Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 30 қаңтардағы № 29 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 126 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.04.2025 № 126 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің арнайы көлік құралдарының заттай нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің арнайы көлік құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 января 2025 года № 29. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 126.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.04.2025 № 126.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы специальных транспортных средств государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы специальных транспортных средств государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша жедел ден қоюды талап ететін жағдай туындаған кезде оны тіркеу және алдын алу үшін (топтық жазатайым оқиғалар, кәсіпорындарда жаппай ереуілдер, бақылау органдарының орналасқан жерінен едәуір қашықтықта орналасқан объектілерде немесе бақылау субъектілерінде жоспардан тыс және/немесе жоспарлы тексеру жүргізу үшін негіздер анықталған жағдайда) айына 1 автомобильдің жүру лимиті 4000 километрге дейін ұлғайтылуы мүмкін;
жеңіл автомобильдер базасында қозғалтқыш көлемі 3000 текше сантиметрден аспауы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2025 жылғы 30 қаңтардағы
№ 29 бұйрығымен бекітілген
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
Арнайы автокөлік құралының атауы
Арнайы автокөлік құралының функционалдық мақсаты
Арнайы автокөлік құралын пайдалануға құқығы бар республикалық мемлекеттік мекемелер
Арнайы автокөлік құралдарының шекті саны
Айына 1 автомобильдің жүру лимиті (километр)
1
2
3
4
5
Арнайы автокөлік құралы
Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдерінің көшпелі отырыстарын өткізу үшін
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы аумақтық органдар, оның ішінде:
90
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Абай облысы бойынша департаменті
5
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Ақмола облысы бойынша департаменті
5
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Ақтөбе облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Алматы облысы бойынша департаменті
6
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Атырау облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті
6
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті
7
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Қызылорда облысы бойынша департаменті
5
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Қостанай облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Маңғыстау облысы бойынша департаменті
3
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Павлодар облысы бойынша департаменті
5
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті
11
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Ұлытау облысы бойынша департаменті
2
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
4
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Алматы қаласы бойынша департаменті
2
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Астана қаласы бойынша департаменті
2
2600
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің
Шымкент қаласы бойынша департаменті
3
2600
Ескертпе:
арнайы автокөлік құралы – медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдерінің көшпелі отырыстарын өткізуге арналған жеңіл автомобиль базасындағы көлік құралы;
жеңіл автомобильдер базасында қозғалтқыш көлемі 3000 текше сантиметрден аспауы тиіс.

по решению руководителя государственного учреждения лимит пробега 1 автомобиля в месяц может быть увеличен до 4000 километров при возникновении ситуации требующей оперативного реагирования, для его фиксирования и предотвращения (групповые нечастные случаи, массовые забастовки на предприятиях, в случае выявления оснований для проведения внеплановой и/или плановой проверки на объектах или у субъектов контроля, находящихся на значительном отдалении от места расположения органов контроля и т.д.);
объем двигателя на базе легковых автомобилей не должен превышать 3000 кубических сантиметров.
___________________________
Приложение 2 к приказу
приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от "30" января 2025 года № 29
Натуральные нормы специальных транспортных средств государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Наименование специального автотранспортного средства
Функциональное назначение специального автотранспортного средства
Республиканские государственные учреждения, имеющие право использования специальных автотранспортных средств
Предельное количество специальных автотранспортных средств
Лимит пробега 1 автомобиля в месяц (километр)
1
2
3
4
5
Специальное автотранспортное средство
Для проведения выездных заседаний отделами медико-социальной экспертизы
Территориальные органы, находящиеся в ведении Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения, в том числе:
90
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по области Абай
5
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Акмолинской области
5
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Актюбинской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Алматинской области
6
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Атырауской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Западно-Казахстанской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Жамбылской области
6
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по области Жетісу
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Карагандинской области
7
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Кызылординской области
5
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Костанайской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Мангистауской области
3
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Павлодарской области
5
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Северо-Казахстанской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Туркестанской области
11
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по области Ұлытау
2
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Восточно-Казахстанской области
4
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по городу Алматы
2
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по городу Астане
2
2600
Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по городу Шымкент
3
2600
Примечание:
специальное автотранспортное средство - транспортное средство на базе легкового автомобиля, предназначенное для проведения выездных заседаний отделами медико-социальной экспертизы;
объем двигателя на базе легковых автомобилей не должен превышать 3000 кубических сантиметров.
___________________________