Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 "2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 324 шешімі
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205576 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 982 091 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 394 195 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 778 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 517 292 мың теңге;
2) шығындар – 12 619 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 636 968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 636 968 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 343 715 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 253 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 219 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 9 декабря 2025 года № 324
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" № 219 от 27 декабря 2024 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205576) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 982 091 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 394 195 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 778 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 517 292 тысяч тенге;
2) затраты – 12 619 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 636 968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 636 968 тысяч тенге:
поступление займов – 2 343 715 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 253 тысяч тенге.";
2) приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;

3409955
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
433493
Нысаналы даму трансферттері
2976462
Ағымдағы нысаналы трансферттер
433493
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6473
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
6473
оның ішінде:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз ету
6473
Облыстың экономика басқармасы
1532
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1532
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
143625
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
143625
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
143625
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
281863
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
281863
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
281863
Нысаналы даму трансферттері
2976462
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
1486255
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Облыстық бюджет есебінен
230000
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
1035255
Облыстық бюджет есебінен
451000
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
301000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
150000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1490207
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
1490207
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
511629
Жәйрем кентінде көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
401340
Қаражал қаласының жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
49999
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 1 кезең
72393
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 2 кезең
50000
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 3 кезең
54846

3409955
в том числе:
Целевые текущие трансферты
433493
Целевые трансферты на развитие
2976462
Целевые текущие трансферты
433493
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
6473
в том числе:
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6473
в том числе:
обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
6473
Управление экономики области
1532
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1532
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
143625
в том числе:
За счет Республиканского бюджета
143625
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
143625
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
281863
в том числе:
за счет областного бюджета
281863
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог (улиц город) и внутренних дорог населенных пунктов
281863
Целевые трансферты на развитие
2976462
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1486255
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
за счет областного бюджета
230000
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
1035255
за счет областного бюджета
451000
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
301000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
150000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1490207
в том числе:
за счет областного бюджета
1490207
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал
511629
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в поселке Жайрем
401340
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки города Каражал
49999
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,1 этап
72393
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем, 2 этап
50000
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,3 этап
54846

Қаражал қаласының 12 - орамында (1 үй, 3 үй, 4 үй) көпқабатты тұрғын үй қорының объектілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
50000
Қаражал қаласында көпфункционалды орталықтың құрылысы
100000
Ұлытау облысы, Қаражал қаласында жабық хоккей кортының құрылыс кешенін салу
200000
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 324 шешіміне
3 - қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:

Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объектам многоэтажного жилищного фонда на 12 квартал города Каражал (д. 1, д. 3, д. 4)
50000
Строительство многофункционального центра в городе Каражал
100000
Строительство крытого хоккейного корта в городе Каражал, области Ұлытау
200000
Приложение 3
к решению
Каражалского городского маслихата
от 9 декабря 2025 года
№ 324
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:

808153
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
807553
Жәйрем кенті:
805390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
804853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
69293
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
277321
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
235264
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
36879
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14018
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
172078
Шалғы кенті:
2763
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
63
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
2700
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2700

808153
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
807553
Поселок Жайрем:
805390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
804853
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
69293
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
277321
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
235264
Организация водоснабжения населенных пунктов
36879
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14018
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
172078
Поселок Шалгинский
2763
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
63
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
2700
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2700