Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 тамыздағы № 41-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 657 701 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 206 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 207 419 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 718 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 200 597 мың теңге;
2) шығындар – 9 202 719 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 879 047 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 1 968 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 424 065 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 424 065 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 36-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 8 августа 2025 года № 41-2
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 36-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 8 657 701 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 206 967 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 207 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 718 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 200 597 тысяч тенге.
2) затраты – 9 202 719 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 879 047 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 968 872 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 424 065 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 424 065 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсiмi – 1 968 872 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 89 825 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 545 018 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. 2025 жылға арналған субвенция көлемі 3 021 548 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының

поступление займов – 1 968 872 тысяч тенге;
погашение займов – 89 825 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 545 018 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Утвердить на 2025 год объем субвенции в размере 3 021 548 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение к решению
Сарысуского районного маслихата

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
325864
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
325864
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
500783
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2128
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75411
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5663
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113239
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
273771
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97168
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58374
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
761
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2281
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
11891
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1861
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14700
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
14700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2196159
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
313363
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170643
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
142720
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
78666
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
325864
005
Государственная адресная социальная помощь
325864
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
500783
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30571
006
Оказание жилищной помощи
2128
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75411
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5663
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
273771
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97168
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58374
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
761
021
Капитальные расходы государственного органа
2281
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
11891
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22000
068
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1861
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
14700
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
14700
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2196159
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
313363
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
170643
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
142720
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
78666
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

184594
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90473
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
87927
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4994
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1200
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
63487
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63487
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
63487
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
221185
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
103070
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34454
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
68216
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29610
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
29610
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46913
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31113
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
800
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41592
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65383
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
65383
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
54036
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9527
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1820
12
Көлік және коммуникация
130901
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

184594
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
90473
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
87927
006
Капитальные расходы государственного органа
4994
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
63487
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
63487
036
Развитие газотранспортной системы
63487
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
221185
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
103070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34454
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
68216
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29610
010
Развитие объектов сельского хозяйства
29610
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46913
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31113
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15000
007
Капитальные расходы государственного органа
800
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41592
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65383
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
65383
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54036
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9527
015
Капитальные расходы государственного органа
1820
12
Транспорт и коммуникации
130901
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)