Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 34/196 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205383 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 093 205 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 700 490 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 429 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 222 847 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 740 368 мың теңге;
2) шығындар - 49 169 471 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 65 950 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38 360 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 010 316 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 010 316 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 28/161 "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 26 сентября 2025 года № 34/196
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 28/161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205383) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 093 205 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 700 490 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 429 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 222 847 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 740 368 тысяч тенге;
2) затраты – 49 169 471 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 65 950 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 360 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 010 316 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 010 316 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімдері – 623 592 теңге;
қарыздарды өтеу – 3 057 276 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 444 000 теңге."
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 34/196
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

поступления займов – 623 592 тысяч тенге;
погашения займов – 3 057 276 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 444 000 тысяч тенге."
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 26 сентября 2025 года
№ 34/196
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
143872
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
143872
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2023084
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
242883
2
Әлеуметтiк көмек
1560924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1499364
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5309
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
368179
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7502
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
123602
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
343425
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
649247
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
219277
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
219277
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81460
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13300
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
17845
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
143872
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
143872
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2023084
1
Социальное обеспечение
242883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242883
005
Государственная адресная социальная помощь
242883
2
Социальная помощь
1560924
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1499364
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5309
006
Оказание жилищной помощи
2100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
368179
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7502
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
123602
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
343425
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
649247
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
219277
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
219277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81460
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
13300
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
17845
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

2327
3
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
63000
4
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі , орташа және ағымдағы жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2500000
5
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
638500
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
10440901
6
Ұлытау облысы Жезқазған қаласының Кеңгір ауылында жеткізуші газ құбыры мен газ тарату желілерін салу
1250000
7
Жезқазған қаласының Батыс ауданының жаңа шағын ауданына магистральдық жылу желісін салу
1851989
8
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34С мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
950000
9
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34Т мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
0
10
Жезқазған қаласы, Батыс тұрғын ауданы, Алашахан көшесі, 34З мекенжайы бойынша көппәтерлі тұрғын үйі салу (сыртқы инженерлік желілерсіз)
117794
11
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту құрылыстарын қайта жаңарту (II кезек)
1519258
12
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту құрылыстарын қайта жаңарту (III кезек)
500000
13
Жезқазған қаласындағы жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту (II кезек)
2494643
14
Жезқазған қаласындағы Айдос кен орнының жер асты суларының су тарту құрылыстарын қайта жаңғырту
1300000
15
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбырлары желілерін қайта жаңғырту, 2-кезек
299425
16
Жезқазған қаласының 5-шағын ауданының кәріз желілерін қайта жаңғырту
46792
17
Жезқазған қаласындағы Үйтас кен орнының жер асты суларының су тарту құрылыстарын қайта жаңғырту (облыстық бюджеттен қосымша қаржыландыру)
10000
18
"АГРС" - "Жезқазған қаласы" "Сары-Арқа" газ құбырынан Жезқазған қаласында газ тарату желілерінің құрылысы. Құрылыстың IV кезек
100000
19
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырынан Жезқазған жылу электр орталығына дейін газ құбыры тармағын, оның ішінде автоматтандырылған газ тарату станциясын салу
1000
Бюджеттік кредит, оның ішінде:
623592
20
Жезқазған қаласы, Алашахан көшесінде, 34Л, тұрғын үй құрылысы (байланыстыру). (Сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз)
600000
21
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредит

2327
3
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
63000
4
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
2500000
5
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям (софинансирования из областного бюджета)
638500
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
10440901
6
Строительство подводящего газопровода и газораспределительных сетей с.Кенгир г.Жезказган"
1250000
7
Строительство магистральной теплосети к новому микрорайону Западного района г. Жезказган
1851989
8
Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу: область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34C (без благоустройства)
950000
9
Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу: область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34Т (без благоустройства)
0
10
Строительство многоквартирного жилого дома г.Жезказган, Западный жилой район, по пр.Алашахана, земельный участок 34З (без наружных инженерных сетей)
117794
11
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказган, (II очередь);
1519258
12
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказган, (III очередь).
500000
13
Реконструкция и модернизация тепловых сетей в городе Жезказган (II очередь)
2494643
14
Реконструкция водозаборных сооружений подземных вод Айдосского месторождения
1300000
15
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г. Жезказган, 2 очередь
299425
16
Реконструкция канализационных сетей мкр-5 г.Жезказган
46792
17
Реконструкция водозаборных сооружений подземных вод Уйтасского месторождения г. Жезказган (софинансирования из областного бюджета)
10000
18
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от "АГРС"- "г.Жезказган" МГ "Сары-Арка". IV очередь строительства
100000
19
"Строительство газопровода отвода от магистрального газопровода "САРЫ-АРКА" до Жезказганской ТЭЦ, включая АГРС"
1000
Бюджетные кредиты, в том числе:
623592
20
Строительство жилого дома по улице Алашахана 34Л, в городе Жезказган (привязка). (Без наружных инженерных сетей и благоустройства)
600000
21
Реализация мер социальной поддержки специалистов