Ұлытау облысында 2026 жылға жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 97/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 107-бабына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 7 маусымдағы №207 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32737 болып тіркелген) және "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 17 қазандағы №446 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 болып тіркелген) сәйкес, Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлытау облысында 2026 жылға жұмыс орындарының квотасы белгіленсін:

Об установлении квот рабочих мест в области Ұлытау на 2026 год
Постановление акимата области Ұлытау от 4 декабря 2025 года № 97/01
В соответствии со статьей 107 Социального Кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года №207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32737) и приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года №446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации, потерявших родителей до достижения ими совершеннолетия или оставшихся без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33564) акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоты рабочих мест в области Ұлытау на 2026 год:

1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін.

1) для трудоустройства лиц с инвалидностью, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

2. "Ұлытау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. "Ұлытау облысында 2026 жылға жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы" қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облысының әкімі Д.Рыспеков
Ұлытау облысы әкімдігінің

2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ области Ұлытау" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Постановление "Об установлении квот рабочих мест в области Ұлытау на 2026 год" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ұлытау Д. Рыспеков
Приложение 1
к постановлению акимата
области Ұлытау

"_04_"_____12_____2025 жылғы
№___97/01____қаулысына
1-қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасы
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның көлемі (% қызметкерлердің тізімдік санынан)
Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарының саны
Жезқазған қаласы
1
Ұлытау облысы білім басқармасының "Маруа Құлышева атындағы қиын өмір жағдайындағы балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мекемесі
60
2
1
Сәтбаев қаласы
2
"Сәтбаев қаласының №1 орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

от "_04_"____12______2025 года
№_______97/01__________
Квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Наименования организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для лиц с инвалидностью
город Жезказган
1
Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации имени Маруы Кулушевой" управления образования области Ұлытау
60
2
1
город Сатпаев
2
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница №1 города Сатпаев"