Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 қазандағы № 31/13-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 085 282,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 801 042,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 855,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 616,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 4 266 769,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 717 889,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 393,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 94 368,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 975,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 660 999,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 660 999,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 660 999,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 596 474,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 975,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 130 500,5 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудан бюджетіне 2025 жылға арналған әлеуметтік салықты бөлу нормативі 94,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салықты бөлу нормативі 92,3 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 7 қазандағы
№ 31/13-VIII шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 23/3-VIII шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6
І. КІРІСТЕР
6 085 282,6
1
Салықтық түсімдер
1 801 042,0
01
Табыс салығы
1 123 988,4
1
Корпоративтік табыс салығы
508 932,6
11
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынаты корпоративтік табыс салығы
508 932,6
2
Жеке табыс салығы
615 055,8
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
581 755,8
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
33 300,0
05
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
0
03
Әлеуметтiк салық
492 503,6
1
Әлеуметтік салық
492 503,6
01
Әлеуметтік салық
492 503,6
04
Меншiкке салынатын салықтар
164 000,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
164 000,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
164 000,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар

Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 7 қазандағы
№ 31/13-VIII шешіміне
2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 23/3-VIII шешіміне
4 қосымша
Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Барлығы
898 561,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
898 561,8
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
89 711,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89 711,2
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
89 711,2
Қарауыл ауылдық округі әкімінің аппараты
27 699,5
Кеңгірбай би ауылдық округі әкімінің аппараты
6 536,4
Көкбай ауылдық округі әкімінің аппараты
6 501,2
Құндызды ауылдық округі әкімінің аппараты
7 456,2
Архат ауылдық округі әкімінің аппараты
11 430,0
Қасқабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
10 946,9
Саржал ауылдық округі әкімінің аппараты
7 470,0
Тоқтамыс ауылдық округі әкімінің аппараты
5 111,0
Медеу ауылдық округі әкімінің аппараты
6 560,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
808 850,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
808 850,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
808 850,6
Қарауыл ауылдық округі әкімінің аппараты
555 476,4
Кеңгірбай би ауылдық округі әкімінің аппараты
51 103,3
Көкбай ауылдық округі әкімінің аппараты
52 756,8
Құндызды ауылдық округі әкімінің аппараты
252 99,8
Архат ауылдық округі әкімінің аппараты
7 963,3
Қасқабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
22 398,9
Саржал ауылдық округі әкімінің аппараты
24 773,4
Тоқтамыс ауылдық округі әкімінің аппараты
40 515,7
Медеу ауылдық округі әкімінің аппараты
28 563,0
О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 7 октября 2025 года № 31/13-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Абайского района на 2025 -2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет Абайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 085 282,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 801 042,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 855,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 616,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 266 769,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 717 889,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 393,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94 368,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 975,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов –0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 660 999,5 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 660 999,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 660 999,5 тысяч тенге;
поступление займов – 596 474,0 тысяч тенге;
погашение займов – 65 975,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 130 500,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 94,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов 92,3 процента, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложеним 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Абайского района М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 7 октября 2025 года
№ 31/13-VIII
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года
№ 23/3-VIІI
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
І. ДОХОДЫ
6 085 282,6
1
Налоговые поступления
1 801 042,0
01
Подоходный налог
1 123 988,4
1
Корпоративный подоходный налог
508 932,6
11
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организации нефтяного сектора
508 932,6
2
Индивидуальный подоходный налог
615 055,8
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
581 755,8
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
33 300,0
05
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
0
03
Социальный налог
492 503,6
1
Социальный налог
492 503,6
01
Социальный налог
492 503,6
04
Hалоги на собственность
164 000,0
1
Hалоги на имущество
164 000,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
164 000,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

15 032,0
2
Акциздер
1 000,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
1 000,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
11 220,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
11 220,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
2 812,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
439,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
573,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
1 800,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
5 518,0
1
Мемлекеттік баж
5 518,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
5 518,0
2
Салықтық емес түсiмдер
15 855,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
10 874,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
10 800,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
10 800,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
74,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
26,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
48,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
526,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
526,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
526,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 361,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 361,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 361,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3 094,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3 094,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
3 094,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

15 032,0
2
Акцизы
1 000,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
1 000,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
11 220,0
15
Плата за пользование земельными участками
11 220,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2 812,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
439,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
573,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
1 800,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
5 518,0
1
Государственная пошлина
5 518,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
5 518,0
2
Неналоговые поступления
15 855,0
01
Доходы от государственной собственности
10 874,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
10 800,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 800,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
74,0
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
26,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
48,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
526,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
526,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
526,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
1 361,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
1 361,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
1 361,0
06
Прочие неналоговые поступления
3 094,0
1
Прочие неналоговые поступления
3 094,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
3 094,0
3
Поступления от продажи основного капитала

001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 749,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
808 850,6
02
Қорғаныс
21 714,0
1
Әскери мұқтаждар
15 619,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 619,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 619,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 095,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 095,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 095,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
550 668,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
127 808,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 808,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
127 808,0
2
Әлеуметтiк көмек
329 116,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 116,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 784,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 547,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 565,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
150 548,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
59 672,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 744,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 744,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 799,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
27 925,0

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
96 749,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
808 850,6
02
Оборона
21 714,0
1
Военные нужды
15 619,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 619,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 619,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 095,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 095,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 095,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
550 668,8
1
Социальное обеспечение
127 808,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 808,0
005
Государственная адресная социальная помощь
127 808,0
2
Социальная помощь
329 116,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 116,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 784,0
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 547,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 565,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
150 548,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
59 672,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 744,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 799,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
9 200,0