Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20/370-VIІI "2025-2027 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 29/480-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20/370-VIІI "2025-2027 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 937 356,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 534 880,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 654 556,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 742 920,4 мың теңге;
2) шығындар – 14 096 164,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 287,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 98 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 013,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 165 095,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 165 095,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 145 500,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 013,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111 608,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20/370-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2025-2027 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 18 сентября 2025 года № 29/480-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20/370-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 937 356,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 534 880,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 654 556,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 742 920,4 тысяч тенге;
2) затраты – 14 096 164,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 287,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 98 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 013,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 165 095,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 165 095,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 145 500,0 тысяч тенге;
погашение займов – 92 013,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 111 608,5 тысяч тенге";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение к решению
Жарминского районного
маслихата

654 556,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
13 540,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
0,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
500,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
0,0
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
640 516,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0,0
1
Жерді сату
0,0
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
2
Материалдық емес активтерді сату
0,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
0,0
4
Трансферттер түсімі

654 556,0
01
Доходы от государственной собственности
13 540,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
13 500,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
0,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
13 500,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
40,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
40,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
500,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
1
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
0,0
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
640 516,0
3
Поступления от продажи основного капитала
5 000,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
5 000,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0,0
1
Продажа земли
0,0
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
2
Продажа нематериальных активов
0,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Поступления трансфертов

464 726,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 429,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
435 497,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48 877,0
6
Жер қатынастары
33 324,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынасы бөлімі
33 324,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 324,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15 553,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15 553,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15 553,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
105 126,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
105 126,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
105 126,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
73 762,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31 364,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
643 796,0
1
Автомобиль көлiгi
600 156,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600 156,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
67 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
533 156,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
43 640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 640,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0

464 726,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 429,0
010
Капитальные расходы государственного органа
800,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
435 497,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 877,0
6
Земельные отношения
33 324,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 324,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 324,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15 553,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15 553,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 553,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
105 126,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
105 126,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
105 126,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
73 762,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31 364,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
643 796,0
1
Автомобильный транспорт
600 156,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600 156,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
67 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
533 156,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
43 640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 640,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0