Мақаншы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30-213/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 515 778,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 715 826,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 734,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 82 436,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 711 782,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 896 623,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 124,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –62 713,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 589,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 572 031,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 1 572 031,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 572 031,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 713,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 647 589,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 844,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 15.04.2026 № 36-245/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемi 838 309,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Ақшоқы ауылдық округіне – 35 304,0 мың теңге;
Бахты ауылдық округіне – 13 231,0 мың теңге;
Келдімурат ауылдық округіне – 30 493,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 27 999,0 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне – 43 343,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне – 564 314,0 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 37 850,0 мың теңге;
Қарабұта ауылдық округіне – 31 135,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне – 33 287,0 мың теңге;
Қаратұма ауылдық округіне – 21 353,0 мың теңге.
2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемi 268 241,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Ақшоқы ауылдық округіне – 35 563,0 мың теңге;
Бахты ауылдық округіне – 12 953,0 мың теңге;
Келдімурат ауылдық округіне – 29 853,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 27 411,0 мың теңге;

мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 30-213/VIII шешіміне
4 қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2026-2028 жылдарға Мақаншы ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі
(мың теңге)
Функционалдық топ
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
0,0
1 350,0
1 350,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
0,0
1 350,0
1 350,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
1 350,0
1 350,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0,0
1 350,0
1 350,0
Қабанбай ауылындағы Алакөл көлі жағалауының магистральды кәріз желілерінің құрылысы
0,0
500,0
500,0
Қабанбай ауылындағы Алакөл көлінің жағалауындағы су тарту құрылыстары мен су құбыры желілерінің құрылысы
0,0
350,0
350,0
Қабанбай ауылындағы блокты-модульді тазарту имаратының құрылысы
500,0
500,0
0,0
0,0
О бюджете района Мақаншы на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 18 декабря 2025 года № 30-213/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Маканшы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Мақаншы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 515 778,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 715 826,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 734,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 82 436,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 711 782,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7 896 623,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 124,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 713,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 589,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе :
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 572 031,5 ,0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит ( профицит) бюджета – 1 572 031,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 572 031,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 713,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 647 589,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 844,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Мақаншы области Абай от 15.04.2026 № 36-245/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 838 309,0 тысяч тенге, в том числе:
Акшокинскому сельскому округу – 35 304,0 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 13 231,0 тысяч тенге;
Келдимуратовскому сельскому округу – 30 493,0 тысяч тенге;
Коктальскому сельскому округу – 27 999,0 тысяч тенге;
Коктерекскому сельскому округу – 43 343,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу – 564 314,0 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 37 850,0 тысяч тенге;
Карабутинскому сельскому округу – 31 135,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу – 33 287,0 тысяч тенге;
Қаратуминскому сельскому округу – 21 353,0 тысяч тенге;
Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 268 241,0 тысяч тенге, в том числе:
Акшокинскому сельскому округу – 34563,0 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 12 953,0 тысяч тенге;
Келдимуратовскому сельскому округу – 29 853,0 тысяч тенге;
Коктальскому сельскому округу – 27 411,0 тысяч тенге;

Қаратал ауылдық округіне – 31 904,0 мың теңге;
Қаратұма ауылдық округіне – 20 466,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2026 жылға 32 096,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін 2026 жылға аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 62 713,0 мың теңге және аудандық бюджеттен көтерме жәрдемақы көлемі 4 325,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

Каратальскому сельскому округу – 31 904,0 тысяч тенге;
Қаратуминскому сельскому округу – 20 466,0 тысяч тенге;
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 32 096,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год кредиты из республиканского бюджета в сумме 62 713,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 4 325,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2026-2028 жылдарға Мақаншы ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақаншы ауданы мәслихатының төрағасы Б. Биболов
Мақаншы ауданы
мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 30-213/VIII шешіміне
1 қосымша
Мақаншы ауданының 2026 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 15.04.2026 № 36-245/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Барлық кірістер (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

5. Утвердить перечень программ развития бюджета района Маканшы на 2026-2028 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Мақаншы Б. Биболов
Приложение 1 к решению
маслихата района Мақаншы
от 18 декабря 2025 года
№ 30-213/VIII
Бюджет района Мақаншы на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Мақаншы области Абай от 15.04.2026 № 36-245/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Всего доходы (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

86 976,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 191,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 974,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 136,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
294 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
289 303,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 591,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
247 312,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 800,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 800,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 756 226,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
150 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
110 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0,0
463
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40 000,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
40 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
0,0
2
Коммуналдық шаруашылық
61 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

86 976,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 191,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 974,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 136,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
10 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
294 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
289 303,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 591,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
247 312,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 800,0
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
4 800,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 756 226,3
1
Жилищное хозяйство
150 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
110 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40 000,0
016
Изъятие земельных участков для государственны х нужд
40 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0
2
Коммунальное хозяйство
61 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
813 009,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
181 386,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 386,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
181 386,0
2
Әлеуметтiк көмек
359 820,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
359 820,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86 976,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 306,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 974,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
153 285,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31 279,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
271 803,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267 003,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 661,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
224 942,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
813 009,0
1
Социальное обеспечение
181 386,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 386,0
005
Государственная адресная социальная помощь
181 386,0
2
Социальная помощь
359 820,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
359 820,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86 976,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 306,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 974,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153 285,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31 279,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
271 803,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 661,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
224 942,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

28 000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
98 207,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
55 347,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 594,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 753,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
42 860,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 860,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 828,0
1
Ауыл шаруашылығы
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
0,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0,0
6
Жер қатынастары
47 503,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47 503,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 503,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
4 325,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 325,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 325,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
389 197,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
389 197,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
389 197,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34 095,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

28 000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
98 207,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
55 347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 594,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 753,0
457
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
42 860,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27 860,0
010
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 828,0
1
Сельское хозяйство
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
0,0
6
Земельные отношения
47 503,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47 503,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47 503,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4 325,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 325,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 325,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
389 197,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
389 197,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
389 197,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
34 095,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

6 189 147,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 786 553,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
610 571,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
55 301,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 301,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
555 270,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
503 012,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
0,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
52 258,0
2
Қаржылық қызмет
1 476,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 476,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 108,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
368,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 174 506,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
38 624,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 624,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 083 532,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 758,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 027 774,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52 350,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 350,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0,0
02
Қорғаныс

6 189 147,0
01
Государственные услуги общего характера
1 786 553,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
610 571,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
55 301,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55 301,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
555 270,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
503 012,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
0,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
52 258,0
2
Финансовая деятельность
1 476,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 476,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 108,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
368,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 174 506,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38 624,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
38 624,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 083 532,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 758,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 027 774,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52 350,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52 350,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат
0,0
02
Оборона