2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 36/206 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшалараға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 529 828 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 580 758 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 675 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 900 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 847 525 мың теңге;
2) шығындар – 9 918 831 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 137 003 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 474 024 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -474 024 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 220 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 694 599 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2025 года № 36/206
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 529 858 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 580 758 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 80 675 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 900 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 847 525 тысяч тенге;
2) затраты – 9 918 831 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 137 003 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 572 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 474 024 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -474 024 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 220 575 тысяч тенге;
погашение займов – 694 599 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2. 2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.

2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2026 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района целевые трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2026 год согласно приложению 6.

5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 110 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
Жаңаарқа аудандық мәслихатының

5. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты на 2026 год согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 110 000 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

216332
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4749
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136149
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
179922
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
14264
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
221901
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221901
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46799
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
126668
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
46764
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1690193
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1304142
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
245840
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
245840
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1035132
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
150000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
450000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
435132
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23170
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23170
2
Коммуналдық шаруашылық
386051
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
386051
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
84314
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
301737
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1452875
1
Мәдениет саласындағы қызмет
779464
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

216332
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4749
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136149
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
179922
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
14264
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
221901
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221901
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46799
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1670
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
126668
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
46764
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1690193
1
Жилищное хозяйство
1304142
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
245840
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
245840
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1035132
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
150000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
450000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
435132
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
23170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
23170
2
Коммунальное хозяйство
386051
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
386051
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
84314
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
301737
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1452875
1
Деятельность в области культуры
779464
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)