Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 40-2 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 тамыздағы № 47-2 шешімі
Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №40-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде №192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11176206 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3611464 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66928 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7450414 мың теңге;
2) шығындар – 14259501 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55317 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 119926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64609 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3138612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3138612 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2943478 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64609 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 259743 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 40-2 "О районном бюджете на 2025–2027 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 13 августа 2025 года № 47-2
Байзакский районный маслихат Жамбылской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 – 2027 годы" от 25 декабря 2024 года №40-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11176206 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3611464 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66928 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47400 тысяч тенге;
поступления трансфертов -7450414 тысяч тенге;
2) затраты – 14259501 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55317 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 119926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64609 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в томчисле:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3138612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3138612 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2943478 тысяч тенге;
погашение займов – 64609 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 259743 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

84896
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
84896
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1341470
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1326085
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
324515
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
93611
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
105408
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10234
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111507
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
140360
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66954
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2072
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
84
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
42900
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
348240
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
75200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15385
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15385
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5607860
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216187
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
110000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
106187
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3963978
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

84896
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
84896
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1341470
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1326085
005
Государственная адресная социальная помощь
324515
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
93611
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
105408
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10234
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111507
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
140360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66954
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2072
021
Капитальные расходы государственного органа
84
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
42900
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
348240
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
75200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15385
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15385
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
5607860
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
216187
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
110000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
106187
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3963978
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

75466
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
116215
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
182264
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
49177
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46315
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
115
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2747
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28345
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
28345
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
59812
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38425
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20787
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34899
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34899
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10031
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
10031
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
267856
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
267856
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
243766
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
23486
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
604
12
Көлiк және коммуникация
397701
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
397701
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6200
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

75466
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
116215
006
Капитальные расходы государственного органа
500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
182264
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
49177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
46315
006
Капитальные затраты государственного органа
115
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2747
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)010
28345
010
Развитие объектов сельского хозяйства
28345
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
59812
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38425
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
20787
007
Капитальные расходы государственного органа
600
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34899
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34899
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10031
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
10031
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
267856
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
267856
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
243766
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
23486
015
Капитальные расходы государственного органа
604
12
Транспорт и коммуникации
397701
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
397701
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6200
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов