2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет пен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 286 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енеді және 31.12.2028 дейін әрекет етеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандардың (қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 29 259 754 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 24 609 171 мың теңге,
Сәтбаев қаласынан – 3 746 266 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 904 317 мың теңге.
2. Аудандардың (қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 36 181 395 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 27 743 935 мың теңге,
Қаражал қаласынан – 1 785 346 мың теңге,
Сәтбаев қаласынан – 3 615 999 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 3 036 115 мың теңге.
3. Аудандардың (қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 36 949 122 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 28 261 818 мың теңге,
Қаражал қаласынан – 2 477 573 мың теңге,
Сәтбаев қаласынан – 3 740 777 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 2 468 954 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 586 842 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңаарқа ауданына – 1 271 127 мың теңге,
Қаражал қаласына – 1 315 715 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 680 501 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңаарқа ауданына – 1 680 501 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 576 503 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңаарқа ауданына – 1 576 503 мың теңге.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді және 2028 жылдың 31 желтоқсанына дейін әрекет етеді.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б.Шингисов

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на 2026-2028 годы
Решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 286
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31.12.2028.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2026 год в сумме 29 259 754 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 24 609 171 тысяч тенге,
города Сатпаев – 3 746 266 тысяч тенге,
Улытауского района – 904 317 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2027 год в сумме 36 181 395 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 27 743 935 тысяч тенге,
города Каражал – 1 785 346 тысяч тенге,
города Сатпаев – 3 615 999 тысяч тенге,
Улытауского района – 3 036 115 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2028 год в сумме 36 949 122 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 28 261 818 тысяч тенге,
города Каражал – 2 477 573 тысяч тенге,
города Сатпаев – 3 740 777 тысяч тенге,
Улытауского района – 2 468 954 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2026 год в сумме 2 586 842 тысяч тенге, в том числе:
Жанааркинского района – 1 271 127 тысяч тенге,
города Каражал – 1 315 715 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2027 год в сумме 1 680 501 тысяч тенге, в том числе:
Жанааркинского района – 1 680 501 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2028 год в сумме 1 576 503 тысяч тенге, в том числе:
Жанааркинского района – 1 576 503 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б.Шингисов