"Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII "Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 қазандағы № 28-547/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Үржар аудандық мәслихатының "Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 731 509,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 318 985,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –74 889,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 78 700,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 258 935,2 мың теңге;
2) шығындар – 10 209 680,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 144 716,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 144 716,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 673 099,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 457 384,0 мың теңге;

О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 15 октября 2025 года № 28-547/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII "О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы" следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Урджарского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 731 509,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 318 985,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74 889,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 78 700,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 258 935,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10 209 680,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 144 716,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 144 716,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 673 099,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1 457 384,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 007,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнін 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 косымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2025 жылғы 15 қазандағы
№ 28-547/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар аудандық мәслихатының

погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 252 007,3 тысяч тенге.";
приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 15 октября 2025 года
№ 28-547/ VIII
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

304 354,0
2
Әлеуметтiк көмек
467 098,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
467 098,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 222,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 766,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220 311,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
34 915,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 637,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
207 188,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 494,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 660,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
124 406,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 449,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 012 815,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 325 768,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 232 750,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
350,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 232 400,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
93 018,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

304 354,0
2
Социальная помощь
467 098,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
467 098,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 222,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 766,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220 311,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
34 915,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 637,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
207 188,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 494,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 660,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
124 406,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 449,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 012 815,7
1
Жилищное хозяйство
2 325 768,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 232 750,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
350,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 232 400,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
93 018,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры