Жамбыл облысы Сарысу ауданының елді мекендерінің шекараларын (шегін) белгілеу туралы
Жамбыл облысы Сарысу ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 279 бірлескен қаулысы және Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 қарашадағы № 45-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12-бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Сарысу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы бірлескен қаулы және шешімге сәйкес, Сарысу ауданының елді мекендерінің шекаралары (шегі) белгіленсін:
1) жалпы алаңы 5405,087 гектар Жаңатас қаласының шекарасы;
2) жалпы алаңы 3133,6887 гектар Жанаталап ауылдық округінің қшекарасы;
3) жалпы алаңы 20,9638 гектар Жанаталап ауылдық округінің Жанаталап ауылының шекарасы;
4) жалпы алаңы 2587,3085 гектар Игілік ауылдық округінің шекарасы;
5) жалпы алаңы 1194,53 гектар Игілік ауылдық округінің Өндіріс ауылының шекарасы;
6) жалпы алаңы 26,2418 гектар Игілік ауылдық округінің Игілік ауылының шекарасы;
7) жалпы алаңы 4499,09887 гектар Жаңаарық ауылдық округінің шекарасы;
8) жалпы алаңы 122,8 гектар Жаңаарық ауылдық округінің Ұ.Сыздықбаев ауылының шекарасы;
9) жалпы алаңы 66,0869 гектар Жаңаарық ауылдық округінің Ақтоғай ауылының шекарасы;
10) 11) жалпы алаңы 13166,1147 гектар Жайылма ауылдық округініңшекарасы;
11) жалпы алаңы 34,6572 гектар Жайылма ауылдық округінің Қызылдихан ауылының шекарасы;
12) жалпы алаңы 11,8021 гектар Жайылма ауылдық округінің Жайылма ауылының шекарасы;
13) жалпы алаңы 21,6023 гектар Жайылма ауылдық округінің Ақтам ауылының шекарасы;
14) жалпы алаңы 19,4053 гектар Жайылма ауылдық округінің Маятас ауылының шекарасы;
15) жалпы алаңы 3838,2067 гектар Түркістан ауылдық округінің шекарасы;
16) жалпы алаңы 61,31 гектар Түркістан ауылдық округінің Арыстанды ауылының шекарасы;
17) жалпы алаңы 202,9 гектар Түркістан ауылдық округінің Ә.Бүркітбаев ауылының шекарасы;
18) жалпы алаңы 25,9713 гектар Түркістан ауылдық округінің Үшбас ауылының шекарасы;
19) жалпы алаңы 78758,4837 гектар Қамқалы ауылдық округінің шекарасы;
20) жалпы алаңы 4 873,6353 гектар Досбол ауылдық округінің шекарасы;
21) жалпы алаңы 74,0952 гектар Досбол ауылдық округінің Шағалалы ауылының шекарасы;

Об установлении границ (черты) населенных пунктов Сарысуского района Жамбылской области
Совместные постановление акимата Сарысуского района Жамбылской области от 28 октября 2025 года № 279 и решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11 ноября 2025 года № 45-3
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Сарысуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. В соответствии с настоящим совместным постановлением и решением установить границы (чертами) населенных пунктов Сарысуского района:
1) границы города Жанатас общей площадью 5405,087 гектар;
2) границы Жанаталапского сельского округа общей площадью 3133,6887 гектар;
3) границы села Жанаталап Жанаталапского сельского округа общей площадью 20,9638 гектар;
4) границы Игиликского сельского округа общей площадью 2587,3085 гектар;
5) границы села Ундирис Игиликского сельского округа общей площадью 1194,53 гектар;
6) границы села Игилик Игиликского сельского округа общей площадью 26,2418 гектар;
7) границы Жанарыкского сельского округа общей площадью 4499,09887 гектар;
8) границы села У.Сыздыкбаев Жанаарыкского сельского округа общей площадью 122,8 гектар;
9) границы села Актогай Жанаарыкского сельского округа общей площадью 66,0869 гектар;
10) границы Жайылминского сельского округа общей площадью 13166,1147 гектар;
11) границы села Кызылдихан Жайылминского сельского округа общей площадью 34,6572 гектар;
12) границы села Жайылма Жайылминского сельского округа общей площадью 11,8021 гектар;
13) границы села Актам Жайылминского сельского округа общей площадью 21,6023 гектар;
14) границы села Маятас Жайылминского сельского округа общей площадью 19,4053 гектар;
15) границы Туркестанского сельского округа общей площадью 3838,2067 гектар;
16) границы села Арыстанды Туркестанского сельского округа общей площадью 61,31 гектар;
17) границы села А.Буркитбаев Туркестанского сельского округа общей площадью 202,9 гектар;
18) границы села Ушбас Туркестанского сельского округа общей площадью 25,9713 гектар;
19) границы Камкалинского сельского округа общей площадью 78758,4837 гектар;
20) границы Досболского сельского округа общей площадью 4873,6353 гектар;
21) границы села Шагалалы Досболского сельского округа общей площадью 74,0952 гектар;

22) жалпы алаңы 49,1577 гектар Досбол ауылдық округінің Досбол ауылының шекарасы;
23) жалпы алаңы 0,1187 гектар Досбол ауылдық округінің Кіші Көкдала ауылының шекарасы;
24) жалпы алаңы 1206,76 гектар Тоғызкент ауылдық округінің шекарасы;
25) жалпы алаңы 26,89 гектар Тоғызкент ауылдық округінің Тоғызкент ауылының шекарасы;
26) жалпы алаңы 22,7782 гектар Тоғызкент ауылдық округінің Әбілда ауылының шекарасы.
2. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Н.О.Молдабековке және аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарысу ауданының әкімі С. Мамытов
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков

22) границы села Досбол Досболского сельского округа общей площадью 49,1577 гектар;
23) границы села Киши Кокдала Досболского сельского округа общей площадью 0,1187 гектар;
24) границы Тогызкентского сельского округа общей площадью 1206,76 гектар;
25) границы села Тогызкент Тогызкентского сельского округа общей площадью 26,89 гектар;
26) границы села Абильда Тогызкентского сельского округа, общей площадью 22,7782 гектар.
2. Контроль за исполнением совместного постановления и решения возложить на заместителя акима района Молдабекова Н.О. и постоянную комиссию по вопросам экономике, финансов, бюджета, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развития местного самоуправления.
3. Настоящие совместные постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Сарысуского района С. Мамытов
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков