"Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII "Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 шілдедегі № 25-513/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Үржар аудандық мәслихатының "Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Үржар ауданының тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 072 926,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 446 877,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –33 297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 400,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 550 352,5 мың теңге;
2) шығындар – 10 551 097,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 144 716,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 144 716,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 673 099,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 457 384,0 мың теңге;

О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 10 июля 2025 года № 25-513/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII "О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы" следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 9 072 926,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 446 877,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 400,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 550 352,5 тысяч тенге;
2) затраты – 10 551 097,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 144 716,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 144 716,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 673 099,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1 457 384,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары– 252 007,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнін 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 косымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А.Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№ 25-513/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар аудандық мәслихатының

погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 252 007,3 тысяч тенге.";
приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А.Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 10 июля 2025 года
№ 25-513/ VIII
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

753 224,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
753 224,0
2
Әлеуметтiк көмек
473 669,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
473 669,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101 421,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 016,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
219 633,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
39 415,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
205 720,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 840,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 516,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 660,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
123 036,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
880,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
880,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 681 929,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 985 498,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 890 680,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 889 680,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

753 224,0
005
Государственная адресная социальная помощь
753 224,0
2
Социальная помощь
473 669,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
473 669,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101 421,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 016,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
219 633,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
39 415,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
205 720,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 840,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 516,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 660,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
123 036,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
880,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
880,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 681 929,8
1
Жилищное хозяйство
1 985 498,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 890 680,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 889 680,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)