Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 14 шiлдедегi № 374 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына және Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында 2025-2026 оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру, бөлу және орналастыру жөніндегі комиссияның 2025 жылғы 4 шілдедегі № 01/3 хаттамасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр С. Нұрбек
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2025 жылғы 14 шiлдедегi
№ 374 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшада:
"Магистратураға қабылдау" деген бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

О внесении изменений в некоторые приказы Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 июля 2025 года № 374
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и протоколам заседания комиссии по формированию, распределению и размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования на 2025-2026 учебный год от 4 июля 2025 года № 01/3 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр С. Нурбек
Утвержден приказом
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 14 июля 2025 года № 374
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы" следующие изменения:
приложение 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
в приложении 4 к указанному приказу:
в разделе "Прием в магистратуру":
подраздел "Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми және педагогикалық магистратура
11 863
747,3/12 455
454,9/7 581
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
101
Бейіндік магистратура

Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научная и педагогическая магистратура
11 863
747,3/12 455
454,9/7 581
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
101
Профильная магистратура

500
747,3/12 455
454,9/7 581
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалы
110
2 632,4
"МИФИ" Ұлттық ядролық зерттеу университеті" Жоғары білім беру федералды мемлекеттік дербес білім беру мекемесінің Қазақстандық филиалы
30
1 991,1
"Назарбаев Университеті" ДББҰ
495
6 523,3*
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
6960
10
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30

500
747,3/12 455
454,9/7 581
Казахстанский филиал Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
110
2 632,4
Казахстанский филиал федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
30
1 991,1
АОО "Назарбаев Университет"
495
6 523,3*
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
646,3 /10 772
На обучение магистрантов в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
10
6960
На обучение магистрантов в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш.Есенова"
30

3419
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
50
646,3 /10 772
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы базасында "Ресей Федерацииясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің (Ресей Федерацииясы) филиалында
40
х
Барлығы
13 229
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.

3419
в филиале Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
40
х
Всего
13 229
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.

х "Кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" 2023 жылғы 10 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің № 311 бұйрығына сәйкес қаржыландыру жүзеге асырылады.
".
2. "2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 193 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:

х * финансирование осуществляется согласно приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 311 "О некоторых вопросах подушевого нормативного финансирования высшего и (или) послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения".
".
2. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 апреля 2024 года № 193 "О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и (или) послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы" следующие изменения:
в приложении 1 к указанному приказу:

"2025-2026 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Даярлау бағытының коды және атауы
Код
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Жиыны:
Оның ішінде
толық оқу
қысқартылған оқу
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6В011 Педагогика және психология
B001
Педагогика және психология

раздел "Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2025-2026 учебный год в разрезе групп образовательных программ" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
Всего
в том числе
Полное обучение
Сокращенное обучение
6B01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология

140
122
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
6B071 Инженерия және инженерлік іс
В062
Электр техникасы және энергетика (KZ-UK)
55
55
6B072 Өндірістік және өңдеу салалары
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру (KZ-UK)
37
37
Жиыны:
92
92
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
2
Жиыны:
18
Барлығы:
110
92
Барлығы:
250
214
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) екі дипломдық білім беру бойынша Аризона университетінің филиалында
Даярлау бағытының коды және атауы
Код
Білім беру бағдарламасы тобының атауы
Барлығы:
в том числе
Толық оқу
Қысқартылған оқу
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6B011 Педагогика және психология
В001
Педагогика және психология (KZ-US)
12
12
6В013 Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі (KZ-US)
10
10
6В019 Арнайы педагогика
В020
Арнайы педагогика (KZ-US)
10
10
Жиыны:
32
32
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін.
2
Жиыны:
18
Барлығы:
50
32

140
122
6В07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
6В071 Инженерия и инженерное дело
В062
Электротехника и энергетика KZ-UK
55
55
6В072 Производственные и обрабатывающие отрасли
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых KZ-UK
37
37
Итого:
92
92
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы,
2
Итого:
18
Всего:
110
92
ВСЕГО
250
214
На обучение в филиале университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева", по двудипломному образованию
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
всего
в том числе
полное обучение
сокращенное
6В01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология (KZ-US)
12
12
6В013 Подготовка учителей без предметной специализации
В003
Педагогика и методика начального обучения (KZ-US)
10
10
6В019 Специальная педагогика
В020
Специальная педагогика (KZ-US)
10
10
Итого:
32
32
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй групп
2
Итого:
18
Всего:
50
32

6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
В057
Ақпараттық технологиялар (KZ-040)
26
26
B059
Коммуникациялар және коммуникациялық технологиялар
10
10
Жиыны:
36
36
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін.
2
Жиыны:
18
Барлығы:
54
36
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
6В081 Агрономия
В077
Өсімдік шаруашылығы (KZ-040)
10
10
Жиыны:
10
10
Барлығы:
200
128
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалы
24.05.2003
Ұшатын аппараттарды сынау
25
25
09.03.2001
Информатика және есептеу техникасы
12
12
01.03.2004
Қолданбалы математика
4
4
38.03.02
Менеджмент
4
4
Жиыны:
45
45
*Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама, ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
2535
*Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
140
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді
1250
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
Резерв
200
Халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқу оның ішінде:
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
40
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында
200
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында
30
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында
30
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында
50
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы базасында "Ресей Федерацииясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің (Ресей Федерацииясы) филиалында
60
Cardiff University Astana шетелдік оқу орнында
200
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) шетелдік оқу орнында
200
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:

6B06 Информационно-коммуникационные технологии
6B061 Информационно-коммуникационные технологии
В057
Информационные технологии (KZ-040)
26
26
B059
Коммуникации и коммуникационные технологии
10
10
Итого
36
36
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы
2
Итого
18
Всего
54
36
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
6В081 Агрономия
В077
Растениеводство (KZ-040)
10
10
Итого
10
10
Всего
200
128
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
24.05.2003
Испытание летательных аппаратов
25
25
09.03.2001
Информатика и вычислительная техника
12
12
01.03.2004
Прикладная математика
4
4
38.03.02
Менеджмент
4
4
Итого:
45
45
*На обучение в рамках стипендиальной программы иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, слушателей подготовительных отделений ОВПО, на обучение в иностранных учебных заведениях и их филиалах
2535
*На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
140
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1250
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
Резерв
200
На обучение в международных и иностранных учебных заведений в Республике Казахстан и (или) их филиалов, в том числе:
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
по двудипломным программам федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева"
40
в филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова"
200
в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" (Квинс Юниверсити Белфаст) на базе НАО "Университета Нархоз" по двудипломным программам
30
филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" (Сити Юниверсити оф Гонкконг) на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева" по двудипломным программам
30
в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга им.Ш.Есенова" по двудипломным программам
50
в филиале Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
60
в иностранном учебном заведении "Cardiff University Astana"
200
в иностранном учебном заведении "Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан)
200
";
в приложении 2 к указанному приказу:

"2025-2026 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының нөмірі
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық магистратура
Бейінді магистратура
1
7М01 Педагогикалық ғылымдар
7M011 Педагогика және психология
M001
Педагогика және психология
200
7М012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
M002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу

раздел "Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2025-2026 учебный год" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация направлений подготовки
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая магистратура
Профильная магистратура
1
7М01 Педагогические науки
7M011 Педагогика и психология
M001
Педагогика и психология
200
7М012 Педагогика и дошкольного воспитания и обучения
M002
Дошкольное обучение и воспитание

12954
600
Жиыны
13554
".
3. "2025-2026 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрі міндетін атқарушының 2025 жылғы 14 мамырдағы № 238 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2024 жылғы 18 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
3-қосымша

12954
600
Итого
13554
".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 238 "О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием на 2025–2026 учебный год" следующее изменения:
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к приказу
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 18 марта 2024 года № 118

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрлар даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылы/ жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4
6B01 Педагогикалық ғылымдар

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2025–2026 учебный год
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4
B01 Педагогические науки

13 226
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
1 915
1 209,3/20 155
1 055,9/17 598
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
1 485
905,8/15 096
803,9/13 398
6B04 Бизнес, басқару және құқық
1 423
905,8/15 096
803,9/13 398
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
9 188
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
11 585
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
18 846
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
2 379
933,6/15 560
831,8/13 863

13 226
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B02 Искусство и гуманитарные науки
1 915
1 209,3/20 155
1 055,9/17 598
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
1 485
905,8/15 096
803,9/13 398
6B04 Бизнес, управление и право
1 423
905,8/15 096
803,9/13 398
6B05 Естественные науки, математика и статистика
9 188
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
11 585
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
18 846
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
2 379
933,6/15 560
831,8/13 863

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
844
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B11 Қызмет көрсету
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
201
905,8/15 096
803,9/13 398
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға*, Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
844
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B09 Ветеринария
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Услуги
201
905,8/15 096
803,9/13 398
На обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан по стипендиальной программе, по международным соглашениям*, на обучение в иностранных учебных заведениях и их филиалах

77 084
* Мемлекеттік білім беру тапсырысының құны даярлау бағыттары бойынша есепке алынады
х 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 311 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің "Кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" бұйрығына сәйкес қаржыландыру жүзеге асырылады
** Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы

77 084
х * финансирование осуществляется согласно приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 311 "О некоторых вопросах подушевого нормативного финансирования высшего и (или) послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения"
* Стоимость государственного образовательного заказа осуществляется согласно направлениям подготовки
** Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
300
4 245
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
2 875
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
3 797
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
200
2 958
Барлығы
1000
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B121 Әскери іс
10
3 356,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
90
3 356,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік (Қырғыз Республикасының азаматтарын оқытуға)
10

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
300
4 245
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
2 875
Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
3 797
Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
200
2 958
Всего
1000
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B121 Военное дело
10
3 356,0
6B123 Общественная безопасность
90
3 356,0
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Кыргызской Республики)
10

2 099,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік (Тәжікстан Республикасының азаматтарын оқытуға)
5
3 470,0
Барлығы
115
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

2 099,0
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Республики Таджикистан)
5
3 470,0
Всего
115
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства

905
х
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
6В10 Денсаулық сақтау
6В101 Денсаулық сақтау
2 700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200, шетелдік азаматтарды халықаралық келісімдер бойынша оқытуға - 20)
1 230,7
1 218,3
Барлығы
2 700
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
"Халықаралық туризм және қонақжайлылық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
680
803,9/13 398
"Дене шынықтыру және бұқаралық спорт академиясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6B11 Қызмет көрсету
6B115 Спорт
120
803,9/13 398
Барлығы
800
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрі міндетін
атқарушының
2025 жылғы 14 мамырдағы
№ 238 бұйрығына
2-қосымша

905
х
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
6В10 Здравоохранение
6В101 Здравоохранение
2 700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200, на обучение иностранных граждан по международным соглашениям - 20)
1 230,7
1 218,3
Всего
2 700
Администратор бюджетных программ: Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
6В11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
680
803,9/13 398
Товарищество с ограниченной ответственностью "Академия физической культуры и массового спорта"
6В11 Услуги
6B115 Спорт
120
803,9/ 13 398
Всего
800
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 14 мая 2025 года № 238

2025-2026 оқу жылына арналған филиалдар мен шетелдік оқу орындарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемін көрсете отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі
ЖЖОКБҰ атауы
БББТ атауы
Грант саны
1
"Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университеті" КЕАҚ базасындағы "Ташкент ирригация және ауыл шаруашылығын механикаландыру инженерлері институты" Ұлттық Зерттеу университетінің филиалы (қос дипломды білім беру бағдарламалары)

Перечень организаций высшего и (или) послевузовского образования с указанием объема государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием в филиалах и иностранных учебных заведениях на 2025 - 2026 учебный год
Наименование ОВПО
Наименование ГОП
Кол. грантов
1
Филиал Национального исследовательского университета "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" на базе НАО Казахского национального аграрного исследовательского университета (двудипломные образовательные программы)

B082 (KZ-UZ-024) - Су ресурстары және суды пайдалану (KZ-UZ-024)
100
2
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" КЕАҚ базасындағы Лотарингия университетінің (Universite' De Lorraine) филиалы (қос дипломды білім беру бағдарламалары)
B018 (KZ-FR-007) - Шет тілі мұғалімдерін даярлау (KZ-FR-007)
50
B044 (KZ-FR-007) - Менеджмент және басқару (KZ-FR-007)
20
B046 (KZ-FR-007) - Қаржы, экономика, банк және сақтандыру ісі(KZ-FR-007)
40
B047 (KZ-FR-007) - Маркетинг және жарнама (KZ-FR-007)
20
B093 (KZ-FR-007) - Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі (KZ-FR-007)
30
B140 (KZ-FR-007) - Халықаралық қатынастар және дипломатия (KZ-FR-007)
50
3
Пекин Тіл және мәдениет университетінің (Beijing Language and Culture University) филиалы "Астана халықаралық университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі базасында (қос дипломды білім беру бағдарламалары)
B018 (KZ-CHN-185) - Шет тілі мұғалімдерін даярлау (KZ-CHN-185)
30
B036 (KZ-CHN-185) - Аударма ісі (KZ-CHN-185)
50
4
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға
Білім беру бағдарламасы тобының коды
коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы:
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
В057
Ақпараттық технологиялар (KZ-UK)
122
Жиыны:
122
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін .
2
Жиыны:
18
Барлығы:
140
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
6B071 Инженерия және инженерлік іс
В062
Электр техникасы және энергетика (KZ-UK)
55
6B072 Өндірістік және өңдеу салалары
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру (KZ-UK)
37
Жиыны:
92
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
2
Жиыны:
18
Барлығы:

B082 (KZ-UZ-024) - Водные ресурсы и водопользования (KZ-UZ-024)
100
2
Филиал Университета Лотарингии (Universite' De Lorraine) на базе НАО Казахского национального педагогического университета имени Абая (двудипломные образовательные программы)
B018 (KZ-FR-007) - Подготовка учителей иностранного языка (KZ-FR-007)
50
B044 (KZ-FR-007) - Менеджмент и управление (KZ-FR-007)
20
B046 (KZ-FR-007) - Финансы, экономика, банковское и страховое дело (KZ-FR-007)
40
B047 (KZ-FR-007) - Маркетинг и реклама (KZ-FR-007)
20
B093 (KZ-FR-007) - Ресторанное дело и гостиничный бизнес (KZ-FR-007)
30
B140 (KZ-FR-007) - Международные отношения и дипломатия (KZ-FR-007)
50
3
Филиал Пекинского университета языка и культуры (Beijing Language and Culture University) на базе товарищества с ограниченной ответственностью "Международный университет Астана" (двудипломные образовательные программы)
B018 (KZ-CHN-185) - Подготовка учителей иностранного языка (KZ-CHN-185)
30
B036 (KZ-CHN-185) - Переводческое дело (KZ-CHN-185)
50
4
На обучение студентов в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
всего
6В06 Информационно-коммуникационные технологии
6В061 Информационно-коммуникационные технологии
В057
Информационные технологии KZ-UK
122
Итого:
122
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы,
2
Итого:
18
Всего:
140
6В07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
6В071 Инженерия и инженерное дело
В062
Электротехника и энергетика KZ-UK
55
6В072 Производственные и обрабатывающие отрасли
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых KZ-UK
37
Итого:
92
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы,
2
Итого:
18
Всего:

110
Барлығы:
250
5.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында, екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға ("Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
Даярлау бағытының коды және атауы
Код
Білім беру бағдарламасы тобының атауы
Барлығы:
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6B011 Педагогика және психология
В001
Педагогика және психология (KZ-US)
12
6В013 Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі (KZ-US)
10

110
ВСЕГО
250
5
На обучение студентов в организациях высшего и (или) послевузовского образования, по двудипломному образованию (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева")
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
всего
6В01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология (KZ-US)
12
6В013 Подготовка учителей без предметной специализации
В003
Педагогика и методика начального обучения (KZ-US)
10

200
5.
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ дипломын ала отырып Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға
Білім беру бағдарламасы тобының коды
коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы:
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6B011 Педагогика және психология
В001
Педагогика және психология (KZ-040)
10

200
6
На обучение студентов по совместным образовательным программам реализуемых в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризона c получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени Манаша Козыбаева"
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
всего
6В01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология (KZ-040)
10