Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2025 жылғы 13 маусымдағы № 309 бұйрығы
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында 2025-2026 оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру, бөлу және орналастыру жөніндегі комиссияның 2025 жылғы 6 мамырдағы № №01/1 және 2025 жылғы 30 мамырдағы №01/2 хаттамаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығында:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

О внесении изменений в некоторые приказы Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 13 июня 2025 года № 309
В соответствии с протоколами заседания комиссии по формированию, распределению и размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования на 2025-2026 учебный год от 6 мая 2025 года №01/1 от 30 мая 2025 года № 01/2 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра науки и высшего образования Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы":
в приложении 3 к указанному приказу:
раздел "Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
844
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B09 Ветеринария
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
201
905,8/15 096
803,9/13 398
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға*, Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
844
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B09 Ветеринария
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Услуги
201
905,8/15 096
803,9/13 398
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, На обучение иностранных граждан по международным соглашениям*, на обучение в иностранных учебных заведениях и их филиалов

1185
635,8/10 597
635,8/10 597
ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1 750
344,8
344,8
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді
1 250
5509,7**
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
4672,6**
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
Халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқытуға оның ішінде:
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
1 824,60
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
2 041,20
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
40
1 009,60
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
200
2 517,10
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында студенттерді оқытуға
45
874,9
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға
200
4 805,50
Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) дипломын алумен
200
2 500,00
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға
250
4 328,00
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30
5 054,00
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30
5 095,00
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында студенттерді оқытуға
50
2 466,00
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) Шетел білімберу мекемесі ЖШС
200
905,8
Барлығы
77 084
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
";
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы

1185
635,8/10 597
635,8/10 597
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1 750
344,8
344,8
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1 250
5509,7**
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
4672,6**
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
На обучение в международных и иностранных учебных заведений в Республике Казахстан и (или) их филиалов, в том числе:
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
1 824,60
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
2 041,20
по двудипломным программам федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева"
40
1 009,60
в филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова"
200
2 517,10
в филиале Московского авиационного института "Восход"
45
874,9
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанский университет имени М.Козыбаева" по двудипломный программам
200
4 805,50
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева"по совместным образовательным программам в рамках стратегического партнерства с получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева"
200
2 500,00
в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
250
4 328,00
в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" (Квинс Юниверсити Белфаст) на базе НАО "Университета Нархоз" по двудипломным программам
30
5 054,00
филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" (Сити Юниверсити оф Гонкконг) на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева" по двудипломным программам
30
5 095,00
в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга им.Ш.Есенова" по двудипломным программам
50
2 466,00
в ТОО "Иностранное учебное заведение "Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан)
200
905,8
77 084
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
";
раздел "Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
200
2 958
Барлығы
1000
";
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
"Халықаралық туризм және қонақжайлылық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
680
803,9/13 398
"Дене шынықтыру және бұқаралық спорт академиясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6B11 Қызмет көрсету
6B115 Спорт

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
200
2 958
Всего
1000
";
раздел "Администратор бюджетных программ: Министерство туризма и спорта Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
6В11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
680
803,9/13 398
Товарищество с ограниченной ответственностью "Академия физической культуры и массового спорта"
6В11 Услуги
6B115 Спорт

120
803,9/13 398
Барлығы
800
";
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшада:
"Магистратураға қабылдау" деген бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми және педагогикалық магистратура

120
803,9/ 13 398
Всего
800
";
в приложении 4 к указанному приказу:
в разделе "Прием в магистратуру":
подраздел "Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научная и педагогическая магистратура

11 863
747,3/12 455
454,9/7 581
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
141
Бейіндік магистратура
500
747,3/12 455
454,9/7 581
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалы
110
2 632,4
"МИФИ" Ұлттық ядролық зерттеу университеті" Жоғары білім беру федералды мемлекеттік дербес білім беру мекемесінің Қазақстандық филиалы
30
1 991,1
"Назарбаев Университеті" ДББҰ
495
6 523,3*
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
6960
10
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30
3419
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
50
646,3 /10 772
Барлығы
13 229
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
";
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Басқару академиясы
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
20
6 875
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
5
5 708
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
5
6 100
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай академиясы
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
5
5 513
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
5

11 863
747,3/12 455
454,9/7 581
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
141
Профильная магистратура
500
747,3/12 455
454,9/7 581
Казахстанский филиал Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
110
2 632,4
Казахстанский филиал федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
30
1 991,1
АОО "Назарбаев Университет"
495
6 523,3*
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
646,3 /10 772
На обучение магистрантов в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
10
6960
На обучение магистрантов в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш.Есенова"
30
3419
Всего
13 229
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
";
подраздел "Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Академия управления Министерства внутренних дел Республики Казахстан
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
20
6 875
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
5
5 708
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
5
6 100
Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
5
5 513
Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
5

4 797
Барлығы
40
";
"Докторантураға қабылдау" деген бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 білім алушыға орташа шығыстар (мың теңге) / 1 білім алушыны оқытуға 1 (бір) кредит шығыстары (теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары (ғылыми-педагогикалық)

4 797
Всего
40
";
в разделе "Прием в докторантуру":
подраздел "Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 обучающегося (тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования (научно – педагогическая)

8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік
3
8 115
Барлығы
20
";
2) "2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 193 бұйрығында:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
"2025-2026 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Даярлау бағытының коды және атауы
Код
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы:
Жиыны:
Оның ішінде
толық оқу
қысқартылған оқу

8D12 Национальная безопасность и военное дело
8D123 Общественная безопасность
3
8 115
Всего
20
";
2) в приказе Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 апреля 2024 года № 193 "О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и (или) послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы":
в приложении 1 к указанному приказу:
раздел "Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2025-2026 учебный год в разрезе групп образовательных программ" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
Итого
Всего
в том числе
Полное обучение
Сокращенное обучение

6B113 Көлік қызметтері
В095
Көлік қызметтері
10
5
5
6B114 Әлеуметтік жұмыс
В090
Әлеуметтік жұмыс
10
5
5
Жиыны:
60
30
30
Барлығы:
2 000
1 891
109
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға
Білім беру бағдарламасы тобының коды
коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы:
оның ішінде
Толық оқу
Қысқартылған оқу
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
В057
Ақпараттық технологиялар (KZ-UK)
122
122
Жиыны:
122
122
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін .
2
Жиыны:
18
Барлығы:
140
122
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
6B071 Инженерия және инженерлік іс
В062
Электр техникасы және энергетика (KZ-UK)
55
56
6B072 Өндірістік және өңдеу салалары
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру (KZ-UK)
37
39
Жиыны:
92
95
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
2
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
3
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
2
Жиыны:
18
Барлығы:

6B113 Транспортные услуги
В095
Транспортные услуги
10
5
5
6B114 Социальная работа
В090
Социальная работа
10
5
5
Итого:
60
30
30
Всего:
2 000
1 891
109
На обучение студентов в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
Код и классификация направлений подготовки
Код
Наименование групп образовательных программ
всего
в том числе
полное
сокращенное
6В06 Информационно-коммуникационные технологии
6В061 Информационно-коммуникационные технологии
В057
Информационные технологии KZ-UK
122
122
Итого:
122
122
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы,
2
Итого:
18
Всего:
140
122
6В07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
6В071 Инженерия и инженерное дело
В062
Электротехника и энергетика KZ-UK
55
56
6В072 Производственные и обрабатывающие отрасли
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых KZ-UK
37
39
Итого:
92
95
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
2
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
3
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы,
2
Итого:
18
Всего:

6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
6В081 Агрономия
В077
Өсімдік шаруашылығы (KZ-040)
10
10
Жиыны:
10
10
Барлығы:
200
128
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалы
24.05.2003
Ұшатын аппараттарды сынау
25
25
09.03.2001
Информатика және есептеу техникасы
12
12
01.03.2004
Қолданбалы математика
4
4
38.03.02
Менеджмент
4
4
Жиыны:
45
45
*Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама, ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
2795
*Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
140
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді
1250
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
Резерв
200
Халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқу оның ішінде:
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
200
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) Шетел білімберу мекемесі ЖШС
200
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында студенттерді оқытуға
50
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
40
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында студенттерді оқытуға
30
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:

6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
6В081 Агрономия
В077
Растениеводство (KZ-040)
10
10
Итого
10
10
Всего
200
130
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
24.05.2003
Испытание летательных аппаратов
25
25
09.03.2001
Информатика и вычислительная техника
12
12
01.03.2004
Прикладная математика
4
4
38.03.02
Менеджмент
4
4
Итого:
45
45
*На обучение в рамках стипендиальной программы иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, слушателей подготовительных отделений ОВПО
2795
*На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
140
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1250
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
Резерв
200
На обучение в международных и иностранных учебных заведений в Республике Казахстан и (или) их филиалов, в том числе:
в филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова"
200
в ТОО "Иностранное учебное заведение "Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан)
200
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" (Сити Юниверсити оф Гонкконг) на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева" по двудипломным программам
30
в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга им.Ш.Есенова" по двудипломным программам
50
в филиале федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева" по двудипломным программам
40
в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" (Квинс Юниверсити Белфаст) на базе НАО "Университета Нархоз" по двудипломным программам
30
";
в приложении 2 к указанному приказу:

"2025-2026 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының нөмірі
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық магистратура
Бейінді магистратура
1
7М01 Педагогикалық ғылымдар
7M011 Педагогика және психология
M001
Педагогика және психология
200
7М012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
M002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу

раздел "Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2025-2026 учебный год" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация направлений подготовки
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая магистратура
Профильная магистратура
1
7М01 Педагогические науки
7M011 Педагогика и психология
M001
Педагогика и психология
200
7М012 Педагогика и дошкольного воспитания и обучения
M002
Дошкольное обучение и воспитание

2919
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің
міндетін атқарушы
Г. Көбенова

2919
".
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
Г. Кобенова