Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/144 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 34/198 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №23/144 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205164 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 462 686 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 262 474 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 154 мың теңге;
негізгі капиталды сатуда түсетін түсімдер – 19 492 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 104 566 мың теңге;
2) шығындар – 13 839 336 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 75 824 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 151 366 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 452 474 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 452 474 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 758 477 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 98 737 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 23/144 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 28 ноября 2025 года № 34/198
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года под №23/144 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №205164) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 462 686 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 262 474 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 76 154 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 492 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 104 566 тысяч тенге;
2) затраты – 13 839 336 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 75 824 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 151 366 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 542 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 452 474 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 452 474 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 758 477 тысяч тенге;
погашение займов – 98 737 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 792 734 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 6, 7 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 қарашадағы №34/198
шешіміне 1 қосымша
Жаңаарқа аудандық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств – 792 734 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 27 ноября 2025 год №34/198
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

87324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87324
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
87324
2
Әлеуметтiк көмек
523983
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
523983
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
74669
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
183
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
167594
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3265
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
117548
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
160547
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
177
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
144923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144923
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38200
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
397
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
541
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
90809
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14976
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2775837
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1989487
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
184310
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7677
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176633
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1784370
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
245739
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

87324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87324
005
Государственная адресная социальная помощь
87324
2
Социальная помощь
523983
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
523983
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
74669
006
Оказание жилищной помощи
183
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
167594
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3265
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
117548
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
160547
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
177
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
144923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38200
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
397
021
Капитальные расходы государственного органа
541
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
90809
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14976
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2775837
1
Жилищное хозяйство
1989487
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
184310
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7677
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176633
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1784370
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
245739
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры