Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 808 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 229 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларына:
21-тармақта:
екінші бөлігінің тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" баптары (жол коды 023);";
үшінші бөлігінің тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""Бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" баптары (жол коды 224);";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мазмұны жағынан ұқсас баланстан тыс шоттар да осылай жинақталады:
"Жалға алынған активтер" баптары (жол коды 610);
"Жауаптылықпен сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген қорлар" баптары (жол коды 620);
"Қатаң есептілік бланктері" баптары (жол коды 630);
"Төлемге қабiлетсiз дебиторлардың есептен шығарылған берешегi" баптары (жол коды 640);
"Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшiн оқушылар мен студенттердiң берешегi" баптары (жол коды 650);
"Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар" баптары (жол коды 660);
"Жолдамалар" баптары (жол коды 670);
"Әскери техниканың оқу құралдары" баптары (жол коды 680);
"Мәдени мұра активтерi" баптары (жол коды 690).";
23-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"23. ШҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының баптарын шоғырландыру кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызметті қаржыландыру" баптары (жол коды 011) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігінде ағымдағы қызметті қаржыландыруға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен алынған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Күрделі салымдарды қаржыландыру" баптары (жол коды 012) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігінде күрделі салымдарды қаржыландыруға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен алынған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер" баптары (013-жол коды) шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік орындау жөніндегі уәкілетті орган сыртқы қарыздарды алудан түскен табыс сомасын алынып тастауға жатады;
"Трансферттер бойынша кірістер" баптары (жол коды 014);
"Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" баптары (жол коды 015);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 016);
"Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер" баптары (жол коды 017);
"Гранттар" баптары (жол коды 018);
"Өзгелер" баптары (жол коды 019);
"Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер" баптары (жол коды 020);

О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2025 года № 808
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 229 "Об утверждении Правил составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета" следующие изменения:
в Правилах составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
в пункте 21:
абзац девятый части второй изложить в следующей редакции:
"статьи "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям" (код строки 023);";
абзац девятый части третьей изложить в следующей редакции:
"статьи "Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет" (код строки 224);";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Аналогичные по содержанию забалансовые счета также суммируются:
статьи "Арендованные активы" (код строки 610);
статьи "Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению" (код строки 620);
статьи "Бланки строгой отчетности" (код строки 630);
статьи "Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов" (код строки 640);
статьи "Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности" (код строки 650);
статьи "Переходящие спортивные призы и кубки" (код строки 660);
статьи "Путевки" (код строки 670);
статьи "Учебные предметы военной техники" (код строки 680);
статьи "Активы культурного наследия" (код строки 690).";
в пункте 23:
часть первую изложить в следующей редакции:
"23. Консолидация статей формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов:
статьи "Доходы от необменных операций" (код строки 010);
статьи "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование текущей деятельности;
статьи "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование капитальных вложений;
статьи "Доходы от поступления займов" (код строки 013) в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа по исполнению бюджета подлежит исключению сумма дохода от поступления внешних займов;
статьи "Доходы по трансфертам" (код строки 014);
статьи "Трансферты органам местного самоуправления" (код строки 015);
статьи "Субсидии" (код строки 016);
статьи "Доходы от благотворительной помощи" (код строки 017);
статьи "Гранты" (код строки 018);
статьи "Прочие" (код строки 019);
статьи "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" (код строки 020);

"Айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түскен кірістер" баптары (020-1 жол коды);
"Басқа да салықтық емес түсімдер" баптары (020-2 жол коды);
"Бюджетке трансферттердің түсуі" баптары (020-3 жол коды);
"Арнаулы түсімдерден алынатын кірістер" (020-4 жол коды);
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" баптары (жол коды 021);
"Активтерді басқарудан алынатын кірістер" баптары (жол коды 030);
"Сыйақылар" баптарында (жол коды 031) төмен тұрған бюджеттерге берілген сыйақы сомасы көрсетіледі;
"Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" баптары (жол коды 032);
"Өзге кірістер" баптары (жол коды 040) шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алу бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.";
екінші бөлігінің жиырма үшінші және жиырма төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
""Өзге де трансферттер" баптары (жол коды 137);
"Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар" баптары (жол коды 138);";
30-тармақтың жиырма сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
""Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" деген бап бойынша ("Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" ШҚЕ-2-нысанының 138-жолы) "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" ШҚЕ-5-нысанының 17-кестесіне сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер алдындағы бұрын есептелген кірістерді және аударылған кеден баждарын түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдердің азаюы бойынша шығыстар туралы ақпарат ұсынылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. ШҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысанының баптары бойынша есепті кезеңдегі қызмет түрлері бойынша ақша қаражатының түсімдері мен шығулары бойынша ақпарат:
Жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша ақша түсімдері мен жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
Арнаулы мемлекеттік қор бойынша ақшаның түсуі және жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 24-кестесіне сәйкес бюджеттен тыс шоттар бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы ақпарат беріледі.";
39-тармақта:
бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
""Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешек" (жол коды 019), "Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" (жол коды 023), "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (жол коды 213), "Бюджетке түсетін "Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (жол коды 224) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган (мемлекеттік қазынашылық) арасындағы салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық/кредиторлық берешек, мемлекеттік меншіктен алынған кірістер (қатысу үлестері, дивидендтер, мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі) және бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек/кредиторлық берешек бойынша өзара есеп айырысулар бойынша сальдо алынып тасталды.";
он үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
""Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер жөніндегі бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" бабы (жол коды 016) бойынша бюджетке түсетін "Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер, негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер жөніндегі бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.";
40-тармақтың жиырма бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
""Өзге кірістер" бабы (жол коды 040) бойынша үшінші тараптардан активтерді, өтемақыны (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан болған залалдар) өтеусіз алудан түсетін кірістер, жәбірленушілерге өтемақы қорына, Арнаулы мемлекеттік қорына түсетін кірістер мен өзге де операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.";
92-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

статьи "Доходы от штрафов, пеней и санкций" (код строки 020-1);
статьи "Другие неналоговые поступления" (код строки 020-2);
статьи "Поступление трансфертов в бюджет" (код строки 020-3);
статьи "Поступление трансфертов в бюджет" (код строки 020-3);
статьи "Доходы от специальных поступлений" (код строки 020-4);
статьи "Доходы от управления активами" (код строки 030);
статьи "Вознаграждения" (код строки 031) отражается сумма вознаграждений по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам;
статьи "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032);
статьи "Прочие доходы" (код строки 040) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ.";
абзацы двадцать три и двадцать четыре части второй изложить в следующей редакции:
"статьи "Прочие трансферты" (код строки 137);
статьи "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (код строки 138);";
часть двадцать восьмую пункта 30 изложить в следующей редакции:
"По статье "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (строка 138 формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о расходах по уменьшению налоговых, неналоговых и специальных поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов и перечисленных таможенных пошлин перед государствами-членами Евразийского экономического союза согласно таблице 17 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. По статьям формы КФО-3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" представляется информация по поступлениям и выбытиям денежных средств по видам деятельности за отчетный период;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду компенсации потерпевшим;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Специальному государственному фонду;
информация о движении денежных средств по внебюджетным счетам, согласно таблице 28 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности.";
в пункте 39:
часть пятую изложить в следующей редакции:
"По статьям "Прочая краткосрочная дебиторская задолженность" (код строки 019), "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям" (код строки 023), "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом" (код строки 213), "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям" (код строки 224) исключается сальдо по взаимным расчетам между администраторами бюджетных программ и уполномоченным органом по исполнению бюджета (государственным казначейством) по краткосрочной дебиторской/кредиторской задолженности по неналоговым поступлениям, по доходам от государственной собственности (доли участия, дивидендов, части чистого дохода государственных предприятий) и краткосрочной дебиторской/кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом.";
часть тринадцатую изложить в следующей редакции:
"По статье "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям" (код строки 016) показывается сумма краткосрочной дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет, поступлениям от реализации основного капитала.";
часть двадцать первую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"По статье "Прочие доходы" (код строки 040) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, Специальный государственный фонд и доходы, полученные от прочих операций.";
часть первую пункта 92 изложить в следующей редакции:

"92. 6060 "Гранттар бойынша кірістер" қосалқы шоты қолданылатын гранттардың түсімдерінен түсетін кірістерді қоспағанда, тиісті бюджетке салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдерден түсетін кірістерді тану үшін 6081 "Бюджетке салықтық түсімдерден түсетін кірістер", 6082 "Бюджетке салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер", 6087 – "Бюджетке түсетін арнаулы түсімдерден алынатын кірістер" қосалқы шоттары қолданылады.";
93-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Дебиторлық берешекті есепке алу үшін 1291 "Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша бюджетте есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" шоты, кредиторлық берешекті есепке алу үшін 3280 "Бюджетке салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты қолданылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидаларға 5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қаржылық есептілік нысандарын, кезеңділігін және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 230 бұйрығына:
көрсетілген бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрыққа 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларында:
21-тармақта:
үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының дебетіне 1081 "Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1082 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1083 "Өзге де бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1084 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1085 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1088 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1091 "Жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", 1092 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1093 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1094 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының кредитінен бұдан бұрын ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, трансферттер бойынша кірістер, күрделі салымдар, субсидиялар бойынша кірістер ретінде танылған қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар шоттары, 1096 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" бойынша қалдықтар есептен шығарылады;";
он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер", 6020 "Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер", 6030 "Трансферттер бойынша кірістер", 6040 "Субсидиялар төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер", 6050 "Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер", 6060 "Гранттар бойынша кірістер", 6070 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер", 6080 "Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер", 6210 "Сыйақылар бойынша кірістер", 6220 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер", 6310 "Әділ құнның өзгеруінен түсетін кірістер", 6320 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуынан алынатын кірістер", 6330 "Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер", 6340 "Бағамдық айырмадан түсетін кірістер", 6350 "Залалдарды өтеуден алынатын кірістер", 6360 "Өзге кірістер", 6370 "Қорларға түсетін түсімдерден алынатын кірістер", 6371 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6373 "Арнаулы мемлекеттік қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6374 "Арнаулы мемлекеттік қорға орталық уәкілетті органның түсімдерінен түсетін кірістер", 6375 "Арнаулы мемлекеттік қорға жергілікті уәкілетті органның түсімдерінен түсетін кірістер", 6380 "Бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер";";
24-тармақта:
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"92. Для признания доходов от налоговых, неналоговых и специальных поступлений в соответствующий бюджет применяются субсчета 6081 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", 6082 "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", за исключением доходов от поступлений грантов, для которых применяется субсчет 6060 "Доходы по грантам", 6087 "Доходы от специальных поступлений в бюджет".";
часть первую пункта 93 изложить в следующей редакции:
"93. Для учета дебиторской задолженности применяется счет 1291 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям", кредиторской задолженности – счет 3280 "Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет".";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложения 5, 6 и 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 230 "Об утверждении форм, периодичности и правил составления и представления финансовой отчетности" следующие изменения:
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 7 и 8 к настоящему приказу;
приложения 5 и 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 9 и 10 к настоящему приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
в пункте 21:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"в дебет счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" с кредита субсчетов 1081 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1082 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1083 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", 1084 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1085 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", 1088 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства", где учитываются целевые взносы Фонду социального медицинского страхования, 1091 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1092 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1093 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1094 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", списываются остатки по счетам плановых назначений на принятие обязательств по финансированию, ранее признанные как доходы от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходы по трансфертам, доходы по субсидиям, 1096 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства";";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности", 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 6030 "Доходы по трансфертам", 6040 "Доходы от финансирования по выплате субсидий", 6050 "Доходы от благотворительной помощи", 6060 "Доходы по грантам", 6070 "Доходы от поступления займов", 6080 "Прочие доходы от необменных операций", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6210 "Доходы по вознаграждениям", 6220 "Прочие доходы от управления активами", 6310 "Доходы от изменения справедливой стоимости", 6320 "Доходы от выбытия долгосрочных активов", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов", 6340 "Доходы от курсовой разницы", 6350 "Доходы от компенсации убытков", 6360 "Прочие доходы", 6370 "Доходы от поступлений в Фонды", 6373 "Доходы от поступлений в Специальный государственный фонд", 6374 "Доходы от поступлений центрального уполномоченного органа в Специальный государственный фонд", 6375 "Доходы от поступлений местного уполномоченного органа в Специальный государственный фонд", 6380 "Доходы от размещение ценных бумаг";";
в пункте 24:
часть четвертую изложить в следующей редакции:

"012 "Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" (1210 шоты) жолы бойынша трансферттер, субсидиялар, зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешектің сомасы көрсетіледі.";
он бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"023 "Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер" бойынша бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" (1291 шоты) жолы бойынша бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.";
30-тармақтың он үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"221 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3270 шоты) жолы бойынша уақытша орналастыратын ақшалар бойынша қызметкер жұмыстан босаған, стипендиаттың оқу мерзімі аяқталған, атқару құжаттың пайдалану мерзімі аяқталған немесе мерзімі бір жылға дейінгі басқа да құжаттарға байланысты, қолма-қол тиындарды ақша айналымынан алу себептері бойынша жағдайларда төленбеген немесе артығымен төленген тиындар сомасы, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан өтемақы төлемдері бойынша берешек және өзге де кредиторлық берешек көрсетіледі.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. 100 "Кірістер, барлығы" жолы 010, 021, 030 және 040-жолдарының сомасын көрсетеді.
010 "Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" жолы бойынша 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1, 020-2, 020-2 және 020-4-жолдарының сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (6010 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемені және ағымдағы қызметін ұстауға басқа бюджеттер есебінен жеке қаржыландыру жоспары бойынша, республикалық бюджетке тауарлардың құны түріндегі түсімдермен байланысты операциялар бойынша бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі. Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, мемлекеттік мекеме есепті жылдың аяғында бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (6020 шоты) жолы бойынша күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып көрсетіледі.
013 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер" (6070 шоты) жолы бойынша сыртқы және ішкі қарыздар түсімінен кірістер көрсетіледі.

"По строке 012 "Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам" (счет 1210) показывается сумма краткосрочной дебиторской задолженности по трансфертам, субсидиям, пенсиям и пособиям.";
часть пятнадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 023 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям" (счет 1291) показывается сумма краткосрочной дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет, поступлениям от реализации основного капитала и финансовых активов государства.";
часть тринадцатую пункта 30 изложить в следующей редакции:
"По строке 221 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (счет 3270) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по деньгам временного размещения, суммы тиынов, невыплаченные или излишне выплаченные при увольнении работника, завершении срока обучения стипендиата, окончании срока действия исполнительного листа или другого документа со сроком до одного года, по причине изъятия наличных тиынов из денежного обращения, задолженность по компенсационным выплатам из Фонда компенсации потерпевшим, из Специального государственного фонда и прочая кредиторская задолженность.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Строка 100 "Доходы, всего" показывает сумму строк 010, 021, 030 и 040.
По строке 010 "Доходы от необменных операций" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1,020-2, 020-3 и 020-4.
По строке 011 "Финансирование текущей деятельности" (счет 6010) показывается сумма бюджетного финансирования, выделенная по индивидуальному плану финансирования на содержание и текущую деятельность государственного учреждения, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров. Доходы от финансирования текущей деятельности показываются за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 012 "Финансирование капитальных вложений" (счет 6020) показывается сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 013 "Доходы от поступления займов" (счет 6070) показываются доходы от поступления внешних и внутренних займов.

014 "Трансферттер бойынша кірістер" (6030 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемі түріндегі жеке тұлғаларға трансферттерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып, трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
015 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (6034 қосалқы шоты) жолы бойынша "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға арналған трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
016 "Субсидиялар" (6040 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып, субсидиялар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
017 "Қайырымдылық көмектен түсетін кірістер" (6050 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшалай түсімдер мен басқа активтер түрінде алынған мемлекеттік мекемелер үшін филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық және (немесе) кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен алынатын кірістер көрсетіледі.
018 "Гранттар" (6060 шоты) жолы бойынша түскен гранттар сомасы көрсетіледі.
019 "Өзгелер" (6083, 6084 және 6086 шоттары) жолы бойынша облыстық бюджеттен және (немесе) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен түскен трансферттер бойынша кірістер және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін басқа көздерден түскен өзге де кірістер сомасы, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
020 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден түсетін кірістер" (6081 қосалқы шоты) жолы бойынша бюджетке салықтық түсімдерден және бюджетке кедеңдік төлемдер мен салықтар сомасы көрсетіледі.
020-1 "Айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.
020-2 "Басқа да салықтық емес кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа жолдарға енгізілмеген салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.

По строке 014 "Доходы по трансфертам" (счет 6030) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам, кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 015 "Трансферты органам местного самоуправления" (субсчет 6034) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам для реализации функций местного самоуправления в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
По строке 016 "Субсидии" (счет 6040) показывается сумма бюджетного финансирования по субсидиям за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 017 "Доходы от благотворительной помощи" (счет 6050) показываются доходы от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемые ими в соответствии с Бюджетным кодексом, полученные в виде денежных поступлений и других активов.
По строке 018 "Гранты" (счет 6060) показывается сумма поступивших грантов.
По строке 019 "Прочие" (счета 6083, 6084 и 6086) показывается сумма доходов по трансфертам, поступивших из областного бюджета и (или) бюджета района (города областного значения) и прочих доходов, поступивших из других источников для реализации функции местного самоуправления в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также сумма бюджетного финансирования, выделенного для выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
По строке 020 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" (субсчет 6081) показывается сумма доходов от налоговых поступлений и таможенных платежей, и налогов в бюджет.
По строке 020-1 "Доходы от штрафов, пеней и санкций" (субсчет 6082), показывается сумма доходов от штрафов, пеней и санкций.
По строке 020-2 "Другие неналоговые поступления" (субсчет 6082) показывается суммы доходов от неналоговых поступлений, не включенные в другие строки.

020-3 "Бюджетке трансферттер түсімі" (6085 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен, оның ішінде субвенциялардан және бюджеттік алып қоюлардан, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдерден трансферттердің сомасы, нысаналы трансферттер мен республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін басқа да трансферттер сомасы көрсетіледі.
020-4 "Арнаулы түсімдерден алынатын кірістер" (6087 қосалқы шоты) жолы бойынша бюджетке түсетін арнаулы түсімдерден алынатын кірістер сомасы көрсетіледі.
021 "Айырбас операциялардан алынатын кірістер" (6110 шоты) жолы бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түсетін кірістер көрсетіледі;
030 "Активтерді басқарудан алынатын кірістер" жолы бойынша 031 және 032-жолдарының сомасы көрсетіледі.
031 "Сыйақылар" (6210 шоты) жолы бойынша берілген қарыздар, қаржылық жалдау және қысқа мерзімді қаржылық салымдар бойынша сыйақылардан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
032 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" (6220 шоты) жолы бойынша активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістер, оның ішінде дивидендтер, инвестиция объектілерінің таза кірісінің бір бөлігі, операциялық жалдаудан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
040 "Өзге кірістер" (6330, 6350, 6360 және 6370 шоттары) жолы бойынша активтерді, үшінші тараптардан өтемақыларды (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан түскен залалдар) түскен кірістер, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Арнаулы мемлекеттік қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер және өзге операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.";
40-тармақтың жиырма үшінші және жиырма төртінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"137 "Өзге де трансферттер және бюджеттік төлемдер" (7270 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына және заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
138 "Бюджетке түсімдерді азайту бойынша шығыстар" (7260 шоты) жолы бойынша бұрын төлеушілермен есеп айырысулар бойынша және Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттер алдында бөлінетін кеден баждары бойынша есептелген кірістерді түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдердің азаюы бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
45-тармақта:
сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"016 "Өзгелер" жолы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін, және есептің алдыңғы баптарында көрсетілмеген басқа баптары бойынша қаржыландыру көрсетіледі.";
он алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"071 "Бюджетке түсімдер бойынша" жолы бойынша банк шоттарына бюджет қаражатын орналастырғаны үшін және мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақыларды, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден бюджетке ақшалай қаражат түсімдерін қоспағанда, бірыңғай қазынашылық шоттан республикалық бюджет пен жергілікті бюджеттің ҚБШ-на салықтық және салықтық емес түсімдерді, трансферттерді есепке жатқызу көрсетіледі.";
46-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"160 "Трансферттер, субсидиялар және өзге де бюджеттік төлемдер" жолы бойынша трансферттер (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түрінде төленген жеке тұлғаларға трансфертерден басқа), оның ішінде республикалық бюджеттен Ұлттық қорға берілетін трансферттер мен субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер, заңды тұлғаларға трансферттер көрсетіледі.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

По строке 020-3 "Поступление трансфертов в бюджет" (субсчет 6085), показывается сумма трансфертов из других уровней государственного управления, в том числе субвенций и бюджетных изъятий, поступления из Национального фонда Республики Казахстан, целевые трансферты и другие трансферты в республиканский и местный бюджеты.
По строке 020-4 "Доходы от специальных поступлений" (субсчет 6087), показывается сумма доходов от специальных поступлений в бюджет.
По строке 021 "Доходы от обменных операций" показываются доходы от реализации товаров, работ и услуг, и товаров из государственного материального резерва (счет 6110).
По строке 030 "Доходы от управления активами" показывается сумма строк 031 и 032.
По строке 031 "Вознаграждения" (счет 6210) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, финансовой аренде и краткосрочным финансовым вложениям.
По строке 032 "Прочие доходы от управления активами" (счет 6220) показывается сумма прочих доходов от управления активами, в том числе дивиденды, часть чистого дохода объектов инвестиций, доходы от операционной аренды.
По строке 040 "Прочие доходы" (счета 6330, 6350, 6360 и 6370) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, Специальный государственный фонд и доходы, полученные от прочих операций.";
части двадцать третью и двадцать четвертую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"По строке 137 "Прочие трансферты и бюджетные выплаты" (счет 7270) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам в Национальный фонд Республики Казахстан и юридическим лицам.
По строке 138 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (счет 7260) показывается сумма расходов по уменьшению налоговых, неналоговых и специальных поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками и по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами Евразийского Экономического Союза.";
в пункте 45:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"По строке 016 "Прочие" показывается финансирование для выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и по прочим статьям, не указанных в предыдущих статьях отчета.";
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 071 "По поступлениям в бюджет" показывается зачисление налоговых, неналоговых и специальных поступлений, трансфертов на КСН республиканского бюджета и местного бюджета из единого казначейского счета за исключением вознаграждений за размещение бюджетных средств на банковских счетах и по кредитам, выданным из государственного бюджета, поступлений денежных средств в бюджет от реализации товаров, работ, услуг.";
часть седьмую пункта 46 изложить в следующей редакции:
"По строке 160 "Трансферты, субсидии и прочие бюджетные выплаты" показываются денежные выплаты в виде трансфертов (кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений), в том числе в Национальный фонд из республиканского бюджета и субсидии, а также трансферты юридическим лицам.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:

"76. "Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің есеп шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)" (ҚЕ-3 нысаны) баптарына сәйкес, есепті кезеңдегі қызмет түрлері бойынша ақшалай қаражаттардың түсімдері мен шығыстары туралы ақпарат ұсынылады:
Жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша төленген ақша мен төлемдер туралы ақпарат;
Арнаулы мемлекеттік қор бойынша ақшаның түсуі және жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
басқа шоттардағы ақша қозғалысы туралы, ҚЕ-5 нысаны 28-кестесіне сәйкес "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" туралы ақпарат.";
97-тармақтың бірінші бөлігінің алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"904 "Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен шығыстарға алынған ақша" коды Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен пайда болған берешекті көрсету үшін.";
100-тармақтың бірінші бөлігінің алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"904 "Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен шығыстарға алынған ақша" коды Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен пайда болған берешекті көрсету үшін.".
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 808 бұйрығына 1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20_ жылғы "__" ____ жағдай бойынша шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Ұсынылады: Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ШҚЕ-1
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін мемлекеттік қазынашылық;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электронды түрде
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

"76. По статьям "Отчета о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)" (форма ФО-3) представляется информация по поступлениям и выбытиям денежных средств, по видам деятельности за отчетный период:
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду компенсации потерпевшим;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Специальному государственному фонду;
информация о движении денег по прочим счетам, согласно таблице 28 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".";
абзац шестой части первой пункта 97 изложить в следующей редакции:
"код 904 "Деньги, полученные на расходы за счет средств Специального государственного фонда" для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег Специального государственного фонда.";
абзац шестой части первой пункта 100 изложить в следующей редакции:
"код 904 "Деньги, полученные на расходы за счет средств Специального государственного фонда" для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег Специального государственного фонда.".
3. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 808
Приложение 1
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный бухгалтерский баланс по состоянию на "___" ________ 20__ года
Представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/ государственному казначейству
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Консолидированный бухгалтерский баланс
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ, уполномоченные органы по исполнению местного бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета устанавливается государственным казначейством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
БИН (бизнес-идентификационный номер)
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Атауы ____________________________ Мекенжайы______________________
___________________ _______________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________________
Орындаушы_____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
______________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_______________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны ____ жылғы "____" ________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 21 және 22-тармақтарында жазылған
түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 808 бұйрығына 2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" _________ аяқталатын кезеңге Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп
Ұсынылады: Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ШҚЕ-2
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін мемлекеттік қазынашылық;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
БСН (Бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жинау әдісі: электронды түрде
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Наименование
______________________________
_______________________________
Адрес_________________
_______________________________
_____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пунктах 21 и 22 настоящих Правил.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 808
Приложение 2
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/государственному казначейству
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ, уполномоченные органы по исполнению местного бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета устанавливается государственным казначейством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
БИН (бизнес-идентификационный номер)
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

1. Жалпы мәлiметтер.
бағдарламалар әкімшілері/уәкілетті органдардың қағидасы: ____________
ведомстволық бағынысты мекемелер саны
_______________________________________________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері саны
_______________________________________________________________
уәкілетті органдар саны
_______________________________________________________________
пайдаланатын нормативтік құқықтық актілер ________________________

1. Общие сведения: положение администраторов бюджетных программ/уполномоченных органов:
_______________________________________________________________
количество подведомственных учреждений:
_______________________________________________________________
количество администраторов бюджетных программ:
_______________________________________________________________
количество уполномоченных органов:
_______________________________________________________________
используемые нормативные правовые акты:
_______________________________________________________________

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделері мен кубоктары
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
* Ескертпе: 6-баған қайта ұйымдастырылу күніне берілген/қабылданған активтердің, міндеттемелер мен таза активтер/капиталдың сомаларын растау үшін толтырылады.
Берілді:
Атауы ____________________________ Мекенжайы______________________
___________________ _______________________________
Телефоны_____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________
Орындаушы___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_______________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны ____ жылғы "____" ________
Қабылданды:
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________________
Орындаушы_____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны ____ жылғы "____" ___________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 19, 21 және 22-тармақтарында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 808 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті
атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/Қазақстан Республикасының Үкіметіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЖШҚЕ-7
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: тиісті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган белгілеген мерзімдерде бюджетті атқару жөніндегі тиісті органдар ұсынады.
БСН (Бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жинау әдісі: электронды түрде
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
№ Ескерту
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
5
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары
1

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
* Примечание: Графа 6 заполняется для подтверждения сумм, переданных/принятых активов, обязательств и чистых активов/капитала на дату реорганизации.
Передано:
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа _______________________________________________________________ (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение _______________________________________________________________ (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Принято:
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пунктах 19, 21 и 22 настоящих Правил.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 808
Приложение 7
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Годовой консолидированный бухгалтерский баланс об исполнении бюджета по состоянию на "___" ____________20___ года
Представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/Правительству Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Годовой консолидированный бухгалтерский баланс об исполнении бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ГКФО-7
Периодичность: годовая
Отчетный период: "___" ____________20___ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению местного бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченными органами по исполнению местного бюджета представляются в сроки, установленные соответствующим органом по исполнению местного бюджета.
БИН (бизнес-идентификационный номер)
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
№ примечания
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
5
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты
1

311
Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер
312
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны
400
V. Таза активтер/капитал
22
Резервтер
410
Жинақталған қаржылық нәтиже
411
Таза активтер/капитал жиыны
500
Баланс
Атауы ____________________________ Мекенжайы______________________
___________________ _______________________________
Телефоны_____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________
Орындаушы___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Мемлекеттік қазынашылықтың /бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті
органның басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
________________________________________________________
(қолы)  (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
________________________________________________________
(қолы)  (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 39-тармағында жазылған
түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 808 бұйрығына 6-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті
атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
12-қосымша
Жылдық есептердің нысандары бойынша шоғырландырылған қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерінің келісу схемасы
р/н №
Жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандары
Шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандары
Шоғырландырылған қаржылық есептiлiк
Бөлім I. Қысқа мерзiмдi активтер
Бөлім I. Қысқа мерзiмдi активтер
1.
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (010 жолы);
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (1000 шоты, 010 жолы);
2.
Қысқа мерзiмдi қаржы инвестициялар (011 жолы);
Қысқа мерзiмдi қаржы инвестициялар (1100 шоты, 011 жолы);
3.
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (012 жолы);
Бюджеттiк төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1210 шоты, 012 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1220 шоты, 013 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң қысқа мерзiмдi дебиторлық берешегi (1230 шоты, 014 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1240 шоты, 015 жолы);
Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың қысқа мерзімді дебиторлық берешегі (1260 шоты, 017 жолы);

311
Прочие долгосрочные обязательства
312
Итого долгосрочных обязательств
400
V. Чистые активы/капитал
22
Резервы
410
Накопленный финансовый результат
411
Итого чистые активы/капитал
500
Баланс
Наименование ______________________
__________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон______________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Местодля печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ______________________________________________________
Руководитель государственного казначейства местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета или лицо, замещающее его
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения или лицо, замещающее его
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пункте 39 настоящих Правил.
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 808
Приложение 12
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Схема переноса основных показателей консолидированной финансовой отчетности по формам годового отчета
Формы годовой консолидированной финансовой отчетности
Формы консолидированной финансовой отчетности
Консолидированный бухгалтерский баланс
Раздел I. Краткосрочные активы
Раздел I. Краткосрочные активы
1.
Денежные средства и их эквиваленты (строка 010);
Денежные средства и их эквиваленты (счет 1000, строка 010);
2.
Краткосрочные финансовые инвестиции строка 011);
Краткосрочные финансовые инвестиции (счет 1100, строка 011);
3.
Краткосрочная дебиторская задолженность (строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам (счета 1210, строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 1220, строка 013);
Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 1230, строка 014);
Краткосрочная дебиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 1240, строка 015);
Краткосрочная дебиторская задолженность работников и прочих подотчетных лиц (счет 1260 строка 017);

Жал бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1270 шоты, 018 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi дебиторлық берешектер (1280 шоты, 019 жолы);
4.
Алынуға тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (013 жолы);
Алынуға тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (1250 шоты, 016 жолы);
5.
Қорлар (014 жолы);
Қорлар (1300 шоты, 020 жолы);
6.
Берiлген қысқа мерзiмдi аванстар (015 жолы);
Берiлген қысқа мерзiмдi аванстар (1410 шоты, 021 жолы);
7.
Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (016 жолы);

Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 1270, строка 018);
Прочая краткосрочная дебиторская задолженность (счет 1280, строка 019);
4.
Краткосрочные вознаграждения к получению (строка 013);
Краткосрочные вознаграждения к получению (счет 1250, строка 016);
5.
Запасы (строка 014);
Запасы (счет 1300, строка 020);
6.
Краткосрочные авансы выданные (строка 015);
Краткосрочные авансы, выданные строка (счет 1410, строка 021);
7.
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям (строка 016);

Салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1291шоты, 023 жолы);
8.
Қысқа мерзiмдi активтердiң жиыны (017 жолы);
Қысқа мерзiмдi активтердiң жиыны (1420 шоты, 022 жолы);
Бөлім II. Ұзақ мерзiмдi активтер
Бөлім II. Ұзақ мерзiмдi активтер
9.
Ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (110 жолы);
Ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 110 жолы);

Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям (счет 1291, строка 023);
8.
Прочие краткосрочные активы (строка 017);
Прочие краткосрочные активы (счет 1420, строка 022);
Раздел II. Долгосрочные активы
Раздел II. Долгосрочные активы
9.
Долгосрочные финансовые инвестиции (строка 110);
Долгосрочные финансовые инвестиции (счет 2100, строка 110);

Үлестік қатысу әдісімен есепке алынатын ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 119 жолы)
10.
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешектер (111 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешегi (2210 шоты, 111 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешек (2220 шоты, 112 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешектер (2230 шоты, 113 жолы);
11.
Негiзгi құралдар (112 жолы);
Негiзгi құралдар (2300 шоты, 114 жолы);
12.
Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар (113 жолы);
Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар (2400 шоты, 115 жолы);
13.
Инвестициялық жылжымайтын мүлiк (114 жолы);
Инвестициялық жылжымайтын мүлiк (2500 шоты, 116 жолы);
14.
Биологиялық активтер (115 жолы);
Биологиялық активтер (2600 шоты, 117 жолы);
15.
Материалдық емес активтер (116 жолы);

Долгосрочные финансовые инвестиции, учитываемые по методу долевого участия (счет 2100, строка 119);
10.
Долгосрочная дебиторская задолженность (строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 2210, строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 2220, строка 112);
Прочая долгосрочная дебиторская задолженность (счет 2230, строка 113);
11.
Основные средства (строка 112);
Основные средства (счет 2300, строка 114);
12.
Незавершенное строительство и капитальные вложения (строка 113);
Незавершенное строительство и капитальные вложения (счет 2400, строка 115);
13.
Инвестиционная недвижимость (строка 114);
Инвестиционная недвижимость (счет 2500, строка 116);
14.
Биологические активы (строка 115);
Биологические активы (счет 2600, строка 117);
15.
Нематериальные активы (строка 116);

Материалдық емес активтер (2700 шоты, 118 жолы);
16.
Өзге ұзақ мерзiмдi активтер (117 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi активтер (2800 шоты, 120 жолы);
Бөлім III. Қысқа мерзiмдi мiндеттемелер
Бөлім III. Қысқа мерзiмдi мiндеттемелер
17.
Қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелерi (210 жолы);
Қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелерi (3000 шоты, 210 жолы);
18.
Қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (211жолы);
Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3110 шоты, 211жолы);
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3120 шоты, 212 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3130 шоты, 213 жолы);
Басқа да мiндеттi және ерiктi төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3140 және 3150 шоттары, 214 жолы);
Жеткiзушiлерге және мердiгерлерге қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3210 шоты, 215 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3220 шоты, 216 жолы);
Стипендианттарға қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3230 шоты, 217 жолы);
Қызметкерлер мен басқа да есеп беретін тұлғалар алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3240 шоты, 218 жолы);
Төленуге тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (3250 шоты, 219 жолы);
Жал бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3260 шоты, 220 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi кредиторлық берешектер (3270 шоты, 221 жолы)
19.
Бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (212 жолы);
Бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес және арнаулы түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3280 шоты, 224 жолы);
20.
Өзге қысқа мерзiмдi мiндеттемелерi (213 жолы);
Қысқа мерзiмдi бағалау және кепiлдiк мiндеттемелерi (3300 шоты, 222 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi мiндеттемелерi (3400 шоты, 223 жолы);
Бөлім IV. Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
Бөлім IV. Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
21.
Ұзақ мерзiмдi қаржылық мiндеттемелер (310 жолы);
Ұзақ мерзiмдi қаржылық мiндеттемелер (4000 шоты, 310 жолы);
22.
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (311 жолы);
Жеткiзушiлерге және мердiгерлерге ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (4110 шоты, 311 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (4120 шоты, 312 жолы);
Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (4130 шоты, 313 жолы);
23.
Өзге ұзақ мерзiмдi мiндеттемелерi (312 жолы);
Ұзақ мерзiмдi бағалау және кепiлдiк мiндеттемелерi (4200 шоты, 314 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi мiндеттемелерi (4300 шоты, 315 жолы);
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
24.
Резервтер (410 жолы);

Нематериальные активы (счет 2700, строка 118);
16.
Прочие долгосрочные активы (строка 117);
Прочие долгосрочные активы (счет 2800, строка 120);
Раздел III. Краткосрочные обязательства
Раздел III. Краткосрочные обязательства
17.
Краткосрочные финансовые обязательства (строка 210);
Краткосрочные финансовые обязательства (счет 3000, строка 210);
18.
Краткосрочная кредиторская задолженность (строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам (счет 3110, строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет (счет 3120, строка 212);
Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 3130, строка 213);
Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам (счет 3140 и 3150, строка 214);
Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 3210, строка 215);
Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 3220, строка 216);
Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам (счет 3230, строка 217);
Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами (счет 3240, строка 218);
Краткосрочные вознаграждения к выплате (счет 3250, строка 219);
Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 3260, строка 220);
Прочая краткосрочная кредиторская задолженность (счет 3270, строка 221)
19.
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет (строка 212);
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым, неналоговым и специальным поступлениям в бюджет (счет 3280, строка 224);
20.
Прочие краткосрочные обязательства (строка 213)
Краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 3300, строка 222);
Прочие краткосрочные обязательства (счет 3400, строка 223);
Раздел IV. Долгосрочные обязательства
Раздел IV. Долгосрочные обязательства
21.
Долгосрочные финансовые обязательства (строка 310);
Долгосрочные финансовые обязательства (счет 4000, строка 310);
22.
Долгосрочная кредиторская задолженность (строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 4110, строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 4120, строка 312);
Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом (счет 4130, строка 313);
23.
Прочие долгосрочные обязательства (строка 312);
Долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 4200, строка 314);
Прочие долгосрочные обязательства (счет 4300, строка 315);
Раздел V. Чистые активы и капитал
Раздел V. Чистые активы и капитал
24.
Резервы (строка 410);

Резервтер (5110 шоты, 411 жолы);
25.
Жинақталған қаржылық нәтиже (411 жолы;
Жинақталған қаржылық нәтиже (5200 шоты, 412 жолы;
Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы шоғырландырылған есеп
1.
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер (010 жолы), 011-014 жолдары сомасы;
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер (6000 шоты, 010 жолы);
2.
элиминдіріледі
Ағымдағы қызметті қаржыландыру (6010 шоты, 011 жолы);
Күрделі салымдарды қаржыландыру (6020 шоты, 012 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы);

Резервы счет 5110, строка 411;
25.
Накопленный финансовый результат (строка 411);
Накопленный финансовый результат (счет 5200, строка 412);
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
1.
Доходы от необменных операций (строка 010), сумма строк 011-014;
Доходы от необменных операций (счет 6000, строка 010);
2.
элиминируются
Финансирование текущей деятельности (счет 6010, строка 011);
Финансирование капитальных вложений (счет 6020, строка 012);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013);

Трансферттер бойынша кірістер (6030 шоты, 014 жолы);
Субсидиялар (6040 шоты, 016 жолы);
Өзгелер (6086, 019 жолы)
3.
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер 011 жолы;
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер (6081 шоты, 020 жолы, 6082 шоты 021-1 жолы, 6082 шоты 020-2 жолы, 6085 шоты 020-3 жолы және 6087 шоты 020-4 жолы);
4.
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (012 жолы);
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (6050 шоты, 017 жолы);
5.
Гранттар (013 жолы);

Доходы по трансфертам (счет 6030, строка 014);
Субсидии (счет 6040, строка 016);
Прочие (счет 6086, строка 019);
3.
Доходы от поступлений в бюджет (строка 011);
Доходы от налоговых поступлений в бюджет (счет 6081, строка 020; счет 6082, строка 020-1; счет 6082, строка 020-2, счет 6085, строка 020-3 и счет 6087 строка 020-4);
4.
Доходы от благотворительной помощи (строка 012);
Доходы от благотворительной помощи (счет 6050, строка 017);
5.
Гранты (строка 013);

Гранттар (6060 шоты, 018 жолы);
6.
Өзгелер (014 жолы);
Өзгелер (6083 және 6084 шоты, 019 жолы);
7.
Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер (020 жолы);
Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер (6100 шоты, 021 жолы);
8.
Активтерді басқарудан алынатын кiрiстер (030 жолы);
Сыйақылар (6210 шоты, 031 жолы);
Активтерді басқарудан алынатын өзге де кiрiстер (6220 шоты, 032 жолы);
9.
Өзге кiрiстер (040 жолы);
Өзге кiрiстер (6330, 6350, 6360, 6370 және 6380 шоттары, 040 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы), элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы;
10.

Гранты (счет 6060, строка 018);
6.
Прочие (строка 014);
Прочие (счет 6083 и 6084 строка 019);
7.
Доходы от обменных операций (строка 020);
Доходы от обменных операций (счет 6100, строка 021);
8.
Доходы от управления активами (строка 030);
Вознаграждения (счет 6210, строка 031);
Прочие доходы от управления активами (счет 6220, строка 032);
9.
Прочие доходы (строка 040);
Прочие доходы (счета 6330, 6350, 6360, 6370 и 6380, строка 040);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013), сумма остатка после элиминирования;
10.

Мемлекеттік мекеменің шығыстары (110 жолы), 111-115 сома жолы;
Мемлекеттік мекеменің шығыстары (7000 шоты, 110 жолы);
11.
Еңбекақы төлеу (111 жолы);
Еңбекақы төлеу (7010 және 7030 шоттары, 111 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (7040, шоттары, 113 жолы);
12.
Стипендиялар (112 жолы);
Стипендиялар (7020 шоты, 112 жолы);
13.
Қорлар бойынша шығыстар (113 жолы);
Қорлар бойынша шығыстар (7060 шоты, 114 жолы);
14.
Активтер амортизациясы (114 жолы);
Активтер амортизациясы (7110 шоты, 120 жолы);
15.
Өзге операциялық шығыстар (115 жолы);
Іссапарлық шығыстар (7070 шоты, 115 жолы);
Коммуналдық шығыстар (7080 шоты, 116 жолы);
Жалдау төлемдері (7130 шоты, 117 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтердi ұстау (7090 шоты, 118 жолы);
Байланыс қызметтерi (7080 шоты, 119 жолы);
Активтердің құнсыздануы (7440 шоты, 121 жолы);
Өзге операциялық шығыстар (7050, 7120 және 7140 шоттары, 122 жолы);
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар (7150 шоты, 123 жолы);
16.
Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар (120 жолы), 121 және 122-жолдар сомасы;
Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар (7200 шоты, 130 жолы);
17.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (121 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (7220 шоты, 131 жолы);
18.
Субсидиялар, трансферттер (122 жолы);
Субсидиялар (7230 шоты, 132 жолы);
Нысаналы трансферттер (7210 шоты, 133 жолы);
Жалпы сипаттағы трансферттер (7240 шоты, 134 жолы);
Жеке тұлғаларға трансферттер (7210 шоты, 135 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер (7250 шоты, 136 жолы);
Өзге де трансферттер (7270 шоты,137 жолы);
19.
Активтердi басқару бойынша шығыстар (130 жолы);
Сыйақылар (7310 шоты, 141 жолы);
Активтердi басқару бойынша өзге шығыстар (7320 және 7330 шоты, 142 жолы);
20.
Өзге шығыстар (140 жолы);
Өзге шығыстар (7450, 7460 және 7490 шоттары, 150 жолы);
Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар (7260 шоты, 137 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы) элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы ;
21.
Элимендіріледі*
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы);
22.
Ұзақ мерзiмдi активтердiң шығуы (210 жолы)
Ұзақ мерзiмдi активтердiң шығуы (6320 және 7420 шоттары, 220 жолы)
23.
Бағамдық айырма (220 жолы)
Бағамдық айырма (6340 және 7430 шоттары, 230 жолы)
24.
Өзгелер (230 жолы)
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі (6220 және 7320 шоттары, 210 жолы)
Өзгелер (6310, 6380, 7410 және 7480 шоттары, 240 жолы)
Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тiкелей әдiс)
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
1.
элимендіріледі
Ағымдағы қызмет (011 жолы);
Күрделі салымдар (012 жолы);
Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (013 жолы);
Трансферттер (014 жолы);
Субсидиялар (015 жолы);
Өзгелер (016 жолы);
2.
Бюджетке түсетін түсімдер (010 жолы);
Бюджетке түсетін түсімдер (071 жолдары);
3.
Байланысты гранттар (020 жолы);

Расходы государственных учреждений (строка 110), сумма строк 111-115;
Расходы государственного учреждения (счет 7000, строка 110);
11.
Оплата труда (строка 111);
Оплата труда (счета 7010 и 7030, строка 111);
Налоги и платежи в бюджет (счета 7040, строка 113);
12.
Стипендии (строка 112);
Стипендии (счет 7020, строка 112);
13.
Расходы по запасам (строка 113);
Расходы по запасам (счет 7060, строка 114);
14.
Амортизация активов (строка 114);
Амортизация активов (счет 7110, строка 120);
15.
Прочие операционные расходы (строка 115);
Командировочные расходы (счет 7070, строка 115);
Коммунальные расходы (счет 7080, строка 116);
Арендные платежи (счет 7130, строка 117);
Содержание долгосрочных активов (счет 7090, строка 118);
Услуги связи (счет 7080, строка 119);
Обесценение активов (счет 7440, строка 121);
Прочие операционные расходы (счет 7050, 7120 и 7140, строка 122);
Расходы на обязательное социальное медицинское страхование (счет 7150, строка 123);
16.
Расходы по бюджетным выплатам (строка 120), сумма строк 121 и 122;
Расходы по бюджетным выплатам (счет 7200, строка 130);
17.
Пенсии и пособия (строка 121);
Пенсии и пособия (счет 7220, строка 131);
18.
Субсидии, трансферты (строка 122);
Субсидии (счет 7230, строка 132);
Целевые трансферты (счет 7210, строка 133);
Трансферты общего характера (счет 7240, строка 134);
Трансферты физическим лицам (счет 7210, строка 135);
Трансферты органам местного самоуправления (счет 7250, строка 136);
Прочие трансферты (счет 7270 строка 137);
19.
Расходы по управлению активами (строка 130);
Вознаграждения (счет 7310, строка 141);
Прочие расходы по управлению активами (счет 7320 и 7330 строка 142);
20.
Прочие расходы (строка 140);
Прочие расходы (счета 7450, 7460 и 7490, строка 150);
Расходы по уменьшению поступлений в бюджет (счет 7260, строка 138);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151), остаток после элиминирования;
21.
Элиминируются *
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151);
22.
Выбытие долгосрочных активов (строка 210);
Выбытие долгосрочных активов (счета 6320 и 7420, строка 220);
23.
Курсовая разница (строка 220);
Курсовая разница (счета 6340 и 7430, строка 230);
24.
Прочие (строка 230);
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемых по методу долевого участия (счета 6220 и 7320, строка 210);
Прочие (счета 6310, 6380, 7410 и 7480 строка 240);
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
1.
элиминируются
Текущей деятельности (строка 011);
Капитальных вложений (строка 012);
За счет внешних займов и связанных грантов (строка 013);
Трансферты (строка 014);
Субсидии (строка 015);
Прочие (строка 016);
2.
По поступлениям в бюджет (строка 010);
По поступлениям в бюджет (строка 071);
3.
Связанные гранты (строка 020);

Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (017 жолы) сыртқы қарыздардан түсім сомасы "Қарыздарды алу" (610 жолы) жолына көшіріледі;
4.
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (030 жолы);
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (020 жолы);
5.
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (040 жолы);
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (030 жолы);
6.
Алынған сыйақылар (050 жолы);
Алынған сыйақылар (040 жолы);
7.
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (060 жолы);
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (050 жолы);
8.
Өзге түсімдер (070 жолы);
Өзге түсімдер (060 жолы);
9.
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (080 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (070 жолы);
10.
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
11.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
12.
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер үшін (130 жолы);
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер үшін (140 жолы);
Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар (150 жолы);
13.
Трансферттер, субсидиялар (140 жолы);
Трансферттер, субсидиялар (160 жолы);
14.
Сыйақылар төлеу (150 жолы);
Сыйақылар (170 жолы);
15.
Өзге төлемдер (160 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (130 жолы);
Өзге төлемдер (190 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар (191 жолы), элимендірілгеннен кейінгі қалдықтар;
Қайтарылған бюджет түсімдер (192);
16.
Элимендіріледі**
Жыл соңында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу (180 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар (191 жолы);
II. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
II. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
17.
Ұзақ мерзiмдi активтердi сату (310 жолдары);
Ұзақ мерзiмдi активтердi сату (310 жолы);
18.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сату (320 жолы);
Бағалы қағаздарды сату (330 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сату (320 жолы);
19.
Қарыздарды өтеу (330 жолы);
Қарыздарды өтеу (340 жолы);
20.
Өзгелер (340 жолы);
Өзгелер (350 жолы);
21.
Ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу (410 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу (410 жолы);
22.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сатып алу (420 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сатып алу (420 жолы);
Бағалы қағаздарды сатып алу (430 жолы);
23.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерінiң жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (430 жолы);
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерінiң жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (440 жолы);
24.
Берiлген қарыздар (440 жолы);
Берiлген қарыздар (450 жолы);
25.
Өзгелер (450 жолы);
Өзгелер (460 жолы);
III. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
III. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
26.
Қарыздарды алу (610 жолы);
Қарыздарды алу (610 жолы);
27.
Өзгелер (620 жолы);
Өзгелер (620 жолы);
28.
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
29.
Өзгелер (720 жолы);
Өзгелер (720 жолы);
30.
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
31.
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп
1.
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
2.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
3.
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
4.
Есепті кезеңдегі таза активтердегi /капиталдағы өзгерістер (040 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (041 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (042 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (043 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (044 жолы);
Өзге резервтер (045 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (046 жолы);
Таза активтердiң/капиталдың өзгерiстерi туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың ұлғаюы (047 жолы);
Таза активтердiң/капиталдың өзгерiстерi туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың азаюы (048 жолы);
5.
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
6.
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
7.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
8.
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары) (090 жолы);
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары) (090 жолы)
Өткен кезеңдегі таза активтердегi /капиталдағы өзгерістер (100 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (101 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (102 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (103 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (104 жолы);
Өзге резервтер (105 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (106 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы (107 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы (108 жолы);
10.
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
11.
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
12.
Жинақталға қаржылық нәтиже (4-баған);
Жинақталға қаржылық нәтиже (5-баған);
Ескертпе: * республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шоғырландырылған қаржылық есептілікке кірмейтін шығыстар бойынша элимендірмейді.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 808 бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 15 мамырдағы
№ 230 бұйрығына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бухгалтерлік баланс 20___ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
Ұсынылады: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҚЕ -1
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: ___ жыл "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

За счет внешних займов и связанных грантов (строка 017), сумма поступлений по внешним займам переносится на строку “Получение займов” (строка 610);
4
По деньгам от благотворительной помощи (строка 030);
По деньгам от благотворительной помощи (строка 020);
5.
От реализации товаров, работ и услуг (строка 040);
От реализации товаров, работ и услуг (строка 030);
6.
Полученные вознаграждения (строка 050);
Полученные вознаграждения (строка 040);
7.
По деньгам временного размещения (строка 060);
По деньгам временного размещения (строка 050);
8.
Прочие поступления (строка 070);
Прочие поступления (строка 060);
9.
По деньгам местного самоуправления (строка 080);
По деньгам местного самоуправления (строка 070);
10.
Оплата труда (строки 110);
Оплата труда (строка 110);
11.
Пенсии и пособия (строка 120);
Пенсии и пособия (строка 120);
12.
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 130);
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 140);
Авансы, выданные за товары и услуги (строка 150);
13.
Трансферты, субсидии (строка 140);
Трансферты, субсидии (строка 160);
14.
Выплата вознаграждений (строка 150);
Вознаграждения (строка 170);
15.
Прочие платежи (строка 160);
Налоги и платежи в бюджет (строка 130);
Прочие платежи (строка 190);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (строка 191), остаток после элиминирования;
Возврат поступлений бюджета (192);
16.
Элиминируются *
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года (строка 180);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (строка 191);
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
17.
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
18.
Реализация ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 320);
Реализация ценных бумаг (строка 330); Реализация доли контролируемых и других субъектов (строка 320);
19.
Погашение займов (строка 330);
Погашение займов (строка 340);
20.
Прочие (строка 340);
Прочие (строка 350);
21.
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
22.
Приобретение ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение доли контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение ценных бумаг (строка 430);
23.
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 430);
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 440);
24.
Выданные займы (строка 440);
Выданные займы (строка 450);
25.
Прочие (строка 450);
Прочие (строка 460);
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
26.
Получение займов (строка 610);
Получение займов (строка 610);
27.
Прочие (строка 620);
Прочие (строка 620);
28.
Погашение займов (строка 710);
Погашение займов (строка 710);
29.
Прочие (строка 720);
Прочие (строка 720);
30.
Чистая курсовая разница (строка 911)
Чистая курсовая разница (строка 911)
31.
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала
1.
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
2.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
3.
Пересчитанное сальдо (строка 030);
Пересчитанное сальдо (строка 030);
4.
Изменения в чистых активах/капитале за отчетный период (строка 040);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 041);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 042);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 043);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 044);
Прочие резервы (строка 045);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 046);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 047);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчет об изменениях чистых активов/капитала (строка 048);
5.
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
6.
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
7.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
8.
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
9.
Изменения в чистых активах/капитале за прошлый период (строка 100);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 101);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 102);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 103);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 104);
Прочие резервы (строка 105);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 106);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 107);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 108);
10.
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
11.
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120);
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120);
12.
Накопленный финансовый результат (графа 4)
Накопленный финансовый результат (графа 5)
Примечание: *не элиминируется по расходам администраторов республиканских бюджетных программ, не включенных в консолидированную финансовую отчетность.
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 808
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2025 года № 230
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Бухгалтерский баланс по состоянию на "___" ____________20___ года
Представляется: администратору бюджетных программ, уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Бухгалтерский баланс
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ _____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Атауы ____________________________ Мекенжайы______________________
___________________ _______________________________
Телефоны____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________________
Орындаушы__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға_________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
___________________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес
Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 12, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29,
30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 және 37 тармақтарында келтірілген.

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Наименование
______________________________
______________________________
Адрес_______________________
_____________________________
_____________________________
Телефон________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________
Исполнитель ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его
_______________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" ____________20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пунктах 12, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 и 37 Правил составления и представления финансовой отчетности, согласно приложению 7 к настоящему приказу.