Мақаншы ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 28-198/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 726-бабына сәйкес, Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданында төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, есепті салықтық кезеңінде оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мақаншы ауданы мәслихатының төрағасы Б. Биболов

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в районе Мақаншы
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 28 ноября 2025 года № 28-198/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан, маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации за отчетный налоговый период в районе Мақаншы с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента.
2. Настоящее решение вводиться в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района Мақаншы Б. Биболов