2026-2028 жылдарға арналған Жарма ауданы Шар қаласының бюджеті туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/578-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, 2-7 тармағына, Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы №32/553-VIII "Жарма ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жарма ауданы Шар қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 093 386,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 121 862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 959 524,9 теңге;
2) шығындар – 1 099 936,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 549,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 549,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 549,9 мың теңге.

О бюджете города Шар Жарминского района на 2026-2028 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 23 декабря 2025 года № 32/578-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Жарминского районного маслихата от 18 декабря 2025 года №32/553-VIII "Об утверждении бюджета Жарминского района на 2026-2028 годы", Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шар Жарминского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 093 386,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 121 862,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 959 524,9 тысяч тенге;
2) затраты – 1 099 936,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 549,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 549,9 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 0,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 549,9 тысяч тенге

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 34/612-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға Жарма ауданы Шар қаласының бюджетіне субвенция көлемi 26 900,0 мың теңге сомада қарастырылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 16.04.2026 № 34/612-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в бюджете города Шар Жарминского района на 2025 год объемы субвенций в сумме 26 900,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение №1 к решению
Жарминского районного
маслихата