Ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 131 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 4-6/295 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11116 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 шілдеге дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 29 сәуірдегі
№ 131 бұйрығымен бекітілген
Ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормалары 1-тарау. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге агрохимиялық зерттеп-қарау, агрохимикаттарды салу және олармен тәжірибе жүргізуге арналған техника мен жабдық
Р/с
Техниканың және (немесе) жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
100 мың гектар (1 тәжірибеге) қажет саны
Қызмет көрсету мерзімі
1
2
3
4
5

Об утверждении натуральных норм агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 131
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 4-6/295 "Об утверждении натуральных норм агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11116).
3. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования и действует до 1 июля 2025 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2025 года № 131
Натуральные нормы агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства
Глава 1. Техника и оборудование для проведения агрохимического обследования земель сельскохозяйственного назначения, закладки и проведения опытов с агрохимикатами
№ п/п
Наименование техники и (или) оборудования
Единица
измерения
Количество на 100 тысяч гектар
(на 1 опыт)
Срок службы
1
2
3
4
5