Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 692, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 663, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 103/қе, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 883, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 1585, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 485, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 481, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 424, Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 11 қарашадағы № 367, Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 2025 жылғы 11 қарашадағы № 572/НҚ, Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 257, Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2025 жылғы 11 қарашадағы № 308, Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 607-НҚ, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 142, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 353, Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 290-НҚ, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 122, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 523, Қазақстан Республикаcы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 320-НҚ, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2025 жылғы 10 қарашадағы № 210, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қарашадағы № 434-н/қ, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 11-1-4/663, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 10 қарашадағы № 71, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының 2025 жылғы 21 қазандағы № 68 бірлескен бұйрығы мен қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.

Об утверждении Правил взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными государственными органами по представлению сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей и объектах обложения
Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 692, Министра юстиции Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 663, Председателя Комитета Национальной Безопасности Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 103/қе, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 883, Министра обороны Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 1585, и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 485, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 481, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 424, и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 367, и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 572/НҚ, и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 257, и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 308, и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 607-НҚ, и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 142, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 353, Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 290-НҚ, и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 122, Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 523, и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 320-НҚ, и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 10 ноября 2025 года № 210, и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 434-н/қ, Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 11-1-4/663 и постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 10 ноября 2025 года № 71 и Национального Банка Республики Казахстан от 21 октября 2025 года № 68
Вводятся в действие с 1 января 2026 года.

Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 52-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және даму агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың және қаулының қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық пен қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін қаржы, әділет, ұлттық экономика, ішкі істер, су ресурстары және ирригация, экология және табиғи ресурстар, көлік, ауыл шаруашылығы, жасанды интеллект және цифрлық даму, ғылым және жоғары білім, оқу-ағарту, қорғаныс, денсаулық сақтау, төтенше жағдайлар, туризм және спорт, энергетика, өнеркәсіп және құрылыс, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, мәдениет және ақпарат, сауда және интеграция вице-министрлеріне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасарларына және Сыртқы істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық пен қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы Әділет министрі
__________Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы _______Е. Сагимбаев
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрі __________Д. Косанов
Қазақстан Республикасы ішкі істер министрі
__________Е. Саденов
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушы
__________И. Шархан
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы
__________Т. Мұратов
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі ________Ч. Аринов
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі ____С. Жакупова
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі ____А. Сапаров
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрі _______Н. Нуржигитов
Қазақстан Республикасының Көлік министрінің міндеттерін атқарушы
________М. Калиакпаров
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрдің міндетін атқарушы
__________А. Дарбаев
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің міндеттерін атқарушы
__________Р. Коняшкин
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі ________С. Нурбек
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту Агенттігінің Төрағасы _____М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушы
__________А. Бижанова
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндеттерін атқарушы
________М. Мелдебекова
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндеттерін атқарушы
__________С. Жарасбаев
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндеттерін атқарушы __________Н. Шарбиев
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушы __________К.Туткышбаев
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы _________Т. Сулейменов
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі __________Е. Кошербаев
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушы
__________Е. Кочетов
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
__________М. Такиев
Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 663,
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 103/қе,
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 1585,
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 883,
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі міндетін атқарушының
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 485,
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 142,
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 481,
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 353,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 424,
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 290-НҚ,
Қазақстан Республикасының
Көлік министрдің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 367,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрдің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 122,
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрінің
міндеттерін атқарушы
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 572/НҚ,
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 523,
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 10 қарашадағы
№ 71,
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 320-НҚ,
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндеттерін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 257,
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндеттерін атқарушы
2025 жылғы 10 қарашадағы
№ 210,
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 308,
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 434-н/қ,
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 21 қазандағы
№ 68,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы

В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 52 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЕМ, Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЮТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными государственными органами по представлению сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей и объектах обложения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа и постановления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа и постановления на интернет ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа и постановления возложить на курирующих вице-министров финансов, юстиции, национальной экономики, внутренних дел, водных ресурсов и ирригации, экологии и природных ресурсов, транспорта, сельского хозяйства, искусственного интеллекта и цифрового развития, науки и высшего образования, просвещения, обороны, здравоохранения, по чрезвычайным ситуациям, туризма и спорта, энергетики, промышленности и строительства, труда и социальной защиты населения, культуры и информации, торговли и интеграции, а также заместителей председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 1 января 2026 года и подлежат официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
__________ Е. Сарсембаев
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
__________ Е. Сагимбаев
Министр обороны
Республики Казахстан
__________ Д. Косанов
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ Е. Саденов
Исполняющий обязанности
министра промышленности и
строительства
Республики Казахстан
__________И. Шархан
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
__________ Т. Мұратов
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
__________ Ч. Аринов
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
__________ С. Жакупова
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________А. Сапаров
Министр водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
__________Н. Нуржигитов
Исполняющий обязанности
министра транспорта
Республики Казахстан
__________М. Калиакпаров
Исполняющий обязанности министра
национальной экономики
Республики Казахстан
__________А. Дарбаев
Исполняющий обязанности
министра искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
__________Р. Коняшкин
Министр науки и высшего
образования Республики Казахстан
__________С. Нурбек
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
__________М. Абылкасымова
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
__________А. Бижанова
Исполняющий обязанности
министра просвещения
Республики Казахстан
__________М. Мелдебекова
Исполняющий обязанности
министра туризма и спорта
Республики Казахстан
__________С. Жарасбаев
Исполняющий обязанности
министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
__________Н. Шарбиев
Исполняющий обязанности
министра энергетики
Республики Казахстан
__________К. Туткышбаев
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
__________Т. Сулейменов
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
__________Е. Кошербаев
Исполняющий обязанности
министра культуры и информации
Республики Казахстан
__________Е. Кочетов
Министр финансов
Республики Казахстан
__________М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены совместными
приказом и постановлением
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 663,
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 103/қе,
Министра обороны
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 1585,
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 883,
Исполняющего обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 485,
Исполняющего обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 142,
Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 481,
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 353,
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 424,
Министра водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 290-НҚ,
Исполняющего обязанности
министра транспорта
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 367,
Исполняющего
обязанности министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 122,
Исполняющего обязанности
министра искусственного
интеллекта и цифрового
развития Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года
№ 572/НҚ,
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 523,
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 10 ноября 2025 года № 71,
Исполняющего обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 320-НҚ,
Исполняющего обязанности
министра просвещения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 257,
Исполняющего обязанности
министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 10 ноября 2025 года № 210,
Исполняющего обязанности
министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 308,
Исполняющего обязанности
министра энергетики
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 434-н/қ,
Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 21 октября 2025 года № 68,
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года

№ 11-1-4/663,
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 607-НҚ мен
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 692 Бірлескен қаулысы мен
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік кірістер органының уәкілетті мемлекеттік органдармен алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 52-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, 612-бабының 5-тармағына, 617-бабының 3 және 4-тармағына, 622-бабының 11-тармағына, 625-бабының 7-тармағына, 625-бабының 8-тармағына, 625-бабының 9-тармағына, 625-бабының 10-тармағына, 625-бабының 11-тармағына, 625-бабының 12-тармағына, 636-бабының 2 және 3-тармағына, 643-бабының 4 және 5-тармағына, 648-бабының 3-тармағына, 653-бабының 3-тармағына, 662-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және уәкілетті мемлекеттік органдардың мемлекеттік кірістертер органдарына мынадай тізбе:
1) алымдар;
2) механикалық көлік құралдарын бастапқы мемлекеттік тіркегені үшін алымдар;
3) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алымдар;
4) мемлекеттік баждар;
5) жер үсті су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) орман қорын пайдаланғаны үшiн төлемақы;
8) өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын табиғи ортадан жою туралы шешім қабылдау кезінде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
9) өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) жобаны iске асыру үшiн торша шаруашылығын жүргiзу үшiн халықаралық және/немесе республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелерi үшiн алымдар;
11) радиожиілік спектрін пайдаланғаны және қалааралық және/немесе халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты көрсеткені үшін алымдар;
12) радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс қызметтерін көрсету бойынша кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақы;
13) қалааралық және/немесе халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты көрсеткені үшін алымдар;
14) сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін алымдар;

№ 11-1-4/663,
Исполняющего
обязанности министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 607-НҚ и
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 692
Правила взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными государственными органами по представлению сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей и объектах обложения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия органов государственных доходов с уполномоченными государственными органами по представлению сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей и объектах обложения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 52, пунктом 5 статьи 612, пунктами 3 и 4 статьи 617, пунктом 11 статьи 622, пунктом 7 статьи 625, пунктом 8 статьи 625, пунктом 9 статьи 625, пунктом 10 статьи 625, пунктом 11 статьи 625, пунктом 12 статьи 625, пунктами 2 и 3 статьи 636, пунктами 4 и 5 статьи 643, пунктом 3 статьи 648, пунктом 3 статьи 653, пунктом 2 статьи 662 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведению по следующему перечню (далее – Сведения):
1) по сборам;
2) по сбору за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств;
3) по сбору за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
4) по государственной пошлине;
5) по плате за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов;
6) по плате за пользование животным миром;
7) по плате за пользование лесными ресурсами;
8) по плате за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов;
9) по плате за пользование растительными ресурсами;
10) по плате участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта;
11) по плате за использование радиочастотного спектра и за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи;
12) по разовой плате за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра;
13) по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи;
14) по плате за размещение наружной (визуальной) рекламы;

15) уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) үшін жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
16) қатты пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған лицензия бойынша жер қойнауы учаскесі үшін жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
17) қоршаған ортаға теріс әсер еткені үшін төлемдер;
18) өндірістік және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға байланысты операторларға алымдар;
19) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының (мемлекеттік экологиялық бақылау) сақталуын тексеру кезінде белгіленген қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы;
20) тиісті мақсаттарда пайдаланылмаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылған жер учаскелері бойынша мәліметтерді (бұдан әрі – Мәлімет) ұсыну тәртібін, мерзімдері мен нысандарын айқындайды.
2. Мемлекеттік кірістер органдары, уәкілетті мемлекеттік органдар мәліметтерді алған кезде (бағыт) Қазақстан Республикасының салық және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпараттардың жария етілмеуі, таралуына жол бермеу туралы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
2-тарау. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың алымдарды және басқа да мiндеттi төлемдердi төлеушiлер мен салық салу объектiлерi туралы мәлiметтердi мемлекеттiк кiрiс органдарына беру тәртiбi, мерзiмдерi мен нысандары
1-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк кiрiстер органдарына алымдарды төлеушiлер мен салық салу объектiлерi, сондай-ақ механикалық көлiк құралдарын бастапқы мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша механикалық көлiк құралдарының жүріп өткенi үшiн алым туралы мәлiметтердi ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi мен нысандары
3. Осы параграфтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы, әділет, оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім, денсаулық сақтау, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, көлік, қорғаныс, мәдениет және ақпарат, өнеркәсіп және құрылыс, су ресурстары және ирригация, сыртқы істер, сауда және интеграция, төтенше жағдайлар, туризм және спорт, ұлттық экономика, жасанды интеллект және цифрлық даму, ішкі істер, экология және табиғи ресурстар, энергетика министрліктері, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі жатады.
4. Уәкілетті мемлекеттік органдар мемлекеттік кірістер органдарына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алым төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсынады.

15) по плате за пользование земельными участками во временное возмездное землепользование (аренду);
16) по плате за пользование земельными участками за участок недр по лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых;
17) по плате за негативное воздействие на окружающую среду;
18) по операторам, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления;
19) о фактических объемах негативного воздействия на окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль);
20) по земельным участкам, не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан.
2. Органы государственных доходов, уполномоченные государственные органы при получении (направлении) Сведений обеспечивают соблюдение требований законодательства Республики Казахстан о неразглашении, недопущении утечки информации, составляющей налоговую и иную охраняемую законом тайну.
Глава 2. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей и объектах обложения
Параграф 1. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках сборов и объектах обложения, а также сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
3. Для целей настоящего параграфа к уполномоченным государственным органам относятся министерства сельского хозяйства, юстиции, просвещения, науки и высшего образования, здравоохранения, труда и социальной защиты населения, транспорта, обороны, культуры и информации, промышленности и строительства, водных ресурсов и ирригации, иностранных дел, торговли и интеграции, по чрезвычайным ситуациям, туризма и спорта, национальной экономики, искусственного интеллекта и цифрового развития, внутренних дел, экологии и природных ресурсов, энергетики Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан, Агентство по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан.
4. Уполномоченные государственные органы представляют в органы государственных доходов сведения о плательщиках сбора и объектах обложения по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мемлекеттік кірістер органдарына механикалық көлік құралдарын бастапқы мемлекеттік тіркегені үшін алым төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
6. Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі мемлекеттік кірістер органдарына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралдарының жүріп өткені үшін алым төлеушілер туралы мәліметтерді осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
7. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдар Салық кодексiнiң 54-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша салық төлеушiлер мен салық салу объектiлерi туралы мәліметтерді мемлекеттiк органдармен бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесi арқылы тоқсан сайын (беру толық автоматтандырылғанға дейiн), есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей орналасқан жерi бойынша салық органына ұсынады.
2-параграф. Уәкілетті мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың мемлекеттік кірістер органдарына мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтерді ұсыну тәртібі, мерзімдері мен нысандары
8. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы, әділет, жасанды интеллект және цифрлық даму, ішкі істер, көлік, экология және табиғи ресурстар министрліктері жатады.
9. Уәкілетті мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдар мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-сынан кешіктірмейтін мерзімде орналасқан жері бойынша салық органына;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы мәліметтерді ұсынады.
3-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк кiрiстер органдарына табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн төлемақы төлеушiлер туралы мәліметтерді ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi және нысандары
10. Осы параграфтың мақс аттары үшін уәкілетті мемлекеттік органға Қазақстан Республикасының экология және табиғи ресурстар, ауыл шаруашылығы, су ресурстары және ирригация министрліктері жатады.
11. Су қорын қорғау және пайдалануды реттеу жөнiндегi бассейндiк су инспекциялары орналасқан жерi бойынша мемлекеттiк кiрiстер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер үсті су объектілерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салынатын объектілер, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 25-інен кешіктірмей салық органдарына табыс етіледі;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.

5. Министерство внутренних дел Республики Казахстан представляют в органы государственных доходов сведения о плательщиках сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и объектах обложения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Министерство транспорта Республики Казахстан представляют в органы государственных доходов сведения о плательщиках сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Уполномоченные государственные органы посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют налоговому органу по месту своего нахождения (до полной автоматизации передачи) сведения о плательщиках сбора и объектах обложения, за исключением случаев, предусмотренных статьей 54 Налогового кодекса по форме согласно приложениям 1, 2 и 3.
Параграф 2. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами и должностными лицами в органы государственных доходов сведений о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины
8. Для целей настоящего параграфа к уполномоченным государственным органам относятся министерства сельского хозяйства, юстиции, искусственного интеллекта и цифрового развития, внутренних дел, транспорта, экологии и природных ресурсов.
9. Уполномоченные государственные органы и должностные лица представляют в органы государственных доходов:
сведения о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляют налоговому органу по месту своего нахождения;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Параграф 3. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках платы за пользование природными ресурсами
10. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относится министерства экологии и природных ресурсов, сельского хозяйства, водных ресурсов и ирригаций Республики Казахстан.
11. Бассейновые водные инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
ежеквартально не позднее 25 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют налоговым органам;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.

12. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органдар орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 6-қосымшада белгіленген нысан бойынша жануарлар дүниесін және салық салу объектілерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
13. Мемлекеттiк орман иеленушiлер (жергiлiктi атқарушы органдардың орман шаруашылығының мемлекеттiк мекемелерi; орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк мекемелер мен орман шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органның мемлекеттiк ұйымдары; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органның табиғатты қорғау мекемелерi; темiржол көлiгi саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органның мемлекеттiк ұйымдары және автомобиль жолдары жөнiндегi уәкiлеттi орган олардың орналасқан жерi бойынша мемлекеттiк ведомствоға бағынысты органдарға) орналасқан жері бойынша мемлекеттiк кірістер органына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орман қорын және салық салу объектілерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
14. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген өсімдік түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын және салық салынатын объектілерді табиғи ортадан алып тастау туралы шешімдер қабылдау кезінде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын есепті тоқсаннан (жылдан) кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
15. Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және өсiмдiктер дүниесiн қорғау, қорғау, қалпына келтiру және пайдалану саласындағы уәкiлеттi органдар орналасқан жерi бойынша мемлекеттiк кiрiстер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдік ресурстарын және салық салу объектілерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер туралы мәліметтерді;
жыл сайын есепті жылдан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.

12. Уполномоченный государственный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и местные исполнительные органы представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
13. Государственные лесовладельцы (государственные учреждения лесного хозяйства местных исполнительных органов; государственные учреждения лесного хозяйства и государственные организации уполномоченного органа в области лесного хозяйства; природоохранные учреждения уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий; государственные организации уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области железнодорожного транспорта и уполномоченного государственного органа по автомобильным дорогам в соответствии с ведомственной подчиненностью) представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
14. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом (годом);
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
15. Уполномоченные органы в области лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий и охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
ежегодно в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным годом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.

16. Акваөсіру саласындағы уәкілетті орган өзінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны және салық салу объектілерін іске асыру үшін тор қоршама шаруашылығы қызметін жүзеге асырғаны үшін халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы суларының учаскелері бойынша төлемақы төлеушілер туралы мәліметтер;
жыл сайын, есепті жылдан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
4-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны және қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергенi үшiн төлемақы төлеушiлер туралы мәлiметтердi мемлекеттiк кiрiстер органдарына ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi және нысандары
17. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органның құрамына Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі кіреді.
18. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері төлеушілердің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлеушілер, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімдері, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілетін хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақының сомалары туралы мәліметтерді;
мына мерзімдерде:
1) Салық кодексінің 646-бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде көзделген жағдайда – салық кезеңінің 25 ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 646-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайда – салық төлеуші радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат алған айдан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
19. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері төлеушілердің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша радиожиілік спектрін пайдалана отырып байланыс қызметтерін көрсету кезінде кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақы төлеушілер туралы, бюджетке төленуге жататын осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтерді;
есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.

16. Уполномоченный орган в области аквакультуры представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта и объектах обложения по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
ежегодно в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным годом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Параграф 4. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках платы за использование радиочастотного спектра и за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
17. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относится министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
18. Территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи представляют в органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков:
сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
в следующие сроки:
1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 646 Налогового кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 646 Налогового кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем получения налогоплательщиком разрешения на использование радиочастотного спектра;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
19. Территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи представляют в органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков:
сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
в срок не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.

20. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері салық төлеушілердің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 13-қосымшада белгіленген нысан бойынша салық төлеушілер, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы, сондай-ақ қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс қызметін көрсеткені үшін төлемақының сомалары туралы мәліметтерді;
мына мерзімдерде:
1) Салық кодексінің 652-бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде белгіленген жағдайда – салық кезеңінің 25 ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 652-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайда – салық төлеуші қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс қызметін көрсетуге рұқсат алған айдан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
5-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк кiрiстер органдарына сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастырғаны үшiн төлеушiлер туралы мәлiметтердi ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi мен нысандары.
21. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органның құрамына Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі кіреді.
22. Жергілікті атқарушы органдары сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру орны бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 14-қосымшаға сәйкес төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақының сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру мерзімі мен орны және хабарламаның жіберілгені немесе жіберілмегені туралы мәліметтер;
ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
6-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемақы төлеушiлер туралы мәлiметтердi мемлекеттiк кiрiстер органдарына ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi мен нысандары
23. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органның құрамына Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы, индустрия және құрылыс министрліктері кіреді.
24. Жер қатынастары жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдар, ал арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында жергілікті атқарушы органдар немесе арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компаниялары төлеушілердің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 15-қосымшада белгіленген нысан бойынша алым төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) берілген мерзімдер туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.

20. Территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи представляют в органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков:
сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
в следующие сроки:
1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 652 Налогового кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 652 Налогового кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем получения налогоплательщиком разрешения на предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Параграф 5. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы
21. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относится министерство национальной экономики Республики Казахстан.
22. Местные исполнительные органы представляют в органы государственных доходов месту размещения наружной (визуальной) рекламы:
сведения о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
ежемесячно в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Параграф 6. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках платы за пользование земельными участками
23. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относятся министерства сельского хозяйства, промышленности и строительства Республики Казахстан.
24. Уполномоченные государственные органы по земельным отношениям, а на территориях специальных экономических зон – местные исполнительные органы или управляющие компании специальных экономических зон представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения по месту нахождения плательщиков:
сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду) по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.

25. Жер қойнауын пайдалану құқығын беретін уәкілетті мемлекеттік органдар төлеушілердің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алым төлеушілер, салық салу объектілері, қатты пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған лицензияның қолданылу мерзімі, блоктардың сәйкестендіретін координаталары және олардың жеке кодтары туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
7-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың қоршаған ортаға әсерi үшiн алымдарды төлеушiлер туралы мәлiметтердi мемлекеттiк кiрiстер органдарына ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi және нысандары
26. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органның құрамына Қазақстан Республикасының Экология және су ресурстары министрлігі кіреді.
27. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоршаған ортаға әсер ету төлемдері мен салық салу объектілері, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді;
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 18-қосымшада белгіленген нысан бойынша олардың өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауына қатысты операторлар туралы мәліметтерді;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
28. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органдар орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 19-қосымшада белгіленген нысан бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын тексеру (мемлекеттік экологиялық бақылау) кезінде анықталған қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы мәліметтерді;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген осындай тексерулер нәтижелерiне шағымдану мерзiмдерi өткеннен кейiн он жұмыс күнiнен кешiктiрмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.

25. Уполномоченные государственные органы по предоставлению права недропользования представляют в органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков:
сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Параграф 7. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду
26. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относится министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
27. Территориальные подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
сведения по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
ежеквартально в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
28. Уполномоченные органы в области охраны окружающей среды представляют в органы государственных доходов по месту своего нахождения:
сведения о фактических объемах негативного воздействия в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
в срок не позднее десяти рабочих дней по истечении сроков обжалования результатов таких проверок, предусмотренных законами Республики Казахстан;
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.

8-параграф. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың тиiстi мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланатын жер учаскелерi туралы мәлiметтердi мемлекеттiк кiрiс органдарына ұсыну тәртiбi, мерзiмдерi мен нысандары.
29. Осы тармақтың мақсаттары үшін уәкілетті мемлекеттік органның құрамына Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі кіреді.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумақтық жерге орналастыру бөлімшелері және орталық уәкілетті органның жердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын департаменті салық органдарына:
объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер:
осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға 20-қосымшада белгіленген нысан бойынша;
есепті кезеңнен (жыл) кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей;
мемлекеттік органдармен электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсынады.
Мемлекеттік кірістер органы
мен уәкілетті мемлекеттік
органдардың алымдарды және
басқа да міндетті төлемдерді
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтерді
ұсыну бойынша өзара іс-қимыл
жасау қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Алым төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1– АТСО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезеңі: 20_жылғы ___ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: уәкілетті мемлекеттік органдар немесе олардың аумақтық органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 (жиырмасы) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде және (немесе) қағаз тасымалдағышта.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды (бар болса)
Тіркеу әрекетінің түрі және (немесе) алым көзделген құжаттың немесе телнұсқаның түрі
Алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге)
Бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге)
Бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
_________________________________________ ____________________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні "___" __________________ 20__ жыл
Ескертпе: нысан осы нысанға қосымшаға "Алым төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Алым төлеушілер және салық
салу объектілері туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Алым төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі – 1-АТСО, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Алым төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:

Параграф 8. Порядок, сроки и формы предоставления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений по земельным участкам, не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан
29. Для целей настоящего параграфа к уполномоченному государственному органу относится министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Территориальные подразделения по управлению земельными ресурсами областей, городов республиканского значения, столицы ведомства центрального уполномоченного органа, осуществляющего государственный контроль за использованием и охраной земель, представляют в налоговые органы:
сведения по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом (годом);
посредством единой системы электронного документооборота с государственными органами.
Приложение 1 к Правилам
взаимодействия органа
государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках сбора и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1– ПСОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20_года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные государственные органы или их территориальные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде и (или) на бумажном носителе.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес место нахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно-территориальных объектов (приналичии)
Вид регистрационного действия и (или) вид документа или дубликата, за который предусмотрен сбор
Ставка сбора (месячный расчетный показатель)
Сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (тенге)
Сумма сбора, внесенная в бюджет (тенге)
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
___________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
___________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках сбора и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
сбора и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках сбора и объектах обложения" (индекс – 1– ПСОО, периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках сбора и объектах обложения" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4) 4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі;
5) 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі;
6) 6-бағанда алым көзделген тіркеу әрекетінің түрі және (немесе) құжаттың немесе телнұсқаның түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
8) 8-бағанда бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
9) 9-бағанда бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
10) 10-бағанда бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы
мен уәкілетті мемлекеттік
органдардың алымдарды және
басқа да міндетті төлемдерді
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтерді
ұсыну бойынша өзара іс-қимыл
жасау қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Механикалық көлік құралдарын және салық салу объектілерін бастапқы мемлекеттік тіркегені үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2– МКҚССОБМТАТ.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ___ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: уәкілетті органдардың аумақтық органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды
Коды халыққа қызмет көрсету орталығы
КҚ бастапқы тіркелген күні
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
кестенің жалғасы:
КҚ санаты
КҚ типі
КҚ модификациясының маркасы, моделі
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN КҚ коды)
КҚ шығарылған жылы
Алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге)
Бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге)
Бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Механикалық көлік құралдарын және салық салу объектілерін алғашқы мемлекеттік тіркегені үшін алым төлеушілер туралы мәліметер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Механикалық көлік
құралдарын және салық салу
объектілерін алғашқы
мемлекеттік тіркегені үшін алым
төлеушілер туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Механикалық көлік құралдарын және салық салу объектілерін алғашқы мемлекеттік тіркегені үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер" (нысанның индексі 2 – МКҚССОБМТАТ кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица;
5) в графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов (при наличии);
6) в графе 6 указывается вид регистрационного действия и (или) вид документа или дубликата, за который предусмотрен сбор;
7) в графе 7 указывается ставка сбора (месячный расчетный показатель);
8) в графе 8 указывается сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (тенге);
9) в графе 9 указывается сумма сбора, внесенная в бюджет (тенге);
10) в графе 10 указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет.
Приложение 2 к Правилам
взаимодействия органа
государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2– ПСПГРМТСОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные органы уполномоченных органов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Код Центра обслуживания населения
Дата первичной регистрации ТС
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы:
Категория ТС
Тип ТС
Марка, модель модификации ТС
Идентификационный номер транспортного средства (VIN код ТС)
Год выпуска ТС
Ставка сбора (месячный расчетный показатель)
Сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (тенге)
Сумма сбора, внесенная в бюджет (тенге)
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
___________________________________________ _______________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
___________________________________________ _______________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" ______ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
сбора за первичную
государственную регистрацию
механических транспортных
средств и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и объектах обложения" (индекс 2 – ПСПГРМТСОО периодичность квартальная)

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
КҚ – көлік құралдары.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Механикалық көлік құралдарын және салық салу объектілерін алғашқы мемлекеттік тіркегені үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі;
5) 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша код көрсетіледі;
6) 6-бағанда Халыққа қызмет көрсету орталығының коды көрсетіледі;
7) 7-бағанда көлік құралының бастапқы тіркелген күні көрсетіледі;
8) 8-бағанда КҚ санаты көрсетіледі;
9) 9-бағанда КҚ типі көрсетіледі;
10) 10-бағанда КҚ модификациясының маркасы, моделі көрсетіледі;
11) 11-бағанда көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (көлік құралының VIN коды) көрсетіледі;
12) 12-бағанда КҚ шығарылған жылы көрсетіледі;
13) 13-бағанда алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
14) 14-бағанда бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
15) 15-бағанда бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
16) 16-бағанда бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы
мен уәкілетті мемлекеттік
органдардың алымдарды және
басқа да міндетті төлемдерді
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтерді
ұсыну бойынша өзара іс-қимыл
жасау қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп-тұруы үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3 –АҚЖАТ.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ___ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: уәкілетті органдардың аумақтық органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Күні/ Уақыт
Атауы ақржәне
Рұқсаттама куәлігінің және рұқсаттама карточкасының нөмірі (МТНБ АКҚ және Ө/Б мәртебесі мен байланысы )
Тасымалдауға арналған арнайы рұқсаттың нөмірі
КО маркасы
Алдыңғы КҚ МТНБ
Артқы КҚ МТНБ
КҚ осьтерінің саны
Рұқсат етілген түрімо құжаттың
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы:
кестенің жалғасы:
АКҚ габариттік параметрлері (рұқсат етілген)
АКҚ габариттік параметрлері бойынша асып кетуі (бұзушылықпен)
АКҚ асып кетуі (тонна)
Рұқсат етілген осьтік жүктемелерден асып кету
Километрмен арақашықтық (АКҚ жүріп өткен жол)
Алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге)
Бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге)
Бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні
Көліктік бақылау инспекциясының атауы
жоғары деңгейі бойынша солар
ені бойынша
ұзақтығы бойынша
жоғары деңгейі бойынша солар
ені бойынша
ұзақтығы бойынша
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп-тұруы үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша автокөлік
құралдарының жүріп-тұруы
үшін алым төлеушілер туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп-тұруы үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер" түсіндірме (нысанның индексі 3 – АҚЖАТ кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
ТС – транспортные средства.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках сбора за первичную государственную регистрацию механических транспортных средств и объектах обложения" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица;
5) в графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
6) в графе 6 указывается Код Центра обслуживания населения;
7) в графе 7 указывается дата первичной регистрации ТС;
8) в графе 8 указывается категория ТС;
9) в графе 9 указывается тип ТС;
10) в графе 10 указывается марка, модель модификации ТС;
11) в графе 11 указывается идентификационный номер транспортного средства (VIN код ТС);
12) в графе 12 указывается год выпуска ТС;
13) в графе 13 указывается ставка сбора (месячный расчетный показатель);
14) в графе 14 указывается сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (тенге);
15) в графе 15 указывается сумма сбора, внесенная в бюджет (тенге);
16) в графе 16 указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет.
Приложение 3
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3 – ПСПАС.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные органы уполномоченных органов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Дата/ Время
Наименование арки
Номер удостоверения допуска и карточки допуска (статус и привязка к ГРНЗ АТС и П/ПР )
Номер специального разрешения на перевозку
Марка ТС
ГРНЗ передний ТС
ГРНЗ задний ТС
Количество осей ТС
Вид разрешительного документа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
продолжение таблицы:
Габаритные параметры АТС (допустимые)
превышение по габаритным параметрам АТС ( с нарушением)
Превышение АТС (в тоннах)
Превышение над допускаемыми осевыми нагрузками
Расстояние в километрах (пройденный путь АТС)
Ставка сбора (месячный расчетный показатель)
Сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (тенге)
Сумма сбора, внесенная в бюджет (тенге)
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет
Наименование инспекции транспортного контроля
по высо те
по ширине
по дли не
по высо те
по ширине
по дли не
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
__________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
__________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
сбора за проезд
автотранспортных
средств по территории
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан" (индекс 3 – ПСПАС периодичность квартальная)

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
"рұқсат беру құжатының түрі" деген 12-бағанда рұқсат беру құжаттарының бірнеше түрі жүзеге асырылған жағдайда нысан әрбір түрі бойынша жолма-жол толтырылады, онда:
МТНБ – мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі;
КҚ – көлік құралдары;
АКҚ – автокөлік құралдары;
Ө/Б – өткізу бекеті.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп-тұруы үшін алым төлеушілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда күні мен уақыты көрсетіледі;
5) 5-бағанда арканың атауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда рұқсаттама куәлігінің және рұқсаттама карточкасының нөмірі (АКҚ МТНБ-ның мәртебесі және байланыстырылуы және т.б.) көрсетіледі;
7) 7-бағанда мамандықтың нөмірі тасымалдауға арналған рұқсат көрсетіледі;
8) 8 бағанда АКҚ маркасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда алдыңғы КҚ МТНБ көрсетіледі;
10) 10-бағанда артқы КҚ МТНБ көрсетіледі;
11) 11-бағанда КҚ осьтерінің саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда рұқсат беру құжатының түрі көрсетіледі;
13) 13-бағанда АТС габариттік параметрлері (рұқсат етілген) бойынша көрсетіледі;
14) 14-бағанда ені бойынша АКҚ габариттік параметрлері (рұқсат етілген) көрсетіледі;
15) 15-бағанда ұзындығы бойынша АКҚ габариттік параметрлері (рұқсат етілген) көрсетіледі;
16) 16-бағанда АКҚ габариттік параметрлері бойынша (бұзушылықпен) биіктігі бойынша асып кету көрсетіледі;
17) 17-бағанда АКҚ габариттік параметрлері бойынша (бұзушылықпен) ені бойынша асып кету көрсетіледі;
18) 18-бағанда ұзындығы бойынша АКҚ - ның габариттік параметрлері бойынша асып кетуі (бұзушылықпен) көрсетіледі;
19) 19-бағанда АКҚ-тың асып кетуі (тонна) көрсетіледі;
20) 20-бағанда рұқсат етілген осьтік жүктемелерден асып кету көрсетіледі;
21) 21-бағанда арақашықтық километрмен (КҚ жүріп өткен жол) көрсетіледі;
22) 22-бағанда алым мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
23) 23-бағанда бюджетке енгізуге жататын алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
24) 24-бағанда бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
25) 25-бағанда бюджетке алымның төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
в графе 12 "Вид разрешительного документа" в случаях осуществления нескольких видов разрешительных документов форма заполняется построчно по каждому виду, где:
ГРНЗ – государственный регистрационный номерной знак;
ТС – транспортные средства;
АТС – автотранспортные средства;
П/ПР – пункт пропуска.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
4) в графе 4 указывается дата и время;
5) в графе 5 указывается наименование арки;
6) в графе 6 указывается номер удостоверение допуска и карточки допуска (статус и привязка к ГРНЗ АТС и П/ПР);
7) в графе 7 указывается номер специального разрешения на перевозку;
8) в графе 8 указывается марка АТС;
9) в графе 9 указывается ГРНЗ передний ТС;
10) в графе 10 указывается ГРНЗ задний ТС;
11) в графе 11 указывается количество осей ТС;
12) в графе 12 указывается вид разрешительного документа;
13) в графе 13 указывается габаритные параметры АТС (допустимые) по
высоте;
14) в графе 14 указывается габаритные параметры АТС (допустимые) по ширине;
15) в графе 15 указывается габаритные параметры АТС (допустимые) по длине;
16) в графе 16 указывается превышение по габаритным параметрам АТС (с нарушением) по высоте;
17) в графе 17 указывается превышение по габаритным параметрам АТС (с нарушением) по ширине;
18) в графе 18 указывается превышение по габаритным параметрам АТС (с нарушением) по длине;
19) в графе 19 указывается превышение АТС (в тоннах);
20) в графе 20 указывается превышение над допускаемыми осевыми нагрузками;
21) в графе 21 указывается расстояние в километрах (пройденный путь ТС);
22) в графе 22 указывается ставка сбора (месячный расчетный показатель);
23) в графе 23 указывается сумма сбора, подлежащая внесению в бюджет (в тенге);
24) в графе 24 указывается сумма сбора, внесенная в бюджет (в тенге);
25) в графе 25 указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату сбора в бюджет;

26) 26-бағанда көліктік бақылау инспекциясының атауы көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы
мен уәкілетті мемлекеттік
органдардың алымдарды және
басқа да міндетті төлемдерді
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтерді
ұсыну бойынша өзара іс-қимыл
жасау қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4 – МБТМБС.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ___ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: уәкілетті органдардың аумақтық органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірісәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе тұрғылықты жері жеке тұлғаның
Жүгінген күні (күні, айы, жылы)
Заңдық маңызы бар іс-әрекеттің атауы
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Жүргізілген іс-шаралар саны
Мемлекеттік баждың мөлшерлемесі пайызбен немесе айлық есептік көрсеткішпен
Мемлекеттік баждың сомасы бюджетке енгізуге жататын (теңге)
Бюджетке енгізілген мемлекеттік баж сомасы,
(теңге)
Төлем құжатының нөмірі мен күні, мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжатбюджетке түсетін кірістер
Берілген жеңілдіктер
Жеңілдіктер сомасы (теңге)
7
8
9
10
11
12
13
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мемлекеттік баж төлеушілер
және олар есептеген мемлекеттік
баж сомалары туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтер" (нысанның индексі 4 – МБТМБС кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:

26) в графе 26 указывается наименование инспекции транспортного контроля.
Приложение 4 к Правилам
взаимодействия органа
государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 4 – ПГПСГП.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные органы уполномоченных органов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Дата обращения (число, месяц, год)
Наименование юридически значимого действия
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы:
Количество проведенных действий
Ставка государственной пошлины в процентах или месячных расчетных показателях
Сумма государственной пошлины подлежащая внесению в бюджет (в тенге)
Сумма государственной пошлины, внесенная в бюджет,
(тенге)
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату государственной пошлины в бюджет
Предоставленные льготы
Сумма льгот (тенге)
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
____________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
____________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
государственной пошлины
и исчисленных ими суммах
государственной пошлины"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины" (индекс 4 – ПГПСГП периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан жерінің заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі;
5) 5-бағанда өтініш берген күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6) 6-бағанда заңдық маңызы бар іс-әрекеттің атауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда жүргізілген іс-әрекеттердің саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда мемлекеттік баждың мөлшерлемесі пайызбен немесе айлық есептік көрсеткішпен көрсетіледі;
9) 9-бағанда бюджетке енгізуге жататын мемлекеттік баждың сомасы (теңге) көрсетіледі;
10) 10-бағанда бюджетке енгізілген алым сомасы (теңге) көрсетіледі;
11) 11-бағанда бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 12-бағанда берілген жеңілдіктер көрсетіледі. Салық кодексінің 667 – 671-баптарының тармақшасы және (немесе) тармағы белгіленеді, оған сәйкес жеңілдік беріледі;
13) 13-бағанда жеңілдіктер сомасы (теңге) көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5– СРЖҮКПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы тоқсан.ю
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның өңірлік органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 25 (жиырма бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Рұқсат құжатының нөмірі және күні
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы:
Су пайдаланудың жері
Өзен бассейні
Арнайы су пайдаланудың түрі
Су пайдаланудың мақсаты
Төлем ақы мөлшерлемесі, тиын (теңге)
Есепті жылда, айда су пайдалану кезеңі
Су пайдаланудың өлшем бірлігі (текше метр, киловатт сағат, тонна, тонна/километр)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Рұқсат берілген құжаттар бойынша мәлімет
Рұқсат құжаттарсыз арнайы су пайдалану бойынша мәліметтер
су пайдалануға рұқсат етілген көлем
су пайдаланудың нақты көлемі
рұқсат құжаттарсыз алынған судың нақты көлемі
әкімшілік жауаптылыққа тарту күні (құқық бұзушылық жасаған кезең)
мемлекеттік органның әрекетіне шағымдану нәтижесі (жоғары тұрған орган, прокуратура, сот)
15
16
17
18
19
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" Әкімшілік деректерін өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанына қосымша
"Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 5– СРЖҮКПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица;
5) в графе 5 указывается дата обращения (число, месяц, год);
6) в графе 6 указывается наименование юридически значимого действия;
7) в графе 7 указывается количество проведенных действий;
8) в графе 8 указывается ставка государственной пошлины в процентах или месячных расчетных показателях;
9) в графе 9 указывается сумма государственной пошлины, подлежащая внесению в бюджет (в тенге);
10) в графе 10 указывается сумма сбора, внесенная в бюджет (в тенге);
11) в графе 11 указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату государственной пошлины в бюджет;
12) в графе 12 указывается предоставленные льготы. Отмечается подпункт и (или) пункт статей 667 – 671 Налогового кодекса, в соответствии с которыми предоставлена льгота;
13) в графе 13 указывается сумма льгот (тенге).
Приложение 5 к Правилам
взаимодействия органа
государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 5– ПППВРПИОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: региональные органы уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 25 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Номер и дата разрешительного документа
Срок действия разрешения
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы:
Место водопользования
Бассейн рек
Вид специального водопользования
Цель водопользования
Ставка платы, тиын (тенге)
Период водопользования в отчетном году, месяце
Единица измерения водопользования (кубический метр, киловатт час, тонна, тонна/километр)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Сведения по выданным разрешениям
Сведения по специальному водопользованию без разрешительных документов
объем разрешенного водопользования
фактический объем водопользования
фактический объем забранной воды без разрешительного документа
дата привлечения к административной ответственности (период совершения правонарушения)
результаты обжалования действия государственного органа (вышестоящий орган, прокуратура, суд)
15
16
17
18
19
Наименование ______________________________________________________
Адрес______________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
__________________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" _______________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за пользование водными
ресурсами поверхностных
водных объектов и объектах
обложения, их месте
нахождения, выданных
разрешениях на специальное
водопользование,
установленных лимитах
водопользования, изменениях,
внесенных в разрешения и
лимиты водопользования,
о результатах проверок
по соблюдению водного
законодательства Республики
Казахстан, судебных решениях
по обжалованию результатов
проверок по соблюдению
водного законодательства
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан" (индекс – 5 – ПППВРПИОО, периодичность квартальная)

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
"Су пайдаланудың мақсаты" 11-бағанада арнайы су пайдаланудың бірнеше түрін жүзеге асырған жағдайда, нысан әрбір түрі бойынша жеке жолда толтырылады, онда:
ША – шаруашылық-ауызсу,
Ө – өндірістік,
ТС – тұрақты суару,
КС – көлтабандап суару,
ТБШ – тоғанды балық шаруашылығы,
ГЭ – гидроэнергетика.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі;
5) 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі;
6) 6-бағанда рұқсат құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
7) 7-бағанда рұқсаттың қолданылу мерзімі көрсетіледі;
8) 8-бағанда суды пайдалану орны көрсетіледі;
9) 9-бағанда өзен бассейні көрсетіледі;
10) 10-бағанда арнайы су пайдалану түрі көрсетіледі;
11) 11-бағанда суды пайдалану мақсаты көрсетіледі;
12) 12-бағанда алым мөлшерлемесі, тиын (теңге) көрсетіледі;
13) 13-бағанда есепті жылдағы және айдағы суды пайдалану мерзімі көрсетіледі;
14) 14-бағанда суды пайдаланудың өлшем бірлігі (текше метр, киловатт сағат, тонна, тонна/километр) көрсетіледі;
15) 15-бағанда рұқсат етілген суды пайдалану көлемі көрсетіледі;
16) 16-бағанда суды пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі;
17) 17-бағанда рұқсатсыз алынған судың нақты көлемі көрсетіледі;
18) 18-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған күні (құқық бұзушылық жасаған кезең) көрсетіледі;
19) 19-бағанда мемлекеттік органның әрекетіне шағымдану (жоғары тұрған орган, прокуратура, сот) нәтижелері көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 6 – ЖДПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан..
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Резидент (бейрезидент)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Жануарлар дүниесін пайдалану жері
Рұқсат құжаттың нөмірі, күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі, күні
Рұқсат құжатының қолданылу мерзімі
Бағалы жануарлардың түрлері
Төлемақы мөлшерлемесі (АЕК)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
кестенің жалғасы:
Табиғи ортадан алынған жануарлар туралы мәліметтер
Зиян келтірген әрбір дара нұсқаға, бір килограммы үшін өтеудің мөлшері (АЕК)

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
в графе 11 "Цель водопользования" в случаях осуществления нескольких видов специального водопользования форма заполняется построчно по каждому виду, где:
ХП – хозяйственно-питьевые;
ПР – производственные;
ОР – орошение регулярное;
ОЛ – орошение лиманное;
ПРХ – прудовое рыбное хозяйство;
ГЭ – гидроэнергетика.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается юридический адрес место нахождения юридического лица или место жительства физического лица;
5) в графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
6) в графе 6 указывается номер и дата разрешительного документа;
7) в графе 7 указывается срок действия разрешения;
8) в графе 8 указывается место водопользования;
9) в графе 9 указывается бассейн рек;
10) в графе 10 указывается вид специального водопользования;
11) в графе 11 указывается цель водопользования;
12) в графе 12 указывается ставка платы, тиын (тенге);
13) в графе 13 указывается период водопользования в отчетном году, месяце;
14) в графе 14 указывается единица измерения водопользования (кубический метр, киловатт час, тонна/километр);
15) в графе 15 указывается объем разрешенного водопользования;
16) в графе 16 указывается фактический объем водопользования;
17) в графе 17 указывается фактический объем забранной воды без разрешительного документа;
18) в графе 18 указывается дата привлечения к административной ответственности (период совершения правонарушения);
19) в графе 19 указывается результаты обжалования действия государственного органа (вышестоящий орган, прокуратура, суд).
Приложение 6
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 6 – ПППЖМОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный государственный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и местные исполнительные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Резидент (нерезидент)
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место пользования животным миром
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы:
Номер, дата разрешительного документа или номер, дата протокола нарушения
Срок действия разрешительного документа
Виды ценных животных
Ставка платы (МРП)
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Сведения об изъятых животных из природной среды
Размер возмещения вреда за каждую особь, за один килограмм (МРП)

Бюджетке енгізілуге жататын төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған) немесе бюджетке енгізілуге жататын залал сомасы (12-баған х 13-баған)
өлшем бірлігі. (дана, килограмм, тонна)
жануарлар саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна).
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
оның ішінде:
Салық кодексінің 632-бабы 2-тармағында көзделген тәртіппен ағымдағы жылғы кәсіпшілік балық аулау объектілерін алып қоюға арналған квоталар бойынша АЕК-нің 350 еселенген мөлшерінен асып кеткен кезде кәсіпшілік балық аулау объектілері бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған )
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген

Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 10) или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 13)
единицы измерений (штук, килограмм, тонн)
количество (вес) животных (штук, килограмм, тонн)
11
12
13
14
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банки второго уровня
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по объектам промыслового рыболовства, при превышении более 350-кратного размера МРП, по квотам изъятия объектов промыслового рыболовства текущего года в порядке, предусмотренном пунктом 2 статьи 632 Налогового кодекса Республики Казахстан (графа 10 х графу 12)

төлемақыны төлеу мерзімі, ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 20%
төлемақыны төлеу мерзімі – квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
төлемақыны төлеу мерзімі квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
сома
төлем құжатының № және күні
сома
төлем құжатының № және күні
15
16
17
18
19
20
21
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанына қосымша
"Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 6 – ЖДПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда резидент (бейрезидент) көрсетіледі;
4) 4-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;

срок уплаты платы, до 25 декабря текущего года – 20% от общей квоты, выданной в текущем году
срок уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
срок уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
19
20
21
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за пользование животным
миром и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения" (индекс 6 – ПППЖМОО периодичность квартальная)
1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
МРП – месячный расчетный показатель.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается резидент (нерезидент);
4) в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;

5) 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі;
6) 6-бағанда жануарлар дүниесін пайдалану жері көрсетіледі;
7) 7-бағанда рұқсат құжатының нөмірі мен күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі;
8) 8-бағанда рұқсат құжатының қолданылу мерзімі көрсетіледі;
9) 9-бағанда бағалы жануарлардың түрі көрсетіледі;
10) 10-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (АЕК) көрсетіледі;
11) 11-бағанда өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна) көрсетіледі;
12) 12-бағанда жануарлардың саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна)) көрсетіледі;
13) 13-бағанда әрбір дара нұсқаға бір килограммға (АЕК) келтірілген зиянды өтеу сомасы көрсетіледі;
14) 14-бағанда бюджетке енгізуге жататын төлемақы сомасы (12-баған х 10-баған) немесе бюджетке енгізуге жататын залал сомасы (12-баған х 13-баған) көрсетіледі;
15) 15-бағанда қолма-қол ақшамен енгізілген сома көрсетіледі;
16) 16-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
17) 17-бағанда екінші деңгейдегі банктер арқылы енгізілген сома көрсетіледі;
18) 18-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
19) 19-бағанда ағымдағы жылдың 25 желтоқсанына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі;
20) 20-бағанда жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі;
21) 21-бағанда жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 7 – ОРПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік орман иеленушілері (жергілікті атқарушы органдардың орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері; орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері және орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ұйымдары; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органның табиғат қорғау мекемелері; көлік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның және ведомстволық бағыныстылығына сәйкес автомобиль жолдары жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік ұйымдары).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Орманды пайдалану түрі
Рұқсат құжатының түрі
Бұзушылық түрі
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы:
Рұқсат құжатының нөмірі, күні, мерзімі немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі мен күні
Пайдалануға берілген жер ауданы (гектар, шаршы метр)
Ағаш кесуді, сүректі дайындауды және әкетуді кейін ге қалдыру мерзімі
Орманды пайдалануғарұқсат етілген көлемі немесе заңсыз орман пайдаланудың нақты көлемі
Төлемақы мөлшерлемесі(айлық есептік көрсеткіш)
өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр)
саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар

5) в графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
6) в графе 6 указывается место пользования животным миром;
7) в графе 7 указывается номер, дата разрешительного документа или номер, дата протокола нарушения;
8) в графе 8 указывается срок действия разрешительного документа;
9) в графе 9 указывается вид ценных животных;
10) в графе 10 указывается ставка платы (МРП);
11) в графе 11 указывается единица измерений, (штук, килограмм, тонн);
12) в графе 12 указывается количество (вес) животных (штук, килограмм, тонн);
13) в графе 13 указывается размер возмещения вреда за каждую особь, за один килограмм (МРП);
14) в графе 14 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 10) или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 13);
15) в графе 15 указывается сумма, внесенная наличными деньгами;
16) в графе 16 указывается номер и дата платежного документа;
17) в графе 17 указывается сумма, внесенная через банки второго уровня;
18) в графе 18 указывается номер и дата платежного документа;
19) в графе 19 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 декабря текущего года;
20) в графе 20 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом;
21) в графе 21 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом.
Приложение 7
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 7 – ПППЛРОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные лесовладельцы (государственные учреждения лесного хозяйства местных исполнительных органов; государственные учреждения лесного хозяйства и государственные организации уполномоченного органа в области лесного хозяйства; природоохранные учреждения уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий; государственные организации уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области транспорта и уполномоченного органа по автомобильным дорогам в соответствии с ведомственной подчиненностью).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно–территориальных объектов
Вид лесопользования
Вид разрешительного документа
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы:
Вид нарушения
Номер, дата, срок разрешительного документа или номер и дата протокола о нарушении
Площадь земли, предоставляемой в пользование (гектар, квадратный метр)
Срок отсрочки на рубку древесины, на заготовку и вывозку древесины
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Разрешенный объем лесопользования или фактический объем незаконного лесопользования
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
единица измерения (кубический метр, килограмм, литр)
количество
11
12
13
продолжение таблицы:
Предъявленная сумма ущерба
Передано материалов в суд

Бюджетке енгізілуге жататын сома (12-баған х 13-баған)
оның ішінде:
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанына қосымша
"Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 7 – ОРПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда орман пайдалану түрі көрсетіледі;

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13)
дата
сумма, тенге
дата
сумма, тенге
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
19
20
21
22
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
___________________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за пользование лесными
ресурсами и объектах
обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения" (индекс 7 – ПППЛРОО периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается вид лесопользования;

6) 6-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда бұзушылық түрі көрсетіледі;
8) 8-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні, мерзімі немесе бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні көрсетіледі;
9) 9-бағанда пайдалануға берілген жер учаскесінің ауданы (гектар, шаршы метр) көрсетіледі;
10) 10-бағанда ағаш кесуді, сүректі дайындауды және әкетуді кейінге қалдыру мерзімі көрсетіледі;
11) 11-бағанда өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр) көрсетіледі;
12) 12-бағанда саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
14) 14-бағанда талап етілген залал сомасының күні көрсетіледі;
15) 15-бағанда талап етілген залалдың сомасы көрсетіледі;
16) 16-бағанда материалдарды сотқа беру күні көрсетіледі;
17) 17-бағанда сотқа берілген материалдар бойынша залал сомасы көрсетіледі;
18) 18-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (12-баған х 13-баған);
19) 19-бағанда қолма-қол ақшалай енгізілген сома көрсетіледі;
20) 20-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
21) 21-бағанда банк мекемелері арқылы енгізілген сома көрсетіледі;
22) 22-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 8 – ӨОРПТТССО.
Кезеңділігі: жылдық.
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және өсімдіктер дүниесі саласындағы уәкілетті органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Рұқсат құжатының түрі
Рұқсат құжатының нөмірі күні, мерзімі
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
кестенің жалғасы:
Пайдалануға берілген жер ауданы
Қазақстан Республикасының Үкіметі шемімінің нөмірі мен күні
Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қоюға рұқсат етілген көлемі
Төлем ақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)

6) в графе 6 указывается вид разрешительного документа;
7) в графе 7 указывается вид нарушения;
8) в графе 8 указывается номер, дата, срок разрешительного документа или номер и дата протокола о нарушении;
9) в графе 9 указывается площадь земли, предоставляемой в пользование (гектар, квадратный метр);
10) в графе 10 указывается срок отсрочки на рубку древесины, на заготовку и вывозку древесины;
11) в графе 11 указывается единица измерения (кубический метр, килограмм, литр);
12) в графе 12 указывается количество;
13) в графе 13 указывается ставка платы (месячных расчетных показателях);
14) в графе 14 указывается дата предъявления суммы ущерба;
15) в графе 15 указывается сумма предъявления суммы ущерба;
16) в графе 16 указывается дата передачи материалов в суд;
17) в графе 17 указывается сумма ущерба по переданным материалам в суд;
18) в графе 18 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13);
19) в графе 19 указывается сумма, внесенная наличными деньгами;
20) в графе 20 указывается номер и дата платежного документа;
21) в графе 21 указывается сумма, внесенная через банковские учреждения;
22) в графе 22 указывается номер и дата платежного документа.
Приложение 8
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 8 – ПППРЛР.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы в области лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий и растительного мира.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно– территориальных объектов
Вид разрешительного документа
Номер, дата, срок разрешительного документа
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы:
Площадь земли, предоставляемой в пользование (гектар, квадратный метр)
Номер и дата решения Правительства Республики Казахстан
Разрешенный объем изъятий редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов
Ставка платы (месячный расчетный показатель)

Бюджетке енгізілуге жататын сома (10-баған х 11-баған)
өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр)
мөлшері
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
оның ішінде:
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
13
14
15
16
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанына қосымша
"Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" (нысанның индексі 8 – ӨОРПТТССО, кезеңділігі жылдық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11)
единица измерения (кубический метр, килограмм, литр)
количество
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
13
14
15
16
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за пользование
растительными и лесными
ресурсами при принятии
решения об изъятии редких
и находящихся под угрозой
исчезновения видов растений
из природной среды,
их частей или дериватов
и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения" (индекс 8 – ПППРЛР периодичность годовая)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі;
6) 6-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні және мерзімі көрсетіледі;
7) 7-бағанда пайдалануға берілген жер учаскесінің ауданы көрсетіледі;
8) 8-бағанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі;
9) 9-бағанда өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр) көрсетіледі;
10) 10-бағанда мөлшері көрсетіледі;
11) 11-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
12) 12-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (10-баған х 11-баған);
13) 13-бағанда қолма-қол ақшамен төленген сома, теңге көрсетіледі;
14) 14-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
15) 15-бағанда банк мекемелері арқылы енгізілген сома, теңге көрсетіледі;
16) 16-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 9 – ӨРПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Өсімдік дүниесін пайдалану түрі
Рұқсат беру құжатының түрі
Бұзушылық түрі
Өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласында хабарлама нөмірі, күні
Бұзушылық хаттамасының нөмірі және күні
Өсімдіктер дүниесін пайдаланудың рұқсат етілген көлемі немесе заңсыз пайдаланудың нақты көлемі өлшем бірлігі (килограмм)
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается вид разрешительного документа;
6) в графе 6 указывается номер, дата, срок разрешительного документа;
7) в графе 7 указывается площадь земли, предоставляемой в пользование;
8) в графе 8 указывается номер и дата решения Правительства Республики Казахстан;
9) в графе 9 указывается единица измерения (кубический метр, килограмм, литр);
10) в графе 10 указывается количество;
11) в графе 11 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель);
12) в графе 12 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11);
13) в графе 13 указывается сумма, внесенная наличными деньгами;
14) в графе 14 указывается номер и дата платежного документа;
15) в графе 15 указывается сумма, внесенная через банковские учреждения;
16) в графе 16 указывается номер и дата платежного документа.
Приложение 9
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 9 – ПППРРОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Виды пользования растительным миром
Вид разрешительного документа
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы:
Вид нарушения
Номер, дата, уведомления в области охраны, защиты, и эксплуатации растений
Номер и дата протокола о нарушении
Разрешенный объем пользования растительным миром или фактический объем незаконного пользования, единица измерения (килограмм)
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Предъявленная сумма потерь
Передано материалов в суд

Бюджетке енгізуге жататын сома (10-баған х 11-баған)
оның ішінде:
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
қолма-қол ақшамен енгізілгені
банк мекемесі арқылы енгізілгені
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанына қосымша
"Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 9 – ӨРПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1) 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда өсімдіктер дүниесін пайдалану түрлері көрсетіледі;

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11)
дата
сумма, тенге
дата
сумма, тенге
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
17
18
19
20
Наименование _____________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
_______________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
________________________________________________ ___________________
((Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за пользование
растительными ресурсами
и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения" (индекс 9 – ПППРРОО периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается виды пользования растительным миром;

6) 6-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда бұзушылық түрі көрсетіледі;
8) 8-бағанда өсімдіктерді күзету, қорғау және пайдалану саласындағы хабарлама нөмірі, күні көрсетіледі;
9) 9-бағанда бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні көрсетіледі;
10) 10-бағанда өсімдіктер дүниесін пайдаланудың рұқсат етілген көлемі немесе заңсыз пайдаланудың нақты көлемі, өлшем бірлігі (килограмм) көрсетіледі;
11) 11-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
12) 12-бағанда талап етілген залал сомасының күні көрсетіледі;
13) 13-бағанда сомасы, теңге көрсетіледі;
14) 14-бағанда материалдарды сотқа беру күні көрсетіледі;
15) 15-бағанда сомасы, теңге көрсетіледі;
16) 16-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (10-баған х 11-баған);
17) 17-бағанда қолма-қол ақшамен енгізілген сома, теңге көрсетіледі;
18) 18-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
19) 19-бағанда банк мекемелері арқылы енгізілген сома, теңге көрсетіледі;
20) 20-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелері бойынша жобаны іске асыру үшін бау-бақша шаруашылығы қызметін жүзеге асыру үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі: 10 –БАУТТ.
Кезеңділігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аквашаруашылық саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: есептi кезеңнен кейiнгi айдың 15 (он бесіншінен) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
Осындай балық шаруашылығы су айдындары учаскелерінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары учаскелерінің алаңы
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)

6) в графе 6 указывается вид разрешительного документа;
7) в графе 7 указывается вид нарушения;
8) в графе 8 указывается номер, дата, уведомление в области охраны, защиты, и эксплуатации растений;
9) в графе 9 указывается номер и дата протокола о нарушении;
10) в графе 10 указывается разрешенный объем пользования растительным миром или фактический объем незаконного пользования, единица измерения (килограмм);
11) в графе 11 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель);
12) в графе 12 указывается дата предъявления суммы потерь;
13) в графе 13 указывается сумма;
14) в графе 14 указывается дата передачи материалов в суд;
15) в графе 15 указывается сумма;
16) в графе 16 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11);
17) в графе 17 указывается сумма, внесенная наличными деньгами;
18) в графе 18 указывается номер и дата платежного документа;
19) в графе 19 указывается сумма, внесенная через банковские учреждения;
20) в графе 20 указывается номер и дата платежного документа.
Приложение 10
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 10 –ППУРВ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20 год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган в области аквакультуры.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
Бизнес-идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место нахождения участков таких рыбохозяйственных водоемов
1
2
3
4
5
Итого:
продолжение таблицы:
Площадь участков рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)

Бюджетке енгізуге жататын сома (5-баған х 7-баған)
6
7
8
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______.
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелері бойынша жобаны іске асыру үшін бау-бақша шаруашылығы қызметін жүзеге асыру үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелері бойынша жобаны іске асыру үшін бау-бақша шаруашылығы қызметін жүзеге асыру үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелері бойынша жобаны іске асыру үшін бау-бақша шаруашылығы қызметін жүзеге асыру үшін төлемақы төлеушілер және салық мәліметтер" (нысанның индексі 10 – БАУТТ кезеңділігі жылдық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Әкімшілік деректер нысанында "Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының учаскелері бойынша жобаны іске асыру үшін бау-бақша шаруашылығы қызметін жүзеге асыру үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" мынадай деректер енгізіледі:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша код көрсетіледі;

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 5 х графа 7)
6
7
8
Наименование _____________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
________________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта и объектах обложения".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы участками
рыбохозяйственных водоемов
международного и (или)
республиканского значения
для осуществления садковой
хозяйственной деятельности
для реализации проекта
и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта и объектах обложения" (индекс 10 – ППУРВ периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы участками рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения для осуществления садковой хозяйственной деятельности для реализации проекта и объектах обложения" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;

5) 5-бағанда халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары учаскелерінің алаңы көрсетіледі;
6) 6-бағанда осындай балық шаруашылығы су айдындары учаскелерінің орналасқан жері көрсетіледі;
7) 7-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
8) 8-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (10-баған х 11-баған.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Төлеушілер туралы, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомалар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 11 – РПТС.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20 жылдың ______ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі:

5) в графе 5 указывается площадь участков рыбохозяйственных водоемов международного и (или) республиканского значения;
6) в графе 6 указывается место нахождения участков таких рыбохозяйственных водоемов;
7) в графе 7 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель);
8) в графе 8 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11.
Приложение 11
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 11 – СПИРС.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: месяц______ 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) Салық кодексінің 646–бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде белгіленген жағдайда - салық кезеңінің 25 (жиырма бесінші) ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 646–бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайда - есепті айдан кейiнгi айдың 25 (жиырма бесіншінен) кешiктiрілмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
Рұқсат беру құжатының нөмірі
Рұқсат беру құжатының күні
Рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі
Радиобайланыс түрі/ Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату үшін жиілік диапазоны
Әкімшілік-аумақтық бірлігі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Таратушы құралдың қуаты, Ватт
Радиостанциялардың, арналардың, радиожиіліктердің, радиоарналардың саны (дана)
Іс жүзінде жолақтың ені (килогерц, мегагерц)
Жылдық төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Радиожиілік спектрін пайдалану кезеңі (айлар саны)
Хабарламаның нөмірі
Хабарлама күні
Есептелген (+)/азайтылған (-), (теңге)
Төлемақы сомасының азаюының себептері

1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 646 Налогового кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 646 Налогового кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Номер разрешительного документа
Дата разрешительного документа
Срок действия разрешительного документа
Вид радиосвязи/ Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания
Административно-территориальная единица
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
продолжение таблицы:
Мощность, передающего средства, Ватт
Количество радиостанций, каналов, радиочастот, радиоканалов (штук)
Ширина полосы по факту (килогерц, мегагерц)
Годовая ставка платы (месячный расчетный показатель)
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Период использования радиочастотного спектра(количество месяцев)
Номер извещения
Дата извещения
Исчислено (+)/уменьшено (-), (тенге)
Причины уменьшения суммы платы

ағымдағы жылдың 25.03 кешіктірмей
ағымдағы жылдың 25.06 кешіктірмей
ағымдағы жылдың 25.09 кешіктірмей
ағымдағы жылдың 25.12 кешіктірмей
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Төлеушілер туралы, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Төлеушілер туралы, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Төлеушілер туралы, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомалар туралы мәліметтер" (нысанның индексі 11 –РПТС кезеңділігі ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Төлеушілер туралы, салық салу объектілері, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында келесі мәліметтер енгізіледі:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);

не позднее 25.03 текущего года
не позднее 25.06 текущего года
не позднее 25.09 текущего года
не позднее 25.12 текущего года
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефоны__________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
__________________________________________________ ________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках,
об объектах обложения,
выданных разрешениях, периоде
их действия, внесенных
изменениях и дополнениях
в выданные разрешения,
направленных
налогоплательщикам
извещениях и о суммах платы
за использование
радиочастотного спектра"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра" (индекс 11 – СПИРС периодичность ежемесячная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);

2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша код көрсетіледі;
5) 5-бағанда рұқсат беру құжатының нөмірі көрсетіледі;
6) 6-бағанда рұқсат құжатының күні көрсетіледі;
7) 7-бағанда рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиобайланыс түрі/цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату үшін жиілік диапазоны көрсетіледі;
9) 9-бағанда әкімшілік-аумақтық бірлік көрсетіледі;
10) 10-бағанда таратушы құралдың қуаты, ватт көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиостанциялардың, арналардың, радиожиіліктердің, радиоарналардың саны (дана) көрсетіледі;
12) 12-бағанда нақты бойынша жолақтың ені көрсетіледі (килогерц, мегагерц);
13) 13-бағанда төлемақының жылдық мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
14) 14-бағанда радиожиілік спектрін пайдалану кезеңі (айлар саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда хабарламаның нөмірі көрсетіледі;
16) 16-бағанда хабарламаның күні көрсетіледі;
17) 17-бағанда ағымдағы жылдың 25 (жиырма бесінші) наурызынан кешіктірілмей бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы теңге көрсетіледі;
18) 18-бағанда ағымдағы жылдың 25 (жиырма бесінші) маусымынан кешіктірілмей бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы теңге көрсетіледі;
19) 19-бағанда ағымдағы жылдың 25 (жиырма бесінші) қыркүйегінен кешіктірілмей бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы теңге көрсетіледі;
20) 20-бағанда ағымдағы жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанынан кешіктірілмей бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы теңге көрсетіледі;
21) 21-бағанда төлемақы сомасының азаю себебі көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемді төлеушілер, бюджетке төленуге тиісті осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді ақысыз жинауға арналған нысанның индексі: 12– РСПБТТ.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылдың тоқсаны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: есепті тоқсаннан кейiнгi айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Радиожиілік спектрін пайдалану құқығын алған құрылымдық бөлімшенің атауы
Негіздеме-құжаттың нөмірі, күні және атауы
Радиобайланыс түрі/ Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату үшін жиілік диапазоны
Әкімшілік-аумақтық бірлік
Таратушы құралдың қуаты, Ватт
Іс жүзінде жолақтың ені (килогерц, мегагерц)
Төлеу мерзімі
Бюджетке төленуге тиісті біржолғы төлем сомасы (теңге)
Төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______.
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемді төлеушілер, бюджетке төленуге тиісті осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемді төлеушілер, бюджетке төленуге тиісті осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемді төлеушілер, бюджетке төленуге тиісті осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 12– РСПБТТ, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Әкімшілік деректер нысанында "Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемді төлеушілер, бюджетке төленуге тиісті осындай біржолғы төлемнің сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" ережеге келесі мәліметтер енгізілген:

2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается номер разрешительного документа;
6) в графе 6 указывается дата разрешительного документа;
7) в графе 7 указывается срок действия разрешительного документа;
8) в графе 8 указывается вид радиосвязи/ диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания;
9) в графе 9 указывается административно-территориальная единица;
10) в графе 10 указывается мощность передающего средства, ватт;
11) в графе 11 указывается количество радиостанций, каналов, радиочастот, радиоканалов (штук);
12) в графе 12 указывается ширина полосы по факту (килогерц, мегагерц);
13) в графе 13 указывается годовая ставка платы (месячный расчетный показатель);
14) в графе 14 указывается период использования радиочастотного спектра (количество месяцев);
15) в графе 15 указывается номер извещения;
16) в графе 16 указывается дата извещения;
17) в графе 17 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет, не позднее 25 марта текущего года в тенге;
18) в графе 18 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет, не позднее 25 июня текущего года в тенге;
19) в графе 19 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет не позднее 25 сентября в текущего года в тенге;
20) в графе 20 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет не позднее 25 декабря в текущего года в тенге;
21) в графе 21 указывается причина уменьшения суммы платы.
Приложение 12
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 12– ПРПИРС.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Наименование структурного подразделения получившего право использования радиочастотного спектра
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Номер, дата и наименование документа-основания
Вид радиосвязи/ Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания
Административно-территориальная единица
Мощность передающего средства, Ватт
Ширина полосы по факту (килогерц, мегагерц)
Срок уплаты
Сумма разовой платы, подлежащая уплате в бюджет (тенге)
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
_____________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
разовой платы за осуществление
предпринимательской
деятельности по оказанию услуг
в области связи
с использованием
радиочастотного спектра,
суммах такой разовой платы,
подлежащей уплате
в бюджет, и сроках ее уплаты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты" (индекс 12– ПРПИРС периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-ші және 3-бағандарда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиожиілік спектрін пайдалану құқығын алған құрылымдық бөлімшенің атауы қөрсетіледі;
5) 5-бағанда негіздеме-құжаттың нөмірі, күні және атауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиобайланыс түрі/ цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату үшін жиілік диапазоны көрсетіледі;
7) 7-бағанда әкімшілік-аумақтық бірлік қөрсетіледі;
8) 8-бағанда таратушы құралдың қуаты, ватт көрсетіледі;
9) 9-бағанда нақты бойынша жолақтың ені көрсетіледі (килогерц, мегагерц);
10) 10-бағанда төлеу мерзімі көрсетіледі;
11) 11-бағанда бюджетке төленуге жататын біржолғы төлем сомасы (теңге) көрсетіледі;
12) 12-бағанда төлемді растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Төлеушілер, төлемақы салынатын объектілер, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақы мөлшері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 13 – ҚХТБТТ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20 жылдың ______ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі:

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается наименование структурного подразделения, получившего право использования радиочастотного спектра;
4) в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графах 2 и 3 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
5) в графе 5 указывается номер, дата и наименование документа-основания;
6) в графе 6 указывается вид радиосвязи/ диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания;
7) в графе 7 указывается административно-территориальная единица;
8) в графе 8 указывается мощность передающего средства, ватт;
9) в графе 9 указывается ширина полосы по факту (килогерц, мегагерц);
10) в графе 10 указывается срок уплаты;
11) в графе 11 указывается сумма разовой платы, подлежащая уплате в бюджет (тенге);
12) в графе 12 указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату.
Приложение 13
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 13– ППММТС.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: _____ месяц 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) Салық кодексінің 652–бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде белгіленген жағдайда - салық кезеңінің 25 (жиырма бесінші) ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 652–бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайда - есепті айдан кейiнгi айдың 25 (жиырма бесіншінен) кешiктiрілмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Рұқсат беру құжатының нөмірі, күні
Рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі
Байланыс түрі
Есепті кезеңде төлеушілердің электр байланысы (телекоммуникациялар) қызметтерін көрсетуден түсетін болжамды кірістерінің көлемі
Жылдық төлемақы мөлшерлемесі,(пайызбен)
Жылдық төлем сомасы (теңге)
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсыну кезеңі (айлар саны)
Есепті кезеңде бюджетке енгізуге жататын сома (теңге)
Бюджетке енгізілген сома,
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефондар _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Төлеушілер, төлемақы салынатын объектілер, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақы мөлшері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Төлеушілер, төлемақы салынатын объектілер, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақы мөлшері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Төлеушілер, төлемақы салынатын объектілер, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақы мөлшері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 13 – ҚХТБТТ, кезеңділігі ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Әкімшілік деректер нысанында "Төлеушілер, төлемақы салынатын объектілер, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзімі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақы мөлшері туралы мәліметтер" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес келесі мәліметтер енгізіледі:

1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 652 Налогового кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 652 Налогового кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
Бизнес-идентификационный номер
Номер, дата разрешительного документа
Срок действия разрешительного документа
Вид  связи
Объем предполагаемых доходов плательщиков от предоставления услуг электрической связи (телекоммуникаций) в отчетном периоде
Годовая ставка платы,(процентах)
Сумма годовой платы (тенге)
Период предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи (количество месяцев)
Сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период (тенге)
Сумма, внесенная в бюджет,
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
_______________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
____________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках,
объектах обложения платой,
выданных разрешениях, периоде
их действия, внесенных
изменениях и дополнениях
в выданные разрешения, суммах
платы за предоставление
междугородной и (или)
международной телефонной
связи, а также сотовой связи"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (индекс 13 – ППММТС периодичность ежемесячная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні көрсетіледі;
5) 5-бағанда рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі көрсетіледі;
6) 6-бағанда байланыс түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда төлеушілердің есепті кезеңде электр байланысы (телекоммуникация) қызметтерін көрсетуден түсетін болжамды кірістерінің көлемі көрсетіледі;
8) 8-бағанда төлемақының жылдық мөлшерлемесі (пайызбен) көрсетіледі;
9) 9-бағанда жылдық төлем сомасы (теңге) көрсетіледі;
10) 10-бағанда қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсыну кезеңі (айлар саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда есепті кезең үшін бюджетке енгізуге жататын сома (теңге) көрсетіледі;
12) 12-бағанда бюджетке енгізілген сома (теңге) көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру мерзімі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді ақысыз жинауға арналған нысанның индексі: 14 – СЖОТ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20 ___ жылдың ___ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Жалпы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Төлеушінің санаты (жеке тұлға, дара кәсіпкер, заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі), мемлекеттік орган)
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру туралы хабарламаның берілген күні/ бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні, фото- немесе бейне тіркеудің күні (бар болса)
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналасу орны
Жолдардың маңызы (республикалық маңызы бар қала, астана, облыстық, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент)
Автомобиль жолының нөмірі, санаты (бар болса)
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің түрі
Орналастырылатын сыртқы (көрнекі) жарнаманың саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Жалпы мәліметтер
Хабарлама ұсынылмаған сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру фактісі анықталған күнболған жағдайда)
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы демонтаждау туралы ұйғарымның берілген күні (қолма-қол ақшамении)
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруды тоқтату туралы мәліметтер (бар болса)
Сыртқы (көрнекі) жарнама түрінің бір жағының алаңы
Хабарламаға сәйкес сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі (ай)
Нараны орналастыру кезеңі үшін бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы(көрнекі) жарнама құны, теңге
Төлемақы мөлшерлемесі, айлық есептік көрсеткіш
Есепті жылы сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырудың нақты мерзімі (ай)
Орналастырғаны үшін ай сайынғы төлем мөлшері сыртқы (көрнекі) жарнаманың, теңге
Бірінші ай үшін төлемақы сомасының төленгені туралы мәліметтер
төлемақы сомасы, теңге
төлем құжатының нөмірі мен күні
Орналастыруды тоқтатуды растайтын құжаттың нөмірі, күні сыртқы (көрнекі) жарнаманың
Есепке азайтуға жататын төлемақы сомасыжылы, теңге
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефондар__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ _____________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Құрылған күні "___" белгісі ________________20 ____ жыл
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтер" (нысанның индексі 14 – СЖОТ кезеңділігі ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Әкімшілік деректер нысанында "Төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтер" деген бөлімде мынадай деректер енгізіледі:

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается номер, дата разрешительного документа;
5) в графе 5 указывается срок действия разрешительного документа;
6) в графе 6 указывается вид связи;
7) в графе 7 указывается объем предполагаемых доходов плательщиков от предоставления услуг электрической связи (телекоммуникаций) в отчетном периоде;
8) в графе 8 указывается годовая ставка платы, (процентах);
9) в графе 9 указывается сумма годовой платы (тенге);
10) в графе 10 указывается период предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи (количество месяцев);
11) в графе 11 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период (тенге);
12) в графе 12 указывается сумма, внесенная в бюджет, (тенге).
Приложение 14
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 14– ПРНР.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: _______ месяц 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Общие данные
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Категория плательщика (физическое лицо, индивидуальный предприниматель, юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), государственный орган)
Дата подачи уведомления о размещении наружной (визуальной) рекламы / номер и дата протокола о нарушении, дата фото- или видеоподтверждения (при наличии)
Место размещения наружной (визуальной) рекламы
Значение дорог (город республиканского значения, столица, областного, районного значения, село, поселок)
Номер, категория автомобильной дороги (при наличии)
Вид объекта наружной (визуальной) рекламы
Количество размещаемой наружной (визуальной) рекламы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
продолжение таблицы:
Общие данные
Дата установления факта размещения наружной (визуальной) рекламы, по которым не представлялось уведомление (при наличии)
Дата выдачи предписания о демонтаже наружной (визуальной) рекламы (при наличии)
Сведения о прекращении размещения наружной (визуальной) рекламы (при наличии)
Площадь одной стороны вида наружной (визуальной) рекламы
Период размещения наружной (визуальной) рекламы, согласно уведомлению (месяц)
Сумма платы, подлежащая уплате в бюджет за период размещения наружной (визуальной) рекламы, тенге
Ставка платы, месячный расчетный показатель
Фактический срок размещения наружной (визуальной) рекламы в отчетном году (месяц)
Размер ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, тенге
Сведения об уплате суммы платы за первый месяц
сумма платы, тенге
номер и дата платежного документа
Номер, дата документа, подтверждающего прекращение размещения наружной (визуальной) рекламы
Сумма платы, подлежащая к уменьшению в отчетном году, тенге
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
________________________________________________________ ________________
(Фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" ________________20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках,
суммах платы за размещение
наружной (визуальной)
рекламы, периоде и месте
размещения наружной
(визуальной) рекламы,
направлении (ненаправлении)
уведомления"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления" (индекс 14 – ПРНР периодичность ежемесячная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда төлеушінің санаты көрсетіледі (жеке тұлға, жеке кәсіпкер, заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі), мемлекеттік орган);
5) 5-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру туралы хабарламаның берілген күні/бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні, фото- немесе бейне растау күні (бар болса) көрсетіледі;
6) 6-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналасу орны көрсетіледі;
7) 7-бағанда жолдардың (республикалық маңызы бар қала, астана, облыстық, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент) маңызы көрсетіледі;
8) 8-бағанда автомобиль жолының нөмірі, санаты (бар болса) көрсетіледі;
9) 9-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің түрі көрсетіледі;
10) 10-бағанда орналастырылатын сыртқы (көрнекі) жарнаманың саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнама түрінің бір жағының ауданы көрсетіледі;
12) 12-бағанда хабарламаға сәйкес сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі (айы) көрсетіледі;
13) 13-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру кезеңі үшін бюджетке төленуге тиісті төлемақы сомасы, теңге көрсетіледі;
14) 14-бағанда төлемақы мөлшерлемесі, айлық есептік көрсеткіш көрсетіледі;
15) 15-бағанда есепті жылы (айда) сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырудың нақты мерзімі көрсетіледі;
16) 16-бағанда орналастырғаны үшін ай сайынғы төлем мөлшері сыртқы (көрнекі) жарнаманың, теңге көрсетіледі;
17) 17-бағанда төлемақы сомасы, теңге көрсетіледі;
18) 18-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі;
19) 19-бағанда олар бойынша хабарлама (бар болса) ұсынылмаған сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру фактісінің анықталған күні көрсетіледі;
20) 20-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнаманы демонтаждау туралы нұсқаманың (бар болса) берілген күні көрсетіледі;
21) 21-бағанда сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруды тоқтатуды растайтын құжаттың нөмірі, күні көрсетіледі;
22) 22-бағанда есепті жылы кемітілуге тиіс төлемақы сомасы, теңге көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға алуға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 15 –ТТЖУУӨЖП.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20___ жылдың ____тоқсаны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жер қатынастары жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдар, ал арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында – жергілікті атқарушы органдар немесе арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компаниялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды
Жер учаскесінің орналасқан жері
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі, күні
Уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына актінің нөмірі, дайындалған күні
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Уақытша өтеулі жер пайдалану шартының қолданылу кезеңі (айлар)
Шарттың аяқталу күні уақытша өтеулі жер пайдалану
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің ауданы (ш.м., га)
1 ш.м. га төлем мөлшерлеме
Төлемақының есептелген сомасы (теңге)
8
9
10
11
12
13
14
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға алуға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға алуға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және мерзімдері туралы мәліметтер, оларға жер учаскелері уақытша пайдалануға берілген өтелетін жерді пайдалану (жалға алу)" (нысанның индексі 15 – ТТЖУУӨЖП, кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается категория плательщика (физическое лицо, индивидуальный предприниматель, юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), государственный орган);
5) в графе 5 указывается дата подачи уведомления о размещении наружной (визуальной) рекламы / номер и дата протокола о нарушении, дата фото- или видео подтверждения (при наличии);
6) в графе 6 указывается место размещения наружной (визуальной) рекламы;
7) в графе 7 указывается значение дорог (город республиканского значения, столица, областного, районного значения, село, поселок);
8) в графе 8 указывается номер, категория автомобильной дороги (при наличии);
9) в графе 9 указывается вид объекта наружной (визуальной) рекламы;
10) в графе 10 указывается количество размещаемой наружной (визуальной) рекламы;
11) в графе 11 указывается площадь одной стороны вида наружной (визуальной) рекламы;
12) в графе 12 указывается период размещения наружной (визуальной) рекламы, согласно уведомлению (месяц);
13) в графе 13 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет за период размещения наружной (визуальной) рекламы, тенге;
14) в графе 14 указывается ставка платы, месячный расчетный показатель;
15) в графе 15 указывается фактический срок размещения наружной (визуальной) рекламы в отчетном году (месяц);
16) в графе 16 указывается размер ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, тенге;
17) в графе 17 указывается сумма платы, тенге за первый месяц;
18) в графе 18 указывается номер и дата платежного документа;
19) в графе 19 указывается дата установления факта размещения наружной (визуальной) рекламы, по которым не представлялось уведомление (при наличии);
20) в графе 20 указывается дата выдачи предписания о демонтаже наружной (визуальной) рекламы (при наличии);
21) в графе 21 указывается номер, дата документа, подтверждающего прекращение размещения наружной (визуальной) рекламы;
22) в графе 22 указывается сумма платы, подлежащая к уменьшению в отчетном году, тенге.
Приложение 15
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 15– ППЗУВВЗ.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные государственные органы по земельным отношениям, а на территориях специальных экономических зон – местные исполнительные органы или управляющие компании специальных экономических зон.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место нахождения земельного участка
Наименование, номер, дата правоустанавливающего документа на земельный участок
Номер, дата изготовления акта на право временного возмездного землепользования
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы:
Период действия договора временного возмездного землепользования (месяцев)
Дата окончания договора временного возмездного землепользования
Целевое назначение земельного участка
Кадастровый номер земельного участка
Площадь земельного участка (кв.м, га)
Ставка платы
за 1 кв.м., га
Исчисленная сумма платы (тенге)
8
9
10
11
12
13
14
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефоны___________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
_____________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду)" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы, объектах обложения
и периодах, на которые
предоставлены земельные
участки во временное
возмездное землепользование
(аренду)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду)" (индекс 15 – ППЗУВВЗ периодичность квартальная)

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
ш. м. – шаршы метр;
га – гектар.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға алуға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
1) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
2) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша код көрсетіледі;
4) 5-бағанда жер учаскесінің орналасқан жері көрсетіледі;
5) 6-бағанда жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі, күні көрсетіледі;
6) 7-бағанда уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына актінің нөмірі, дайындалған күні көрсетіледі;
7) 8-бағанда уақытша өтеулі жер пайдалану шартының қолданылу кезеңі (айлар) көрсетіледі;
8) 9-бағанда уақытша өтеулі жер пайдалану шартының аяқталу күні көрсетіледі;
9) 10-бағанда жер учаскесінің нысаналы мақсаты көрсетіледі;
10) 11-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
11) 12-бағанда жер учаскесінің алаңы, ш.м көрсетіледі;
12) 13-бағанда 1 ш.м./га үшін төлем мөлшерлеме көрсетіледі;
13) 14-бағанда есептелген төлемақы сомасы (теңге) көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 16 – ТТҚҚБӨЛ.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20___ жылдың ____тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Жер қойнауын пайдалану құқығын беретін уәкілетті мемлекеттік органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Объектінің атауы
Жер учаскесінің орналасқан жері (облыс)
Лицензияның түрі
Нөмірі лицензиялар
Лицензияның берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Лицензияның қолданылу кезеңі
Лицензияның күнтізбелік жылдағы қолданылу кезеңі (салық кезеңінде)
Өндіру үшін
(ауданы, шаршы км)
Барлау үшін
Төлемақы мөлшерлемесі
Төлемақының есептелген сомасы (теңге)
блоктар саны
блоктардың сәйкестендіруші координаттары (облыс, қала, аудан, а/о)
жеке кодтар
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер" (нысанның индексі 16– ТТҚҚБӨЛ кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
кв. м. – квадратный метр;
га – гектар.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду)" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается место нахождения земельного участка;
6) в графе 6 указывается наименование, номер, дата правоустанавливающего документа на земельный участок;
7) в графе 7 указывается номер, дата изготовления акта на право временного возмездного землепользования;
8) в графе 8 указывается период действия договора временного возмездного землепользования (месяцев);
9) в графе 9 указывается дата окончания договора временного возмездного землепользования;
10) в графе 10 указывается целевое назначение земельного участка;
11) в графе 11 указывается кадастровый номер земельного участка;
12) в графе 12 указывается площадь земельного участка, кв. м;
13) в графе 13 указывается ставка платы за 1 кв. м., га;
14) в графе 14 указывается исчисленная сумма платы (тенге).
Приложение 16
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 16– ППЛРДТПИ.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Уполномоченные государственные органы по предоставлению права недропользования.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Наименование объекта
Место нахождения земельного участка (область)
Вид лицензии
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы:
Период Действия лицензии
Период действия лицензии в календарном году (в налоговом периоде)
Для добычи
(площадь, кв. км)
Для разведки
Ставка платы
Исчисленная сумма платы (тенге)
количество блоков
идентифицирующие координаты блоков (область, город, район, с/о)
индивидуальные кода
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
____________________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
____________________________________________________ ________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы, объектах обложения,
периоде действия лицензии
на разведку или добычу твердых
полезных ископаемых,
идентифицирующих
координатах блоков и их
индивидуальных кодах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах" (индекс 16– ППЛРДТПИ периодичность квартальная)

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
шаршы километр – ш. км.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер" әкімшілік деректер нысанында келесі мәліметтер енгізіледі:
1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда объектінің атауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда жер учаскесінің орналасқан жері (облыс) көрсетіледі;
6) 6-бағанда лицензияның түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда лицензияның нөмірі көрсетіледі;
8) 8-бағанда лицензияның берілген күні көрсетіледі;
9) 9-бағанда лицензияның қолданылу кезеңі көрсетіледі;
10) 10-бағанда лицензияның күнтізбелік жылдағы қолданылу кезеңі көрсетіледі;
11) 11- бағанда өндіру үшін (ауданы, ш.км.) көрсетіледі;
12) 12 - бағанда блоктар саны көрсетіледі;
13) 13 - бағанда блоктардың сәйкестендіруші координаттары көрсетіледі;
14) 14 - бағанда жеке кодтар көрсетіледі;
15) 15 - бағанда төлемақы мөлшерлемесі көрсетіледі;
16) 16-бағанда төлемақының есептелген сомасы (теңге) көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қоршаған ортаға және салық салу объектілеріне теріс әсер еткені үшін төлемақы төлеушілер, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 17– ҚОТӘТ.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20___ жылдың ____тоқсаны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Нөмірі, күні рұқсат беру құжатының
Рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес объектінің орналасқан жері
Эмиссия түрі
Ластаушы заттың немесе қалдықтың түрі
Деңгей өнеркәсіптік қалдықтардың қауіптілігі (бар болса)
Жылдар бойынша белгіленген лимит (тонна)
20 __
20 __
20 __
20 __
20 __
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Барлығы:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Қоршаған ортаға және салық салу объектілеріне теріс әсер еткені үшін төлемақы төлеушілер, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қоршаған ортаға және салық салу объектілеріне теріс әсер еткені үшін төлемақы төлеушілер, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Қоршаған ортаға және салық салу объектілеріне теріс әсер еткені үшін төлемақы төлеушілер, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер" (нысанның индексі 17– ҚОТӘТ кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Қоршаған ортаға және салық салу объектілеріне теріс әсер еткені үшін төлемақы төлеушілер, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
кв. км. – квадратный километр.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах" включаются следующие данные:
1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается наименование объекта;
5) в графе 5 указывается место нахождения земельного участка (область);
6) в графе 6 указывается вид лицензии;
7) в графе 7 указывается номер лицензии;
8) в графе 8 указывается дата выдачи лицензии;
9) в графе 9 указывается период действия лицензии;
10) в графе 10 указывается период действия лицензии в календарном году;
11) в графе 11 указывается площадь, кв. км. для добычи;
12) в графе 12 указывается количество блоков;
13) в графе 13 указывается идентифицирующие координаты блоков;
14) в графе 14 указывается индивидуальные кода;
15) в графе 15 указывается ставка платы;
16) в графе 16 указывается исчисленная сумма платы (тенге).
Приложение 17
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 17– ПНВОС.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Номер, дата разрешительного документа
Срок действия разрешительного документа
Место нахождение объекта согласно Классификатору административно-территориальных объектов
Вид эмиссии
Вид загрязняющего вещества или отхода
Уровень опасности промышленных отходов (при наличии)
Установленный лимит по годам (тонн)
20 __
20 __
20 __
20 __
20 __
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Итого:
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
______________________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках
платы за негативное воздействие
на окружающую среду
и объектах обложения,
выданных экологических
разрешениях, установленных
нормативах эмиссий
в окружающую среду,
изменениях, внесенных
в экологические разрешения
и в установленные нормативы
эмиссий в окружающую среду"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду" (индекс 17– ПНВОС периодичность квартальная)
1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
В графе 7 "Вид эмиссии" указывается вид эмиссии. В случаях осуществления нескольких видов эмиссии форма заполняется построчно по каждому виду загрязняющих веществ, указанному в разрешительном документе, где:
А – выбросы загрязняющих веществ;
В – сбросы загрязняющих веществ;
С – захоронение отходов;
D – размещение серы.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за негативное воздействие на окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні көрсетіледі;
5) 5-бағанда рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі көрсетіледі;
6) 6-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
7) 7-бағанда эмиссия түрі көрсетіледі;
8) 8-бағанда ластаушы заттың немесе қалдықтың түрі көрсетіледі;
9) 9-бағанда өнеркәсіптік қалдықтардың қауіптілік деңгейі (бар болса) көрсетіледі;
10) 10, 11, 12, 13 және бағандарда 14 жылдар бойынша белгіленген лимитті (тонна) көрсетеді.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 18– ӨЕҚУС.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20___ жылдың ____тоқсаны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіруфикациялық нөмір/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Атауларыныңя қалдықтарды
Ластанған заттардың түріуытсыздандырғыш заттың
Деңгей қалдықтардың қауіптілігі (бар болса)
Уақыт көлеміөндіріс және тұтыну қалдықтарын сақтау көлемі (тонна)
Белгіленген қалдықтарды уақытша сақтау мерзімі
Нақты өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру кезеңі
Жыл және тоқсан, онда қалдықтарды уақытша сақтау мерзімдері асып кеткен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша мәліметтер" (индексі 18– ӨЕҚУС кезеңділігі тоқсандық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается номер, дата разрешительного документа;
5) в графе 5 указывается срок действия разрешительного документа;
6) в графе 6 указывается место нахождение объекта согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
7) в графе 7 указывается вид эмиссии;
8) в графе 8 указывается вид загрязняющего вещества или отхода;
9) в графе 9 указывается уровень опасности промышленных отходов (при наличии);
10) в графах 10, 11, 12, 13 и 14 указывается установленный лимит по годам (тонн).
Приложение 18
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 18– ВХОПП.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Наименование отходов
Вид загрязняющего вещества
Уровень опасности отходов (при наличии)
Объем временного хранения отходов производства и потребления (тонн)
Установленный срок временного хранения отходов
Фактический период размещения отходов производства и потребления
Год и квартал, в котором превышены сроки временного хранения отходов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
_____________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения по операторам,
касающиеся временного
хранения ими отходов
производства и потребления"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления" (индекс 18– ВХОПП периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда қалдықтардың атауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда ластаушы заттың түрі көрсетіледі;
6) 6-бағанда қалдықтардың қауіптілік деңгейі (бар болса) көрсетіледі;
7) 7-бағанда өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтау көлемі (тонна) көрсетіледі;
8) 8-бағанда қалдықтарды уақытша сақтаудың белгіленген мерзімі көрсетіледі;
9) 9-бағанда өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты кезеңі көрсетіледі;
10) 10-бағанда қалдықтарды уақытша сақтау мерзімі асып кеткен жыл мен тоқсан көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Бмемлекеттік кірістертердің аумақтық органдарына қайта қойылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын тексеру (мемлекеттік экологиялық бақылау) кезінде анықталған қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы мәліметтерді.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 19 – ҚРЭЗТ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: күні___ айы_____ 20 жылдың.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыратын тұлғалар тобы: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мерзімі аяқталғаннан кейін он жұмыс күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Мемлекеттік экологиялық бақылау актісінің нөмірі мен күні
Тексеру кезеңі (тоқсан және жыл)
Бұзушылық анықталған кезең (жыл және тоқсан)
Эмиссия түрі
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес объектінің орналасқан жері
Ластаушы заттың немесе қалдықтың түрі
Деңгей өнеркәсіптік қалдықтардың қауіптілігі (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Қоршаған ортаға эмиссия көлемінің лимиті
Бақылау нәтижелері бойынша қоршаған ортаға эмиссиялардың нақты көлемі
Өлшем бірлігі
(тонна, килограмм, гигабеккерель)
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Коэффициент

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается наименование отходов;
5) в графе 5 указывается вид загрязняющего вещества;
6) в графе 6 указывается уровень опасности отходов (при наличии);
7) в графе 7 указывается объем временного хранения отходов производства и потребления (тонн);
8) в графе 8 указывается установленный срок временного хранения отходов;
9) в графе 9 указывается фактический период размещения отходов производства и потребления;
10) в графе 10 указывается год и квартал, в котором превышены сроки временного хранения отходов.
Приложение 19
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о фактических объемах негативного воздействия в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 19 – ПЭЗРК.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: месяц_____ 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган в области охраны окружающей среды.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее десяти рабочих дней по истечении сроков обжалования результатов таких проверок.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Номер и дата акта государственного экологического контроля
Период проверки (квартал и год)
Период (год и квартал) в котором выявлено нарушение
Вид эмиссии
Место нахождение объекта согласно Классификатору административно-территориальных объектов
Вид загрязняющего вещества или отхода
Уровень опасности промышленных отходов (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
продолжение таблицы:
Лимит объема эмиссии в окружающую среду
Фактический объем эмиссии в окружающую среду по результатам контроля
Единица измерения
(тонна, килограмм, гигабеккерель)
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
Коэффициент

Бюджетке төленуге жататын есептелген төлемақы сомасы (12-баған х 14-баған х 15-баған)
Салық есептілігінің деректері бойынша қоршаған ортаға эмиссиялардың көлемі
Бақылау деректері мен салық есептілігі арасындағы көлемдегі алшақтық
(1 баған2 – 17 баған)
Бұзушылық анықталды/ анықталған жоқ
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын тексеру (мемлекеттік экологиялық бақылау) кезінде анықталған қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы мәліметтерді" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының (мемлекеттік экологиялық бақылау) сақталуына жүргізілген тексерулердің нәтижелеріне шағымдануды ескере отырып, тексерулерді жүзеге асыру барысында анықталған қоршаған ортаға кері әсердің нақты көлемдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын тексеру (мемлекеттік экологиялық бақылау) кезінде анықталған қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы мәліметтерді" (индексі 19 – ҚРЭЗТ кезеңділігі ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тексерулердің нәтижелеріне шағымдану мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын тексеру (мемлекеттік экологиялық бақылау) кезінде анықталған қоршаған ортаға теріс әсер етудің нақты көлемдері туралы мәліметтерді" әкімшілік деректер нысанында келесі мәліметтер енгізіледі:

Исчисленная сумма платы подлежащее к уплате в бюджет (графа12 х графу 14 х графу15)
Объем эмиссии в окружающую среду по данным налоговой отчетности
Расхождение в объеме между данными контроля и налоговой отчетностью
(графа 12 – графа 17)
Нарушение установлено/ не установлено
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
__________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о фактических объемах негативного воздействия в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения о фактических
объемах негативного
воздействия в окружающую
среду, установленных в ходе
осуществления проверок по
соблюдению экологического
законодательства Республики
Казахстан (государственный
экологический контроль)
с учетом обжалования
результатов таких проверок
в соответствии с законами
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о фактических объемах негативного воздействия в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан" (индекс 19 – ПЭЗРК периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о фактических объемах негативного воздействия в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда мемлекеттік экологиялық бақылау актісінің нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) 5-бағанда тексеру кезеңі (тоқсан және жыл) көрсетіледі;
6) 6-бағанда бұзушылық анықталған кезең (жыл және тоқсан) көрсетіледі;
7) 7-бағанда эмиссия түрі көрсетіледі;
8) 8-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес объектінің орналасқан жері көрсетіледі;
9) 9-бағанда ластаушы заттың немесе қалдықтың түрі көрсетіледі;
10) 10-бағанда өнеркәсіптік қалдықтардың қауіптілік деңгейі (бар болса) көрсетіледі;
11) 11-бағанда қоршаған ортаға эмиссия көлемінің лимиті көрсетіледі;
12) 12-бағанда бақылау нәтижелері бойынша қоршаған ортаға эмиссиялардың нақты көлемі көрсетіледі;
13) 13-бағанда өлшем бірлігі (тонна, килограмм, гигабеккерель) көрсетіледі;
14) 14-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі;
15) 15-бағанда коэффициент көрсетіледі;
16) 16-бағанда бюджетке төленуге жататын есептелген төлемақы сомасы көрсетіледі (12-баған х 14-баған х 15-баған);
17) 17-бағанда салық есептілігінің деректері бойынша қоршаған ортаға эмиссия көлемі көрсетіледі;
18) 18–бағанда бақылау деректері мен салық есептілігі арасындағы көлемдегі алшақтық көрсетіледі (12-баған - 17-баған);
19) 19-бағанда бұзушылықтың анықталғаны/анықталмағаны көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органы мен уәкілетті мемлекеттік органдардың алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтерді ұсыну бойынша өзара іс-қимыл жасау қағидаларына 20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 20– ҚРЗБЖУМ.
Кезеңділігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық бөлімшелері, орталық уәкілетті органның ведомствосы. жердің пайдаланылуы мен қорғалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: кешіктірмей есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес жер учаскесі тұрған жері
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Жер учаскесін мақсатты пайдалану
Жер учаскесінің алаңы (гектармен)
Жер учаскесінің санаты
Жердің аймақтық коэффициенті
Бонитет балы (елді мекендердің жерлерін қоспағанда)
Жалпы алаңы
оның ішінде:
тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын
мақсаты бойынша пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын ауыл шаруашылығы мақсатындағы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Үлес алаңы (жалпы үлестік меншік болса), гектармен
Бұзушылық түрі
Тексеру актісінің күні мен нөмірі
Нұсқаманың күні мен нөмірі
Нұсқаманы табыс ету күні
Анықталған бұзушылықты жою күні
13
14
15
16
17
18
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
________________________________________ ___________________
(уәкілетті органның аумақтық органы (қолы мөрдің орны)
басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
__________________________________________ ______________
(мәліметтерді құрастыру үшін жауапты (қолы)
лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Жасалған күні 20 _ жылғы "___" ______
Ескертпе: осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер" (индекс 20– ҚРЗБЖУМ кезеңділігі жылдық)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын жер учаскелері туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается номер и дата акта государственного экологического контроля;
5) в графе 5 указывается период проверки (квартал и год);
6) в графе 6 указывается период (год и квартал) в котором выявлено нарушение;
7) в графе 7 указывается вид эмиссии;
8) в графе 8 указывается место нахождение объекта согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
9) в графе 9 указывается вид загрязняющего вещества или отхода;
10) в графе 10 указывается уровень опасности промышленных отходов (при наличии);
11) в графе 11 указывается лимит объема эмиссии в окружающую среду;
12) в графе 12 указывается фактический объем эмиссии в окружающую среду по результатам контроля;
13) в графе 13 указывается единица измерения (тонна, килограмм, гигабеккерель);
14) в графе 14 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель);
15) в графе 15 указывается коэффициент;
16) в графе 16 указывается исчисленная сумма платы подлежащее к уплате в бюджет (графа12 х графу14 х графу15);
17) в графе 17 указывается объем эмиссии в окружающую среду по данным налоговой отчетности;
18) в графе 18 указывается расхождение в объеме между данными контроля и налоговой отчетностью (графа 12 – графа 17);
19) в графе 19 указывается нарушение установлено/ не установлено.
Приложение 20
к Правилам взаимодействия
органа государственных доходов
с уполномоченными
государственными органами
по представлению сведений
о плательщиках сборов и других
обязательных платежей
и объектах обложения
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 20– СЗУНЗРК.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20 год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения по управлению земельными ресурсами областей, городов республиканского значения, столицы ведомства центрального уполномоченного органа, осуществляющего государственный контроль за использованием и охраной земель.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Место нахождения земельного участка согласно Классификатору административно-территориальных объектов
Кадастровый номер земельного участка
Целевое назначение земельного участка
Площадь земельного участка (в гектарах)
Категория земельного участка
Коэффициент зональности земель
Балл бонитета (за исключением земель населенных пунктов)
Общая площадь
В том числе:
не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан
не используемого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
продолжение таблицы:
Площадь доли (при общей долевой собственности), в гектарах
Вид нарушения
Дата и номер акта проверки
Номер и дата предписания
Дата вручения предписания
Дата устранения выявленного нарушения
13
14
15
16
17
18
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
_________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество             (подпись место печати)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или лица его замещающего
территориального органа уполномоченного органа)
__________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица, ответственного
за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Сведения по земельным
участкам, предназначенным
для строительства объектов
и не используемым в
соответствующих целях или
используемым с нарушением
законодательства Республики
Казахстан, а также по
земельным участкам
сельскохозяйственного
назначения, не используемым
в соответствии с
земельным законодательством
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан" (индекс 20– СЗУНЗРК периодичность годовая)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан" включаются следующие данные:

1) 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі (кейінгі ақпарат ретімен);
2) 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес жер учаскесі тұрған жері көрсетіледі;
5) 5-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
6) 6-бағанда жер учаскесін мақсатты пайдалану көрсетіледі;
7) 7-бағанда жалпы алаңы жер учаскесінің (гектармен) көрсетіледі;
8) 8-бағанда тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жер учаскесінің алаңы (гектармен) көрсетіледі;
9) 9-бағанда Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын жер учаскесінің алаңы (гектармен) көрсетіледі;
10) 10-бағанда жер учаскесінің санаты көрсетіледі;
11) 11-бағанда жерлердің аймақтылық коэффициенті көрсетіледі;
12) 12-бағанда бонитет балы көрсетіледі (елді мекендердің жерлерін қоспағанда);
13) 13-бағанда үлес алаңы (ортақ үлестік меншік кезінде), гектармен көрсетіледі;
14) 14-бағанда бұзушылықтың түрі көрсетіледі;
15) 15-бағанда тексеру актісінің күні мен нөмірі көрсетіледі;
16) 16-бағанда нұсқаманың нөмірі мен күні көрсетіледі;
17) 17-бағанда нұсқаманың тапсырылған күні көрсетіледі;
18) 18-бағанда анықталған бұзушылықтың жойылған күні көрсетіледі.

1) в графе 1 указывается номер по порядку (последующая информация по порядку);
2) в графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
3) в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
4) в графе 4 указывается место нахождения земельного участка согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
5) в графе 5 указывается кадастровый номер земельного участка;
6) в графе 6 указывается целевое назначение земельного участка;
7) в графе 7 указывается общая площадь земельного участка (в гектарах);
8) в графе 8 указывается площадь земельного участка (в гектарах) не используемая в соответствующих целях или используемая с нарушением законодательства Республики Казахстан;
9) в графе 9 указывается площадь земельного участка (в гектарах) не используемая в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан;
10) в графе 10 указывается категория земельного участка;
11) в графе 11 указывается коэффициент зональности земель;
12) в графе 12 указывается балл бонитета (за исключением земель населенных пунктов);
13) в графе 13 указывается площадь доли (при общей долевой собственности), в гектарах;
14) в графе 14 указывается вид нарушения;
15) в графе 15 указывается дата и номер акта проверки;
16) в графе 16 указывается номер и дата предписания;
17) в графе 17 указывается дата вручения предписания;
18) в графе 18 указывается дата устранения выявленного нарушения.