Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2025 жылғы 1 сәуірдегі № 36-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-3 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 389 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 666 820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 670 975 мың теңге;
2)шығындар – 7 987 307 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 40 219 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -637 871 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 637 871 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 34-3
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 1 апреля 2025 года № 36-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 34-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 389 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 666 820 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 860 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 670 975 тысяч тенге;
2) затраты – 7 987 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 219 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -637 871 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 637 871 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 127 790 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 597 652 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихатының төрағасы
Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2025 жылғы 01 сәуірдегі №36-2
шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

поступление займов – 127 790 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 597 652 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 01 апреля 2025 года №36-2
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

650
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
435572
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
391582
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
43990
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
351596
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау жәнекоммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42570
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1009
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
560
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
307457
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
45203
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45203
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
632336
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255873
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
376463
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
47528
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
47528
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33226
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33226
02
Қорғаныс
92760
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7488
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7488
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
85272
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
50769
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
34503
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32550
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32550
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
32550
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
490664
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

650
122
Аппарат акима района (города областного значения)
435572
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
391582
003
Капитальные расходы государственного органа
43990
452
Отдел финансов района (города областного значения)
351596
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42570
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1009
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
560
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
307457
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
45203
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
45203
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильныхдорограйона (города областного значения)
632336
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
255873
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
376463
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47528
040
Развитие объектов государственных органов
47528
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33226
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
33226
02
Оборона
92760
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7488
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7488
122
Аппарат акима района (города областного значения)
85272
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
50769
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
34503
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32550
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32550
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32550
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
490664
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

111897
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
111897
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147135
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43252
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1887
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231632
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56516
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1179
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
82246
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
77824
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13242
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2049171
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449311
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
449311
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
164707
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
164707
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1108128
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
315958
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
792170
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
327025
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету

111897
005
Государственная адресная социальная помощь
111897
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147135
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43252
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50451
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1887
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
48545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231632
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
56516
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
021
Капитальные расходы государственного органа
1179
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
82246
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
77824
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13242
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2049171
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449311
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
449311
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
164707
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
164707
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1108128
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
315958
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
792170
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
327025
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов