"Шымкент қаласы білім басқармасының "Оқушылар сарайы"" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынына қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 21 сәуірдегі № 1800 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, заңды тұлғаның өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласы білім басқармасының "Оқушылар сарайы"" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынына Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Жібек жолы, №21 А мекенжайында орналасқан "Фосфорник" ашық шеберханалы мәдени орталығы ғимаратының құрылысында коммуналдық желілерді тарту үшін алаңы 5,2341 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2029 жылдың 23 желтоқсанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
2. "Шымкент қаласы білім басқармасының "Оқушылар сарайы"" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 360106 (үш жүз алпыс мың бір жүз алты) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
3. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары Р. Берденовке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы әкімі Ғ. Сыздықбеков

Об установлении публичного сервитута государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец Школьников" управления образования города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 21 апреля 2025 года № 1800
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 23 декабря 2029 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец Школьников" управления образования города Шымкент", расположенный по адресу город Шымкент, Аль-Фарабийский район, ул. Жибек жолы, №21 А, общей площадью 5,2341 гектара привлечь инженерные сети к строительству здания культурного центра с открытым цехом.
2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец Школьников" управления образования города Шымкент" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 360106 (триста шестьдесят тысяч сто шесть) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент Р. Берденова.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г.Сыздыкбеков