Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 31 қазандағы № 661 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 208-бабының 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрық ресми жарияланған бірінші күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Д. Темирбеков
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы "31" қазандағы
№ 661 бұйрыққа
қосымша
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы ның коды
1
2
3
1.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — коньяк (Cognac)

Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 661
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 г.
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 208 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Д. Темирбеков
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 661
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
Наименование товара
Код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — коньяк (Cognac)

2208208900
12.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208301100
13
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208301900
14.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208303001
15.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208303009
16.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208304100
17.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам
2208304900
18.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литр немесе одан аз

2208208900
12.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208301100
13.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208301900
14.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208303001
15.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью более 2 литров
2208303009
16.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208304100
17.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208304900
18.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее

2208307100
21.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — купаждалған өзге виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам
2208307900
22.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208308200
23.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам
2208308800
24.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 грамм немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10 пайыздан)
2208401100
25.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — 1 литр таза спирт үшін бағасы 7,9 евродан астам
2208403100
26.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
2208403900
27.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 грамм немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10 пайыздан)
2208405100
28.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер

2208307100
21.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски купажированное прочее, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208307900
22.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208308200
23.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208308800
24.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 грамм или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10 процентов)
2208401100
25.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — стоимостью более 7,9 евро за 1 литр чистого спирта
2208403100
26.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208403900
27.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 грамм или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10 процентов)
2208405100
28.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — прочие

2208409900
29.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— джин және арша тұнбалары:
— — джин, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208501100
30.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— джин және арша тұнбалары:
— — джин, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208501900
31.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— джин және арша тұнбалары:
— — арша тұнбалары, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208509100
32.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— джин және арша тұнбалары:
— — арша тұнбалары, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208509900
33.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— арақ:
— — спирт концентрациясы 45,4 көлемдік пайыздар немесе одан аз, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208601100
34.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— арақ:
— — спирт концентрациясы 45,4 көлемдік пайыздар немесе одан аз, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208601900
35.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— арақ:
— — спирт концентрациясы 45,4 көлемдік пайыздан астам, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208609100
36.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— арақ:
— — спирт концентрациясы 45,4 көлемдік пайыздан астам, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208609900
37.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ликерлер:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208701000
38.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ликерлер:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208709000
39.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — арақ, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз

2208409900
29.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— джин и можжевеловая настойка:
— — джин, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208501100
30.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— джин и можжевеловая настойка:
— — джин, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208501900
31.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— джин и можжевеловая настойка:
— — можжевеловая настойка, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208509100
32.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— джин и можжевеловая настойка:
— — можжевеловая настойка, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208509900
33.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— водка:
— — с концентрацией спирта 45,4 объемного процента или менее, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208601100
34.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— водка:
— — с концентрацией спирта 45,4 объемного процента или менее, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208601900
35.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— водка:
— — с концентрацией спирта более 45,4 объемного процента, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208609100
36.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— водка:
— — с концентрацией спирта более 45,4 объемного процента, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208609900
37.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ликеры:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208701000
38.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ликеры:
— — в сосудах емкостью более 2 литров
2208709000
39.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — аррак, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее

2208904100
44.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
45.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — өзгелері
2208904800
46.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — текила
2208905400
47.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — мезкал
2208905601
48.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — шочу
2208905602
49.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — өзгелері
2208905608
50.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — өзге де спирттік ішімдіктер:
— — — — — — спирттің нақты концентрациясы 7 көлемдік пайыздан аспайтын.

2208904100
44.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
45.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — прочие
2208904800
46.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — текила
2208905400
47.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — мескаль
2208905601
48.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — шочу
2208905602
49.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — прочие
2208905608
50.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртные напитки прочие:
— — — — — — с фактической концентрацией спирта не более 7 объемного процента

2208907809
59.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздар кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208909100
60.
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208909900
61.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампан
2204101100
62.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
63.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — спирттің нақты концентрациясы кемінде 8,5 көлемді пайыз
2204109301
64.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
2204109309
65.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес.
2204109401
66.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — өзгелер
2204109409
67.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес
2204109601
68.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — өзгелер

2208907809
59.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208909100
60.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемного процента, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208909900
61.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампанское
2204101100
62.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
63.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемного процента
2204109301
64.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — прочие
2204109309
65.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемного процента
2204109401
66.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — прочие
2204109409
67.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемного процента
2204109601
68.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — прочие

— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атаумен (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
72.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
73.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — басқа сортты шараптар
2204210800
74.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — өзгелері
2204210900
75.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Эльзас

— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 градусов Цельсия:
— — — — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
72.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 градусов Цельсия:
— — — — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
73.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 градусов Цельсия:
— — — — прочие сортовые вина
2204210800
74.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 градусов Цельсия:
— — — — прочее
2204210900
75.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Эльзас

2204219800
128.
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгенді қоспағанда, байлауыштармен немесе бекіткіштермен ұсталатын "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20°С температура кезінде 1-ден 3 бар-ге дейін көміржері диоксиді себепші болатын сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:

2204219800
128.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 л, но не более 10 литров:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 градусов Цельсия

— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — өзгелері
2204228000
143.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім шырыны:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім cуслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — ақ
2204228100
144.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — басқалары
2204228200
145.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — ақ
2204228300
146.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — басқалары
2204228400
147.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:

— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — вина с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — — — — — прочие
2204228000
143.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — белые
2204228100
144.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — прочие
2204228200
145.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — белые
2204228300
146.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемного процента:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие
2204228400
147.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:

2204299808
226.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — ашыту процесінде немесе ашытумен, спирт қосудан басқа тәсілмен тоқтатылған
2204301000
227.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — тығыздығы 1,33 г/см3 немесе 20 °C температура кезінде одан да кем және пайыздық көлемі 1-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — концентрацияланған
2204309200
228.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — тығыздығы 1,33 г/см3 немесе 20 °C температура кезінде одан да кем және пайыздық көлемі 1-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — басқалары
2204309400
229.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — концентрацияланған
2204309600
230.
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — басқалары
2204309800
231.
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— пикет
2206001000
232.
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — сидр және алмұрт сидрі
2206003100
233.
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — басқалары:
— — — — пайыздық көлемі 7-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен
2206003901
234.
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — басқалары:
— — — — басқалары

2204299808
226.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — в процессе брожения или с брожением, приостановленным способом, отличным от добавления спирта
2204301000
227.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — плотностью 1,33 г/см3 или менее при температуре 20 градусов Цельсия и с фактической концентрацией спирта не более 1 объемного процента:
— — — — концентрированное
2204309200
228.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — плотностью 1,33 г/см3 или менее при температуре 20 градусов Цельсия и с фактической концентрацией спирта не более 1 объемного процента:
— — — — прочее
2204309400
229.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — концентрированное
2204309600
230.
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — прочее
2204309800
231.
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— пикет
2206001000
232.
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — сидр и грушевый сидр
2206003100
233.
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не более 7 объемного процента
2206003901
234.
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — прочие:
— — — — прочие

2206008901
239.
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті, сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам ыдыстарда:
— — — — басқалары:
— — — — — басқалары
2206008909
240.
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен
2205101000
241.
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18-ден асатын нақты спирт концентрациясымен
2205109000
242.
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— басқалары:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен
2205901000
243.
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— басқалары:
— — пайыздық көлемі 18-ден асатын нақты спирт концентрациясымен
2205909000
244.
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — бөтелкелерде

2206008901
239.
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — неигристые, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров:
— — — — прочие:
— — — — — прочие
2206008909
240.
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемного процента или менее
2205101000
241.
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта более 18 объемного процента
2205109000
242.
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— прочие:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемного процента или менее
2205901000
243.
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— прочие:
— — с фактической концентрацией спирта более 18 объемного процента
2205909000
244.
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 литра или менее:
— — в бутылках

2203000100
245.
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — басқалары
2203000900
246.
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда
2203001000
247.
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:

2203000100
245.
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 литра или менее:
— — прочее
2203000900
246.
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью более 10 литров
2203001000
247.
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:

— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 массасы бойынша мазмұн пайыздан аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — басқалары
2710194250
260.
Құрамында кемiнде 80 пайыздық көлемде спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары:
— құрамында 80 пайыздық көлемде немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спирті

— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 процентов содержания по массе:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — прочее
2710194250
260.
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемного процента или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемного процента или более

2207100000
261.
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — сыйымдылығы 340 литрден асатын:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар

2207100000
261.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — емкостью более 340 литров:
— — — — холодильники-морозильники бытовые

8418108001
263.
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — сыйымдылығы 340 литрден астам
8418211000
264.
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — үстел түрінде
8418215100
265.
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — салынатын үлгідегі
8418215900
266.
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — өзгелері, сыйымдылығы:
— — — — — 250 литрден аспайтын

8418108001
263.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — емкостью более 340 литров
8418211000
264.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — в виде стола
8418215100
265.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — встраиваемого типа
8418215900
266.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — прочие, емкостью:
— — — — — не более 250 литров

8418402001
271.
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден астам, бірақ 900 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408001
272.
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 пайыз май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 пайыз май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — арнайы бензиндер:
— — — — — өзгелер:
— — — — — — өзгелер:
2710122509

8418402001
271.
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью более 250 литров, но не более 900 литров:
— — — морозильники бытовые
8418408001
272.
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — специальные бензины:
— — — — — прочие:
— — — — — — прочие
2710122509

— — — — — — күкірт мөлшері 2,8 пайыздан астам:
— — — — — — — мазуттар
2710196801
283.
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 пайыз немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа) басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 пайыз немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1 пайыздан артық емес:
— — — — мазуттар

— — — — — — с содержанием серы более 2,8 процентов содержания по массе:
— — — — — — — мазуты
2710196801
283.
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы не более 1 процентов содержания по массе:
— — — — мазуты

2710203101
284.
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 пайыз немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 пайыз немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1 пайыздан астам, бірақ 2 пайыздан артық емес:
— — — — мазуттар

2710203101
284.
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 процентов содержания по массе или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы более 1 процентов содержания по массе, но не более 2 процентов содержания по массе:
— — — — мазуты

— — — — 2711 12 910 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711129300
293.
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — пропан;
— — — өзгелер;
— — — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — — өзгелер
2711129700
294.
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711131000
295.
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — 2711 13 100 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін

— — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 910 0
2711129300
293.
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные:
— — пропан:
— — — прочие:
— — — — для прочих целей:
— — — — — прочие
2711129700
294.
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные:
— — бутаны:
— — — для специфических процессов переработки
2711131000
295.
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные:
— — бутаны:
— — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 100 0

2711133000
296.
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — тазартылуы 90 пайыздан артық, бірақ 95 пайыздан кем емес
2711139100
297.
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — өзгелер
2711139700
298.
Сутегі хлориді (тұз қышқылы); хлорсульфон қышқылы:
— cутегі хлориді (тұз қышқылы)
2806100000
299.
Күкірт қышқылы; олеум:
— күкірт қышқылы
2807000001
300.
Галогенидтер және бейметалдардың галогенид оксидтері:
— хлоридтер және хлорид оксиді;
— — тионил хлориді
2812170000
301.
Оксометалдық және пероксометалдық қышқылдардың тұздары:
— хроматтар және өзге де дихроматтар; перокохроматтар
— — калий перманганаты
2841610000
302.
Циклдік көмірсутектер:
— толуол
2902300000
303.
Циклді көмірсутектер:
— өзгелер
2902900000
304.
Көмірсутектердің галогенделген туындылары:
— бромдалған немесе йодталған ациклді көмірсутектердің туындылары:
— — өзгелер
2903690000
305.
Көмірсутектердің галогенделген туындылары:
— галогенделенген хош иісті көмірсутектердің туындылары:
— — өзгелер
— — — өзге
2903998000
306.
Көмірсутектердің сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары, галогенделген немесе галогенделбеген:
— тек нитро немесе тек нитрозотоптардан тұратын туындылар
2904200000
307.
Ациклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— диолы:
— — өзгелер:
— — — бутан-1,4-диол
2905392500
308.
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— қарапайым ациклді эфирлер және олардың галогенделген сульфатталған нитрленген немесе нитроздалған туындылары:
— — қарапайым диэтил эфирі
2909110000
309.
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2909309009
310.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ циклдік альдегидтер:
— — бензальдегид
2912210000

2711133000
296.
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные:
— — бутаны:
— — — для прочих целей:
— — — — чистотой более 90 процентов, но менее 95 процентов
2711139100
297.
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные:
— — бутаны:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие
2711139700
298.
Хлорид водорода (кислота соляная); кислота хлорсульфоновая:
— хлорид водорода (кислота соляная)
2806100000
299.
Серная кислота; олеум:
— серная кислота
2807000001
300.
Галогениды и галогенид оксиды неметаллов:
— хлориды и оксид хлориды:
— — хлорид тионила
2812170000
301.
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— манганиты, манганаты и перманганаты:
— — перманганат калия
2841610000
302.
Углеводороды циклические:
— толуол
2902300000
303.
Углеводороды циклические:
— прочие
2902900000
304.
Галогенированные производные углеводородов:
— бромированные или йодированные производные ациклических углеводородов:
— — прочие
2903690000
305.
Галогенированные производные углеводородов:
— галогенированные производные ароматических углеводородов:
— — прочие:
— — — прочие
2903998000
306.
Сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные углеводородов, галогенированные или негалогенированные:
— производные, содержащие только нитро- или только нитрозогруппы
2904200000
307.
Спирты ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— диолы:
— — прочие:
— — — бутан-1,4-диол
2905392500
308.
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— — эфир диэтиловый простой
2909110000
309.
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— — прочие:
— — — прочие
2909309009
310.
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
— альдегиды циклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — бензальдегид
2912210000

311.
Құрамында оттегі бар өзге функционалдық тобы бар немесе жоқ альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы бар альдегидоспирттер, қарапайым эфир альдегидтері, альдегидофенолдар және альдегидтер:
— — өзгелер
2912490000
312.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы бар ациклді кетондар:
— — ацетон
2914110000
313.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ ациклді кетондар:
— — бутанон (метилэтилкетон)
2914120000
314.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ хош иісті кетондар:
— — фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914310000
315.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ хош иісті кетондар:
— — өзгелер
2914390000
316.
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын кетонофенолдар мен кетондар
2914500000
317.
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
— — сірке қышқылы
2915210000
318.
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
— — сірке ангидриді
2915240000
319.
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— өзгелер:
— — өзгелер

311.
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
— альдегидоспирты, альдегиды простых эфиров, альдегидофенолы и альдегиды, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — прочие
2912490000
312.
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — ацетон
2914110000
313.
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — бутанон (метилэтилкетон)
2914120000
314.
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914310000
315.
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — прочие
2914390000
316.
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
2914500000
317.
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
— — уксусная кислота
2915210000
318.
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
— — уксусный ангидрид
2915240000
319.
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— прочие:
— — прочие

2915907000
320.
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— асықпайтын ациклді монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және осы қосылыстардың туындылары:
— — акрил қышқылының күрделі эфирлері
2916120000
321.
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— асықпайтын ациклді монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және осы қосылыстардың туындылары:
— — метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916140000
322.
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— хош иісті монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және олардың туындылары:
— — фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916340000
323.
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— хош иісті монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және олардың туындылары:
— — өзгелер:
— — — фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2916391000
324.
Бейметалдардың басқа бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген-сутектерінің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— өзгелер:
— — күкірт және көмір қышқылдарының күрделі эфирлері және олардың тұздары және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитрозаланған туындылары
2920901000
325.
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— ациклді моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — метиламин, ди- немесе триметиламин және олардың тұздары
2921110000
326.
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— ациклді моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге

2915907000
320.
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
— — эфиры акриловой кислоты сложные
2916120000
321.
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
— — эфиры метакриловой кислоты сложные
2916140000
322.
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
— — фенилуксусная кислота и ее соли
2916340000
323.
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
— — прочие:
— — — эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2916391000
324.
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— прочие:
— — эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920901000
325.
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
— — метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921110000
326.
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие

2921199900
327.
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қоспалардың тұздары:
— —циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921301000
328.
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2921490009
329.
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқоспалар:
— құрамында оттегі бар функионалдық топтардың бірнеше түрі бар қосылыстардан басқа аминқышқылдары және олардың күрделі эфирлері; олардың қосылыстарының тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2922197000
330.
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқоспалар:
— құрамында оттегі бар функионалдық топтардың бірнеше түрі бар қосылыстардан басқа аминқышқылдары және олардың күрделі эфирлері; олардың қосылыстарының тұздары:
— — антранил қышқылы және оның тұздары
2922430000
331.
Функционалдық карбоксамид тобынан тұратын қоспалар; функционалдық амид тобынан тұратын көмір қышқылының қоспалары:
— циклдік амидтер (циклдік карбаматтарды қоса алғанда) және олардың шақырылуы; осы қосылыстардың тұздары:
— — 2-ацетамидобензой қышқылы (N-ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924230000
332.
Құрамында нитрил функционалдық тобы бар қоспалар:
— альфа-фенилацетоацетонитрил
2926400000
333.
Функционалдық нитриль тобынан тұратын қоспалар:
— өзгелер:
— — өзгелер
2926909800
334.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған фуран сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — тетрагидрофуран
2932110000
335.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— лактондар:
— — өзгелер
2932209000
336.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — изоафрол
2932910000
337.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932920000
338.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — пиперональды
2932930000
339.
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — сафрол
2932940000
340.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — пиперидин және оның тұздары
2933320000
341.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - аралық А өнімі, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пирирамид (INN), пропирам (INN) , ремифентанил (INN) және тримеперидин (INN); осы қоспалардың тұздары:
— — — карфентанил (INN) және ремифентанил (INN); осы қоспалардың тұздары

2921199900
327.
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
— — циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921301000
328.
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие
2921490009
329.
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
— аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие
2922197000
330.
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
— аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
— — антраниловая кислота и ее соли
2922430000
331.
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу:
— амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений:
— — 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924230000
332.
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу:
— альфа-фенилацетоацетонитрил
2926400000
333.
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу:
— прочие:
— — прочие
2926909800
334.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — тетрагидрофуран
2932110000
335.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— лактоны:
— — прочие
2932209000
336.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — изосафрол
2932910000
337.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932920000
338.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — пиперональ
2932930000
339.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — сафрол
2932940000
340.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — пиперидин и его соли
2933320000
341.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) – промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN), ремифентанил (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений:
— — — карфентанил (INN) и ремифентанил (INN); соли этих соединений

2933330001
342.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — өзге фентанилдер және олардың туындылары
2933340000
343.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — 3-хинуклидинол
2933350000
344.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — 4-анилин-N-фенетилпиперидин (ANPP)
2933360000
345.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — N-фенетил-4-пиперидон (NPP)
2933370000
346.
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — өзгелер:
— — — өзге
2933399800
347.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — псевдоэфедрин (INN) және оның тұздары
2939420000
348.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — катин (INN) және оның тұздары:
2939430000
349.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — норефедрин және оның тұздары
2939440000
350.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер
2939490000
351.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эргот қара бидай алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — эргометрин (INN) және оның тұздары
2939610000
352.
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эргот қара бидай алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — эрготамин (INN) және оның тұздары

2933330001
342.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — фентанилы прочие и их производные
2933340000
343.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — 3-хинуклидинол
2933350000
344.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — 4-анилин-N-фенэтилпиперидин (ANPP)
2933360000
345.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — N-фенэтил-4-пиперидон (NPP)
2933370000
346.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — прочие:
— — — прочие
2933399800
347.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939420000
348.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — катин (INN) и его соли
2939430000
349.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — норэфедрин и его соли
2939440000
350.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — прочие
2939490000
351.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
— — эргометрин (INN) и его соли
2939610000
352.
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
— — эрготамин (INN) и его соли