Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 "2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 маусымдағы № 283 шешімі
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205576 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 549 674 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 826 339 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 127 510 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 950 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 575 875 мың теңге;
2) шығындар – 11 516 064 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 966 390 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 966 390 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 673 137 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 253 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 219 "О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 19 июня 2025 года № 283
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" № 219 от 27 декабря 2024 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205576) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 549 674 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 826 339 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 127 510 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 950 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 575 875 тысяч тенге;
2) затраты – 11 516 064 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 966 390 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 966 390 тысяч тенге:
поступление займов – 1 673 137 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 253 тысяч тенге.";
2) приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52380
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
28573
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37918
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37918
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35835
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
733
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5029059
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2915591
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
996779
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
529785
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
466994
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1918812
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
35410
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1883402
2
Коммуналдық шаруашылық
1874185
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1562185
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1562185
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
312000
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
12000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
300000
3
Елді-мекендерді көркейту
239283
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
239283
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
78000
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
6868
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу

010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52380
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
28573
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37918
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37918
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35835
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
733
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5029059
1
Жилищное хозяйство
2915591
467
Отдел строительства района (города областного значения)
996779
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
529785
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
466994
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1918812
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35410
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1883402
2
Коммунальное хозяйство
1874185
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1562185
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1562185
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
312000
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
12000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
300000
3
Благоустройство населенных пунктов
239283
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
239283
015
Освещение улиц в населенных пунктах
78000
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6868
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных

451353
Нысаналы даму трансферттері
3017185
Ағымдағы нысаналы трансферттер
451353
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
24333
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
6473
оның ішінде:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз ету
6473
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
17860
Облыстың экономика басқармасы
1532
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1532
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
143625
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
143625
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
143625
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
281863
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
281863
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
281863
Нысаналы даму трансферттері
3017185
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
2353557
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
805255
Облыстық бюджет есебінен
1548302
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
951000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
597302
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
663628
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
663628
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу

451353
Целевые трансферты на развитие
3017185
Целевые текущие трансферты
451353
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
24333
в том числе:
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6473
в том числе:
обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
6473
На выплату государственной адресной социальной помощи
17860
Управление экономики области
1532
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1532
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
143625
в том числе:
За счет Республиканского бюджета
143625
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
143625
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
281863
в том числе:
за счет областного бюджета
281863
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог (улиц город) и внутренних дорог населенных пунктов
281863
Целевые трансферты на развитие
3017185
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2353557
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
805255
за счет областного бюджета
1548302
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
951000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
597302
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
663628
в том числе:
за счет областного бюджета
663628
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал

511629
Қаражал қаласында жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
49999
Жәйрем кентінде көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
102000
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 19 маусымдағы
№ 283 шешіміне
3 - қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:

511629
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальное жилищное строительство г. Каражал
49999
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в поселке Жайрем
102000
Приложение 3
к решению
Каражалского городского маслихата
от 19 июня 2025 года
№ 283
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:

690453
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
689853
Жәйрем кенті:
690390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
689853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37721
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
283541
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
237513
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131078
Шалғы кенті:
63
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
63
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63

690453
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
689853
Поселок Жайрем:
690390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
689853
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
37721
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
283541
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
237513
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
131078
Поселок Шалгинский
63
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
63
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63