Көкпекті аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23-2 "2025-2027 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 қазандағы № 32-5/3 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкпекті аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 682 293,6 мың теңге:
салық түсімдер – 1 892 303,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 927,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 008,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 689 053,6 мың теңге;
2) шығындар – 8 082 279,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 78 250,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 734,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49 484,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 478 236,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 478 236,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 941 824,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 484,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 585 896,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Кокпектинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 23-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 15 октября 2025 года № 32-5/3
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокпектинского районного маслихата "О Кокпектинском районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кокпектинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 682 293,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 892 303,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 86 927,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 008,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 689 053,6 тысяч тенге;
2) затраты – 8 082 279,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 250,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 734,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49 484,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 478 236,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 478 236,0 тысяч тенге:
поступление займов – 941 824,0 тысяч тенге;
погашение займов – 49 484,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 585 896,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

19 452,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 452,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 452,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
18 428,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 428,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 350,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 078,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 760,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 760,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 760,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 760,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
784 929,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
332 676,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
332 676,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
332 676,5
2
Әлеуметтiк көмек
319 572,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319 572,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
294,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 512,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 129,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
246 271,9
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36 365,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 680,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 680,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

19 452,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 452,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
19 452,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
18 428,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 428,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 350,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 078,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 760,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 760,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 760,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 760,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
784 929,4
1
Социальное обеспечение
332 676,5
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
332 676,5
005
Государственная адресная социальная помощь
332 676,5
2
Социальная помощь
319 572,8
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
319 572,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
294,4
006
Оказание жилищной помощи
0,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 512,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 129,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
246 271,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
36 365,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 680,1
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
132 680,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

67 137,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
54 531,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
12 606,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 959,0
075
Байланыс желілерінің құрылысы
40 959,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
281 490,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
89 054,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 005,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 049,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
192 436,5
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 232,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 394,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 250,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
79 560,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87 210,0
6
Жер қатынастары
49 539,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49 539,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 539,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 671,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37 671,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 671,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67 500,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

67 137,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
54 531,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
12 606,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 959,0
075
Строительство сетей связи
40 959,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
281 490,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
89 054,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 005,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 049,0
006
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
192 436,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
73 232,0
014
Капитальные расходы государственного органа
10 394,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 250,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
79 560,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87 210,0
6
Земельные отношения
49 539,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49 539,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
49 539,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 671,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37 671,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 671,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67 500,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)