Ақсуат ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 35/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының салық Кодексінің 726 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 7 бабының 5 тармағына сәйкес, Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсуат ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығын есептеу мөлшерлемесі салық кезеңі үшін алынған табысы бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в районе Аксуат
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 28 ноября 2025 года № 35/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан и пункта 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", маслихат района Аксуат РЕШИЛ:
1. Понизить размера ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удержимых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в районе Аксуат с 4 (четыри) процентов на 2 (два) процента, по доходам, полученным за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев