Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24/151 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қарашадағы № 33/195 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205176 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 565 353 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 208 113 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 356 700 мың теңге;
2) шығындар – 692 525 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 127 172 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 127 172 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 172 мың теңге";
2) 2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 312 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 804 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 106 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 222 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 180 мың теңге;
2) шығындар 47 628 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 316 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 316 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 24/151 "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 6 ноября 2025 года № 33/195
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года под №24/151 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205176) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 565 353 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 208 113 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 356 700 тысяч тенге;
2) затраты – 692 525 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 127 172 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 127 172 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 172 тысяч тенге";
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 312 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 804 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 106 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 222 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 180 тысяч тенге;
2) затраты – 47 628 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 316 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 316 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге".

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге".

14) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.А.Бекқожин
2025 жылғы 6 қарашадағы №33/195
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

14) приложения 1, 4, 7, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.А.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 6 ноября 2025 год №33/195
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 год №24/151
Бюджет поселка Жаңаарқа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы