Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 45-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №34-3 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 441 566 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 961 606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 689 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 56 306 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 332 965 мың теңге;
2)шығындар – 8 320 740 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 65 777 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 348 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -944 951 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 34-3
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 4 декабря 2025 года № 45-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №34-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 441 566 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 961 606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 689 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56 306 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 332 965 тысяч тенге;
2) затраты – 8 320 740 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 777 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 153 348 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -944 951 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 944 951 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 310 212 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 722 310 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2025 жылғы 04 желтоқсандағы
№45-2 шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 944 951 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 310 212 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 722 310 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 04 декабря 2025 года №45-2
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

66976
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
66976
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
384374
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14899
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14899
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105341
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37359
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
795
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25389
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264134
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99465
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
73
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1151
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
7765
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
77250
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
78430
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2492938
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454895
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9700
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
445195
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
294120
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
294120
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

66976
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
66976
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
384374
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14899
005
Государственная адресная социальная помощь
14899
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105341
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
795
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25389
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
99465
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
73
021
Капитальные расходы государственного органа
1151
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
7765
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
77250
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
78430
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2492788
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454895
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9700
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
445195
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
294120
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
294120
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6947
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
225166
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
147190
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32135
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
9015
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
106040
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39777
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33040
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4644
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2093
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
38190
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
38190
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
62135
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
62135
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52766
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9369
12
Көлiк және коммуникация
707180
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
508235
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
191001
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
317234
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
198945
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
198945
13
Басқалар
132359
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
50214
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50214
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45042
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

6947
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природныетерритории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
225166
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
147190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32135
006
Капитальные расходы государственного органа
9015
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
106040
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9
010
Развитие объектов сельского хозяйства
9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39777
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33040
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4644
007
Капитальные расходы государственного органа
2093
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
38190
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
38190
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
62135
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
62135
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52766
015
Капитальные расходы государственного органа
9369
12
Транспорт и коммуникации
707180
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
508235
022
Развитие транспортной инфраструктуры
191001
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
317234
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
198945
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
198945
13
Прочие
132359
452
Отдел финансов района (города областного значения)
50214
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50214
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45042
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"