2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 55-6 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімге тиісті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 19 730 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 655 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 138 763 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 281 385 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 655 174 мың теңге;
2) шығындар – 19 730 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 577 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 223 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 55-6
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 19 730 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 655 616 тысяч тенге; неналоговые поступления – 138 763 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 281 385 тысяч тенге; поступления трансфертов – 7 655 174 тысяч тенге;
2)затраты – 19 730 938 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 26 577 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 26 577 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 223 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -42 703 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 703 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 103 800 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 223 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық бюджеттен бюджеттік алулар 5 182 317 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 213 471 мың теңге сомасында бекітілсін.

5)дефицит (профицит) бюджета – -42 703 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 703 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 103 800 тысяч тенге; погашение займов – 77 223 тысяч тенге;
7)используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2026 год в сумме 5 182 317 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 213 471 тысяч тенге.

38956
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38956
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
02
Қорғаныс
69302
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26428
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
26428
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42874
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
42874
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
29108
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29108
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
29108
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1347684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410201
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
200000
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
210201
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
417140
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
112450
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
156931
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15259
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
130000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
520343
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77840
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

38956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
38956
003
Капитальные расходы государственного органа
0
02
Оборона
69302
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26428
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
26428
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42874
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
42874
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
29108
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29108
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
29108
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1347684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
410201
005
Государственная адресная социальная помощь
200000
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
210201
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
417140
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
112450
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
156931
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15259
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
130000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
520343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77840
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат