Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы мойынқұм ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 372 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17, 69 және 71-1 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31 бабына сәйкес, Мойынқұм ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Актас Энерджи" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы аумағындағы шаруашылық субъектілерінің жерлерінен "Солтүстік Мирный" ҚС-нан "Шу" ҚС-на дейін 1ГВт қуат беретін 500кВ әуе желісінің құрылысын жүргізу үшін жалпы алаңы 1583,4935 гектар, "Северная Мирный" қосалқы станциясынан "үлкен" қосалқы станциясына дейін (ОҚГРЭС)1ГВт "Мирный" қуатын беру үшін 500кВ әуе желісінің құрылысын жүргізу үшін жалпы алаңы 1693,0303 гектар жер учаскесінде 49 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Актас Энерджи" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне әуе желісінің құрылысын жүргізуден келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және әуе желісінің құрылысын жүргізу жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Мойынкумского района Жамбылской области от 18 декабря 2025 года № 372
В соответствии со статьями 17, 69 и 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Мойынкумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению к настоящему постановлению товариществу с ограниченной ответственностью "Актас Энерджи" на территории Мойынкумского района Жамбылской области для строительства воздушной линии 500кВ мощностью 1 кВт от ПС "Северный Мирный" до ПС "Шу" общей площадью 1583,4935 га, от подстанции "Северный Мирный" до подстанции "большой" (ОКГРЭС) установить публичный сервитут сроком на 49 лет на земельном участке общей площадью 1693,0303 гектара для строительства воздушной линии 500кВ по передачи мощности 1ГВт" Мирный".
2. Обеспечить товариществу с ограниченной ответственностью" Актас Энерджи " возмещение в полном объеме ущерба, причиненного строительством воздушной линии, и провести работы по восстановлению поврежденных земель после завершения работ по строительству воздушной линии.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е. Карентаев
Аудан әкімдігінің 2025 жылғы
" 18 " желтоқсандағы №372
қаулысына қосымша
"Солтүстік Мирный" ҚС-нан "Шу" ҚС-на дейін 1ГВт қуат беретін 500кВ әуе желісінің құрылысын жүргізу үшін
Жер учаскесін бөліп беру шекараларында беріледі, барлығы
Оның ішінде:
егістік
Жайылым
Шабындық
Басқалар
Шынжарбеков Батырбек Кемелбекович 041-145

4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Карентаев
Приложение к постановлению
акимата Мойынкумского района
от " 18 " декабря 2025 года № 372
для строительства воздушной линии 500кВ по выдачи мощности 1ГВт от подстанции "Северная Мирный" до подстанции "Шу"
Земельный участок предоставляется в границах выделения, всего: 06:093:
в том числе:
Пашня
Пастбища
Сенокос
Прочие
Шынжарбеков Батырбек Кемелбекович 041-145