Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-6 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 тамыздағы № 42-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №33–6 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 600 550 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 115 498 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 450 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 9 426 550 мың теңге;
2) шығындар – 11 959 372 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 917 563 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 961 008 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 445 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 276 385 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 276 385 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 961 008 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 445 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 33-6 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 13 августа 2025 года № 42-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таласского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №33-6 "О районном бюджете на 2025–2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11 600 550 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 115 498 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 28 052 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 426 550 тысяч тенге;
2) затраты – 11 959 372 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 917 563 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 961 008 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 445 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 276 385 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 276 385 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 961 008 тысяч тенге;
погашение займов – 43 445 тысяч тенге;

80 498
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
86 694
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309 503
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 350
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 295
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
50 156
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
171 227
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 975
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 608
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 608
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 714 490
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
770 689
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
300 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
470 689
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
41 761
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 411
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
661 522
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
575 915
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
28 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
50 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
7 607
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
240 518
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
7 538
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
232 980
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

80 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
86 694
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309 503
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 350
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
11 295
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50 156
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
171 227
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 975
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 608
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 608
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 714 490
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
770 689
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
300 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
470 689
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
41 761
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
41 411
005
Капитальные расходы государственного органа
350
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
661 522
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
575 915
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
28 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
50 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
7 607
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
240 518
005
Развитие коммунального хозяйства
7 538
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
232 980
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

8 700
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 299
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
8 299
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 545
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 426
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 439
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
680
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26 963
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 963
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 117
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57 117
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 109
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 161
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
847
12
Көлiк және коммуникация
1 026 447
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
926 447
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 393
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
79 034
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
843 020
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100 000
13
Басқалар
2 233 581
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
41 480
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
41 480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 512 681
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
218 413
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру

8 700
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 299
010
Развитие объектов сельского хозяйства
8 299
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 545
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 426
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 439
007
Капитальные расходы государственного органа
680
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26 963
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 963
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 117
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57 117
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 109
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 161
015
Капитальные расходы государственного органа
847
12
Транспорт и коммуникации
1 026 447
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
926 447
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4 393
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
79 034
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
843 020
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
100 000
13
Прочие
2 233 581
452
Отдел финансов района (города областного значения)
41 480
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
41 480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 512 681
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
218 413
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах