Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 31 мамырдағы № 278 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 47-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 31 мамырдағы
№ 278 Бұйрығына
бекітілген
Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 47-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларды әзірлеудің мақсаты мемлекеттік қаржыны тиімді басқару үшін ақпараттық базаны қалыптастыру болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу тәртібі
3. Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу:
республикалық, мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің параметрлері;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, бюджеттен тыс қорлардың түсімдері мен шығыстары;
мемлекеттік сектордың борыштық міндеттемелері;
бюджеттік қағидалар мен нысаналы бағдарларды сақтау туралы ақпарат жинау.
4. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Қағидалардың 6, 7, 8, 9 және 10-тармақтарын ескере отырып, осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес жыл сайын мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу туралы мәліметтерді қалыптастырады.

Об утверждении Правил мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 мая 2025 года № 278
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 47 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 мая 2025 года № 278
Правила мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 47 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и определяют порядок проведение мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов.
2. Целью разработки настоящих Правил является формирование информационной базы для эффективного управления государственными финансами.
Глава 2. Порядок проведения мониторинга сведений о состоянии государственных финансов
3. Мониторинг сведений о состоянии государственных финансов включает сбор информаций о:
параметрах республиканского, государственного, консолидированного бюджетов;
поступлениях и расходах Национального фонда Республики Казахстан, внебюджетных фондов;
долговых обязательствах государственного сектора;
соблюдении бюджетных правил и целевых ориентиров.
4. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, с учетом пунктов 6, 7, 8, 9, 10 и 11 настоящих Правил, ежегодно проводит мониторинг сведений о состояния государственных финансов согласно приложению к настоящим Правилам.

5. Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу нәтижелері:
бюджетті жоспарлау процесінде қолданылады;
қоғамдық кеңестердің отырыстарында, Қазақстан Республикасының Парламентінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне және квазимемлекеттік сектор субъектілеріне бюджет қаражатын бөлу туралы мәселелерді талқылау кезінде талқыланады және республикалық бюджет туралы заң жобасымен бір мезгілде Қазақстан Республикасының Парламентіне ұсынылатын құжаттар мен материалдардың құрамына енгізіледі;
тиісті бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есептің құрамына енгізіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді қалыптастыру тәртібі
6. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Қағидаларға қосымшада ұсынылған көрсеткіштер бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық, мемлекеттік, шоғырландырылған бюджет бойынша қаржы жылына арналған болжамды деректерді толтырады.
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры бойынша есепке алу және есептілік саласындағы үйлестіру және әдіснамалық басшылық пен қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл функцияларына және міндеттеріне кіретін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры бойынша деректерді тоғыз ай бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру мен пайдалану туралы есепке сәйкес қалыптастырады.
8. Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу және борыш бойынша статистикалық есептілікті жинау, өңдеу және ұсыну функцияларына кіретін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 28 ақпанына дейін мемлекеттің борыштық міндеттемелері және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыздары бойынша деректерді қалыптастырады.

5. Результаты мониторинга сведений о состояния государственных финансов:
применяются в процессе планирования бюджета;
обсуждаются на заседаниях общественных советов, в Парламенте Республики Казахстан при обсуждении вопросов о выделении бюджетных средств администраторам бюджетных программ и субъектам квазигосударственного сектора и включаются в состав документов и материалов, представляемых в Парламент Республики Казахстан одновременно с проектом закона о республиканском бюджете;
включаются в состав годового отчета об исполнении соответствующего бюджета.
Глава 3. Порядок формирования сведений о состоянии государственных финансов
6. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заполняет прогнозные данные на финансовый год по республиканскому, государственному, консолидированному бюджету согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан, по показателям представленным в приложении к настоящим Правилам.
7. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, в функции и задачи которого входит координация и методологическое руководство в области учета и отчетности по Национальному фонду Республики Казахстан и взаимодействие по вопросам финансового сектора ежегодно до 1 февраля года, следующего за отчетным формирует данные по Национальному фонду Республики Казахстан в соответствии с отчетом о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за девять месяцев отчетного года.
8. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, в функции которого входит сбор, обработка и представление статистической отчетности по государственному и гарантированному государством заимствованию и долгу, поручительствам государства ежегодно до 28 февраля года, следующего за отчетным формирует данные по долговым обязательствам государства и по займам субъектов квазигосударственного сектора.

9. Тиісті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есепті жылдан кейінгі 10 наурыздан кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры бойынша деректерді ұсынады.
10. Бюджет кодексінің 118-бабына сәйкес бюджетті атқаруы жөніндегі уәкілетті орган бекіткен Бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларына сәйкес мемлекеттік қазынашылық мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есепті, Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есепті ұсынады.

9. Соответствующими администраторами республиканских бюджетных программ представляются не позднее 10 марта года, следующего за отчетным годом данные по Государственному фонду социального страхования, Фонду социального медицинского страхования в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
10. Государственное казначейство и уполномоченный орган по государственному имуществу представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отчеты о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, о поступлениях и расходах Специального государственного фонда согласно Правил составления и представления бюджетной отчетности, утвержденных уполномоченным органом по исполнению бюджета в соответствии со статьей 118 Бюджетного кодекса.

** - қаржы жылындағы орындау жөніндегі деректер үш тоқсан бойынша келтірілген, себебі Бюджет кодексінің 64-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру мен пайдалану туралы жылдық есепті Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры аудитінің нәтижелерін қоса алғанда, жыл сайын есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 мамырына дейін жасайды;
х - қаржы жылына арналған болжам бойынша деректер жоспарланбаған.
Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Мемлекеттік қаржының
жай-күйі туралы мәліметтерді
мониторингтеу" нысанына
қосымша
"Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік бюджет" деген жолы бойынша:
1 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет түсімдерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есептерге сәйкес мемлекеттік бюджетке нақты түсімдердің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы айырма пайыздық мәнде көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
2 "Кірістер (трансферттерді есепке алмағанда)" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет кірістерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке нақты кірістің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
3 "Салық түсімдері" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке салық түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке нақты салық түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
4 "Салықтық емес түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке салықтық емес түсімнің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке нақты салықтық емес түсімнің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
5 "Капиталмен жасалатын операциялардан түсетін түсім" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке капиталмен жасалатын операциялардан түсетін түсімдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке капиталмен жасалатын операциялардан нақты түсім сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
6 "Арнаулы түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес арнаулы түсімдерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есептерге сәйкес нақты арнаулы түсімдердің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы айырма пайыздық мәнде көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
7 "Трансферттер түсімі" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке трансферттер түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке трансферттердің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
8 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік бюджетке кепілдендірілген трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік бюджетке кепілдендірілген трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
9 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан нысаналы трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік бюджетке нысаналы трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік бюджетке нысаналы трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
10 "Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
11 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеудің нақты түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
12 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджеттің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
13 "Тапшылық/профицит" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет түсімінің болжамды сомасы мен мемлекеттік бюджет шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес мемлекеттік бюджеттің нақты түсімдері сомасы мен мемлекеттік бюджеттің нақты шығысының сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
14 "Мұнайға қатысты емес тапшылық/профицит" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет шығыстарының болжамды сомасы мен мемлекеттік бюджет түсімінің болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында қарыздарды өтеуді қоспағанда, қарыздар түсімдерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімдерін және шикі мұнайға әкету кедендік бажын және мемлекеттік бюджет шығыстарын қоспағанда, мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

** - данные по исполнению за финансовый год приведены за три квартала, в связи с тем, что годовой отчет о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан составляется Правительством Республики Казахстан совместно с Национальным Банком Республики Казахстан ежегодно до 1 мая года, следующего за отчетным финансовым годом в соответствии с пунктом 2 статьи 64 Бюджетного кодекса;
х – данные по прогнозу на финансовый год не планируются.
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к форме "Мониторинг сведений о состоянии государственных финансов".
Приложение к форме,
"Мониторинг сведений
о состоянии государственных
финансов"
Пояснение по заполнению формы "Мониторинг сведений о состоянии государственных финансов" (ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. По строке "Государственный бюджет":
по строке 1 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления в государственный бюджет согласно отчетам об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 2 "Доходы (без учетов трансфертов)":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма доходов государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического дохода в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 3 "Налоговые поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма налогового поступления в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического налогового поступления в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 4 "Неналоговые поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма неналогового поступления в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического неналогового поступления в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 5 "Поступления от операций с капиталом":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления от операций с капиталом в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления от операций с капиталом в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 6 "Специальные поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма специальных поступлений в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических специальных поступлений в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 7 "Поступления трансфертов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления трансфертов в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления трансфертов в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 8 "Гарантированный трансферт из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 9 "Целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 10 "Трансферт из Специального государственного фонда":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления трансферта из Специального государственного фонда Республики Казахстан в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления трансферта из Специального государственного фонда в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 11 "Погашение бюджетных кредитов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления погашение бюджетных кредитов в государственный бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления погашение бюджетных кредитов в государственный бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 12 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактический расход государственного бюджета согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 13 "Дефицит/профицит":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммы поступления государственного бюджета и прогнозной суммы расходов государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается разница между суммы фактического поступления государственного бюджета и суммы фактического расхода государственного бюджета согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 14 "Ненефтяной дефицит/профицит":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммы расходов государственного бюджета и прогнозной суммы поступления государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается разница между поступлениями в государственного бюджет с исключением поступлений займов, поступлений трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и вывозной таможенной пошлины на сырую нефть и расходами государственного бюджета, за исключением погашения займов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

2. "Республикалық бюджет" деген жолы бойынша:
15 "Түсім" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджет түсімдерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты түсім сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
16 "Кірістер (трансферттерді есепке алмағанда)" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджет кірістерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты кірістің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
17 "Салық түсімдері" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке салық түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты салық түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
18 "Салықтық емес түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке салықтық емес түсімнің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты салықтық емес түсімнің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
19 "Капиталмен жасалатын операциялардан түсетін түсім" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке капиталмен жасалатын операциялардан түсетін түсімдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке капиталмен жасалатын операциялардан түсетін нақты түсім сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
20 "Арнаулы түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке арнаулы түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты арнаулы түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
21 "Трансферттер түсімі" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке трансферттер түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке трансферттердің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
22 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдендірілген трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдендірілген трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
23 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан нысаналы трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
24 "Бюджетке алу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюдың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке нақты бюджеттік алып қою сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
25 "Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферттің түсуінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін трансферттің нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
26 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес республикалық бюджетке бюджеттік кредиттердің нақты түсу өтеу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
27 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджет шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджет бюджетінің атқарылуы туралы есептерге сәйкес республикалық бюджеттің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
28 "Тапшылық/профицит" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында республикалық бюджет түсімінің болжамды сомасы мен Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес республикалық бюджет шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес Республикалық бюджеттің нақты түсімі сомасы мен республикалық бюджеттің нақты шығысының сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
29 "Мұнайға қатысты емес тапшылық/профицит" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік бюджет шығыстарының болжамды сомасы мен мемлекеттік бюджет түсімінің болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында қарыздарды өтеуді қоспағанда, қарыздар түсімдерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімдерін және шикі мұнайға әкетілетін кедендік баж салығын және мемлекеттік бюджет шығыстарын қоспағанда, республикалық бюджетке түсетін түсімдер арасындағы айырма көрсетіледі.
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

2. По строке "Республиканский бюджет":
по строке 15 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений республиканского бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 16 "Доходы (без учетов трансфертов)":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма доходов республиканского бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического дохода в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 17 "Налоговые поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма налогового поступления в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического налогового поступления в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 18 "Неналоговые поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма неналогового поступления в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического неналогового поступления в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 19 "Поступления от операций с капиталом":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма специальных поступления в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления от операций с капиталом в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 20 "Специальные поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма специальных поступлений в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического специального поступления в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 21 "Поступления трансфертов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления трансфертов в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления трансфертов в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 22 "Гарантированный трансферт из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 23 "Целевой трансферт из Национального фонда":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 24 "Бюджетные изъятия":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма бюджетного изъятия в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического бюджетного изъятия в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 25 "Трансферт из Специального государственного фонда":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления трансферта из Специального государственного фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления трансферта из Специального государственного фонда в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 26 "Погашение бюджетных кредитов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 27 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов республиканского бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактический расход республиканского бюджета согласно отчетам об исполнении бюджета государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 28 "Дефицит/профицит":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммы поступления республиканского бюджета и прогнозной суммы расходов республиканского бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается разница между суммы фактического поступления республиканского бюджета и суммы фактического расхода республиканского бюджета согласно отчету об исполнении государственного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 29 "Ненефтяной дефицит/профицит":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммы расходов государственного бюджета и прогнозной суммы поступления государственного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается разница между поступлениями в республиканский бюджет с исключением поступлений займов, поступлений трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и вывозной таможенной пошлины на сырую нефть и расходами государственного бюджета, за исключением погашения займов.
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры" деген жолы бойынша:
30 "Түсім" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нақты түскен сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
31 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсім" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мұнай секторы ұйымдарынан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес мұнай секторы ұйымдарынан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына нақты түсім сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
32 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кіріс түсімдерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық табыстың нақты түсу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
33 "Республикалық меншікті жекешелендіруден түсетін түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына республикалық меншікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес республикалық меншікті жекешелендіруден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына нақты түсетін сома көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
34 "Пайдалану" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нақты шығыстарының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
35 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
36 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт" деген жол бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
37 "Нысаналы талаптарды төлеуге арналған шығыстар, АҚШ доллары" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы талаптарын төлеуге арналған шығыстардың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы талаптарын төлеуге арналған нақты шығын сомасы үш тоқсан бойынша көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
38 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы аудит жүргізуге байланысты шығыстарды жабу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқаруға жыл сайынғы аудит жүргізуге байланысты шығыстарды жабудың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқаруға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес жыл сайынғы аудит жүргізуге байланысты шығыстарды нақты жабу сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
39 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында қаражаттың таза жинақтары" деген жол бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында қаражаттың таза жинақталуының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында қаражаттың нақты таза жинақталу сомасы үш тоқсан бойынша көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
40 "Есепті кезеңнің соңына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза қаражаты" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес есепті кезеңнің соңына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза қаражатының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес есепті кезеңнің соңындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нақты таза қаражатының сомасы үш тоқсан бойынша көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
41 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза валюталық активтері жыл соңында" деген жол бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес жыл соңына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза валюталық активтерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептеріне сәйкес жыл соңындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нақты валюталық активтерінің сомасы үш тоқсан бойынша көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

3. По строке "Национальный фонд Республики Казахстан":
по строке 30 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления Национального фонда Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 31 "Поступления от организаций нефтяного сектора":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений от организаций нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления от организаций нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 32 "Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений инвестиционного дохода от управления Национальным фондом Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления инвестиционного дохода от управления Национальным фондом Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 33 "Поступления от приватизации республиканской собственности":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений от приватизации республиканской собственности в Национальный фонд Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического поступления от приватизации республиканской собственности в Национальный фонд Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 34 "Использование":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического расходов Национального фонда Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 35 "Гарантированный трансферт из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактический расход гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно отчетам Национального банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 36 "Целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактический расход целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 37 "Расходы на выплату целевых требований, долларов США":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов на выплату целевых требований Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма за три квартала фактического расхода на выплату целевых требований Национального фонда Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 38 "Покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного аудита":
в графе "Прогноз за финансовый год" указывается прогнозная сумма покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом Республики Казахстан проведением ежегодного аудита согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактический покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом Республики Казахстан и проведением ежегодного аудита согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 39 "Чистые накопления средств в Национальном фонде Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма чистого накопления средств в Национальном фонде Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма за три квартала фактического чистого накопления средств в Национальном фонде Республики Казахстан согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 40 "Чистые средств Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма чистых средств Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма за три квартала фактических чистых средств Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 41 "Чистые валютные активы Национального фонда Республики Казахстан на конец года":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма чистых валютных активов Национального фонда Республики Казахстан на конец года согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма за три квартала фактических валютных активов Национального фонда Республики Казахстан на конец года согласно отчетам Национального Банка Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

4. "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" деген жолы бойынша:
42 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нақты түскен сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
43 "Есептелген инвестициялық кіріс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес есептелген инвестициялық кірісінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында есептелген инвестициялық нақты кіріс сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
44 "Жұмыс берушілердің аударымдары" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес жұмыс берушілердің аударымдарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында жұмыс берушілердің нақты аударымдарының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
45 "Мемлекет жарналары" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекет жарналарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекет жарналарының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
46 "Мемлекеттік жарналарын қоспағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналары" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік жарналарын қоспағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік жарналарын қоспағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
47 "Аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуді кешіктіргені үшін алынған өсімпұлдар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуді кешіктіргені үшін алынған өсімпұлдарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуді кешіктіргені үшін алынған өсімпұлдарының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
48 "Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеудің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеудің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
49 "Шығын" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебіне сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
50 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеудің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
51 "Қор активтерінен комиссиялық сыйақы" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес қор активтерінен комиссиялық сыйақының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында қор активтерінен комиссиялық сыйақының нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
52 "Күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге арналған сома" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге арналған болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге арналған нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
53 "Баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры түсімінің болжамды сомасы мен әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нақты түсімі мен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нақты шығысының сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

4. По строке "Фонд социального медицинского страхования":
по строке 42 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления Фонда социального медицинского страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического поступления Фонда социального медицинского страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 43 "Начисленный инвестиционный доход":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма начисленного инвестиционного дохода согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического начисленного инвестиционного дохода;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 44 "Отчисления работодателей":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма отчислений работодателей согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактических отчислений работодателей;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 45 "Взносы государства":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма взносов государства согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактических взносов государства;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 46 "Взносы в обязательное социальное медицинское страхование за исключением взносов государства":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма взносов в обязательное социальное медицинское страхование за исключением взносов государства согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактических взносов в обязательное социальное медицинское страхование за исключением взносов государства;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 47 "Пени, полученные за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма пени, полученные за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактической пени, полученные за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 48 "Оплата услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащих, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащих, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактической оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащих, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 49 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов Фонда социального медицинского страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического расхода Фонда социального медицинского страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 50 "Оплата услуг по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма оплаты услуг по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактической оплаты услуг по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 51 "Комиссионное вознаграждение от активов фонда":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма комиссионного вознаграждения от активов фонда согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического комиссионного вознаграждения от активов фонда;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 52 "Сумма на обеспечение резерва на покрытие непредвиденных расходов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма обеспечения резерва на покрытие непредвиденных расходов согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического обеспечения резерва на покрытие непредвиденных расходов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 53 "Баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммой поступления Фонда социального медицинского страхования и прогнозной суммой расходов Фонда социального медицинского страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается разница между суммой фактического поступления Фонда социального медицинского страхования и суммой фактического расхода Фонда социального медицинского страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

5. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" деген жолы бойынша:
54 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына нақты түскен сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
55 "Қорды басқарудан түскен инвестициялық кіріс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес қорды басқарудан түскен инвестициялық кірісінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында қорды басқарудан түскен инвестициялық кірісінің нақты түскен сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
56 "Әлеуметтік аударымдар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік аударымдардың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әлеуметтік аударымдардың нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
57 "Активтерді сенімгерлік басқарудан алу" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес активтерді сенімгерлік басқарудан алудың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебіне сәйкес активтерді сенімгерлік басқарудан алудың нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
58 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу жылына арналған атқарылу" деген бағанында Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
59 "Әлеуметтік төлемдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік төлемдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының есебіне сәйкес әлеуметтік төлемдердің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
60 "Қызметті қамтамасыз етуге аударылған комиссиялық сыйақы" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес әлеуметтік төлемдердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу жылына арналған атқарылу" деген бағанында қызметті қамтамасыз етуге аударылған комиссиялық сыйақының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
61 "Баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры түсімінің болжамды сомасы мен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры түсімдерінің болжамды сомасы мен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

5. По строке "Государственный фонд социального страхования":
по строке 54 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступлений Государственного фонда социального страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических поступлений Государственного фонда социального страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 55 "Инвестиционный доход от управления фондом":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма инвестиционного дохода от управления фондом согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического инвестиционного дохода от управления фондом;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 56 "Социальные отчисления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма социальных отчислений согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма социальных отчислений;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 57 "Изъятие активов из доверительного управления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма изъятия активов из доверительного управления согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического изъятия активов из доверительного управления;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 58 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов Государственного фонда социального страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического расхода Государственного фонда социального страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 59 "Социальные выплаты":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма социальных выплат согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических социальных выплаты;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 60 "Комиссионное вознаграждение, перечисление на обеспечение деятельности":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма комиссионного вознаграждения, перечисление на обеспечение деятельности согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического коомиссионного вознаграждения, перечисление на обеспечение деятельности;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 61 "Баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммой поступления Государственного фонда социального страхования и прогнозной суммой расходов Государственного фонда социального страхования согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается разница между суммой фактического поступления Государственного фонда социального страхования и суммой фактического расхода Государственного фонда социального страхования;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

6. "Жәбірленушілерге өтемақы қоры" деген жолы бойынша:
62 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында болжамды түсу сомасы көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Жәбірленушілерге өтемақы қорының есебіне сәйкес Жәбірленушілерге өтемақы қорына түскен нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
63 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында шығыстарының болжамды сомасы көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу жылына арналған атқарылу" деген бағанында Жәбірленушілерге өтемақы қорының есебіне сәйкес Жәбірленушілерге өтемақы қорының шығыстарының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
64 "Баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағаны көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Жәбірленушілерге өтемақы қорының есебіне сәйкес Жәбірленушілерге өтемақы қоры түсімдерінің нақты сомасы мен Жәбірленушілерге өтемақы қоры шығыстарының нақты сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
7. "Арнаулы мемлекеттік қоры" деген жолы бойынша:
65 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында болжамды түсу сомасы көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Арнаулы мемлекеттік қорының есебіне сәйкес Арнаулы мемлекеттік қорына түскен нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
66 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында шығыстарының болжамды сомасы көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу жылына арналған атқарылу" деген бағанында Арнаулы мемлекеттік қорының есебіне сәйкес Жәбірленушілерге өтемақы қорының шығыстарының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
67 "Баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағаны көрсетілмейді;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Арнаулы мемлекеттік қорының есебіне сәйкес Арнаулы мемлекеттік қоры түсімдерінің нақты сомасы мен Арнаулы мемлекеттік қоры шығыстарының нақты сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

6. По строке "Фонд компенсации потерпевшим":
по строке 62 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается прогнозная сумма поступления;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических поступлений в Фонд компенсации потерпевшим согласно отчету Фонда компенсации потерпевшим;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 63 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается прогнозная сумма расходов;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических расходов Фонда компенсации потерпевшим согласно отчету Фонда компенсации потерпевшим;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 64 "Баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается разница между суммой фактических поступлений в Фонд компенсации потерпевшим и суммой фактического расхода Фонда компенсации потерпевшим согласно отчету Фонда компенсации потерпевшим;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".
7. По строке "Специальный государственный фонд":
по строке 65 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается прогнозная сумма поступления;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактических поступлений в Специальный государственный фонд согласно отчету Специального государственного фонда;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 66 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается прогнозная сумма расходов;
в графе "Исполнение за финансовый год" указывается сумма фактического расхода Специального государственного фонда согласно отчету Специального государственного фонда;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 67 "Баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" не отражается;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается разница между суммой фактических поступлений в Специальный государственный фонд и суммой фактического расхода Специального государственного фонда согласно отчету Специального государственного фонда;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

8. "Шоғырландырылған бюджет" деген жолы бойынша:
68 "Түсімдер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджет түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
69 "Мұнайға қатысты" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджеттің мұнай түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты мұнай түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
70 "Мұнайға қатысты" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджеттің мұнайға жатпайтын түсімінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты мұнайға жатпайтын түсімінің сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
71 "Шығыстар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджет шығыстарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты шығысының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
72 "Шоғырландырылған баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында шоғырландырылған бюджет түсімінің болжамды сомасы мен Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджет шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты түсімінің сомасы мен шоғырландырылған бюджеттің нақты шығысының арасындағы айырма көрсетіледі;
Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
73 "Мұнайға қатысты емес баланс" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің мұнай емес түсімінің болжамды сомасы мен Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес шоғырландырылған бюджет шығыстарының болжамды сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында шоғырландырылған бюджеттің нақты мұнайға жатпайтын түсімінің сомасы мен шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есептерге сәйкес шоғырландырылған бюджеттің нақты шығысының сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;

8. По строке "Консолидированный бюджет":
по строке 68 "Поступления":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поступления консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического поступления консолидированного бюджета согласно отчету об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 69 "Нефтяные":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма нефтяного поступления консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического нефтяного поступления консолидированного бюджета согласно отчету об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 70 "Ненефтяные":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма ненефтяного поступления консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического ненефтяного поступления консолидированного бюджета согласно отчету об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 71 "Расходы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма расходов консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического расхода консолидированного бюджета согласно отчету об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".
по строке 72 "Консолидированный баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммой поступления консолидированного бюджета и прогнозной суммой расходов консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается разница между суммой фактического поступления консолидированного бюджета и суммой фактического расхода консолидированного бюджета согласно отчету об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 73 "Ненефтяной баланс":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается разница между прогнозной суммой ненефтяного поступления консолидированного бюджета и прогнозной суммой расходов консолидированного бюджета согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается разница между суммой фактического ненефтяного поступления консолидированного бюджета и суммой фактического расхода консолидированного бюджета согласно отчетам об исполнении консолидированного бюджета;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

9. "Мемлекеттің борыштық міндеттемелері" деген жолы бойынша:
74 "Мемлекеттік борыш" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік борыштың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" бағанында есептерге сәйкес нақты мемлекеттік борыштың сомасы көрсетіледі;
Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
75 "Үкіметтік борыш" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Үкіметтік борыштың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында есептерге сәйкес нақты үкіметтік борыштың сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
76 "Ішкі" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес ішкі борыштың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында нақты ішкі борыштың сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
77 "Сыртқы" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес сыртқы борыштың болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында нақты сыртқы борыштың сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
78 "Жергілікті атқарушы органдардың борышы" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың борышының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында жергілікті атқарушы органдардың нақты борыш сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
79 "Мемлекет кепілдік берген қарыз" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекет кепілдік берген қарызының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекет кепілдік берген нақты қарыз сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
80 "Экспортты қолдау жөніндегі мемлекет кепілдік берген міндеттемелер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес экспортты қолдау жөніндегі мемлекет кепілдік берген міндеттемелердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында экспортты қолдау жөніндегі мемлекет кепілдік берген міндеттемелердің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
81 "Мемлекеттік кепілгерлігі" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік кепілгерлігінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік кепілгерлігінің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
82 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;
83 "Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі;

9. По строке "Долговые обязательства государства":
по строке 74 "Государственный долг":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма государственного долга согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического государственного долга;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 75 "Правительственный долг":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма правительственного долга согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического правительственного долга;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 76 "Внутренний":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма внутреннего долга согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического внутреннего долга;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 77 "Внешний":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма внешнего долга согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического внешнего долга;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 78 "Долг местных исполнительных органов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма долга местных исполнительных органов согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического долга местных исполнительных органов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 79 "Гарантированный государством долг":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма гарантированного государством долга согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического гарантированного государством долга;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 80 "Гарантированное государством обязательство по поддержке экспорта":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма гарантированного государством обязательства по поддержке экспорта согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического гарантированного государством обязательства по поддержке экспорта;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 81 "Поручительство государства":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма поручительства государства согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического поручительства государства;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 82 "Государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактических государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 83 "Государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактических государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

10. "Квазимемлекеттік сектор субъектілер" деген жолы бойынша:
84 "Алынған сыртқы қарыздар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында мемлекеттік кепілдікпен қамтамасыз етілген қарыздарды қоспағанда, тиісті қаржы жылына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің алынған сыртқы қарыздарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік кепілдікпен қамтамасыз етілген қарыздарды қоспағанда, тиісті қаржы жылына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің нақты алынған сыртқы қарыздарының сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
85 "Өтелмеген сыртқы қарыздар" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында мемлекеттік кепілдікпен қамтамасыз етілген қарыздарды қоспағанда, тиісті қаржы жылына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің өтелмеген қарыздарының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында мемлекеттік кепілдікпен қамтамасыз етілген қарыздарды қоспағанда, тиісті қаржы жылына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің нақты өтелмеген қарыздарының сыртқы сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
11. "Бюджеттік қағидалар көрсеткіштері" деген жолы бойынша
86 "Мұнайдың кесімді бағасы, баррель үшін АҚШ доллары" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында тиісті қаржы жылына мұнайдың кесімді бағасының болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында тиісті қаржы жылына мұнайдың кесімді бағасының нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
87 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферттің барынша ықтимал мөлшері" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферттің барынша ықтимал мөлшерінің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферттің барынша ықтимал мөлшерінің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.
88 "Республикалық бюджет шығыстарының өсу қарқыны бойынша шек" деген жолы бойынша:
"Қаржы жылына арналған болжам" деген бағанында тиісті қаржы жылына республикалық бюджет шығыстарының өсу қарқыны бойынша шектің болжамды сомасы көрсетіледі;
"Қаржы жылына арналған атқарылу" деген бағанында тиісті қаржы жылына республикалық бюджет шығыстарының өсу қарқыны бойынша шектің нақты сомасы көрсетіледі;
"Ауытқу (пайыздық мәнде)" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандарының арасындағы пайыздық мәндегі айырма көрсетіледі;
"Ескертпе" деген бағанында "қаржы жылына арналған атқарылу" және "қаржы жылына арналған болжам" деген бағандары арасындағы ауытқулар анықталған жағдайда себеп көрсетіледі.

10. По строке "Субъекты квазигосударственного сектора":
по строке 84 "Полученные внешние займы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма полученных внешних займов, за исключением займов, обеспеченных государственной гарантией, субъектов квазигосударственного сектора на соответствующий финансовый год;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактически полученных внешних займов за исключением займов, обеспеченных государственной гарантией, субъектов квазигосударственного сектора на соответствующий финансовый год;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 85 "Непогашенные внешние займы":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма непогашенных внешних займов, за исключением займов, обеспеченных государственной гарантией, субъектов квазигосударственного сектора на соответствующий финансовый год;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактически непогашенных внешних займов, за исключением займов, обеспеченных государственной гарантией, субъектов квазигосударственного сектора на соответствующий финансовый год;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".
11. По строке "Показатели бюджетных правил":
по строке 86 "Цена отсечения на нефть, доллар США за баррель":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная цена отсечения на нефть на соответствующий финансовый год;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается фактическая цена отсечения на нефть на соответствующий финансовый год;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 87 "Максимально возможный размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается прогнозная сумма максимально возможного размера гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического максимально возможного размера гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год";
по строке 88 "Предел по темпам роста расходов республиканского бюджета":
в графе "Прогноз на финансовый год" указывается сумма прогнозного предела по темпам роста расходов республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
в графе "Исполнение на финансовый год" указывается сумма фактического предела по темпам роста расходов республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
в графе "Отклонение (в процентном значении)" указывается разница между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год" в процентном значении;
в графе "Примечание" указывается причина в случае выявления отклонении между графами "исполнение за финансовый год" и "прогноз на финансовый год".

12. Есепті қаржы жылындағы мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеуге түсіндірме жазба Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкес нысаналы бағдарлар бойынша ақпаратты көрсетеді, бұл ретте ауытқу анықталған жағдайда ауытқудың тиісті себептерін мен түсіндірмелерін көрсету қажет.

12. Пояснительная записка к мониторингу сведений о состоянии государственных финансов за отчетный финансовый год отражает информацию по целевым ориентирам согласно прогнозу социального-экономического развития Республики Казахстан, при этом в случае выявления отклонении необходимо указать соответствующие причины и пояснения.