Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/153-VIII "Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2025 жылғы 16 маусымдағы № 28/182-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қалалық мәслихатының "Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/153-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 386 286,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 192 625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 911,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 72 101,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 109 649,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 872 385,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 94 864,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 372 735,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 372 735,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Курчатовского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII "О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы"
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 16 июня 2025 года № 28/182-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчатовского городского маслихата "О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 386 286,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 192 625,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 911,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 72 101,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 109 649,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 872 385,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -94 864,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -372 735,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 372 735,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 94 864,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 486 099,3 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 537 496,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан дамуға нысаналы трансферттер 700 000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

используемые остатки бюджетных средств – 486 099,3 тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 537 496,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 700 000,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

14 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
413 041,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
154 322,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 322,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
154 322,0
2
Әлеуметтiк көмек
150 319,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 319,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
731,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 849,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
944,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 822,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45 283,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
40 690,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 400,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 400,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 298,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 180,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 560,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 356 501,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
833 324,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
833 324,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
573 877,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

14 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
413 041,5
1
Социальное обеспечение
154 322,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 322,0
005
Государственная адресная социальная помощь
154 322,0
2
Социальная помощь
150 319,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 319,5
006
Оказание жилищной помощи
731,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 849,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
944,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 822,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45 283,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
40 690,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 400,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 400,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 298,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12,0
021
Капитальные расходы государственного органа
350,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 180,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 560,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 358 501,5
1
Жилищное хозяйство
833 324,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
833 324,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
573 877,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры