Жаңасемей ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардын түзілу және жинақталу нормаларын, тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 қазандағы № 21/230-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 365-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің "Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №24212 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің "Халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24382 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңасемей ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Жаңасемей ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Жаңасемей
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 21 октября 2025 года № 21/230-VIII
В соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24212), приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан "Об утверждении Методики расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24382), маслихат района Жаңасемей области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Жаңасемей согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Жаңасемей согласно приложению 2 к настоящему решению.

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы
Жаңасемей аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 21 қазандағы
№ 21/230-VIII шешіміне
1- қосымша
Жаңасемей ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Коммуналдық қалдықтардың жиналған жылдық шамасы, м3
1
Жайлы және
жайлы емес үйлер
1 тұрғын

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Жаңасемей области Абай
от 21 октября 2025 года
№ 21/230-VIII
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Жаңасемей
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая норма накопления коммунальных отходов, м3
1.
Домовладения
благоустроенные и
неблагоустроенные
1 житель