2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 36/206 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшалараға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 452 903 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 580 758 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 675 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 770 570 мың теңге;
2) шығындар – 9 724 069 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 137 003 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -408 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 408 169 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 220 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 694 599 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 882 193 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.02.2026 № 39/221 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2025 года № 36/206.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 452 903 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 580 758 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 80 675 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 770 570 тысяч тенге;
2) затраты – 9 724 069 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 137 003 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 572 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -408 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 408 169 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 220 575 тысяч тенге;
погашение займов – 694 599 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 882 193 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 20.02.2026 № 39/221 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2026 год согласно приложению 4.

3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.

3. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района целевые трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2026 год согласно приложению 6.
5. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты на 2026 год согласно приложению 7.

6. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 110 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы №36/206
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.02.2026 № 39/221 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 110 000 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 25 декабря 2025 год №36/206
Бюджет района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 20.02.2026 № 39/221 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

82960
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
197716
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4480
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134310
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
186736
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
21737
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141167
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1575
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
71652
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2067833
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1631527
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1608648
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1293666
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30982
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
284000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22879
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22879
2
Коммуналдық шаруашылық
321942
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
321942
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
228444
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
93498
3
Елді-мекендерді көркейту
114364
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114364
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

82960
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
197716
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4480
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134310
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
186736
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
21737
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1575
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
71652
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2067833
1
Жилищное хозяйство
1631527
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1608648
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1293666
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30982
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
284000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
22879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
22879
2
Коммунальное хозяйство
321942
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
321942
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
228444
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
93498
3
Благоустройство населенных пунктов
114364
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114364
015
Освещение улиц в населенных пунктах