2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 39/223 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Кеңгір ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150 827 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 641 мың теңге;
трансферттер түсімі – 86 233 мың теңге;
2) шығындар – 165 769 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 942 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 942 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 942 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 23.02.2026 № 41/234 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Талап ауылдық округінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 698 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 104 925 мың теңге;
2) шығындар – 113 096 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 398 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу –0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 398 мың теңге.

О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2025 года № 39/223.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кенгирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 827 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 953 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 641 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 233 тысяч тенге;
2) затраты – 165 769 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 942 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 942 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 942 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23.02.2026 № 41/234 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Талапского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 698 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 773 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 104 925 тысяч тенге;
2) затраты – 113 096 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 398 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 398 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 23.02.2026 № 41/234 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Сарыкеңгір ауылдық округінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 211 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 64 911 мың теңге;
2) шығындар – 66 211 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23.02.2026 № 41/234 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Сарыкенгирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2028 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 211 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 64 911 тысяч тенге;
2) затраты – 66 211 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 23.02.2026 № 41/234 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеті түсімдерінің құрамында қалалық бюджеттен ауылдық округтерінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 10 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеті түсімдерінің құрамында қалалық бюджеттен ауылдық округтерінің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 11 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23.02.2026 № 41/234 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть в составе поступлений бюджета сельских округов бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета в бюджеты сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложению 10.
5. Учесть в составе поступлений бюджета сельских округов целевые трансферты передаваемые из городского бюджета в бюджеты сельских округов на 2026 год согласно приложению 11.