"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIІI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 3 шілдедегі № 29/194-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 369 248 768,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 860 899,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 666 558,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 343 721 311,4 мың теңге;
2) шығындар – 371 927 994,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 27 601 387,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 32 143 157,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 541 770,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 280 612,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 280 612,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 33 053 967,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 052 945,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 279 590,8 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 56,6 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 57,2 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96 пайыз;
Курчатов қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 77,7 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 77,9 пайыз;
Абай ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері - 94 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 92,3 пайыз;
Бесқарағай ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 89,8 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 88,6 пайыз;

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIІІ "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата области Абай от 3 июля 2025 года № 29/194-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIІІ "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 369 248 768,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 860 899,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 666 558,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 343 721 311,4 тысяч тенге;
2) затраты – 371 927 994,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 601 387,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 32 143 157,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 541 770,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 280 612,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 280 612,8 тысяч тенге:
поступление займов – 33 053 967,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 052 945,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 279 590,8 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 56,6 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 57,2 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Курчатов по социальному налогу – 77,7 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 77,9 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Абайского района по социальному налогу – 94 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 92,3 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Бескарагайского района по социальному налогу – 89,8 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 88,6 процентов;

Көкпекті ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 89,5 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы - 86 пайыз;
Жарма ауданының бюджетіне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 60 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері 0 пайыз мөлшерінде белгіленсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

нормативы распределения доходов в бюджет Кокпектинского района по социальному налогу – 89,5 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 86 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Жарминского района по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 60 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 0 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 854 228,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков
Абай облысы мәслихатының
2025 жылғы 03 шілдедегі
№ 29/194-VIII шешімнің
қосымшасы
Абай облысы мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 854 228,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 03 июля 2025 года
№ 29/194-VIІІ
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 232 759,3
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
559 357,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
451 286,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
235 594,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
527 609,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
140 486,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 603 108,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 365 517,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
5 297,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
275 712,0
5
Денсаулық сақтау
14 216 745,5
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 858 118,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 597 513,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
443 731,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
37 560,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
852 881,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 448,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
261 893,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
260 605,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
260 605,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 431 974,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 431 974,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 431 974,0
4
Емханалар
550 653,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
550 653,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 232 759,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
559 357,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
451 286,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
235 594,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
527 609,0
013
Капитальные расходы государственного органа
140 486,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 603 108,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 365 517,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 297,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
275 712,0
5
Здравоохранение
14 216 745,5
2
Охрана здоровья населения
1 858 118,0
253
Управление здравоохранения области
1 597 513,0
006
Услуги по охране материнства и детства
443 731,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
37 560,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
852 881,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 448,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
261 893,0
271
Управление строительства области
260 605,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
260 605,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 431 974,0
253
Управление здравоохранения области
1 431 974,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 431 974,0
4
Поликлиники
550 653,0
253
Управление здравоохранения области
550 653,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

550 653,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
138 111,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
138 111,6
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
138 111,6
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 237 888,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 237 888,9
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
338 733,9
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
82 174,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
23 037,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
69 167,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 724 777,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 341 345,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 947 142,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 753 705,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 380 332,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
327 446,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 593 920,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 193 135,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
893 677,8
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 353 398,8
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 796,0
261
Облыстың білім басқармасы

550 653,0
5
Другие виды медицинской помощи
138 111,6
253
Управление здравоохранения области
138 111,6
029
Областные базы специального медицинского снабжения
138 111,6
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 237 888,9
253
Управление здравоохранения области
10 237 888,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
338 733,9
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
82 174,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
23 037,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
69 167,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 724 777,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 341 345,7
1
Социальное обеспечение
7 947 142,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 753 705,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 380 332,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
327 446,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 593 920,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 193 135,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
893 677,8
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 353 398,8
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 796,0
261
Управление образования области

12 780,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
699 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 000 280,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 850 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 100 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
100 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
178 336,2
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 351 282,8
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
198 984,5
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 783,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 933,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
84 372,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 590,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
27 290,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 100,4
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 875 228,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 999,9
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
20 850,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
89 152,0
2
Су шаруашылығы
204 631,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
92 896,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу

12 780,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
699 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 000 280,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 850 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 100 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
100 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
178 336,2
719
Управление ветеринарии области
3 351 282,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
198 984,5
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 783,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 933,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
84 372,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 590,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
27 290,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 100,4
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 875 228,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 999,9
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 850,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
89 152,0
2
Водное хозяйство
204 631,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
92 896,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов