору цифрами и прописью в тенге;
16. в графе 10 указывается % выполнения проектно-изыскательных работ в разрезе разделов ПИР;
17. в графе 11 указывается нормативная продолжительность проектно-изыскательских работ в месяцах;
18. в графе 12 указывается фактическая продолжительность проектно-изысактельских работ в месяцах;
19. в графе 13 указывается № и дата выдачи положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации (при корректировке проектно-сметной документации также указать);
20. в графе 14 указывается (цифрами и прописью) в тенге общая сметная стоимость строительства (при корректировке проектно-сметной документации также указать скорректированную сумму);
в разделе 2:
21. в графе 1 указывается порядковый номер;
22. в графе 2 указывается наименование объекта по строительству школы;
23. в графе 3 указывается месторасположение объекта по строительству школы;
24. в графе 4 указывается проектная мощность проекта по строительству школы;
25. в графе 5 указывается наименование, БИН, № лицензии генерального подрячика;
26. в графе 6 указывается указывается дата и номер договора подряда;
27. в графе 7 указывается цифрами и прописью в тенге стоимость по договору подряда;

28. 8-бағанда март бойынша құрылыс мерзімі (ай) көрсетіледі;
29. 9-бағанда құрылыс-монтаждау жұмыстарына хабарламаның күні мен нөмірі көрсетіледі;
30. 10-бағанда техникалық қадағалаудың атауы, БСН, лицензия № көрсетіледі;
31. 11-бағанда техникалық қадағалау шарты (күні мен нөмірі) көрсетіледі;
32. 12-бағанда техникалық қадағалау құны (сандармен және жазумен) теңгемен көрсетіледі;
33. 13-бағанда авторлық қадағалаудың атауы, БСН, лицензия № көрсетіледі;
34. 14-бағанда авторлық қадағалау шарты (күні мен нөмірі) көрсетіледі;
35. 15-бағанда авторлық қадағалау құны (сандармен және жазумен) теңге көрсетіледі;
3-ші тарауда:
36. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
37. 2 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
38. 3 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
39. 4 -бағанда мектеп құрылысы бойынша жобаның жобалық қуаты көрсетіледі;
40. 5-бағанда құрылыс-монтаждау жұмыстарының % (барлығы) көрсетіледі;
41. 6-бағанда жер жұмыстарын орындаудың % көрсетіледі;
42. 7-бағанда іргетас бойынша жұмыстарды орындау % көрсетіледі;
43. 8-бағанда нөлден жоғары ғимараттың құрылымдық элементтердің (бағаналар, ригельдер, арқалықтар, едендер, қалау және т.б.) орындалу % көрсетіледі;
44. 9-бағанда жер учаскесі шекарасының басынан бастап сыртқы желілерді мектеп ғимаратына орнату % көрсетіледі;
45. 10-бағанда баспалдақ маршын орнату % көрсетіледі;
46. 11-бағанда шатыр орнату % көрсетіледі;
47. 12-бағанда ішкі электрмен жабдықтау желілерін орнату % көрсетіледі;
48. 13-бағанда ішкі су құбыры желілерін орнату % көрсетіледі;
49. 14-бағанда ішкі кәріз желілерін орнату % көрсетіледі;
50. 15-бағанда ішкі газбен жабдықтау желілерін (бар болса) орнату % көрсетіледі;
51. 16-бағанда жылу торабын орнату % көрсетіледі;
52. 17-бағанда ішкі жылыту желілерін орнату % көрсетіледі;
53. 18-бағанда желдету (кондиционерлеу) орнату % көрсетіледі;
54. 19-бағанда сыртқы терезелер мен витраждарды орнату % көрсетіледі;
55. 20-бағанда ішкі әрлеу жұмыстарын жүргізу % көрсетіледі;
56. 21-бағанда лифт орнату % көрсетіледі;
57. 22-бағанда есік блоктарын орнату % көрсетіледі;
58. 23-бағанда төмен ток желілерін % орнату % көрсетіледі;
59. 24-бағанда санфаянс орнату % көрсетіледі;
60. 25-бағанда жиһаз орнату % көрсетіледі;

28. в графе 8 указывается срок строительства по договору в месяцах;
29. в графе 9 указывается дата и номер уведомления на строительно-монтажные работы;
30. в графе 10 указывается наименование, БИН, № лицензии технического надзора;
31. в графе 11 указывается дата и номер договора технического надзора;
32. в графе 12 указывается цифрами и прописью в тенге стоимость технического надзора;
33. в графе 13 указывается наименование, БИН, № лицензии авторского надзора;
34. в графе 14 указывается дата и номер договора авторского надзора;
35. в графе 15 указывается цифрами и прописью в тенге стоимость авторского надзора;
в разделе 3:
36. в графе 1 указывается порядковый номер;
37. в графе 2 указывается наименование объекта по строительству школы;
38. в графе 3 указывается месторасположение объекта по строительству школы;
39. в графе 4 указывается проектная мощность проекта по строительству школы;
40. в графе 5 указывается общий % выполнения строительно-монтажных работ;
41. в графе 6 указывается % выполнения земляных работ;
42. в графе 7 указывается % выполнения работ по фундаменту;
43. в графе 8 указывается % выполнения конструктивных элементов здания выше отметки нуля (колонны, ригеля, балки, перекрытия, кладка и т.д.);
44. в графе 9 указывается % выполнения наружных сетей от начала границы земельного участка в здание школы;
45. в графе 10 указывается % выполнения установки лестничных маршей;
46. в графе 11 указывается % выполнения работ по кровле;
47. в графе 12 указывается % выполнения работ по внутренним сетям электроснабжения;
48. в графе 13 указывается % выполнения работ по внутренним сетям водопровода;
49. в графе 14 указывается % выполнения работ по внутренним сетям канализации;
50. в графе 15 указывается % выполнения работ по внутренним сетям газоснабжения (при наличии;
51. в графе 16 указывается % выполнения работ по установке теплового узла
52. в графе 17 указывается % выполнения работ по внутренним сетям отопления;
53. в графе 18 указывается % выполнения работ по установке вентиляции;
54. в графе 19 указывается % выполнения работ по установке окон и наружных витражей;
55. в графе 20 указывается % выполнения работ по внутренним отделочным работам;
56. в графе 21 указывается % выполнения работ по установке лифта;
57. в графе 22 указывается % выполнения работ по установке дверных блоков;
58. в графе 23 указывается % выполнения работ по установке слаботочных сетей
59. в графе 24 указывается % выполнения работ по установке санфаянса;
60. в графе 25 указывается % выполнения работ по мебелированию;

61. 26-бағанда ТХ орналастыру % көрсетіледі;
62. 27-бағанда сыртқы қасбеттік жұмыстар % көрсетіледі;
63. 28-бағанда абаттандыру % көрсетіледі;
4-ші тарауды:
64. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
65. 2 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
66. 3 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
67. 4 -бағанда мектеп құрылысы бойынша жобаның жобалық қуаты көрсетіледі;
68. 5-бағанда пайдаланылған бюджет қаражатының жалпы саны теңгемен цифрлармен және жазумен көрсетіледі;
69. 6-бағанда аванс сомасы теңгемен сандармен және жазумен көрсетіледі;
70. 7-бағанда орындалған жұмыстар актілерінің негізінде төленген қаражат саны теңгемен сандармен және жазумен көрсетіледі;
71. 8-бағанда объект бойынша төлем қалдығы теңгемен цифрлармен және жазбаша көрсетіледі;
72. 9-бағанда жоспарланған пайдалануға енгізу датасы (ай, жыл) көрсетіледі;
73. 10-бағанда объектіні пайдалануға енгізу актісі (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
74. 11-бағанда салынған объектіні коммуналдық меншікке қабылдау-беру актісі (күні, айы, жылы) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
4-қосымша
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына.
Әкімшілік деректер нысаны www.edu.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Объектіні жобалау және салу бойынша орындалған жұмыстардың қабылданған актілерінің тізбесі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2 – (ОИС) нысан
Кезеңділік: жартыжылдық
Есепті кезең: "___" ____________ 20___жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Samruk-Kazyna Construction" АҚ.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: электронды түрде.
1-ші бөлім. Объект бойынша жалпы мәліметтер
Реттік №
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Жобалық қуат
Жобалау
Құрылыс
Жобалау ұйымы (атауы, БСН, лицензия №)
Жобалау шарты (күні мен нөмірі)
Шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңге
Бас мердігер (атауы, БСН, лицензия №)
Мердігерлік шарт (күні мен нөмірі)
Мердігерлік шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңге
Шарт бойынша құрылыс мерзімі (ай)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2-ші бөлім. Орындалған жұмыстар бойынша мәліметтер
Реттік №
Орындалған жұмыстардың қабылданған актілері бойынша мәліметтер
Акт №
Күні
Сомасы
(теңгемен)
Жұмыстың түрі
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Белгіленген нысандар бойынша орындалған жұмыстардың актілері қоса беріледі
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Объектіні жобалау және салу бойынша орындалған жұмыстардың қабылданған актілерінің тізбесі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Атауы _______________________ Мекенжайы ____________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ____________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
"Объектіні жобалау және салу
бойынша орындалған
жұмыстардың қабылданған
актілерінің тізбесі" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Объектіні жобалау және салу бойынша орындалған жұмыстардың қабылданған актілерінің тізбесі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Индекс: 2 – (Білім беру инфрақұрылымы бойынша есеп)
Жиілігі: жартыжылдық
1 тарау. Жалпы ережелер

61. в графе 26 указывается % выполнения работ по установке ТХ
62. в графе 27 указывается % выполнения работ по наружным фасадным работ;
63. в графе 28 указывается % выполнения работ по благоустройству;
в разделе 4:
64. в графе 1 указывается порядковый номер;
65. в графе 2 указывается наименование объекта по строительству школы;
66. в графе 3 указывается месторасположение объекта по строительству школы;
67. в графе 4 указывается проектная мощность проекта по строительству школы;
68. в графе 5 указываются указывается цифрами и прописью в тенге общее количество использованных бюджетных средств;
69. в графе 6 указывается цифрами и прописью в тенге сумма аванса;
70. в графе 7 указывается цифрами и прописью в тенге количество средств оплаченных на основании актов выполненных работ;
71. в графе 8 указывается цифрами и прописью в тенге остаток к оплате по объекту;
72. в графе 9 указывается месяц и год планируемой даты ввода объекта в эксплуатацию;
73. в графе 10 указывается число, месяц и год акта ввода объекта в эксплуатацию;
74. в графе 11 указывается число, месяц и год акта приема-передачи построенного объекта в коммунальную собственность.
Приложение 4
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.edu.gov.kz
Перечень принятых актов выполненных работ по проектированию и строительству объекта
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: форма 2 – (ОИС)
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: АО "Samruk-Kazyna Construction".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: один раз в полугодие, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде).
Метод сбора: в электронном виде
Раздел 1. Общие данные по объекту
№ п/п
Наименование объекта
Месторасположение объекта
Проектная мощность
Проектирование
Строительство
Проектная организация (наименование, БИН, № лицензии)
Договор на проектирование (дата и номер)
Стоимость по договору (цифрами и прописью) тенге
Генеральный подрядчик (наименование, БИН, № лицензии)
Договор подряда (дата и номер)
Стоимость по договору подряда (цифрами и прописью) тенге
Срок строительства по договору (месяцев)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Раздел 2. Данные по выполненным работам
№ п/п
Сведения по принятым актам выполненных работ
№ акта
Дата
Сумма (в тенге)
Вид работ
Примечание
1
2
3
4
5
6
Прилагаются акты выполненных работ по установленным формам.
Примечание:
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных "Перечень принятых актов выполненных работ по проектированию и строительству объекта" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование _______________________ Адрес ____________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Перечень принятых
актов выполненных работ по
проектированию и
строительству объекта"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Перечень принятых актов выполненных работ по проектированию и строительству объекта"
Индекс: 2 – (Отчет по инфраструктуре образования)
Периодичность: полугодовая
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Объектіні жобалау және салу бойынша орындалған жұмыстардың қабылданған актілерінің тізбесі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Samruk-Kazyna Construction" АҚ толтырады.
3. Нысан жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірілмей беріледі.
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
5. Есепке "Samruk-Kazyna Construction" АҚ бірінші басшы қол қояды. Есеп облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына электрондық нұсқада ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
7. 2 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
8. 3 -бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
9. 4 -бағанда мектеп құрылысы бойынша жобаның жобалық қуаты көрсетіледі;
10. 5 -бағанда жобалау ұйымының атауы, БСН, лицензиясының № көрсетіледі;
11. 6 -бағанда жобалауға арналған шарттың күні мен нөмірі көрсетіледі;
12. 7 –бағанда шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңгемен көрсетіледі;
13. 8-бағанда бас мердігердің атауы, БСН, лицензия № көрсетіледі;
14. 9-бағанда мердігерлік шарттың күні мен нөмірі көрсетіледі;
15. 10-бағанда мердігерлік шарт бойынша құны (сандармен және жазумен) теңгемен көрсетіледі;
16. 11-бағанда шарт бойынша құрылыс мерзімі (ай) көрсетіледі;
2-ші тарауда:
17. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
18. 2 -бағанда орындалған жұмыстардың акт № көрсетіледі;
19. 3 -бағанда орындалған жұмыстардың акт күні көрсетіледі;
20. 4 -бағанда орындалған жұмыстардың актісі бойынша сомасы (теңгемен) көрсетіледі;
21. 5-бағанда орындалған жұмыстардың актісі бойынша жұмыстың түрі көрсетіледі;
22. 6 -бағанда ескерту (бар болса) көрсетіледі..
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны www.edu.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
__________ кезең ішінде _______________________________ (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша пайдаланылған қаражат жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3– (ОИС) нысан
Кезеңділік: жартыжылдық
Есепті кезең: "___" ____________ 20___жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: электронды түрде.
1-ші бөлім. Шарт бойынша жалпы мәліметтер
№ р/с
Өңірдің атауы (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана)
Өңірлер бойынша мектептер
Samruk-Kazyna Construction" АҚ-мен (бұдан әрі – Дирекция) объектілерді салу жұмыстары (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны) мың теңге
Дирекциямен объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, Құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтерді кешенін (авторлық және техникалық қадағалау) жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге)
Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны (мың теңге)
Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге)
Жалпы саны
300 орынға арналған
600 орынға арналған
900 орынға арналған
1200 орынға арналған
1500 орынға арналған
2000 орынға арналған
2500 орынға арналған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
2-ші бөлім. Объект бойынша мәліметтер
№ р/с
Аудан/
қала
Елді мекен
Объектінің атауы
Объектінің жобалық қуаты
Басымдық (апаттық жағдайдың орнына, үш ауысымды, тапшылықты шешу)
Ұлттық білім беру деректер қоры тізбесінен мектеп мәселесін шешу
Бөлінген жер учаскесі бойынша мәліметтер
ауданы, га
мекенжайы
кадастрлық нөмір
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Жер учаскесін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету)
(болуы немесе болмауы)
Сумен жабдықтау,
оның ішінде
Су бұру
Кәріз
Электрмен жабдықтау
Жылу желілері,
оның ішінде
Интернет
ке қол жеткізу (жылдам
дығы кемінде 100 Мбит/сек)
Төмен токты байла
ныс желілері
Бейне объектінің айналасындағы аумақты бақылау
Орталықтандырылған
Авто
номды
Орталық
тандырылған
Автономды
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Жер учаскесін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы не болмауы)
Басқарма мен Дирекция арасындағы объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні
Кірме жолдар, оның ішінде
Объектінің айналасын абаттандырудың болуы
Көлік жолы
Тротуарлар
Автобус маршрут
тары (аялдама)
Автокөліктерге арналған тұрақ
Объектінің айналасын жарықтандыру
Объектіге жаяу жүргіншілер өткелінің болуы
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Басқарма мен Дирекция арасындағы объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен)
жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған келісім-шарттың № және күні
Жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарттың құны (теңгемен)
Бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру басталғаннан бастап есепті кезеңге игерілген қаражат көлемі
(теңгемен)
Жобалау-сметалық құжаттама дейінгі бастапқы шарт бойынша
Жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша
Жобалау-сметалық құжаттама дейінгі бастапқы шарт бойынша
Жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша
Барлығы
оның ішінде:
құрылыс шарты бойынша
жобаны басқару жөніндегі қызмет
терді жүзеге асыруға арналған шарт бойынша
29
30
31
32
33
34
35
36
кестенің жалғасы
Бюджеттік инвестициялық жобаны іске асырыла бастағаннан бастап дирекциядан орындалған жұмыстардың, қызметтердің актілері қабылданды
(теңгемен)
Берешек туралы мәліметтер жергілікті атқарушы органның
есепті кезеңі үшін
(теңгемен)
Салынып жатқан мектеп директорының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тұрақты жұмыс орын
дарын құру
Ескерту
Барлығы
оның ішінде:
Дебитор
лық берешек
Кредиторлық берешек
құрылыс келісім-шарты бойынша
жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған келісім-шарт бойынша
37
38
39
40
41
42
43
44
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайдаланылған қаражат жөніндегі есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Атауы _______________________ Мекенжайы ____________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ____________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
"Пайдаланылған қаражат
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Пайдаланылған қаражат жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Индекс: 3 – (Білім беру инфрақұрылымы бойынша есеп)
Жиілігі: жартыжылдық
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам" (далее – Форма).
2. Форма заполняется АО "Samruk-Kazyna Construction".
3. Форма предоставляется один раз в полугодие, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
5. Отчет подписывается первым руководителем АО "Samruk-Kazyna Construction". Отчет представляется в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, в электронном варианте.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
6. в графе 1 указывается порядковый номер;
7. в графе 2 указывается наименование объекта по строительству школы;
8. в графе 3 указывается месторасположение объекта по строительству школы
9. в графе 4 указывается проектная мощность проекта по строительству школы;
10. в графе 5 указывается наименование, БИН, № лизензии проектной организации;
11. в графе 6 указывается дата и номер договора на проектирование;
12. в графе 7 указывается стоимость по договору цифрами и прописью в тенге;
13. в графе 8 указывается наименование, БИН, № лизензии генерального подрядчика;
14. в графе 9 указывается дата и номер договора подряда;
15. в графе 10 указывается стоимость по договору подряда цифрами и прописью в тенге;
16. в графе 11 указывается срок строительства по договору в месяцах;
в разделе 2:
17. в графе 1 указывается порядковый номер;
18. в графе 2 указывается № акта выполненных работ;
19. в графе 3 указывается дата акта выполненных работ;
20. в графе 4 указывается сумма в тенге по акту выполненных работ;
21. в графе 5 указывается вид работ по акту выполненных работ;
22. в графе 6 указывается при необходимости примечание.
Приложение 5
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.edu.gov.kz
Отчет по использованным средствам по _________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
за период _________________
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: форма 3 – (ОИС)
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: : "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: один раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде).
Метод сбора: в электронном виде
Раздел 1. Общие данные по договору
№ п/п
Наименование региона (область, город республиканского значения, столица)
Количество школ по региону
Общая стоимость заключенного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с АО "Samruk-Kazyna Construction" (далее – Дирекция) (тысяч тенге)
Общая стоимость скорректированного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с Дирекцией (тысяч тенге)
Общая стоимость заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией (тысяч тенге)
Общая стоимость скорректированного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией (тысяч тенге)
Общее количество
на 300 мест
на 600 мест
на 900 мест
на 1200 мест
на 1500 мест
на 2000 мест
на 2500 мест
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Раздел 2. Данные по объекту
Район/город
Населенный пункт
Наименование объекта
Проектная мощность объекта
Приоритет (взамен аварийной, решение трехсменности, дефицита)
Решение проблемы школы из перечня Национальной образовательной базы данных
Сведения по выделенному земельному участку
площадь, га
адрес
кадастровый номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Подведение (обеспеченность) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой
(наличие либо отсутствие)
Водоснабжение,
в том числе
Водоотведение
Канализация
Электроснабжение
Теплосети,
в том числе
Доступ к интернету (скорость не менее 100 Мбт/сек)
Слаботочные сети связи
Видеонаблюдение территории вокруг объекта
Централизованное
Автономное
Централизованное
Автономное
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Подведение (обеспеченность) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие)
№ и дата заключенного договора на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией
Подъездные пути, в том числе
Наличие благоустройства территории вокруг объекта
Автомо
бильная дорога
Тротуары
Автобусные маршруты (остановка
Парковка для автомашин
Освещение территории вокруг объекта
Наличие пешеходного перехода к объекту
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
Стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге)
№ и дата заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом
Стоимость договора на осуществление услуг по управлению проектом (в тенге)
Объем освоенных средств на отчетный период с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта
(в тенге)
по первоначальному договору до проектно-сметной документации
по скорректированному договору после проектно-сметной документации
по первоначальному договору до проектно-сметной документации
по скорректированному договору после проектно-сметной документации
Всего
в том числе:
по договору на строительство
по договору на осуществление услуг по управлению проектом
29
30
31
32
33
34
35
36
продолжение таблицы
Принято актов выполненных работ, услуг от Дирекции с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта
(в тенге)
Сведения о задолженности местного исполнительного органа за отчетный период
(в тенге)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) директора строящейся школы
Создание постоянных рабочих мест
Примечание
Всего
в том числе:
Дебиторская задолженность
Кредиторская задолженность
по договору на строительство
по договору на осуществление услуг по управлению проектом
37
38
39
40
41
42
43
44
Примечание:
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных "Отчет по использованным средствам" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование _______________________ Адрес ____________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет по
использованным средствам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по использованным средствам"
Индекс: 3 – (Отчет по инфраструктуре образования)
Периодичность: полугодовая
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Пайдаланылған қаражат жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен толтырады.
3. Нысан жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей беріледі.
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
5. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
6. Есепке облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің орынбасары қол қояды. Есеп мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық нұсқада ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
7. 1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
8. 2-бағанда өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9. 3 бағанда өңір бойынша мектептердің жалпы саны көрсетіледі;
10. 4 бағанда 300 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
11. 5 бағанда 600 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
12. 6 бағанда 900 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
13. 7 бағанда 1200 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
14. 8 бағанда 1500 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
15. 9 бағанда 2000 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
16. 10 бағанда 2500 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
17. 11 бағанда Samruk-Kazyna Construction" АҚ-мен (бұдан әрі – Дирекция) объектілерді салу жұмыстары (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны) мың теңге көрсетіледі;
18. 12 бағанда Дирекциямен объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, Құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтерді кешенін (авторлық және техникалық қадағалау) жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге) көрсетіледі;
19. 13 бағанда Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны (мың теңге) көрсетіледі;
20. 14 бағанда Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге көрсетіледі;
2-ші тарауда:
21. 1 бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
22. 2 бағанда мектеп құрылысы бойынша жоба іске асырылатын ауданның немесе қаланың атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по использованным средствам".
2. Форма заполняется местными исполнительными органами области, городов республиканского значения и столицы.
3. Форма заполняется один раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
5. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
6. Отчет подписывается заместителем акима области, города республиканского значения и столицы. Отчет представляется в уполномоченный орган в сфере дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования, в электронном варианте.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
7. в графе 1 указывается порядковый номер;
8. в графе 2 указывается наименование региона (область, город республиканского значения, столица) согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025;
9. в графе 3 указывается общее количество школ по региону;
10. в графе 4 указывается количество школ на 300 мест;
11. в графе 5 указывается количество школ на 600 мест;
12. в графе 6 указывается количество школ на 900 мест;
13. в графе 7 указывается количество школ на 1200 мест;
14. в графе 8 указывается количество школ на 1500 мест;
15. в графе 9 указывается количество школ на 2000 мест;
16. в графе 10 указывается количество школ на 2500 мест;
17. в графе 11 указывается общая стоимость заключенного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с АО "Samruk-Kazyna Construction" (далее – Дирекция); 18. в графе 12 указывается общая стоимость скорректированного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с Дирекцией;
19. в графе 13 указывается общая стоимость заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией;
20. в графе 14 указывается общая стоимость скорректированного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией;
в разделе 2:
21. в графе 1 указывается порядковый номер;
22. в графе 2 наименование района или города согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025, где реализуется проект по строительству школы;

23. 3 бағанда мектеп құрылысы бойынша жоба іске асырылатын елді мекеннің атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
24. 4 бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
25. 5 бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің жобалық қуаты көрсетіледі;
26. 6 бағанда басымдық (апаттық жағдайдың орнына, үш ауысымды, тапшылықты шешу) көрсетіледі;
27. 7 бағанда Ұлттық білім беру деректер қоры тізбесінен мектеп мәселесін шешу көрсетіледі;
28. 8 бағанда бөлінген жер учаскесі бойынша мәліметтер, ауданы, га көрсетіледі;
29. 9 бағанда бөлінген жер учаскесі бойынша мәліметтер, мекенжайы көрсетіледі;
30. 10 бағанда бөлінген жер учаскесі бойынша мәліметтер, кадастрлық нөмір көрсетіледі;
31. 11 бағанда жер учаскесін орталықтандырылған сумен жабдықтау инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
32. 12 бағанда жер учаскесін автономды сумен жабдықтау инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
33. 13 бағанда жер учаскесін су бұру инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
34. 14 бағанда жер учаскесін кәріз инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
35. 15 бағанда жер учаскесін электрмен жабдықтау инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
36. 16 бағанда жер учаскесін орталықтандырылған жылу желілері инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
37. 17 бағанда жер учаскесін автономды жылу желілері инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
38. 18 бағанда жер учаскесін интернетке қол жеткізу (жылдамдығы кемінде 100 Мбит/сек) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
39. 19 бағанда жер учаскесін төмен токты байланыс желілері инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
40. 20 бағанда жер учаскесін бейне объектінің айналасындағы аумақты бақылау инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;

23. в графе 3 указывается наименование населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025, где реализуется проект по строительству школы;
24. в графе 4 указывается наименование объекта по строительству школы;
25. в графе 5 указывается проектная мощность объекта по строительству школы;
26. в графе 6 указывается приоритет строительства (взамен аварийной, решение трехсменности, дефицита);
27. в графе 7 указывается информация по решению проблемы щколы из перечня Национальной образовательной базы данных;
28. в графе 8 указываются сведения по выделенному земельному участку, выражающееся в площади (га);
29. в графе 9 указываются адрес выделенного земельного участка;
30. в графе 10 указываются кадастровый номер земельного участка;
31. в графе 11 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) централизованного водоснабжения;
32. в графе 12 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) автономного водоснабжения;
33. в графе 13 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) водоотведения;
34. в графе 14 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) канализации;
35. в графе 15 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) электроснабжения;
36. в графе 16 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) централизованных теплосетей;
37. в графе 17 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) автономных теплосетей;
38. в графе 18 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) доступа к интернету (скорость не менее 100 Мбт/сек);
39. в графе 19 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) слаботочных сетей связи;
40. в графе 20 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) видеонаблюдения территории вокруг объекта;

41. 21 бағанда жер учаскесін көлік жолына арналған кірме жолдар бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
42. 22 бағанда жер учаскесін тротуарларға арналған кірме жолдар бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
43. 23 бағанда жер учаскесін автобус маршруттарға (аялдама) арналған кірме жолдар бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
44. 24 бағанда жер учаскесін автокөліктерге арналған тұрақ үшін кірме жолдар бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
45. 25 бағанда жер учаскесін объектінің айналасын жарықтандыру бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
46. 26 бағанда жер учаскесін объектіге жаяу жүргіншілер өткелінің болуы бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
47. 27 бағанда жер учаскесін объектінің айналасын абаттандырудың болуы бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) (болуы немесе болмауы) көрсетіледі;
48. 28 бағанда басқарма мен дирекция арасындағы объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні көрсетіледі;
49. 29 бағанда жобалау-сметалық құжаттама дейінгі бастапқы шарт бойынша басқарма мен дирекция арасындағы объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
50. 30 бағанда жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша басқарма мен дирекция арасындағы объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
51. 31 бағанда жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған келісім-шарттың № және күні көрсетіледі;
52. 32 бағанда жобалау-сметалық құжаттама дейінгі бастапқы шарт бойынша жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
53. 33 бағанда жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
54. 34 бағанда бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру басталғаннан бастап есепті кезеңге игерілген қаражаттың жалпы көлемі (теңгемен) көрсетіледі;

41. в графе 21 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) подъездных путей по автомобильным дорогам;
42. в графе 22 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) подъездных пути по тротуарам;
43. в графе 23 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) подъездных путей для автобусных маршрутов (остановка);
44. в графе 24 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) подъездных путей для парковки автомашин;
45. в графе 25 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) освещения территории вокруг объекта;
46. в графе 26 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) пешеходного перехода к объекту;
47. в графе 27 указывается информация по подведению (обеспеченности) земельного участка инженерно-коммуникационной инфраструктурой (наличие либо отсутствие) благоустройства территории вокруг объекта;
48. в графе 28 указывается № и дата заключенного договора на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией;
49. в графе 29 указывается стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге) по первоначальному договору до проектно-сметной документации;
50. в графе 30 указывается стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге) по скорректированному договору после проектно-сметной документации;
51. в графе 31 указывается № и дата заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом;
52. в графе 32 указывается стоимость договора на осуществление услуг по управлению проектом (в тенге) по первоначальному договору до проектно-сметной документации;
53. в графе 33 указывается стоимость договора на осуществление услуг по управлению проектом (в тенге) по скорректированному договору после проектно-сметной документации;
54. в графе 34 указывается общий объем освоенных средств на отчетный период с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге);

55. 35 бағанда құрылыс шарты бойынша бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру басталғаннан бастап есепті кезеңге игерілген қаражат көлемі (теңгемен) көрсетіледі;
56. 36 бағанда жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған шарт бойынша бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру басталғаннан бастап есепті кезеңге игерілген қаражат көлемі (теңгемен) көрсетіледі;
57. 37 бағанда жалпы бюджеттік инвестициялық жобаны іске асырыла бастағаннан бастап дирекциядан орындалған жұмыстардың, қызметтердің қабылданған актілерінің (теңгемен) көлемі көрсетіледі;
58. 38 бағанда құрылыс келісім-шарты бойынша бюджеттік инвестициялық жобаны іске асырыла бастағаннан бастап дирекциядан орындалған жұмыстардың, қызметтердің қабылданған актілерінің (теңгемен) көлемі көрсетіледі;
59. 39 бағанда жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға арналған келісім-шарт бойынша БИЖ іске асырыла бастағаннан бастап дирекциядан орындалған жұмыстардың, қызметтердің қабылданған актілерінің (теңгемен) көлемі көрсетіледі;
60. 40 бағанда дебиторлық берешек туралы мәліметтер жергілікті атқарушы органның есепті кезеңі үшін (теңгемен) көрсетіледі;
61. 41 бағанда кредиторлық берешек туралы мәліметтер жергілікті атқарушы органның есепті кезеңі үшін (теңгемен) көрсетіледі;
62. 42 бағанда салынып жатқан мектеп директорының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
63. 43 бағанда құрылған тұрақты жұмыс орындарын саны көрсетіледі;
64. 44 бағанда ескерту (бар болса) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 150 Білім беру саласындағы
пилоттық ұлттық жобаны іске
асыру кезінде бюджеттің
атқарылуы рәсімдеріне
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны www.edu.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
__________ кезең ішіндегі ________________________________________________ (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған құралдар жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4– (ОИС) нысан
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық.
Есепті кезең: "___" ____________ 20___жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Samruk-Kazyna Construction" АҚ.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: электронды түрде.
1-ші бөлім. Шарт бойынша жалпы мәліметтер
№ п/п
Өңірдің атауы (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана)
Өңірлер бойынша мектептер
Samruk-Kazyna Construction" АҚ-мен (бұдан әрі – Дирекция) объектілерді салу жұмыстары (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны) мың теңге
Дирекциямен объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, Құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтерді кешенін (авторлық және техникалық қадағалау) жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге)
Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны (мың теңге)
Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге)
Жалпы саны
300 орынға арналған
600 орынға арналған
900 орынға арналған
1200 орынға арналған
1500 орынға арналған
2000 орынға арналған
2500 орынға арналған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
2-ші бөлім. Объект бойынша мәліметтер
№ р/с
аудан/
қала
Елді мекен
Объектінің атауы
Объектінің жобалық қуаты
Дирекция мен Басқарма арасында объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні
Дирекция мен Басқарма арасында объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен)
бастапқы шарт бойынша
Жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні
Жобаны басқару қызметтерінің құны
(теңгемен)
Дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасында жасалған шарт бойынша ұйымның атауы
"дайын күйінде тапсыруға" талабымен жасалған шарттың
№ және күні
Жобалау ұйымының атауы
Жобалық ұйымның БСН
Құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша бас мердігерінің атауы
Құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша бас мердігерінің БСН
бастапқы шарт бойынша
Жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша
9
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасындағы "дайын күйінде" талабымен бастапқы шарттың құны (теңгемен)
Кешенді қорытынды
ведомстводан тыс сараптама
(№ және күні)
Жобалау-сметалық құжаттама бойынша құрылыстың жалпы сметалық құны
(теңгемен)
Дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасындағы жобалау-сметалық құжаттамадан кейін "дайын күйінде" талабымен түзетілген шарттың құны
(теңгемен)
Жалпы құны
оның ішінде:
Жалпы құны
оның ішінде:
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
Құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
Құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның атауы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның БСН
Техникалық қадағалау шартының құны
(теңгемен)
Авторлық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның атауы
Авторлық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның БСН
Авторлық қадағалау шартының құны
(теңгемен)
Құрылыс-монтаж жұмыстар дың басталуы (ай, жыл)
Шарт бойынша объектінің құрылысын аяқтау мерзімі (ай, жыл)
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша төлем (теңгемен)
Жобаны басқару бойынша қызметтер үшін алынған қаражат (теңгемен)
объектінің % дайындығы
Құрылған уақытша жұмыс орындарының саны
Ескерту
нысан бойынша барлығы
оның ішінде:
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлегені үшін
Құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша
техникалық қадағалау қызметтері үшін
авторлық қадағалау қызметтері үшін
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған құралдар жөніндегі есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Атауы _______________________ Мекенжайы ____________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ____________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
"Нақты орындалған жұмыстар
мен пайдаланылған құралдар
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған құралдар жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Индекс: 4 – (Білім беру инфрақұрылымы бойынша есеп)
Жиілігі: жартыжылдық, жылдық
1 тарау. Жалпы ережелер

55. в графе 35 указывается объем освоенных средств на отчетный период с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге) по договору на строительство;
56. в графе 36 указывается объем освоенных средств на отчетный период с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге) по договору на осуществление услуг по управлению проектом;
57. в графе 37 указывается общая сумма по принятым актов выполненных работ, услуг от Дирекции с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге);
58. в графе 38 указывается сумма по принятым актов выполненных работ, услуг от Дирекции с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге) по договору на строительство;
59. в графе 39 указывается сумма по принятым актов выполненных работ, услуг от Дирекции с начала реализации бюджетного инвестиционного проекта (в тенге) по договору на осуществление услуг по управлению проектом;
60. в графе 40 указываются сумма дебиторской задолженности местного исполнительного органа за отчетный период в тенге;
61. в графе 41 указываются сумма кредиторской задолженности местного исполнительного органа за отчетный период в тенге;
62. в графе 40 указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) директора строящейся школы;
63. в графе 43 указывается количество, созданных постоянных рабочих мест;
64. в графе 44 при необходимости указывается примечание.
Приложение 6
к Процедурам исполнения
бюджета при реализации
национального проекта в
области образования
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 150
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.edu.gov.kz
ОТЧЕТ по фактически выполненным работам и использованным средствам по _______________ (область, город республиканского значения, столица) за период _________________
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: форма 4 – (ОИС)
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: АО "Samruk-Kazyna Construction".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: один раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде).
Метод сбора: в электронном виде
Раздел 1. Общие данные по договору
№ п/п
Наименование региона (область, город республиканского значения, столица)
Количество школ по региону
Общая стоимость заключенного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с АО "Samruk-Kazyna Construction" (далее – Дирекция) (тысяч тенге)
Общая стоимость скорректированного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с Дирекцией (тысяч тенге)
Общая стоимость заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией (тысяч тенге)
Общая стоимость скорректированного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией (тысяч тенге)
Общее количество
на 300 мест
на 600 мест
на 900 мест
на 1200 мест
на 1500 мест
на 2000 мест
на 2500 мест
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Раздел 2. Данные по объекту
№ п/п
Район/город
Населенный пункт
Наименование объекта
Проектная мощность объекта
№ и дата заключенного договора на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Дирекцией и Управлением
Стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге)
по первоначальному договору
по скорректированному договору после проектно-сметной документации
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
№ и дата заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом
Стоимость услуг по управлению проектом
(в тенге)
Наименование организации по заключенному договору между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум)
№ и дата заключенного договора на условиях "под ключ"
Наименование проектной организации
БИН проектной организации
Наименование генерального подрядчика на строительно-монтажные работы
БИН генерального подрядчика на строительно-монтажные работы
по первоначальному договору
по скорректированному договору после проектно-сметной документации
9
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Стоимость первоначального договора на условиях "под ключ" между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге)
Положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы (№ и дата)
Общая сметная стоимость строительства по проектно-сметной документации
(в тенге)
Стоимость скорректированного договора на условиях "под ключ" после проектно-сметной документации между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге)
Общая стоимость
в том числе:
Общая стоимость
в том числе:
на разработку проектно-сметной документации
на строительно-монтажные работы
на разработку проектно-сметной документации
на строительно-монтажные работы
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Наименование организации, осуществляющего технический надзор
БИН организации, осуществляющего технический надзор
Стоимость договора на технический надзор
(в тенге)
Наименование организации, осуществляющего авторский надзор
БИН организации, осуществляющего авторский надзор
Стоимость договора на авторский надзор
(в тенге)
Начало строительно-монтажных работ (месяц, год)
Срок завершения строительства объекта по договору (месяц, год)
26
27
28
29
30
31
32
33
продолжение таблицы
Оплата по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге)
Полученные средства за услуги по управлению проектом (в тенге)
% готовности объекта
Количество созданных временных рабочих мест
Примечание
Всего по объекту
в том числе:
за разработку проектно-сметной документации
на строительно-монтажные работы
за услуги технического надзора
за услуги авторского надзора
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Примечание:
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование _______________________ Адрес ____________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет по фактически
выполненным работам и
использованным средствам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам"
Индекс: 4 – (Отчет по инфраструктуре образования)
Периодичность: полугодовая, годовая
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Нақты орындалған жұмыстар мен пайдаланылған құралдар жөніндегі есеп әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Samruk-Kazyna Construction" АҚ толтырады.
3. Нысан жартыжылдықта бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей беріледі.
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
5. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
6. Есепке "Samruk-Kazyna Construction" АҚ бірінші басшысы қол қояды. Есеп мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық нұсқада ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
7.1 -бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
8.2-бағанда өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9. 3 бағанда өңір бойынша мектептердің жалпы саны көрсетіледі;
10. 4 бағанда 300 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
11. 5 бағанда 600 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
12. 6 бағанда 900 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
13. 7 бағанда 1200 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
14. 8 бағанда 1500 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
15. 9 бағанда 2000 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
16. 10 бағанда 2500 орындық мектептердің саны көрсетіледі;
17. 11 бағанда Samruk-Kazyna Construction" АҚ-мен (бұдан әрі – Дирекция) объектілерді салу жұмыстары (жобалау-іздестіру жұмыстары, құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтер (авторлық және техникалық қадағалау) кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны) мың теңге көрсетіледі;
18. 12 бағанда Дирекциямен объектілерді салу бойынша жұмыстар (жобалау-іздестіру жұмыстары, Құрылыс-монтаждау жұмыстары) және қызметтерді кешенін (авторлық және техникалық қадағалау) жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге) көрсетіледі;
19. 13 бағанда Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың жалпы құны (мың теңге) көрсетіледі;
20. 14 бағанда Дирекциямен жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға түзетілген шарттың жалпы құны (мың теңге көрсетіледі;
2-ші тарауда:
21. 2 бағанда мектеп құрылысы бойынша жоба іске асырылатын ауданның немесе қаланың атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
22. 3 бағанда мектеп құрылысы бойынша жоба іске асырылатын елді мекеннің атауы ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по фактически выполненным работам и использованным средствам" (далее – Форма).
2. Форма заполняется АО "Samruk-Kazyna Construction".
3. Форма заполняется один раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках
5. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
6. Отчет подписывается первым руководителем АО "Samruk-Kazyna Construction". Отчет представляется в уполномоченный орган в сфере дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования, в электронном варианте.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
7. в графе 1 указывается порядковый номер;
8. в графе 2 указывается наименование региона (область, город республиканского значения, столица) согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025;
9. в графе 3 указывается общее количество школ по региону;
10. в графе 4 указывается количество школ на 300 мест;
11. в графе 5 указывается количество школ на 600 мест;
12. в графе 6 указывается количество школ на 900 мест;
13. в графе 7 указывается количество школ на 1200 мест;
14. в графе 8 указывается количество школ на 1500 мест;
15. в графе 9 указывается количество школ на 2000 мест;
16. в графе 10 указывается количество школ на 2500 мест;
17. в графе 11 указывается общая стоимость заключенного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с АО "Samruk-Kazyna Construction" (далее – Дирекция);
18. в графе 12 указывается общая стоимость скорректированного договора на осуществление комплекса работ (проектно-изыскательские работы, строительно-монтажные работы) и услуг (авторский и технический надзор) по строительству объектов с Дирекцией;
19. в графе 13 указывается общая стоимость заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией;
20. в графе 14 указывается общая стоимость скорректированного договора на осуществление услуг по управлению проектом с Дирекцией;
в разделе 2:
21. в графе 2 указывается наименование района или города согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025, где реализуется проект по строительству школы;
22. в графе 3 указывается наименование населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025, где реализуется проект по строительству школы;

23. 4 бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің атауы көрсетіледі;
24. 5 бағанда мектеп құрылысы бойынша объектінің жобалық қуаты көрсетіледі;
25. 6 бағанда дирекция мен басқарма арасында объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні көрсетіледі;
26. 7 бағанда бастапқы шарт бойынша дирекция мен басқарма арасында объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
27. 8 бағанда жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша дирекция мен басқарма арасында объектілерді салу жұмыстары мен қызметтер кешенін жүзеге асыруға жасалған шарт бойынша объектінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
28. 9 бағанда жобаны басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға жасалған шарттың № және күні көрсетіледі;
29. 10 бағанда бастапқы шарт бойынша Жобаны басқару қызметтерінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
30. 11 бағанда жобалау-сметалық құжаттамадан кейін түзетілген шарт бойынша Жобаны басқару қызметтерінің құны (теңгемен) көрсетіледі;
31. 12 бағанда дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасында жасалған шарт бойынша ұйымның атауы көрсетіледі;
32. 13 бағанда "дайын күйінде тапсыруға" талабымен жасалған шарттың № және күні көрсетіледі;
33. 14 бағанда жобалау ұйымының атауы көрсетіледі;
34. 15 бағанда жобалық ұйымның БСН көрсетіледі;
35. 16 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша бас мердігерінің атауы көрсетіледі;
36. 17 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша бас мердігерінің БСН көрсетіледі;
37. 18 бағанда дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасындағы "дайын күйінде" талабымен бастапқы шарттың жалпы құны (теңгемен) көрсетіледі;
38. 19 бағанда жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасындағы "дайын күйінде" талабымен бастапқы шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
39. 20 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша дирекция мен бас мердігер (консорциум) арасындағы "дайын күйінде" талабымен бастапқы шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
40. 21 бағанда кешенді қорытынды ведомстводан тыс сараптама (№ және күні) көрсетіледі;
41. 22 бағанда жобалау-сметалық құжаттама бойынша құрылыстың жалпы сметалық құны (теңгемен) көрсетіледі;
42. 23 бағанда дирекция мен бас мердігер (консорциум)арасындағы жобалау-сметалық құжаттамадан кейін "дайын күйінде" талабымен түзетілген шарттың жалпы құны (теңгемен) көрсетіледі;

23. в графе 4 указывается наименование объекта по строительству школы;
24. в графе 5 указывается проектная мощность объекта по строительству школы;
25. в графе 6 указывается и дата заключенного договора на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Дирекцией и Управлением;
26. в графе 7 указывается стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге) по первоначальному договору;
27. в графе 7 указывается стоимость объекта по договору на осуществление комплекса работ и услуг по строительству объектов между Управлением и Дирекцией (в тенге) по скорректированному договору после проектно-сметной документации;
28. в графе 9 указывается № и дата заключенного договора на осуществление услуг по управлению проектом;
29. в графе 10 указывается стоимость услуг по управлению проектом (в тенге) по первоночальному договору;
30. в графе 11 указывается стоимость услуг по управлению проектом (в тенге) по скорректированномму договору после проектно-сметной документации;
31. в графе 12 указывается наименовании организации по заключенному договору между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум);
32. в графе 13 укахывается № и дата заключенного договора на условиях "под ключ";
33. в графе 14 указывается наименование проектной организации;
34. в графе 15 указывается наименование БИН проектной организации;
35. в графе 15 указывается наименование генерального подрядчика на строительно-монтажные работы;
36. в графе 17 указывается БИН генерального подрядчика на строительно-монтажные работы;
37. в графе 18 указывается общая стоимость первоначального договора на условиях "под ключ" между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге);
38. в графе 19 указывается стоимость первоначального договора на условиях "под ключ" между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге) на разработку проектно-сметной документации;
39. в графе 20 указывается стоимость первоначального договора на условиях "под ключ" между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге) на строительно-монтажные работы;
40. в графе 21 указывается № и дата положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы;
41. в графе 22 указывается общая сметная стоимость строительства по проектно-сметной документации (в тенге);
42. в графе 23 указывается общая стоимость скорректированного договора на условиях "под ключ" после проектно-сметной документации между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге);

43. 24 бағанда жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге дирекция мен бас мердігер (консорциум)арасындағы жобалау-сметалық құжаттама "дайын күйінде" талабымен түзетілген шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
44. 25 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша дирекция мен бас мердігер (консорциум)арасындағы жобалау-сметалық құжаттамадан кейін "дайын күйінде" талабымен түзетілген шарттың құны (теңгемен) көрсетіледі;
45. 26 бағанда техникалық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның атауы көрсетіледі;
46. 27 бағанда техникалық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның БСН көрсетіледі;
47. 28 бағанда техникалық қадағалау шартының құны (теңгемен) көрсетіледі;
48. 29 бағанда авторлық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның атауы көрсетіледі;
49. 30 бағанда авторлық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымның БСН көрсетіледі;
50. 31 бағанда авторлық қадағалау шартының құны (теңгемен) көрсетіледі;
51. 32 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстардың басталуы (ай, жыл) көрсетіледі;
52. 33 бағанда шарт бойынша объектінің құрылысын аяқтау мерзімі (ай, жыл) көрсетіледі;
53. 34 бағанда объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша толық төлем (теңгемен) көлемі көрсетіледі;
54. 35 бағанда жобалау-сметалық құжаттама әзірлегені үшін объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша төлем (теңгемен) көрсетіледі;
55. 36 бағанда құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша төлем (теңгемен) көрсетіледі;
56. 37 бағанда техникалық қадағалау қызметтері үшін объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша төлем (теңгемен) көрсетіледі;
57. 38 бағанда авторлық қадағалау қызметтері үшін Объектіні іске асыру басталғаннан бастап есепті кезең үшін жасалған шарттар бойынша төлем (теңгемен) көрсетіледі;
58. 39 бағанда жобаны басқару бойынша қызметтер үшін алынған қаражат (теңгемен) көрсетіледі;
59. 40 бағанда объектінің % дайындығы көрсетіледі;
60. 41 бағанда құрылған уақытша жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
61. 42 бағанда ескерту (бар болса) көрсетіледі.

43. в графе 24 указывается стоимость скорректированного договора на условиях "под ключ" после проектно-сметной документации между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге) на разработку проектно-сметной документации;
44. в графе 25 указывается стоимость скорректированного договора на условиях "под ключ" после проектно-сметной документации между Дирекцией и генеральным подрядчиком (консорциум) (в тенге) на строительно-монтажные работы;
45. в графе 26 указывается наименование организации, осуществляющей технический надзор;
46. в графе 27 указывается БИН организации, осуществляющей технический надзор;
47. в графе 28 указывается стоимость договора на технический надзор (в тенге);
48. в графе 29 указывается наименование организации, осуществляющей авторский надзор;
49. в графе 30 указывается БИН организации, осуществляющей авторский надзор;
50. в графе 31 указывается стоимость договора на авторский надзор (в тенге);
51. в графе 32 указывается месяц и год даты начала строительно-монтажных работ;
52. в графе 33 указывается месяц и год срока завершения строительства объекта по договору;
53. в графе 34 указывается общая сумма оплаты по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге);
54. в графе 35 указывается сумма оплаты по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге) за разработку проектно-сметной документации;
55. в графе 36 указывается сумма оплаты по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге) на строительно-монтажные работы;
56. в графе 37 указывается сумма оплаты по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге) за услуги технического надзора;
57. в графе 38 указывается сумма оплаты по заключенным договорам за отчетный период с начала реализации объекта (в тенге) за услуги авторского надзора;
58. в графе 39 указывается сумма средств, полученных за услуги по управлению проектом (в тенге)
59. в графе 40 указывается % готовности объекта;
60. в графе 41 указывается количество созданных временных рабочих мест;
61. в графе 42 указывается при необходимости примечание.