Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 26 мамырдағы № 175-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабына 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің және оның аумақтық органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің ерекше үй-жайлары үшін алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 92-НҚ бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Әкімшілік департаменті:
1) осы бұйрықты Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің назарына жеткізсін;
2) осы бұйрықты іске асыруды тиісті кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырсын;
3) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік аппаратының басшысына жүктелсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
бұйрығымен бекітілген
2025 жылғы 26 мамырдағы
№ 175-НҚ
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың ауданы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің орталық аппараты
1
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, арнайы және химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м
16 дейін
2
Кезекші бөлімді орналастыруға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
3
Ұсталған адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
4
Тергелудегі адамдардаң жауап алуға жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
5
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
6
Құпиялық және ҚБПҮ белгісі бар құжаттармен және картотеканы сақтауға және жұмыс істеуге арналған үй-жай
ш.м
300 дейін
7
Полиграфиялық зерттеу жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
10 дейін
8
Психологиялық жеделдену үй-жайы
ш.м
50 дейін
9
Жеке істер қоймасы
ш.м
50 дейін
10
Тестілеуге арналған оқыту компьютерлік сыныпы
ш.м
24 дейін
11
Кәсіптік даярлауға және аттестаттауға арналған оқу сыныбы
ш.м
24 дейін
12
Дене шынықтыру үй-жайы
ш.м
1500 дейін
Зерттеу жүргізуге арналған зертханалар
13
Экономикалық зерттеулер
ш.м
23 дейін
14
Тауарлық зерттеулер
ш.м
23 дейін
15
Құрылыс зерттеулері
ш.м
23 дейін
16
Компьютерлік-техникалық зерттеу
ш.м

Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 мая 2025 года № 175-НҚ
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу и его территориальных органов.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 2 апреля 2024 года № 92-НҚ "Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
3. Административному департаменту Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство):
1) довести настоящий приказ до сведения структурных и территориальных подразделений Агентства;
2) реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий период;
3) в установленном законодательством порядке обеспечить направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Ж. Элиманов
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от "26" мая 2025 года
№ 175-НҚ
Натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
Центральный аппарат Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ, специальных и химических средств
кв.м
до 16
2
Помещение для размещения дежурной части
кв.м
до 50
3
Помещение для временного содержания задержанных лиц
кв.м
до 25
4
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
до 25
5
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
до 50
6
Помещение для хранения и работы с документами и картотекой с грифом секретности и ДСП
кв.м
до 300
7
Кабинет для проведения полиграфического исследования
кв.м
до 10
8
Кабинет психологической разгрузки
кв.м
до 50
9
Хранилище личных дел
кв.м
от 50
10
Учебный компьютерный класс для тестирования
кв.м
от 24
11
Учебный класс для профподготовки и аттестации
кв.м
от 24
12
Помещение физической подготовки
кв.м
до 1500
Лаборатории, предназначенные для производства исследований
13
Экономическое исследование
кв.м
до 23
14
Товароведческое исследование
кв.м
до 23
15
Строительное исследование
кв.м
до 23
16
Компьютерно-техническое исследование
кв.м

19,4 дейін
17
Криминалистикалық зерттеулер (ТИД, қолжазба, трасология, баллистика және басқалар)
ш.м
48 дейін
18
Фонографиялық зерттеу
ш.м
29,5 дейін
19
Зерттеу объектілерін қабылдауға және қарауға арналған үй-жай
ш.м
20 дейін
20
Байқау өндірістерін сақтауға арналған үй-жай (мұрағат)
ш.м
36 дейін
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық бөлімшелері
1
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, арнайы және химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м
16 дейін
2
Кезекші бөлімді орналастыруға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
3
Ұсталған адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
4
Тергелудегі адамдардаң жауап алуға жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
5
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
6
Құпиялық және ҚБПҮ белгісі бар құжаттармен және картотеканы сақтауға және жұмыс істеуге арналған үй-жай
ш.м
300 дейін
7
Полиграфиялық зерттеу жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
10 дейін
8
Психологиялық жеделдену үй-жайы
ш.м
30 дейін
9
Жеке істер қоймасы
ш.м
50 дейін
10
Тестілеуге арналған оқыту компьютерлік сыныпы
ш.м
24 дейін
11
Кәсіптік даярлауға және аттестаттауға арналған оқу сыныбы
ш.м
24 дейін
12
Дене шынықтыру үй-жайы
ш.м
300 дейін
Зерттеу жүргізуге арналған зертханалар
13
Экономикалық, құрылыс және тауарлық зерттеулер
ш.м
23,2 дейін
14
Криминалистикалық зерттеулер (ТИД, қолжазба, трасология, баллистика және компьютерлік)
ш.м
48 дейін
15
Зерттеу объектілерін қабылдау және қарау, сақтау үшін үй-жай
ш.м
20 дейін
Ескертпе: жоғарыда көрсетілген тиістілік нормалары Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінде ерекше үй-жайлардың болуына байланысты айқындалады.

до 19,4
17
Криминалистические исследования (ТИД, почерк, трасология, баллистика и иные)
кв.м
до 48
18
Фонографическое исследование
кв.м
до 29,5
19
Помещение для приема и осмотра объектов исследования
кв.м
до 20
20
Помещение для хранения наблюдательных производств (архив)
кв.м
до 36
Территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ, специальных и химических средств
кв.м
до 16
2
Помещение для размещения дежурной части
кв.м
до 50
3
Помещение для временного содержания задержанных лиц
кв.м
до 25
4
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
до 25
5
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
до 50
6
Помещение для хранения и работы с документами и картотекой с грифом секретности и ДСП
кв.м
До 300
7
Кабинет для проведения полиграфического исследования
кв.м
до 10
8
Кабинет психологической разгрузки
кв.м
до 30
9
Хранилище личных дел
кв.м
от 50
10
Учебный компьютерный класс для тестирования
кв.м
от 24
11
Учебный класс для профподготовки и аттестации
кв.м
от 24
12
Помещение физической подготовки
кв.м
до 300
Лаборатории, предназначенные для производства исследований
13
Экономическое, строительное и товароведческое исследование
кв.м
до 23,2
14
Криминалистические исследования (ТИД, почерк, трасология, баллистика и компьютерные)
кв.м
до 48
15
Помещение для приема и осмотра, хранения объектов исследования
кв.м
до 20
Примечание: вышеуказанные нормы положенности определяются в зависимости от наличия специфических помещений в Агентстве.