Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, салықтық емес төлемдер есебінен қалыптастырылатын бюджеттен тыс қорлардың қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 150 бұйрықтарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 шiлдедегi № 382 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығына мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасында:
7 "Қарыздар түсімі" санатында:
01 "Мемлекеттік ішкі қарыздар" сыныбында:
1 "Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар" кіші сыныбында:
10 "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік бағдарламаларды, саланы (аяны) дамыту тұжырымдамаларын, ұлттық жобаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтерлер салуды және (немесе) алуды, сатып алуды қаржыландыру үшін, сондай-ақ кәріздік тазарту құрылысжайларын салу мен реконструкциялауды қаржыландыру үшін құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"10 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
106 "Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының  сақталуын қадағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"111 Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың күрделі шығыстары";
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 4 апреля 2025 года № 150 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольными счетами наличности Национального фонда Республики Казахстан, внебюджетных фондов, формируемых за счет неналоговых платежей, и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 июля 2025 года № 382
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 7 "Поступления займов":
в классе 01 "Внутренние государственные займы":
в подклассе 1 "Государственные эмиссионные ценные бумаги":
наименование специфики 10 "Поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства и (или) приобретения, выкупа жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве, а также для финансирования строительства и реконструкции канализационных очистных сооружений в рамках реализации государственных программ, концепций развития отрасли (сферы), национальных проектов" изложить в следующей редакции:
"10 Поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 106 "Национальный центр по правам человека":
по бюджетной программе 001 "Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы Национального центра по правам человека";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":

мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 629 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"629 Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы бар 393 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"393 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
006 Өңірде ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар жүргізуді қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 001, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламалары бар 521 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"521 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
001 Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";

дополнить администратором бюджетных программ 629 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"629 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 393 с бюджетной программой 006 следующего содержания:
"393 Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
006 Обеспечение проведения научных, научно-технических проектов и программ в регионе";
дополнить администратором бюджетных программ 521 с бюджетными программами 001, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"521 Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 100, 104, 111 және 123 кіші бағдарламалары бар 629 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"629 Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
001 Атом энергиясы саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
100 Атом энергиясы саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 629 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 104, 111 и 123 следующего содержания:
"629 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
001 Услуги по координации деятельности в сфере атомной энергии
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере атомной энергии
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
111 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":

мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 629 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"629 Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"075 Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 076 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"076 Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 077 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"077 Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 078 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112 және 113 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"078 Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін қызметтер көрсету
112 Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары үшін қызметтер көрсету
113 Адам саудасының құрбандары үшін қызметтер көрсету";
333 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"075 Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 076 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"076 Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 077 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"077 Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 078 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112 және 113 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"078 Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін қызметтер көрсету
112 Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары үшін қызметтер көрсету
113 Адам саудасының құрбандары үшін қызметтер көрсету";
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"075 Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 076 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"076 Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 077 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"077 Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 078 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112 және 113 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"078 Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін қызметтер көрсету
112 Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары үшін қызметтер көрсету
113 Адам саудасының құрбандары үшін қызметтер көрсету";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 629 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"629 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 075 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"075 Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 076 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"076 Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 077 следующего содержания:
"077 Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты";
дополнить бюджетной программой 078 с бюджетными подпрограммами 111, 112 и 113 следующего содержания:
"078 Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
111 Оказание услуг для лиц без определенного места жительства и лиц, освободившихся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
112 Оказание услуг для жертв бытового насилия
113 Оказание услуг для жертв торговли людьми";
по администратору бюджетных программ 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 075 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"075 Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 076 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"076 Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 077 следующего содержания:
"077 Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты";
дополнить бюджетной программой 078 с бюджетными подпрограммами 111, 112 и 113 следующего содержания:
"078 Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
111 Оказание услуг для лиц без определенного места жительства и лиц, освободившихся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
112 Оказание услуг для жертв бытового насилия
113 Оказание услуг для жертв торговли людьми";
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 075 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"075 Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 076 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"076 Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 077 следующего содержания:
"077 Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты";
дополнить бюджетной программой 078 с бюджетными подпрограммами 111, 112 и 113 следующего содержания:
"078 Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
111 Оказание услуг для лиц без определенного места жительства и лиц, освободившихся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
112 Оказание услуг для жертв бытового насилия
113 Оказание услуг для жертв торговли людьми";
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"018 Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"019 Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112, 113 және 114 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"030 Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
112 Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін қызметтер көрсету
113 Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету
114 Қарттарға және мүгедектігі бар адамдар үшін қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 031 бюджеттік бағдарламасы және 111, 112 және 113 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"031 Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін қызметтер көрсету
112 Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары үшін қызметтер көрсету
113 Адам саудасының құрбандары үшін қызметтер көрсету";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін күрделі жөндеу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"014 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру";
279 "Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру";
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"007 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру";
383 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
055 "Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі жөндеу" бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"055 Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі және/немесе ағымдағы жөндеу";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетной программой 018 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"018 Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"019 Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 030 с бюджетными подпрограммами 111, 112, 113 и 114 следующего содержания:
"030 Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
111 Оказание услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
112 Оказание услуг для детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
113 Оказание услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
114 Оказание услуг для престарелых и лиц с инвалидностью";
дополнить бюджетной программой 031 с бюджетными подпрограммами 111, 112 и 113 следующего содержания:
"031 Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
111 Оказание услуг для лиц без определенного места жительства и лиц, освободившихся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
112 Оказание услуг для жертв бытового насилия
113 Оказание услуг для жертв торговли людьми";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 051 следующего содержания:
"051 Капитальный ремонт объектов социальной помощи и социального обеспечения";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 015 следующего содержания:
"015 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
дополнить бюджетной программой 007 следующего содержания:
"007 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 383 "Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 055 "Капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика" изложить в следующей редакции:
"055 Капитальный и/или текущий ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":

мынадай мазмұндағы 017 және 018 бюджеттік бағдарламалары бар 770 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"770 Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
017 Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
018 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
651 "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 116 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"116 Қазақстан Республикасының шетелдегі мәдени орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101, 102, 105, 106 және 107 кіші бағдарламалары бар 629 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"629 Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
002 Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту
100 Қазақстан Республикасының аумағында ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
101 Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
102 Ядролық сынақтардың мониторингі
105 Атом энергетикасы саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
106 Қазақстандық ҚТМ токамак материалтану стендтік кешенін салу
107 Маңғыстау облысының бюджетіне радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
652 "Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 770 с бюджетными программами 017 и 018 следующего содержания:
"770 Управление водных ресурсов и ирригации области
017 Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
018 Развитие системы водоснабжения и водоотведения";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 651 "Министерство культуры и информации Республики Казахстан":
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела":
дополнить бюджетной подпрограммой 116 следующего содержания:
"116 Обеспечение функционирования Культурных центров Республики Казахстан зарубежом";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
дополнить администратором бюджетных программ 629 с бюджетной программой 002 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 105, 106 и 107 следующего содержания:
"629 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
002 Развитие атомных и энергетических проектов
100 Обеспечение ядерной безопасности на территории Республики Казахстан
101 Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан
102 Мониторинг ядерных испытаний
105 Прикладные научные исследования технологического характера в сфере атомной энергетики
106 Строительство стендового комплекса Казахстанского материаловедческого токамака КТМ
107 Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на обеспечение радиационной безопасности";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 652 "Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан":
по бюджетной программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":

мынадай мазмұндағы 109 және 110 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"109 Жер асты сулары бөлігінде мемлекеттік мониторинг және су кадастрын жүргізу
110 Иесіз өздігінен ағып шығатын және авариялық гидрогеологиялық ұңғымаларды зерттеу, жою және консервациялау";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
228 "Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 118 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"118 Астана қаласына іргелес жатқан елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге Ақмола облысының бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".

дополнить бюджетными подпрограммами 109 и 110 следующего содержания:
"109 Проведение государственного мониторинга и водного кадастра в части подземных вод
110 Обследование, ликвидация и консервация бесхозяйных самоизливающихся и аварийных гидрогеологических скважин";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
по администратору бюджетных программ 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленные на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":
дополнить бюджетной подпрограммой 118 следующего содержания:
"118 Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астане".

2. "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, салықтық емес төлемдер есебінен қалыптастырылатын бюджеттен тыс қорлардың қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 150 мынадай өзгеріс енгізілсін:
5 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" санатында:
01 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" сыныбында:
1 "Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу" кіші сыныбында:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
5
01
1
24
100
Мамандандырылған ұйымдарға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
5
01
1
25
100
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
5
01
1
24
100
Мамандандырылған ұйымдарға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
5
01
1
25
100
";
7 "Қарыздар түсімі" санатында:
01 "Мемлекеттік ішкі қарыздар" сыныбында:
1 "Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар" кіші сыныбында:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік бағдарламаларды, саланы (аяны) дамыту тұжырымдамаларын, ұлттық жобаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтерлер салуды және (немесе) алуды, сатып алуды қаржыландыру үшін, сондай-ақ кәріздік тазарту құрылысжайларын салу мен реконструкциялауды қаржыландыру үшін құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер
7
01
1
10
100
100
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер
7
01
1
10
100
100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 150 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольными счетами наличности Национального фонда Республики Казахстан, внебюджетных фондов, формируемых за счет неналоговых платежей, и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза" следующее изменение:
в категории 5 "Погашение бюджетных кредитов":
в классе 01 "Погашение бюджетных кредитов":
в подклассе 1 "Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета":
строку
"
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан до 1 января 2024 года местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы
5
01
1
24
100
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан до 1 января 2024 года специализированным организациям
5
01
1
25
100
"
изложить в следующей редакции:
"
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан до 1 января 2024 года местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы
5
01
1
24
100
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан до 1 января 2024 года специализированным организациям
5
01
1
25
100
";
в категории 7 "Поступления займов":
в классе 01 "Внутренние государственные займы":
в подклассе 1 "Государственные эмиссионные ценные бумаги":
строку
"
Поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства и (или) приобретения, выкупа жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве, а также для финансирования строительства и реконструкции канализационных очистных сооружений в рамках реализации государственных программ, концепций развития отрасли (сферы), национальных проектов
7
01
1
10
100
100
"
изложить в следующей редакции:
"
Поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке
7
01
1
10
100
100
".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов Республики Казахстан М. Такиев