"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 52/276-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 813 558,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 73 107 154,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 855 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 250 809,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14 600 228,7 мың теңге;
2) шығындар – 108 941 769,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -155 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –300 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 973 049,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 25 декабря 2024 года № 38/195-VІII "О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 18 декабря 2025 года № 52/276-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 38/195 – VІII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 813 558,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 73 107 154,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 855 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 250 809,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 600 228,7 тысяч тенге;
2) затраты – 108 941 769,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -155 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 300 000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 973 049,5 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 973 049,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 12 298 690,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 228 522,5 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Е. Сагандыков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 973 049,5 тысяч тенге:
поступление займов – 12 298 690,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 228 522,5 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Семей Е. Сагандыков
Приложение к решению

945 595,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
114 297,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
286 824,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
615 488,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
912 080,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 802 290,7
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
0,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
403 500,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
403 500,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 081 500,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
853 669,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
342 323,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 535,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 120,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
210 260,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
173 263,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 168,5
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
227 830,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
227 830,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
45 770 588,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 405 015,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
16 836 812,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 575 381,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 621 736,9
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу

945 595,5
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
114 297,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
286 824,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
615 488,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
912 080,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 802 290,7
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
0,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
403 500,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
403 500,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 081 500,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
853 669,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
342 323,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 535,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 120,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
210 260,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
173 263,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 168,5
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
227 830,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
227 830,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
45 770 588,2
1
Жилищное хозяйство
28 405 015,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
16 836 812,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 575 381,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 621 736,9
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры