Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 11 желтоқсандағы № 36/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №24/2-VIIІ "2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205665 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 153 023,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 773 869,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 857,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 306 296,7 мың теңге;
2) шығындар – 9 786 002,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 251,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 141 552,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74 301,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 303 100,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 303 100,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 003 330,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 003 330,2 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIII "О бюджете района Аксуат на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 11 декабря 2025 года № 36/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIIІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205665) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 153 023,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 773 869,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 857,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 306 296,7 тысяч тенге;
2) затраты – 9 786 002,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 67 251,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –141 552,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74 301,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 303 100,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 303 100,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 003 330,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 003 330,2 тысяч тенге;

қарыздар түсімдері – 1 577 712,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74 301,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 499 919,2 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2025 жылғы 11 желтоқсандағы
№36/2-VІІІ шешіміне
қосымша
2025 жылға арналған Ақсуат ауданының бюджеті
Санат
Сынып
Iшкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. КІРІСТЕР

поступление займов – 1 577 712,0 тысяч тенге;
погашение займов – 74 301,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 499 919,2 тысяч тенге.
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
Приложение к решению
маслихата района Аксуат
от 11 декабря 2025 года
№36/2-VIII
Бюджет района Аксуат на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Атауы
Сумма (тысячи теңге)
I. ДОХОДЫ

44 982,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
62 564,6
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
62 564,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 564,6
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
62 564,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
956 710,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
352 669,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 669,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
352 669,0
2
Әлеуметтiк көмек
487 314,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
487 314,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54 211,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 101,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
213 094,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
154 614,2
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
60 294,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
116 726,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 342,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 105,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 002,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 235,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

44 982,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
62 564,6
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
62 564,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 564,6
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
62 564,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
956 710,3
1
Социальное обеспечение
352 669,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 669,0
005
Государственная адресная социальная помощь
352 669,0
2
Социальная помощь
487 314,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
487 314,7
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54 211,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 101,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
213 094,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
154 614,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
60 294,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
116 726,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 342,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 105,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 002,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 235,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)