2026-2028 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/9-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 109 985,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 570,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 88 415,9 мың теңге;
2)шығындар – 116 221,2 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 235,3 мың теңге;
6)бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 235,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 235,3 мың теңге.

О бюджете Саржалского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 23 декабря 2025 года № 36/9-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет Саржалского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 985,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 570,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 88 415,9 тысяч тенге;
2) затраты – 116 221,2 тысяч тенге,
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 235,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 235,3 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 235,3 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 39/9-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Саржал ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 26743,0 мың тенге сомасы.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Абайского районного маслихата области Абай от 27.04.2026 № 39/9-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджет Саржалского сельского округа на 2026 год объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 26 743,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года
Председатель маслихата Абайского района М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
маслихата Абайского района

2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 36/9-VIII шешіміне
4 қосымша
Абай аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдердің тізбесі
1. "2028-2027 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 24/9-VІIІ шешімі;
2. "Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 24/9-VІIІ "2025-2027 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 16 сәуірдегі № 26/9-VІІІ шешімі;
3. "Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 24/9-VІIІ "2025-2027 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 шілдедегі № 30/8-VІІІ шешімі;
4. "Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 24/9-VІIІ "2025-2027 жылдарға арналған Саржал ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 қазандағы № 32/9-VІІІ шешімі.

от 23 декабря 2025 года
№ 36/9-VIII
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата Абайского района
1. Решение  Абайского районного маслихата от 31 декабря 2024 года № 24/9-VIІІ  "О бюджете Саржалского сельского округа на 2025-2027 годы";
2. Решение Абайского районного маслихата от 16 апреля 2025 года № 26/9-VIІІ "О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 24/9-VIІІ  "О бюджете Саржалского сельского округа на 2025-2027 годы";
3. Решение Абайского районного маслихата от 24 июля 2025 года № 30/8-VIІІ "О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 24/9-VIІІ  "О бюджете Саржалского сельского округа на 2025-2027 годы";
4. Решение Абайского районного маслихата от 17 октября 2025 года № 32/9-VIІІ "О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 24/9-VIІІ  "О бюджете Саржалского сельского округа на 2025-2027 годы".