Бюджеттік мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 275 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 119-бабының 11-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2025 қаржы жылына арналған бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары;
Ескерту. 1-тармағының екінші абзацы 30.06.2026 қоса алғанда қолданылады – осы бұйрықтың 3-тармағымен.
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармағының үшінші абзацы 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы бұйрықтың 3-тармағымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бұл ретте, осы бұйрықтың 1-тармағының екінші абзацы 2026 жылғы 30 маусымды қоса алғанда қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 275 Бұйрығына
1-қосымша
2025 қаржы жылына арналған бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары
1-тарау. Мақсаты мен міндеттері
1. Осы 2025 қаржы жылына арналған бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 119-бабы 11-тармағына сәйкес әзірленді және бюджет түсімдерінің атқарылмау себептерін анықтау, міндеттемелерді уақтылы қабылдамау, бюджеттік бағдарламалар бойынша төлемдерді уақтылы жүргізбеу, бюджет түсімдері мен шығыстарының атқарылу болжамдарын жасау мақсатында бюджеттік мониторинг жүргізу тәртібін, бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын талдауды, мемлекеттік тапсырманы орындау және мемлекеттік тапсырманы орындау туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ резервтерді пайдалану туралы есептерді қалыптастыру тәртібін айқындайды.
Бюджеттік мониторингті мемлекеттік кірістер органдары, салықтық емес түсімдер жөніндегі уәкілетті органдар, негізгі капиталды, трансферттерді, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын сатудан, мемлекеттің қаржы активтерін, қарыздарды сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты және бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асырады.

Об утверждении Правил проведения бюджетного мониторинга
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 275
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с пунктом 11 статьи 119 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и пунктом 4 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила проведения бюджетного мониторинга на 2025 финансовый год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила проведения бюджетного мониторинга согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования за исключением абзаца третьего пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 июля 2026 года.
При этом, абзац второй пункта 1 настоящего приказа действует по 30 июня 2026 года включительно.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2025 года № 275
Правила проведения бюджетного мониторинга на 2025 финансовый год
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения бюджетного мониторинга на 2025 финансовый год (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 11 статьи 119 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения бюджетного мониторинга с целью выявления причин неисполнения поступлений бюджета, несвоевременного принятия обязательств, несвоевременного проведения платежей по бюджетным программам, составления прогнозов исполнения поступлений и расходов бюджета, анализ реализации бюджетных программ, порядок выполнения государственного задания и составления отчетности о выполнении государственного задания, формы и сроки ее представления, а также порядок формирования отчетов об использовании резервов.
Бюджетный мониторинг осуществляется органами государственных доходов, уполномоченными органами по неналоговым поступлениям, уполномоченными государственными органами, ответственными за взимание и осуществляющими контроль за поступлениями от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов, администраторами бюджетных программ, центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.

2. Осы Қағидалардың әзірлену мақсаты республикалық және жергілікті бюджеттерді тиімді атқару мақсатында бюджет қаражатын пайдалану жөніндегі мониторинг рәсімдерін жүйелеу, сондай-ақ бюджет түсімдерінің атқарылуын қадағалап отыру.
3. Түсімдердің атқарылуы кезінде және бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру кезінде бюджеттік мониторинг міндеттері:
түсімдердің атқарылуын талдау;
төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын және төленген міндеттемелерді салыстыру жолымен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджет қаражатын игеруін талдау;
төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына (бұдан әрі – төлемдер бойынша жоспар) сәйкес төлемдердің уақтылы жүргізілмеу және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына (бұдан әрі –міндеттемелер бойынша жоспар) сәйкес міндеттемелердің уақтылы қабылданбау себептерін анықтау болып табылады.
Түсімдерді орындау кезінде және бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру кезінде бюджеттік мониторинг міндеттерін орындау үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бюджеттік мониторинг бойынша есептілік нысандардың тізімі қалыптастырылады.
2-тарау. Бюджеттің атқарылуын талдау тәртібі
1-параграф. Бюджеттің түсімдерінің атқарылуын талдау
4. Бюджет кірістерінің атқарылуын талдау объектілері:
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
тиісті қаржы жылына арналған бюджет түсімдерінде көзделген ресми трансферттер түсімдері болып табылады.
5. Бюджет кірістерінің атқарылуын талдау субъектілері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары, өндіріп алуға жауапты және олардың түсуіне бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар болып табылады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша талдау жүргізеді.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары облыстың, атап айтқанда облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің, аудандар бюджеттерінің, аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің атқарылуы бойынша талдауды, сондай-ақ бюджеттің төмен тұрған деңгейіне бөлінген нысаналы трансферттердің талдауын жүзеге асырады.
Бюджеттік мониторинг бюджеттің атқарылуына талдау жүргізу функциясына кіретін бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдардың құрылымдық бөлімшелері алған ақпараттың негізінде жүзеге асырылады.

2. Целью разработки настоящих Правил является систематизация процедур мониторинга по использованию бюджетных средств, в целях эффективного исполнения республиканского и местных бюджетов, а также отслеживание исполнения поступлений бюджета.
3. Задачами бюджетного мониторинга при исполнении поступлений и при реализации бюджетных программ (подпрограмм) являются:
анализ исполнения поступлений;
анализ освоения бюджетных средств администраторами бюджетных программ путем сопоставления плана финансирования по платежам и оплаченных обязательств;
выявление причин несвоевременного проведения платежей в соответствии с планом финансирования по платежам (далее – план по платежам) и несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планами финансирования по обязательствам (далее – план по обязательствам).
Для выполнения задач бюджетного мониторинга при исполнении поступлений и при реализации бюджетных программ (подпрограмм) формируются перечень форм отчетности по бюджетному мониторингу согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок анализа исполнения бюджета
Параграф 1. Анализ исполнения поступлений бюджета
4. Объектами анализа исполнения доходов бюджета являются:
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов, предусмотренные в поступлениях бюджета на соответствующий финансовый период.
5. Субъектами анализа исполнения доходов бюджета являются уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, уполномоченные государственные органы, ответственные за взимание и осуществляющие контроль за поступлениями доходов в бюджет.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит анализ по исполнению государственного, республиканского и местных бюджетов.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов осуществляют анализ исполнения бюджета области, областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджетов районов, районных (городов областного значения) бюджетов, бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, а также анализ целевых трансфертов, выделенных нижестоящему уровню бюджета.
Бюджетный мониторинг осуществляется на основе полученной информации структурными подразделениями центрального и местных уполномоченных органов по исполнению бюджета, в функции которых входит проведение анализа исполнения бюджета.

6. Республикалық бюджеттің кіріс бөлігін талдау кезінде пайдаланылатын негізгі құраушы база бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган қалыптастыратын есепті деректердің айлық көлемі және Қазақстан Республикасының салықтық және кедендік заңнамаларға сәйкес салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ететін мемлекеттік органдар және салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды сатып алудан түсетін түсімдерді, трансферттерді есептіден кейінгі айдың 15-не дейінгі мерзімде өндіріп алуға жауапты уәкілетті органдар ұсынатын түсімдердің тиісті түрлерін орындамау немесе асыра орындау себептері болып табылады.
7. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық, салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер мен трансферттер түсімдерін өндiрiп алуға жауапты құрылымдық бөлімшелері, ведомстволары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей, жылдың басынан бастап республикалық бюджетке түсетін түсімдердің түрлері бойынша жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 3-ші күнінен кешіктірмей, республикалық бюджетке түсетін салықтар мен төлемдердің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттің атқарылуын талдау жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге ұсынады.
Республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттерге түсетін түсімдердің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Жергілікті бюджет кіріс бөлігінің артығымен атқарылу немесе атқарылмау себептерін талдауды бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары тоқсан сайын есептіден кейінгі айдың 3-ші күнінен кешіктірмей, жергілікті атқарушы органдарға ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей республикалық бюджетке түсетін түсімдер жоспарын асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ұсынады.

6. Основной составляющей базой, используемой при анализе доходной части республиканского бюджета, являются ежемесячный объем отчетных данных, формируемый соответствующим уполномоченным органом по исполнению бюджета и причины неисполнения или перевыполнения соответствующих видов поступлений, представляемых государственными органами, обеспечивающих полноту и своевременность поступлений налоговых и других обязательных платежей в бюджет, согласно налоговому и таможенному законодательствам Республики Казахстан и уполномоченными органами, ответственными за взимание неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, в срок к 15 числу месяца, следующего за отчетным месяцем.
7. Структурные подразделения, ведомства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственные за взимание налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала и трансфертов ежеквартально, не позднее 17-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский бюджет по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющего функции анализа доходов.
Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции анализа доходов, не позднее 3-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по поступлениям в республиканский бюджет структурному подразделению, осуществляющему функции по проведению анализа исполнения бюджета, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения) бюджеты, составляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов анализ причин перевыполнения или неисполнения доходной части местного бюджета представляют в местные исполнительные органы ежеквартально, не позднее 3-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежеквартально, не позднее 5 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан анализ причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений в республиканский бюджет, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

8. Бюджеттік кредиттерінің өтеуін талдау объектілері бюджетке түсетін түсімдердің түрлері: республикалық және жергілікті бюджеттен (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеттен (облыстық маңызы бар қала)) берілген кредиттерді өтеуден, төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару болып табылады.
Республикалық және жергілікті бюджеттеріне (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті), аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттік кредиттерінің өтеуін бойынша жыл басынан бастап жоспарын асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау тоқсан сайын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
9. Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдердің атқарылуын талдау объектілері заңды тұлғалардың, оның ішінде мемлекеттік меншіктегі халықаралық ұйымдардың, мүліктік кешен түріндегі мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге де мемлекеттік мүлікті сатудан бюджетке түсетін түсімдер.
Республикалық және жергілікті бюджеттеріне (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті), аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қала)) мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша жыл басынан бастап жоспар орындалу талдау мемлекеттік меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, акциялардың және түсімдердің жоспар мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер жоспар асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау көрсетіле отырып, тоқсан сайын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
10. Қарыздар түсімі атқарылуын талдау объектілері қарыздар мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздардың шығаруымен және (немесе) қарыздар шарт жасасулармен байланысты бюджетке түсетін қаражат.
Республикалық бюджетіне қарыздар түсімі бойынша жыл басынан бастап жоспарын асыра орындалу немесе орындалмау себептерін талдау тоқсан сайын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Қарыздар түсімдерінің жоспарын орындау талдауында жылдың басынан бастап ерекшеліктер бөлігінде қарыздар түсімдерінің жоспарын артығымен орындау немесе орындамау себептерін көрсете отырып жоспарланған және іс жүзіндегі түсімдердің сомасының салыстырмалы талдауы жүргізіледі.
11. Тиісті қаржы жылындағы түсімдер бойынша талдамалық есепте осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда Қазақстан Ұлттық банкінің төлем құжаттары негізінде шетел валютасындағы шоттар бағдармалық сыртқы қарыздар қаражаты туралы деректер көрсетіледі.

8. Объектами анализа погашения бюджетных кредитов являются виды поступлений в бюджет: погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского и местного бюджетов (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)), возврат требований по оплаченным государственным гарантиям.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по погашению бюджетных кредитов в республиканский и местные бюджеты (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) составляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Объектами анализа исполнения поступлений от продажи финансовых активов государства являются поступления в бюджет от продажи долей участия, ценных бумаг юридических лиц, в том числе международных организаций, находящихся в государственной собственности, государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, а также иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении государственных предприятий.
Анализ выполнения плана с начала года по поступлениям от продажи финансовых активов в республиканский и местные бюджеты (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) составляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений от продажи долей участия в юридических лицах, находящихся в республиканской собственности и плана поступлений дивидендов на государственные пакеты акций.
10. Объектами анализа исполнения поступлений займов являются поступления в бюджет средств, связанных с выпуском государственных эмиссионных ценных бумаг и (или) заключением договоров займов.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по поступлениям займов в республиканский бюджет осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В анализе выполнения плана поступлений займов с начала года в разрезе специфик проводится сравнительный анализ сумм запланированных и фактических поступлений с указанием причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений займов.
11. В аналитическом отчете по поступлениям за соответствующий финансовый год на основании платежных документов Национального банка Республики Казахстан отражаются данные о средствах программных внешних займов на счетах в иностранной валюте по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

12. Республика бойынша және аумақтар шеңберінде есептік мерзімде мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қала)) салықтардың және төлемдердің түсімі жоспарларының асыра орындалуы немесе орындалмауы салдарына талдау жүргізу барысында төлемдермен салықтардың түсуіне ықпал еткен факторлар (сыртқы сауда айналымының мөлшерінің өзгеруі, минералдық шикізатқа әлемдік баға, салық салу базасының өзгеруі, салықтық және кедендік заңнамадағы өзгерістер, жүйелік сипаттағы бер реттік төлемдер және басқа да факторлар) айқындалады.
13. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (жергілікті атқару органдарымен) тоқсан сайын 3-інші күнінен кешіктірмей ағымдағы жылдың есептік мерзімінде былтырғы жылдың осындай мерзімін салыстырмасы мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыстық бюджет, (республикалық маңызы бар қала, астана)) түсімдерді талдауды Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынады.
14. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық және жергілікті (облыстық бюджет (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) бюджеттерге мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдердің талдау бойынша кірістер түсімдерін талдау осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың қаржы активтерін сатудан түскен түсімдерді талдауда өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті жылдың басынан бастап түсімдердің өсу немесе төмендеу себептері көрсетіледі.
15. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық бюджетке түскен қарыздар түсімдерін талдау осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын жүзеге асырылады. Ерекшеліктер бөлінісінде өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде түскен қарыздар түсімдерін талдауда өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті жылдың басынан бастап түскен түсімдердің төмендеу немесе өсу себептері көрсетіледі.
16. Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар тиісті қаржы жылындағы республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық есепті дайындау кезінде мынадай құрылымдық бөлімшелер ұсынған деректерді пайдаланады:

12. При осуществлении анализа причин перевыполнения или неисполнения планов поступлений налогов и платежей в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) за отчетные периоды в целом по республике и в разрезе регионов определяются факторы, повлиявшие на поступление налогов и платежей (изменение объема внешнеторгового оборота, изменение мировой цены на минеральное сырье, изменение налогооблагаемой базы, изменения в налоговом и таможенном законодательствах, разовые платежи, носящие несистемный характер и другие факторы).
13. Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы)) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года составляется по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и представляются центральным уполномоченным органом (местными уполномоченными органами) по исполнению бюджета в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан (местные исполнительные органы) ежеквартально, не позднее 3-го числа, следующего за отчетным кварталом.
14. Анализ поступлений от продажи финансовых активов в республиканский и местные (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджета района (города областного значения)) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В анализе поступлений от продажи финансовых активов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.
15. Анализ поступлений займов в республиканский бюджет за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В анализе поступлений займов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года в разрезе специфик отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.
16. Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета используют при подготовке аналитического отчета об исполнении республиканского и местных бюджетов за соответствующий финансовый год данные, представленные следующими структурными подразделениями:

1) есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін:
мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын бөлімше – жоспарларды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдаумен төлеушілер бөлінісінде дивидендтер төлеу жоспарын орындау бойынша талдамалық ақпаратты;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның бөлімшесі – есепті жылда жергілікті бюджетке түсетін салықтар мен төлемдердің түсім жоспарларының асыра орындалуы немесе орындалмауы себептеріне факторлық талдауды;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін:
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын бөлімшесі – есепті жылда республикалық бюджетке түсетін салықтар мен төлемдердің түсім жоспарларының асыра орындалуы немесе орындалмауы себептеріне факторлық талдауды (сыртқы сауда айналымы көлемінің өзгеруі, минералдық шикізатқа әлемдік бағаның өзгеруі, салық салу базасының өзгеруі, салықтық және кедендік заңнамадағы өзгерістер, жүйелік сипаттағы емес біржолғы төлемдер және басқа да факторлар);
салықтың, кедендік және бюджетке төленетін басқа да төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын бөлімше:
ең үлкен бересі сомасы бар борышкерлер бөлінісінде бересінің жалпы азаюына немесе ұлғаюына әсер еткен факторларды көрсете отырып, салықтар мен төлемдер бөлінісінде республикалық және жергілікті бюджеттерге түскен түсімдер бойынша бересі сомасының өзгерістерін алдыңғы жылмен салыстырма талдауды және бересіні азайту бойынша қолданылып отырған шаралар туралы ақпаратты;
кірістерді әкімшілендіруді жақсарту бойынша қолданылған шаралар тұралы ақпаратты пайдаланады.
17. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық, салықтық емес түсімдерді өндіріп алуға жауапты ведомствосына есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмейтін мерзімде жеке сәйкестендiру нөмiрін (бизнес-сәйкестендiру нөмiрін) көрсете отырып, мемлекеттік қолдау алған кәсіпкерлік субъектілерінің тізбесін жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық, салықтық емес түсімдерді өндiрiп алуға жауапты ведомствосы республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен алынған тізімдердің негізінде оларға 5 ақпаннан кешіктірмей көрсетілген кәсіпкерлік субъектілерінен бюджетке түскен түсімдер туралы ақпаратты ұсынады.
2-параграф. Бюджеттің шығыс бөлігінің атқарылуын талдау
18. Бюджет шығыстары атқарылуының бюджеттік мониторингін республикалық және тиісті жергілікті бюджеттердің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есептілік және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері беретін ақпарат негізінде мемлекеттік қазынашылық, бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асырады.
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының игерілмеуі төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының және төленген міндеттемелердің, бюджет қаражатының үнемделуінің, Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің, Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган резервтерінің бөлінбеген қалдықтары арасындағы айырма, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару және есепті қаржы жылында бөлінген, Бюджет кодексіне сәйкес толық пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін қайтару ретінде айқындалады.
Бұл ретте есепті қаржы жылындағы көзделген бюджет қаражатының 5 (бес) пайызынан аспайтын мөлшерде есепті қаржы жылының қорытындылары бойынша блоктық бюджетті пайдаланатын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) бюджет қаражаты бюджет қаражатының игерілмеуі болып табылмайды.
Бюджет қаражатының үнемделуіне:
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу;
еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу: бос лауазымдардың болуы, ақысыз демалыстар беру және еңбекке уақытша жарамсыздық парақтары бойынша, әлеуметтік салық, әлеуметтік аударымдар бойынша төлемдер, банк қызметтеріне ақы төлеу, демалысқа шығу кестесінің өзгеруі есебінен ағымдағы шығындар бойынша үнемдеу;
бюджет қаражатын өзге де үнемдеу: бағамдық айырма, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) мөлшерлемесінің өзгеруі, инфляция индексінің өзгеруі, бағаның және табиғи тұтыну көлемінің өзгеруі есебінен қалыптасқан түгел пайдаланылмаған қаражат қалдығы, іссапар шығыстары бойынша үнемдеу, жоспарланғанға қарағанда бюджет қаражатын алушылардың іс жүзіндегі санының азаюы, іс-шараларға шығу және өткізу мерзімінің көшірілуіне байланысты ағымдағы шығындар бойынша іс-шаралар жоспарының өзгеруі, өкілдік шығындар мен шетелдік іссапарларды қоса алғанда, бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінбеген қалдық, бюджет қаражатын нәтижелерге қол жеткізу шартымен қысқарту немесе оңтайландыру нәтижесінде алынған үнемдеу.
Есепті жыл қорытындылары бойынша бюджет қаражатының игерілмеуіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша өткен қаржы жылында бөлінген, Бюджет кодексінің 115-бабына сәйкес ағымдағы қаржы жылы толық пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерінің игерілмеу сомасы қосылады.
Төмен тұрған бюджеттер жергілікті атқарушы органдарының жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді және бюджеттік кредиттерді игермеу сомасы жоғары тұрған бюджет үшін бюджет қаражатын игермеуге жатпайды.
Жүргізілген бюджеттік мониторинг негізінде бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар ай сайын есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын, сондай-ақ қорғалатын тұлғалардың және объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін қоспағанда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бөліндісінде қабылданбаған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақтылы орындалмауы туралы ақпарат – ескерту жібереді.

1) до 20 января, следующего за отчетным годом:
подразделением, осуществляющим функции по управлению государственным имуществом – аналитическую информацию по выполнению плана выплаты дивидендов в разрезе плательщиков с анализом причин перевыполнения или неисполнения планов;
подразделением местного уполномоченного органа по исполнению бюджета – факторный анализ причин перевыполнения или неисполнения планов поступлений налогов и платежей в местный бюджет за отчетный год;
2) до 1 февраля, следующего за отчетным годом:
подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции анализа доходов – факторный анализ причин перевыполнения или неисполнения планов поступлений налогов и платежей в республиканский бюджет за отчетный год (изменение объема внешнеторгового оборота, изменение мировой цены на минеральное сырье, изменение налогооблагаемой базы, изменения в налоговом и таможенном законодательствах, разовые платежи, носящие несистемный характер и другие факторы);
подразделением, осуществляющим функции по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет:
сравнительный с предыдущим годом анализ изменения сумм недоимки по поступлениям в республиканский и местные бюджеты в разрезе налогов и платежей с указанием факторов, повлиявших на общее снижение или увеличение недоимки в разрезе должников, имеющих наибольшие суммы недоимки, и информации о предпринимаемых мерах по снижению недоимки;
информацию о принятых мерах по улучшению администрирования доходов.
17. Администраторы республиканских бюджетных программ направляют в ведомство центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за взимание налоговых, неналоговых поступлений, в срок не позднее 1 февраля, следующего за отчетным годом, списки субъектов предпринимательства, получивших государственную поддержку, с указанием индивидуального идентификационного номера (бизнес-идентификационного номера).
Ведомство центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за взимание налоговых, неналоговых поступлений, не позднее 5 февраля представляет администраторам республиканских бюджетных программ, на основании полученных от них списков, информацию о поступлениях в бюджет от указанных субъектов предпринимательства.
Параграф 2. Анализ исполнения расходной части бюджета
18. Бюджетный мониторинг исполнения расходов бюджета осуществляется государственным казначейством, центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на основе бюджетной отчетности по исполнению республиканского и соответствующих местных бюджетов, и информации, представляемой администраторами бюджетных программ.
Неосвоение бюджетных средств на конец отчетного периода определяется как разница между планом финансирования по платежам и оплаченными обязательствами, экономией бюджетных средств, нераспределенными остатками резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, возврата целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, и возврата целевых трансфертов на развитие, выделенных в отчетном финансовом году, разрешенных доиспользовать в соответствии с Бюджетным кодексом.
При этом неиспользованные (недоиспользованные) бюджетные средства администратора бюджетных программ, использующих блочный бюджет по итогам отчетного финансового года в размере, не превышающем 5 (пять) процентов от предусмотренных бюджетных средств в отчетном финансовом году, не являются неосвоением бюджетных средств.
К экономии бюджетных средств относится:
экономия средств по результатам государственных закупок;
экономия по фонду оплаты труда: экономия по текущим затратам за счет наличия вакантных должностей, предоставления отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, изменения графика отпусков, по социальному налогу, социальным отчислениям, оплате банковских услуг;
прочая экономия бюджетных средств: курсовая разница, изменение ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, займам, изменение индекса инфляции, остаток недоиспользованных средств, сложившийся за счет изменения цен и натурального объема потребления, экономия по командировочным расходам, уменьшение фактического количества получателей бюджетных средств, против запланированного, изменение плана мероприятий по текущим затратам, в связи с переносом сроков выезда и проведения мероприятий, нераспределенный остаток по распределяемым бюджетным программам, включая представительские затраты и заграничные командировки, экономия, полученная в результате сокращения или оптимизации бюджетных средств при условии достижения результатов.
По итогам отчетного года к неосвоению бюджетных средств прибавляется сумма неосвоения целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году в соответствии со статьей 115 Бюджетного кодекса.
Не относится к неосвоению бюджетных средств для вышестоящего бюджета сумма неосвоения местными исполнительными органами нижестоящих бюджетов целевых трансфертов и бюджетных кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета.
На основании проведенного бюджетного мониторинга центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ежемесячно к десятому числу месяца, следующего за отчетным месяцем, направляют администраторам бюджетных программ, за исключением администраторов бюджетных программ, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность, а также обеспечивающих безопасность охраняемых лиц и объектов, информацию-напоминание о непринятых обязательствах и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам в разрезе бюджетных программ (подпрограмм), согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

Барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын, сондай-ақ қорғалатын тұлғалардың және объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ай сайын есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне Бюджет кодексінің 1-бабының 3-тармағына сәйкес қабылданған бірақ төленбеген міндеттемелер туралы ақпаратты ұсыну туралы еске салу жіберіледі.
19. Талдамалы есепті жасау үшін мемлекеттік қазынашылық, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары есептіден кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде, сыртқы қарыздарды есептемегенде бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде қаржыландыру жоспарлары мен төленген міндеттемелер бойынша деректерді "е-Минфин" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – АЖ) жүктейдi. Сыртқы қарыздарды ескере отырып, есепті деректердің қалыптастырылуына қарай бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар көрсетілген ақпаратты АЖ-ға қайталап жүктейдi.
20. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей, ал республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алғашқы жеті жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей мемлекеттік қазынашылыққа, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға немесе аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-МББӘ нысаны бойынша (бұдан әрі – 1-МББӘ нысан) АЖ-да қалыптастырылған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті ұсынады. Аталған есепте әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төлемдер бойынша жоспарлардың орындалмау себептері және қаржыландыру жоспарларының орындалмауына әкеп соқтырған факторларды көрсете отырып, міндеттемелер бойынша жоспарға сәйкес міндеттемелерді уақтылы қабылдамау себептері егжей-тегжей толтырылады.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Қағидаларға  7-қосымшаға сәйкес 1-МУО нысаны бойынша (бұдан әрі – 1-МУО нысан) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.

Администраторам бюджетных программ, осуществляющим разведывательную и контрразведывательную деятельность, а также обеспечивающим безопасность охраняемых лиц и объектов, согласно пункта 3 статьи 1 Бюджетного кодекса, ежемесячно, к десятому числу месяца, следующего за отчетным месяцем, направляется напоминание о представлении информации о принятых, но не оплаченных обязательствах.
19. Для составления аналитического отчета государственное казначейство, местные уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в течение первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, загружают данные по планам финансирования и по оплаченным обязательствам в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) без учета внешних займов в информационную систему "е-Минфин" (далее – ИС). По мере формирования отчетных данных с учетом внешних займов уполномоченные органы по исполнению бюджета повторно загружают указанную информацию в ИС.
20. Администраторы местных бюджетных программ ежемесячно, не позднее первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом, а администраторы республиканских бюджетных программ ежемесячно, не позднее первых семи рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют государственному казначейству, местным уполномоченным органам по исполнению бюджета или аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм), сформированный в ИС по форме 1-МАБП (далее – форма 1-МАБП), согласно приложению 6 к настоящим Правилам. В данном отчете по каждой бюджетной программе (подпрограмме), по бюджетным программам (подпрограммам) развития республиканского бюджета – в разрезе бюджетных инвестиций, детально заполняются причины неисполнения планов по платежам и причины несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планом по обязательствам с указанием факторов, приведших к неисполнению планов финансирования.
Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов представляют ежемесячно, не позднее первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения) аналитический отчет об исполнении бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа, по форме 1-МУО (далее – форма 1-МУО), согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ай сайын есептіден кейінгі айдың 7-сі күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей облыстың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес 1-МУО нысаны бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-сі күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 ақпаннан кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес 1- МУО нысаны бойынша жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.
21. Мемлекеттік қазынашылық есепті айдан кейінгі айдың 12-сі күніне кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей, бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға талдау жүргізу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі негізінде қалыптастырылған бюджеттік бағдарламаны іске асырылуына мониторинг нәтижесі туралы жиынтық есептілікті, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттің атқарылуын талдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне бюджеттің шығыс бөлігінің атқарылуы жөніндегі ақпаратты ұсынады.
22. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттің атқарылуына талдау жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттің атқарылуы туралы талдамалы есепті АЖ қалыптастырады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 20-күніне дейін тиісті бюджетті әзірлеу немесе нақтылау кезінде есепке алу үшін тиісті бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есептің нәтижелерін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдарға ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар тоқсан сайын (бірінші тоқсанның қорытындыларынан бастап) есепті тоқсаннан кейінгі 25-і күніне дейін және қаржы жылының қорытындылары бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына, жергілікті атқарушы органдарға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Қағидаларға  7-қосымшаға сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.
Есепті тоқсандағы және қаржы жылының қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылаудың уәкілетті органдарына, жергілікті атқарушы органдарға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсыну үшін республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық есеп төлемдер бойынша жоспарлардың орындалмау себептерін және міндеттемелер жөніндегі жоспарға сәйкес міндеттемелерді уақтылы қабылдамау себептерін көрсете отырып, жүргізілген бюджеттік мониторинг нәтижелеріне негізделеді.

Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения) представляют ежемесячно, не позднее 7-го числа, следующего за отчетным месяцем, и за отчетный год – не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета области аналитический отчет об исполнении бюджета района (города областного значения) по форме 1-МУО, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы представляют ежеквартально, не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и за отчетный год - не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета аналитический отчет об исполнении местного бюджета по форме 1-МУО, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
21. Государственное казначейства не позднее 12-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, и за отчетный год – не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом, представляет сводную отчетность о результатах мониторинга реализации бюджетных программ, сформированную на основе отчетов администраторов республиканских бюджетных программ, структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющему функции по проведению анализа исполнения бюджета, для проведения анализа реализации бюджетных программ.
22. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции по проведению анализа исполнения бюджета, формирует в ИС аналитический отчет об исполнении республиканского бюджета согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ежемесячно до 20 числа месяца, следующего за отчетным представляют результаты аналитического отчета об исполнении соответствующего бюджета для учета при разработке или уточнении соответствующего бюджета в центральный и местные уполномоченные органы по бюджетному планированию, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ежеквартально (начиная с итогов первого квартала) до 25-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и по итогам финансового года не позднее 25-го февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в Правительство Республики Казахстан, уполномоченные органы внешнего государственного аудита и финансового контроля, местные исполнительные органы и центральный уполномоченный орган по государственному планированию аналитический отчет об исполнении республиканского и местных бюджетов, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Аналитический отчет об исполнении республиканского и местных бюджетов за отчетный квартал и по итогам финансового года для представления в Правительство Республики Казахстан, уполномоченные органы внешнего государственного аудита и финансового контроля, местные исполнительные органы и центральный уполномоченный орган по государственному планированию основывается на результатах проведенного бюджетного мониторинга, с указанием причин неисполнения планов по платежам и причин несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планом по обязательствам.

23. Игерілмеу себептеріне мыналар:
өнім берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері: өнім берушілердің шарт талаптарын бұзуы, өнім берушілердің тауарларды жеткізбеуі (уақтылы, жиынтықтап жеткiзбеуі), жұмыстарды жүргізу (қызметтерді көрсету) кестесінен артта қалу, орындалған жұмыстар актілерін, шот-фактураларды уақтылы ұсынбау, төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың болмауы немесе ұсынылмауы;
мемлекеттік сатып алу бойынша: өткізілмеген мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстар, конкурстық рәсімдерді уақтылы өткізбеу (өткізбеу), конкурстық рәсімдерді өткізу мерзімдерін ауыстыру, конкурстық рәсімдердің ұзақ өткізілуі;
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы: шарттар жасаспау, шарттарды, қосымша келісімдерді жасасу рәсімдерін ұзақ жүргізу, қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу қажеттілігі, төлем құжаттарын ұзақ келісу, жоспарланған іс-шараларды уақтылы өткізбеу, тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілер нарығын сапасыз талдау, казынашылық органында тіркеуге арналған шарттардың кеш ұсынылуы, қазынашылық органына төлемге шоттың кеш ұсынылуы, құжатты орындамай қайтару (дұрыс ресімдемеу, ерекшелікті дұрыс қолданбау, ақша алушылардың деректемелерінің сәйкес келмеу себебі бойынша және басқалар), аванстық төлем мөлшерінің азаюы, шарттың келісу сатысында болуы, техникалық-экономикалық негіздемелерді, қаржы-экономикалық негіздемелерді, жобалау-сметалық құжаттамаларды түзету, бюджет қаражатының талап етілмеуі, көтерінкі құндық және сандық көрсеткіштер жатады;
өзге де себептер: еңсерілмейтін күш жағдаяттары (осы жағдайлар кезiндегi төтенше және тойтаруға болмайтын мән-жайлар (мысалы, дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары), сот талқылаулары, сот шешімдері бойынша төлемдерді жүргізу, сотта мемлекеттің мүддесін қорғау жөніндегі талап-арыз жұмыстарын жүргізу, бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру бойынша нормативтік құқықтық актілерді уақтылы қабылдамау, баптар бойынша ерекше шығындар, көрсетілген қызметердің іс жүзіндегі көлеміне төлем, сот шешімдерінің болмауы, сот қаулыларына ұзақ қол қою, есепті айда қаражатты жұмсауға қажеттіліктің болмауы, бақылау органдарының тексеру актілері бойынша бюджет қаражатын қайтару, мемлекеттік қабылдау комиссияларының объектілерді қабылдауы туралы актіге қол қоймауы, шарт талаптары бойынша 5 пайызды ұстап қалу, қадағалаушы органдардың нұсқамаларына сәйкес шығыстарды тоқтата тұру, бюджетті нақтылау кезінде шығыстарды оңтайландыру, мердігердің көрсетілген қызметтерді түпкілікті төлеуге берген хабарламасына қол қоймау, тиісті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотында қаражаттың жеткiлiксiздiгiне байланысты бюджеттен қаражатты толық қаржыландырмау жатады.

23. К причинам неосвоения относятся:
невыполненные договорные обязательства поставщиками: срыв поставщиками условий договора, отсутствие поставки (несвоевременная, некомплектная поставка) товаров поставщиками, отставание от графика производства работ (оказание услуг), несвоевременное представление актов выполненных работ, счетов-фактур, отсутствие или непредставление документов, подтверждающих обоснованность платежа;
по государственным закупкам: несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам, несвоевременное проведение (не проведение) конкурсных процедур, перенос сроков проведения конкурсных процедур, длительное проведение конкурсных процедур;
управление бюджетной программой (подпрограммой) администраторами бюджетных программ: не заключение договоров, длительное проведение процедур заключения договоров, дополнительных соглашений, длительное согласование документов по оплате, несвоевременное проведение запланированных мероприятий, некачественный анализ рынка поставщиков товаров (работ, услуг), позднее представление договоров на регистрацию в органы казначейства, позднее представление счета к оплате в органы казначейства, возврат без исполнения документов (по причине неправильного оформления, неверного применения специфики, несоответствия реквизитов получателей денег и другое), уменьшение размера авансовой оплаты, нахождение договора на стадии согласования, корректировка технико-экономических обоснований, финансово-экономических обоснований, проектно-сметной документации, не востребованность бюджетных средств, завышенные стоимостные и количественные показатели;
прочие причины: обстоятельства непреодолимой силы (чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (к примеру, стихийные явления, военные действия), позднее перечисление целевых трансфертов, судебные разбирательства, проведение выплаты по решениям судов, проведение претензионно-исковой работы по защите интересов государства в суде, несвоевременное принятие нормативных правовых актов по реализации бюджетных программ (подпрограмм), по статье особые затраты, оплата за фактический объем оказанных услуг, отсутствие судебных решений, длительное подписание постановлений судов, отсутствие потребности в расходовании средств в отчетном месяце, возврат бюджетных средств по актам проверки органов контроля, неподписание акта о приемке объектов государственной приемочной комиссией, удержание 5 процентов по условиям договора, приостановление расходов согласно предписаниям надзорных органов, оптимизация расходов при уточнении бюджета, неподписание подрядчиком уведомления на окончательную оплату услуг, недофинансирование средств из бюджета, связанное с недостаточностью средств на контрольном счете наличности соответствующего бюджета.

24. 1-МББӘ нысанды бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы бағдарламалық қамтыммен қалыптастырылатын форматта АЖ-да толтыруға тиіс.
25. Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептегі барлық құн көрсеткіштері бір ондық мәнімен мың теңгеде ұсынылады.
26. Талдау нәтижелері бюджеттерді атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органның басшылығының қаперіне ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне жеткізіледі.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар тиісті жылға республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық есепті дайындау кезінде мынадай деректерді пайдаланады:
өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес;
республикалық бюджеттен бөлінген бюджет қаражатының игерілмеуі жөнінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес;
республикалық бюджет қаражатының тиімсіз жұмсалуы туралы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес.
27. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы айдың жиырмасы күнінен кешіктірмей мемлекеттік қазынашылыққа осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпаратты ұсынады.
3-параграф. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің атқарылуын талдау
28. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің атқарылуын талдауды республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы жөніндегі есептілік және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері берген ақпараттар негізінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар жүзеге асырады.
29. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына:
1) Республикалық бюджеттен трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептерді 2-НТББӘ нысаны бойынша осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес:
есепті айға – ай сайын есептіден кейінгі айдың 4-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей;

24. Форма 1-МАБП должна заполняться администраторами бюджетных программ в ИС в формате, формируемом данным программным обеспечением.
25. Все стоимостные показатели в отчете о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм) предоставляются в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
26. Результаты анализа доводятся до сведения соответствующего уполномоченного органа по исполнению бюджетов ежемесячно к 25 числу, следующему за отчетным месяцем.
Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета используют при подготовке аналитического отчета об исполнении республиканского и местных бюджетов за соответствующий год данные:
аналитического отчета о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
по неосвоению бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
о неэффективном расходовании средств республиканского бюджета согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
27. Администраторы республиканских бюджетных программ не позднее 20 числа текущего месяца представляют в государственное казначейство информацию об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Параграф 3. Анализ исполнения целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы
28. Анализ исполнения целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы осуществляется уполномоченными органами по исполнению бюджета на основе бюджетной отчетности по исполнению республиканского и местных бюджетов и информации, предоставляемой администраторами бюджетных программ.
29. Администраторы местных бюджетных программ представляют в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета или аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
1) отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета, по форме 2-ЦТАБП, согласно приложению 12 к настоящим Правилам:
за отчетный месяц – не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом;

2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің өткен қаржы жылында бөлінген және жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерін ағымдағы жылы түгел пайдалану туралы ақпаратты 3-ТПББӘ нысаны бойынша осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
30. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына:
1) Республикалық бюджеттен трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын және аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептерді осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес 2-НТАО нысаны бойынша:
есепті айға – есепті айдан кейінгі айдың 4-нен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей;
2) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратының өткен қаржы жылында бөлінген және жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерінің түгел пайдаланылуы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес 3-ТПАО нысаны (бұдан әрі – 3-ТПАО нысан) бойынша:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
31. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органына:
1) облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттің трансферттері (кредиттері) есебінен іске асырылып жатқан нысаналы ағымдағы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес 2-НТА нысаны бойынша:
есепті айға – есептіден кейінгі айдың 6-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей;
2) өткен қаржы жылында бөлінген және жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерін ағымдағы жылы түгел пайдалану туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпаратын осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес 3-ТПА нысаны бойынша:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.

2) информацию о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году, по форме 3-ДАБП, согласно приложению 13 к настоящим Правилам:
за отчетный год – не позднее 15 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
30. Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа представляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения):
1) отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета, по форме 2-ЦТСО, согласно приложению 14 к настоящим Правилам:
за отчетный месяц – не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом;
2) информацию аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году, по форме 3-ДСО, согласно приложению 15 к настоящим Правилам:
за отчетный год – не позднее 15-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
31. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района, города областного значения представляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета области:
1) отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета, по форме 2-ЦТРН согласно приложению 16 к настоящим Правилам:
за отчетный месяц – не позднее 6-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 20-го января года, следующего за отчетным финансовым годом;
2) информацию уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году, по форме 3-ДРН согласно приложению 17 к настоящим Правилам:
за отчетный год – не позднее 20-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.

32. Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес 2-НТО нысаны (бұдан әрі – 2-НТО нысан) бойынша:
есепті айға – есептіден кейінгі айдың 8-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей;
2) өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерін ағымдағы жылы түгел пайдалану нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебін осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес 3-ТПО нысаны бойынша:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары есептерді жасау кезінде республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттің бекітілген, нақтыланған және түзетілген сомаларының дұрыс көрсетілуін қамтамасыз етеді және республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттардың игерілмеу себептерін талдауды жүзеге асырады.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда есептер одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.
33. 2-НТО нысаны бойынша облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есеп пен осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылуы туралы талдамалық есеп АЖ пайдалана отырып жасалады.
34. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептер мен облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылуы туралы талдамалық есептердің шығу нысандары бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған АЖ арқылы ұсынылады.

32. Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета, по форме 2-ЦТО (далее – форма 2-ЦТО), согласно приложению 18 к настоящим Правилам:
за отчетный месяц – не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 25-го января года, следующего за отчетным финансовым годом;
2) информацию уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году, по форме 3-ДО согласно приложению 19 к настоящим Правилам:
за отчетный год – не позднее 25-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы при составлении отчета обеспечивает правильность отражения сумм утвержденного, уточненного, скорректированного бюджета, выделенных из республиканского бюджета, а также осуществляет анализ причин неосвоения выделенных из республиканского бюджета средств.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетов о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов с выходным (нерабочим) днем, отчеты представляются на следующий за ним первый рабочий день.
33. Отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы, по форме 2-ЦТО и аналитический отчет о реализации целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы, по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам составляются с использованием ИС.
34. Выходные формы отчетов о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы и аналитических отчетов о реализации целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы представляются посредством ИС, удостоверенные электронной цифровой подписью руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета.

35. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептеріндегі және облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылуы туралы талдамалық есептердегі барлық құн көрсеткіштері теңгеде толтырылып, сонымен қатар шығыс нысандарында бір ондық белгімен мың теңгеде көрсетіледі.
36. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің атқарылуын талдау нәтижелері бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті орган басшылығының қаперіне жеткізіліп отырады.
37. Нысаналы трансферттердің атқарылуына талдау жүргізу үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың есепті деректерінің негізінде республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер бойынша осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір жылдық жоспардың күтілетін орындалуына болжамдауды жүзеге асырады.
3-тарау. Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуын талдау тәртібі
38. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қаржы жылының қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есепті осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес 4-ББІА нысаны бойынша жасайды және әрбір бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) бөлінісінде қағаз және электрондық тасығыштарда оған түсіндірме жазбамен есептіден кейінгі жылдың 15 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
39. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынған ақпараттың, ішкі бақылау қызметтерінің материалдары, сондай-ақ ішкі және сыртқы факторлардың әсерін анықтау негізінде бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізу жөнінде талдау жүргізеді.
40. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттік бағдарламалардың нәтиже көрсеткішіне қол жеткізудің талдауын оның негізінде алынған ақпаратты Түсімдер бойынша тиісті бюджетті атқару туралы, сондай-ақ бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепке енгізу үшін жүзеге асырады.

35. Все стоимостные показатели в отчетах о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы и в аналитических отчетах о реализации целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы заполняются в тенге, при этом в выходных формах отражаются в тысячах тенге, с одним десятичным знаком.
36. Результаты анализа исполнения целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы доводятся до сведения соответствующего уполномоченного органа по исполнению бюджета.
37. Для проведения анализа исполнения целевых трансфертов центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, на основании отчетных данных местных уполномоченных органов по исполнению бюджета, осуществляет прогнозирование ожидаемого исполнения плана на год по целевым трансфертам, выделенным из республиканского бюджета, по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок анализа реализации бюджетных программ (подпрограмм)
38. Администраторы бюджетных программ по итогам финансового года составляют и представляют отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм) в срок до 15 февраля года, следующего за отчетным годом по форме 4-РБП, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, в разрезе каждой бюджетной программы (подпрограммы) с пояснительной запиской к нему посредством электронного документооборота.
39. Уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа на основании представленной информации администраторами бюджетных программ, материалов служб внутреннего аудита, а также определения влияния внутренних и внешних факторов, проводит анализ по достижению показателей результата бюджетной программы (подпрограммы).
40. Уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляет анализ достижения показателей результата бюджетной программы (подпрограмм) для включения полученной на его основе информации в Аналитический отчет об исполнении соответствующего бюджета по поступлениям, а также о реализации бюджетных программ.

4-тарау. Нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті жасау және ұсыну тәртібі
41. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес 5-НТ нысаны бойынша бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті жасайды.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жылдың қорытындылары бойынша бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті есептiден кейiнгi жылдың 18 қаңтарына дейін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ұсынады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жылдың қорытындылары бойынша бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті есептiден кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін облыстың тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жылдың қорытындылары бойынша бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті есептiден кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін республикалық бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісіне ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есептiден кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы жиынтық есепті ұсынады.
Түпкілікті нәтижелердің әрбір көрсеткіші бойынша нәтижелерге қол жеткізу өңірлер мен іс шаралар бөлінісінде көрсетіледі.
5-тарау. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуын талдау тәртібі
42. Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округі бюджетін атқаруға талдау жүргізу үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округі әкімдігінің аппараты есепті жылдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы жарты жылдықтың және есепті жылдың қорытындылары бойынша есеп жасайды.
43. Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округі әкімдігінің аппараты бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есепті жергілікті қауымдастық комиссиясының мүшелеріне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде ұсынады.
44. Жергілікті қоғамдастықтың комиссия мүшелері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округі әкімінің аппараты ұсынған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округі бюджетінің атқарылуын талдау нәтижелерін қарайды және олардың негізінде жартыжылдықтың және есепті жылдың қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-сі күніне дейін мониторинг нәтижелері туралы есепті жасайды.

Глава 4. Порядок составления и представления отчета о конечных результатах, достигнутых за счет использования целевых трансфертов
41. Администраторы местных бюджетных программ составляют отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, по форме 5-ЦТ, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
Администраторы бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, до 18 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору бюджетных программ района (города областного значения).
Администраторы бюджетных программ района (города областного значения) по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, до 20 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору бюджетных программ области.
Администраторы бюджетных программ области, города республиканского значения, столицы по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, до 25 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору республиканских бюджетных программ.
Администратор республиканских бюджетных программ до 1 февраля года, следующего за отчетным, представляет сводный отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Достижение результатов по каждому показателю конечных результатов отражаются в разрезе регионов и мероприятий.
Глава 5. Порядок анализа исполнения бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа
42. Для проведения анализа исполнения бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по итогам полугодия и отчетного года составляет отчет о реализации бюджетных программ в срок до 5-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
43. Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа представляет отчет о реализации бюджетных программ членам комиссии местного сообщества в срок до 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
44. Члены комиссии местного сообщества рассматривают представленные аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, результаты анализа исполнения бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа и на их основе составляют отчет о результатах мониторинга до 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом по итогам полугодия и отчетного года.

45. Мониторинг нәтижелері туралы есеп аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы талдамалық ақпаратты (бұдан әрі – Талдамалық ақпарат) қамтиды.
46. Талдамалық ақпарат мынаны қамтиды:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетіне түсетін түсімдер бойынша талдамалық деректер;
2) орындалмау себептерін негіздей отырып, бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға арналған жоспарлы және нақты шығыстар;
3) бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпарат;
4) жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша қорытындылар.
47. Жергілікті қоғамдастықтың комиссиясы мүшелері қол қойған мониторинг нәтижелері туралы есеп жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-сы күніне дейін шығарылады.
48. Мониторинг нәтижелері туралы есепті талқылау қорытындылары бойынша жергілікті қоғамдастық жиналысы тиісті хаттамамен ресімделетін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің тиімді атқарылуы жөнінде ұсынымдар қабылдайды.
49. Хаттамаға жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысы қол қояды және аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округінің әкіміне жіберіледі.
50. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің тиімді атқарылуы жөніндегі ұсынымдарды аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округінің әкімі қарайды және негізделген қорытындысымен есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-сі күніне дейін жергілікті қоғамдастықтың кезекті жиналысына шығарылады.
51. Тиісті жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округінің әкімінің ұсынған қорытындысын және жергілікті қоғамдастықтың жиналысы берген ұсынымдарын қарау бойынша қорытындылар нәтижелері есепке алынады.
6-тарау. Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы, мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі
52. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес 5-МҚ нысаны бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын кәсіпкерлік субъектілерінің пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есепті жасайды.
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жыл қорытындысы бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламаларының тиісті әкімшісіне есепті жылдан кейінгі жылдың 18 қаңтарына дейін мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатының кәсіпкерлік субъектілерін пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есепті электрондық құжат айналымы арқылы ұсынады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жыл қорытындысы бойынша мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын кәсіпкерлік субъектілерінің пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есепті электрондық құжат айналымы арқылы есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін облыстың бюджеттік бағдарламаларының тиісті әкімшісіне ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жыл қорытындысы бойынша мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын кәсіпкерлік субъектілерінің пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есепті республикалық бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісіне есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін электрондық құжат айналымы арқылы ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы жиынтық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.

45. Отчет о результатах мониторинга содержит аналитическую информацию об исполнении бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа (далее – Аналитическая информация).
46. Аналитическая информация включает:
1) аналитические данные по поступлениям в бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) плановые и фактические расходы на реализацию бюджетных программ с обоснованием причин неисполнения;
3) информация о достижении показателей результатов бюджетных программ;
4) выводы по результатам проведенного мониторинга.
47. Отчет о результатах мониторинга, подписанный членами комиссии местного сообщества, выносится на обсуждение собрания местного сообщества до 20-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
48. По итогам обсуждения отчета о результатах мониторинга собрание местного сообщества принимает рекомендации по эффективному исполнению бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа, оформляемые соответствующим протоколом.
49. Протокол подписывается председателем и секретарем собрания местного сообщества и передается акиму города районного значения, села, поселка, сельского округа.
50. Рекомендации по эффективному исполнению бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа рассматриваются акимом города районного значения, села, поселка, сельского округа и выносятся на очередное собрание местного сообщества с обоснованным заключением до 25-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
51. Результаты итогов по рассмотрению заключения, представленного акимом города районного значения, села, поселка, сельского округа и рекомендации, данные собранием местного сообщества, учитываются при формировании и уточнении соответствующих местных бюджетов.
Глава 6. Порядок составления и представления отчетов о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки, о выполнении государственного задания
52. Администраторы местных бюджетных программ составляют отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки в срок до 1 февраля года, следующего за отчетным, по форме 5-ГП, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Администраторы бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки, до 18 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору бюджетных программ района (города областного значения).
Администраторы бюджетных программ района (города областного значения) по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки, до 20 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору бюджетных программ области.
Администраторы бюджетных программ области, города республиканского значения, столицы по итогам года представляют посредством электронного документооборота отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки, до 25 января года, следующего за отчетным, соответствующему администратору республиканских бюджетных программ.
Администратор республиканских бюджетных программ до 1 февраля года, следующего за отчетным, представляет сводный отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.

53. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес 5-МТ нысаны бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынуды.
7-тарау. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін пайдалану туралы, жергілікті атқарушы органның резервін пайдалану туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі

53. Администратор республиканских бюджетных программ в срок до 1 февраля года, следующего за отчетным, представляют отчет о выполнении государственных заданий, по форме 5-ГЗ согласно приложению 24 к настоящим Правилам центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Глава 7. Порядок составления и представления отчетов об использовании резерва Правительства Республики Казахстан, об использовании резерва местного исполнительного органа

54. Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың резервтерінен бөлінген ақшаны алатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жарты жылға және жыл қорытындылары бойынша олардың пайдаланылуы, орындалған жұмыстардың көлемі мен құны туралы есептерді тиісінше бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органдарға ұсынуға тиіс.
55. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес 1-Р нысаны бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есепті ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.

54. Администраторы бюджетных программ, получающие деньги, выделенные из резервов Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов, должны по итогам года предоставлять отчеты об их использовании, объемах и стоимости выполненных работ, соответственно в центральный или местные уполномоченные органы по исполнению бюджета.
55. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в Правительство Республики Казахстан отчет об использовании денег резервов Правительства Республики Казахстан, по форме 1-Р согласно приложению 25 к настоящим Правилам.

56. Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ай сайын тиісті жергілікті атқарушы органның әкімдігіне осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес 2-Р нысаны бойынша жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есепті ұсынады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг бойынша есептілік нысандардың тізімі
Нысан атауы
мерзімділігі
ай сайын
тоқсан сайын
жыл сайын
1
2
3
4
5
1
Республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдау (2-қосымша)
тоқсан сайын
2
Шетел валютасындағы шоттар бағдармалық сыртқы қарыздар қаражаты туралы деректер (3-қосымша)
жыл сайын
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңіндегі республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті түсімдерін талдау (4-қосымша)
тоқсан сайын
4
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бөліндісінде қабылданбаған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақтылы орындалмауы туралы ақпарат - ескерту (5- қосымша)
ай сайын
5
Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп (6- қосымша)
ай сайын
жыл сайын
6
Бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп (7-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
7
___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп (8-қосымша)
жыл сайын
8
Республикалық бюджеттен ___________ жылға бөлінген бюджет қаражатының игерілмеуі бойынша ақпарат
(9-қосымша)
жыл сайын
9
__________ жылы _________________________ бюджет қаражатының тиімсіз жұмсалуы туралы деректер (10-қосымша)
жыл сайын
10
20_______ жылғы _______________ жағдай бойынша Төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат (11-қосымша)
ай сайын
11
Республикалық бюджеттен трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі (12-қосымша)
ай сайын
12
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты (13-қосымша)
жыл сайын
13
Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі (14-қосымша)
ай сайын
14
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты (15-қосымша)
жыл сайын
15
___________ жылғы жағдай бойынша облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі (16-қосымша)
ай сайын
16
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты (17-қосымша)
жыл сайын
17
____________ жылғы жағдай бойынша республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі (18-қосымша)
ай сайын
18
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты (19-қосымша)
жыл сайын
19
облыстардың, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп (20-қосымша)
ай сайын
20
Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп (21-қосымша)
жыл сайын
21
Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп (22-қосымша)
жыл сайын
22
Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп (23-қосымша)
жыл сайын
23
Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп (24-қосымша)
жыл сайын
24
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп (25-қосымша)
жыл сайын
25
Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп (26-қосымша)
жыл сайын
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинақтауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға, жергілікті атқарушы органдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық және жергілікті бюджеттері (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындалмау себептерін талдау
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауыныфң қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ПРиМ
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: _______ жылдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: салықтық, салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды және трансферттерді сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері; кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі; бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган

56. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в акимат соответствующего местного исполнительного органа отчет об использовании денег резервов местного исполнительного органа, по форме 2-Р согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Перечень форм отчетности по бюджетному мониторингу
Наименование форм
Периодичность
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
1
2
3
4
5
1
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты (приложение 2)
ежеквартально
2
Данные о средствах программных внешних займов на счетах в иностранной валюте по состоянию на 1 января 20__ года
(приложение 3)
ежегодно
3
Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (приложение 4)
ежеквартально
4
Информация-напоминание о непринятых обязательствах и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) на _____________ 20___ годa
(приложение 5)
ежемесячно
5
Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм) (приложение 6)
ежемесячно
ежегодно
6
Аналитический отчет об исполнении ___________бюджета (приложение 7)
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
7
Аналитический отчет о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год
(приложение 8)
ежегодно
8
Информация по неосвоению бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета за ______________ год
(приложение 9)
ежегодно
9
Данные о неэффективном расходовании средств _________бюджета за _____год
(приложение 10)
ежегодно
10
Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам по состоянию на _______________________ 20______ года
(приложение 11)
ежемесячно
11
Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
(приложение 12)
ежемесячно
12
Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
(приложение 13)
ежегодно
13
Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
(приложение 14)
ежемесячно
14
Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
(приложение 15)
ежегодно
15
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета (приложение 16)
ежемесячно
16
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году (приложение 17)
ежегодно
17
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета
(приложение 18)
ежемесячно
18
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году (приложение 19)
ежегодно
19
Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы
(приложение 20)
ежемесячно
20
Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм) (приложение 21)
ежегодно
21
Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов (приложение 22)
ежегодно
22
Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки
(приложение 23)
ежегодно
23
Отчет о выполнении государственных задании (приложение 24)
ежегодно
24
Отчет об использовании денег резервов Правительства Республики Казахстан
(приложение 25)
ежегодно
25
Отчет об использовании денег резервов местного исполнительного органа
(приложение 26)
ежегодно
Приложение 2
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, местные исполнительные органы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПРиМ
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурные подразделения, ведомства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственные за взимание налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала и трансфертов; структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции анализа доходов; местный уполномоченный орган по исполнению бюджета

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: салықтық, салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды және трансферттерді сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері үшін – есепті тоқсаннан кейінгі 17-ші айдан кешіктірмей; кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі үшін – есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 3-ші күнінен кешіктірмей; бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган үшін – есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 3-ші күнінен кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинақтау әдісі: қағаз жүзінде
Бюджет түрі: _____________________________________
Атауы: Ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің бөлінісінде түсімдер жоспарларының асыра орындалу себептері
Өлшем бірлігі: мың теңге
Түсімдердің
бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Есепті күнге арналған түсімдер жоспары
Есепті күнгі нақты түсуі
Ауытқу (5- баған-4- баған)
Жоспарды орындау пайызы (5-баған/4- баған) х100)
Ауытқудың себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Атауы: Ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің бөлінісінде түсімдер жоспарларының орындалмау себептері
Өлшем бірлігі: мың теңге
Түсімдердің
бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Есепті күнге арналған түсімдер жоспары
Есепті күнгі түсу фактісі
Ауытқу (5-баған-4-баған)
жоспардыорындау пайызы (5-баған/4- баған х100)
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшысы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдары және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары осы нысанды облыс бюджеті, облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандар (облыстық маңызы бар қала) бюджеттері, аудандық және аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті бөлігінде толтырады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындалмау себептерін талдау" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Республикалық және жергілікті
(облыс (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың)
бюджеті, облыстық бюджет,
ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) бюджеті, аудандық
бюджет, аудандық маңызы бар
қала, ауыл, кент, ауылдық округ
бюджеті) бюджеттері
түсімдерінің түрлері бойынша
жыл басынан жоспарды асыра
орындау немесе орындалмау
себептерін талдау" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындалмау себептерін талдау" (1-ПРиМ, тоқсан сайын) нысанды толтыру бойынша түсініктеме

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для структурного подразделения, ведомства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за взимание налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала и трансфертов – не позднее 17-го месяца, следующего за отчетным кварталом; для структурного подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции анализа доходов – не позднее 3-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом; для местного уполномоченного органа по исполнению бюджета – не позднее 3-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: на бумажном носителе
Вид бюджета: _____________________________________
Наименование: Причины перевыполнения планов поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты в разрезе поступлений за отчетный период текущего года
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации поступлений
Наименование кода бюджетной классификации
План поступления на отчетную дату
Фактическое поступление на отчетную дату
Отклонение (графа 5 - графа 4)
Процент исполнения плана (графа 5/графа 4) х100)
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Наименование: Причины неисполнения планов поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты в разрезе поступлений за отчетный период текущего года
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации поступлений
Наименование кода бюджетной классификации
План поступления на отчетную дату
Фактическое поступление на отчетную дату
Отклонение (графа 5 - графа 4)
Процент исполнения плана (графа 5/графа 4) х100)
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
22
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________
Исполнитель ___________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель __________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) __________________________________
Примечание: соответствующими местными уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов данная форма заполняется в части бюджета области, областного бюджета, города республиканского значения, столицы, бюджетов районов (города областного значения), районного и бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа).
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Анализ причин
перевыполнения или
неисполнения плана с начала
года по видам поступлений в
республиканский и местные
бюджеты (бюджет области
(города республиканского
значения, столицы),
областной бюджет,
бюджет района (города
областного значения),
районный бюджет, бюджет
города районного значения,
села, поселка,
сельского округа)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты" (1-ПРиМ, ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және жергілікті (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындалмау себептерін талдау" нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы қол қояды, оның тегі және аты-жөні көрсетіледі.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда түсімдердің бюджеттік сыныптамасының коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда бюджеттік сыныптама кодының атауы көрестіледі.
7. 4-бағанда есепті күнге түсу жоспары көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті күнге нақты түсімі көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті күнге келіп түсу жоспарынан шегергендегі есепті күнге нақты түсімнен ауытқу көрсетіледі
10. 7-бағанда жоспардың орындалу пайызы көрсетіледі.
11. 8-бағанда ауытқу себептері көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысанның атауы: 20__ жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша шетел валютасындағы шоттар бағдармалық сыртқы қарыздар қаражаты туралы деректер
Қарыз №
Қарыз атауы
Валютадағы бағдармалық сыртқы қарыздар қаражатының сомасы *
Теңгедегі бағдармалық сыртқы қарыздар қаражатының сомасы *
Бюджетті атқару жөнінде орталық уәкілетті орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескерту: * Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің төлем құжаттары негізінде
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысанның атауы: Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңіндегі республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті түсімдерін талдау
Өлшем бірлігі: мың теңге
БС коды
Түсімдердің атауы
ағымдағы жылдың есепті кезеңіндегі түсімдер фактісі
өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі түсімдер фактісі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа) бюджеты" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета или местного уполномоченного органа по исполнению бюджета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер.
5. В графе 2 указывается код бюджетной классификации поступлений.
6. В графе 3 указывается наименование кода бюджетной классификации.
7. В графе 4 указывается план поступления на отчетную дату.
8. В графе 5 указывается фактическое поступление на отчетную дату.
9. В графе 6 указывается отклонение от фактическое поступление на отчетную дату за минусом плана поступления на отчетную дату.
10. В графе 7 указывается процент исполнения плана.
11. В графе 8 указывается причины отклонения.
Приложение 3
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Наименование формы: Данные о средствах программных внешних займов на счетах в иностранной валюте по состоянию на 1 января 20__ года
№ займа
Наименование займа
Сумма средств программных
внешних займов в валюте*
Сумма средств программных
внешних займов в тенге
Руководитель структурного подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета _________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: * На основании платежных документов Национального банка Республики Казахстан
Приложение 4
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Наименование формы: Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года
Единица измерения: тысяч тенге
код БК
Наименование поступлений
факт поступления отчетного периода текущего года
факт поступления аналогичного периода прошлого года

Ауытқу (4-баған-5-баған)
өсу қарқынының, төмендеудің пайызы
(5- баған/4- баған х100)
Себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
....
және тағы да басқа
Ескерту: бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдар осы нысанды облыс бюджеті, облыстық бюджеттің өзі, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті бөлігінде толтырады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысанның атауы: _________ 20___ жылғы бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бөліндісінде қабылданбаған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақтылы орындалмауы туралы ақпарат – ескерту
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына түзетілген бюджет
Сводный план на отчетный период
Төленген міндеттемелер
орындалу пайызы (8-баған/6-бағаан х100)
Орындалмау сомасы (8-баған - 6-баған#)
Тіркелген міндеттемелер
Қабылданбаған міндеттемелер сомасы
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мемлекеттік қазынашылыққа, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):1-МББӘ нысаны
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есепті айдан кейінгі айдың алғашқы жеті жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі ___________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Бір жылға арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Есепті кезеңге жиынтық қаржыландыру жоспары
Қабылданғанған міндеттемелер

Отклонение (графа 4-графа 5)
темп роста, снижения (графа 4/графа 5х100), процент
Причины
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
...
и так далее
Примечание: соответствующими местными уполномоченными органами по исполнению бюджета данная форма заполняется в части бюджета области, собственно областного бюджета, бюджета области, города республиканского значения, столицы.
Приложение 5
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Наименование формы: Информация-напоминание о непринятых обязательствах и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) на ___________ 20___ годa
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Скорректированный бюджет за отчетный финансовый год
Сводный план на отчетный период
Оплаченные обязательства
процент исполнения (графа 8/ графа 6 х100)
Сумма неисполнения (графа 8- графа 6)
Принятые обязательства
Сумма непринятых обязательств (графа 11- графа 7)
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 6
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: государственному казначейству, местному уполномоченному органу по исполнению бюджета или аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-МАБП
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов местных бюджетных программ – не позднее первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов республиканских бюджетных программ не позднее первых семи рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Сводный план финансирования на год
Сводный план финансирования на отчетный период
Принятые обязательства

Қабылданбаған міндеттемелер сомасы (8-баған - 6-баған)
Төленген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
Даму бағдарламалары
кестенің жалғасы
Атқарылу пайызы (10 - баған /7-баған х 100)
Бір жылға арналған күтілетін атқарылу*
Күтілетін атқарылу пайызы (12- баған /5-баған х 100)
Бір жылға күтілетін атқарылмау сомасы (12- баған - 5-баған)
Төлемдер бойынша жоспарды орындамау (10- баған -7- баған)
Есепті кезеңге бюджет қаражатын үнемдеу, барлығы (17- баған +18- баған +19- баған)
оның ішінде
Үкіметтің немесе жергілікті атқарушы органдардың резервтерінің бөлінбеген қалдығы
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығы
мемлекеттік сатып алу нәтижлері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге игерілмеу (15-баған-16-баған -20-баған-21 баған)
оның ішінде игерілмеу себептері
Ескертпе (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есепті кезеңге игерілмеу себептеріне негіздемесі)
Ескертпе (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелердің уақтылы қабылданбауы не қабылданбауы себептеріне негіздемесі)
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өнім берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
22
23
24
25
26
27
28
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы
(белгіленген тәртіппен орталық атқарушы аппарат
басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды адам)
немесе мемлекеттік мекеменің басшысы
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Қаржы қызметінің басшысы _______________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Бюджеттік бағдарламаларды
(кiшi бағдарламаларды) іске
асыру мониторингiнiң
нәтижелерi туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-МББӘ, ай сайын, жыл сайын)

Сумма непринятых обязательств (графа 8- графа 6)
Оплаченные обязательства
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
из них:
Текущие программы
Программы развития
по республиканскому бюджету заполняется в разрезе бюджетных инвестиций
продолжение таблицы
процент исполнения (графа 10/ графа 7х100)
Ожидаемое исполнение плана на год*
процент ожидаемого исполнения (графа 12/ графа 5х100)
Ожидаемая сумма неисполнения на год (графа 12 – графа 5)
Неисполнение плана по платежам (графа 10- графа 7)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Нераспределенный остаток резерва Правительства или местных исполнительных органов
Нераспределенный остаток резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Неосвоение за отчетный период, (графа 15- графа 16- графа 20- графа 21- графа 22)
в том числе причины неосвоения
Примечание (обоснование администратора бюджетных программ причин неосвоения за отчетный период)
Примечание (обоснование администратора бюджетных программ причин несвоевременного принятия либо непринятия обязательств)
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
22
23
24
25
26
27
28
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________
Исполнитель ___________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель аппарата центрального
исполнительного органа (должностное лицо, на которого
в установленном порядке возложены полномочия руководителя
аппарата центрального исполнительного органа)
или руководитель государственного учреждения
______________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) __________________________________
Руководитель финансовой службы
______________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) __________________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм)".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе "Отчет о результатах
мониторинга реализации
бюджетных программ
(подпрограмм)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм)" (1-МАБП, ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды адам) немесе мемлекеттік мекеменің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-11, 13 және 14-бағандарды толтырылмайды (осы бағандардың мазмұны АЖ-дан автоматты түрде алынады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылады.
5. 12-бағанда бюджет шығыстары жөніндегі бір жылдағы күтілетін атқарылуды әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша 1 тамыздағы (жеті айының қорытындысынан бастап) жағдай бойынша және ағымдағы жылдың соңына дейін бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептен бастап көрсетіледі.
6. 15-бағанда төлемдер бойынша жоспардың орындалмауы көрсетіледі.
7. 17,18 және 19-бағандарда қалыптасқан бюджет қаражатын жалпы үнемдеу сомасы 16-бағанда көрсетіледі.
8. 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижесі бойынша бюджет қаражатын үнемдеу көрсетіледі.
9. 18-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу көрсетіледі.
10. 19-бағанда өзге де бюджет қаражатын үнемдеу көрсетіледі.
11. 20-бағанда Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган резервінің бөлінбеген қалдығы көрсетіледі.
12. 21-бағанда Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығы көрсетіледі.
13. 22-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражатының игерілмеу көлемі көрсетіледі.
14. 23, 24, 2 және 26-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында жазылған жеке, себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі.
15. 27 және 28-бағандарда ай сайын есепті кезеңде игерілмеу және есепті кезеңде міндеттемелердің уақтылы қабылданбау не қабылданбау себептерінің негіздемелері көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: _______________ бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):1-МУО нысаны
Кезеңділік: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аппараттары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм)" (далее-Форма).
2. Форма подписывается аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа) или руководителем государственного учреждения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Графы 1-11, 13 и 14 не заполняются (содержание данных граф извлекается из ИС автоматически) и используются в режиме чтения без права на корректировку.
5. В графе 12 указывается ожидаемое исполнение по расходам бюджета за год по каждой бюджетной программе (подпрограмме) начиная с отчета о реализации бюджетных программ по состоянию на 1 августа (начиная с итогов семи месяцев) и до конца текущего года.
6. В графе 15 указывается неисполнение плана по платежам.
7. В графе 16 указывается общая сумма экономии бюджетных средств, сложившаяся в графах 17, 18 и 19.
8. В графе 17 указывается экономия бюджетных средств по результатам государственных закупок.
9. В графе 18 указывается экономия по фонду оплаты труда.
10. В графе 19 указывается прочая экономия бюджетных средств.
11. В графе 20 указывается нераспределенный остаток резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа.
12. В графе 21 указывается нераспределенный остаток резерва на инициативы Президента Республики Казахстан.
13. В графе 22 указывается объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
14. В графах 23, 24, 25 и 26 указываются суммы, сложившиеся по причинам, в отдельности по изложенным в пункте 23 Правил.
15. В графах 27 и 28 ежемесячно указываются обоснования причин неосвоения за отчетный период и несвоевременного принятия либо непринятия обязательств за отчетный период.
Приложение 7
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Аналитический отчет об исполнении ____ бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-МУО
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: по состоянию на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараттары үшін есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күнінен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары үшін есепті айдан кейінгі айдың 7-нен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей; облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары үшін есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей және есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі ___________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Бір жылға арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Есепті кезеңге жиынтық қаржыландыру жоспары
Қабылданғанған міндеттемелер

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для аппаратов акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа не позднее первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем и за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) – не позднее 7-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и за отчетный год – не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы) – не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом и за отчетный год – не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Сводный план финансирования на год
Сводный план финансирования на отчетный период
Принятые обязательства

Қабылданбаған міндеттемелер сомасы (8-баған - 6-баған)
Төленген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
Даму бағдарламалары
……
республикалық бюджет бойынша бюджеттік инвестициялар бөлінісінде толтырылады
кестенің жалғасы
Атқарылу пайызы (10 - баған /7-баған х 100)
Бір жылға арналған күтілетін атқарылу**
Күтілетін атқарылу пайызы (12- баған /5-баған х 100)
Бір жылға күтілетін атқарылмау сомасы (12- баған - 5-баған)
Төлемдер бойынша жоспарды орындамау (10- баған -7- баған)
Есепті кезеңге бюджет қаражатын үнемдеу, барлығы (17- баған +18- баған +19- баған)
оның ішінде
Үкіметтің немесе жергілікті атқарушы органдардың резервтерінің бөлінбеген қалдығы
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығы
мемлекеттік сатып алу нәтижлері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Есептіке зеңге игерілмеу (15-баған-16-баған -20-баған-21 баған)
оның ішінде игерілмеу себептері
Ескертпе (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есепті кезеңге игерілмеу себептеріне негіздемесі)
Ескертпе (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелердің уақтылы қабылданбауы не қабылданбауы себептеріне негіздемесі)
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқару
өзге де себептер
22
23
24
25
26
27
28
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті органның
немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "_______________ бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"_______________ бюджеттің
атқарылуы туралы талдамалық
есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "_______________ бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-МУО, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

Сумма непринятых обязательств (графа 8- графа 6)
Оплаченные обязательства
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
из них:
Текущие программы
Программы развития
по республиканскому бюджету заполняется в разрезе бюджетных инвестиций
продолжение таблицы
процент исполнения (графа 10 / графа
7х100
Ожидаемое исполнение плана на год
процент ожидаемого исполнения (графа 12/ графа 5x100)
Ожидаемая сумма неисполнения на год (графа 12 - графа 5)
Неисполнение плана по платежам (графа 10- графа 7
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Нераспределенный остаток резерва Правительства или местных исполнительных органов
Нераспределенный остаток резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
экономия по результатам госзакупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Неосвоение за отчетный период, (графа 15- графа 16- графа 20 – графа 21– графа 22)
в том числе причины неосвоения
Примечание (обоснование администратора бюджетных программ причин неосвоения за отчетный период)
Примечание (обоснование администратора бюджетных программ причин несвоевременного принятия либо непринятия обязательств)
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
22
23
24
25
26
27
28
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета или аппарата акима города
районного значения, села, поселка, сельского округа
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет об исполнении ____ бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Аналитический отчет об
исполнении ____ бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет об исполнении ____ бюджета" (1-МУО, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған ""_______________ бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті органның немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-11, 13 және 14-бағандарды толтырылмайды (осы бағандардың мазмұны АЖ-дан автоматты түрде алынады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылады.
5. 12-бағанда бюджет шығыстары жөніндегі бір жылдағы күтілетін атқарылуды әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша 1 тамыздағы (жеті айының қорытындысынан бастап) жағдай бойынша және ағымдағы жылдың соңына дейін бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептен бастап көрсетіледі.
6. 15-бағанда төлемдер бойынша жоспардың орындалмауы көрсетіледі;
7. 17,18 және 19-бағандарда қалыптасқан бюджет қаражатын жалпы үнемдеу сомасы 16-бағанда көрсетіледі;
8. 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижесі бойынша бюджет қаражатын үнемдеу көрсетіледі;
9. 18-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу көрсетіледі;
10. 19-бағанда өзге де бюджет қаражатын үнемдеу көрсетіледі;
11. 20-бағанда Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган резервінің бөлінбеген қалдығы көрсетіледі;
12. 21-бағанда Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығы көрсетіледі;
13. 22-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражатының игерілмеу көлемі көрсетіледі;
14. 23, 24, 25 және 26-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында жазылған жеке, себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі;
15. 27 және 28-бағандарда ай сайын есепті кезеңде игерілмеу және есепті кезеңде міндеттемелердің уақтылы қабылданбау не қабылданбау себептерінің негіздемелері көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: ___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауыныфң қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-НДТТП
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: _______ жылдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет об исполнении ____ бюджета" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета или аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. Графы 1-11, 13 и 14 не заполняются (содержание данных граф извлекается из ИС автоматически) и используются в режиме чтения без права на корректировку.
5. В графе 12 указывается ожидаемое исполнение по расходам бюджета за год по каждой бюджетной программе (подпрограмме) начиная с отчета о реализации бюджетных программ по состоянию на 1 августа (начиная с итогов семи месяцев) и до конца текущего года.
6. В графе 15 указывается неисполнение плана по платежам.
7. В графе 16 указывается общая сумма экономии бюджетных средств, сложившаяся в графах 17, 18 и 19.
8. В графе 17 указывается экономия бюджетных средств по результатам государственных закупок;
9. В графе 18 указывается экономия по фонду оплаты труда.
10. В графе 19 указывается прочая экономия бюджетных средств.
11. В графе 20 указывается нераспределенный остаток резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа.
12. В графе 21 указывается нераспределенный остаток резерва на инициативы Президента Республики Казахстан.
13. В графе 22 указывается объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
14. В графах 23, 24, 25 и 26 указываются суммы, сложившиеся по причинам, в отдельности по изложенным в пункте 23 Правил.
15. В графах 27 и 28 ежемесячно указываются обоснования причин неосвоения за отчетный период и несвоевременного принятия либо непринятия обязательств за отчетный период.
Приложение 8
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Аналитический отчет о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ДЦТР
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган по исполнению нижестоящего бюджета, администратор бюджетных программ

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 7-ші қаңтарынан кешіктірмей; төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 12-ші қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинақтау әдісі: қағаз жүзінде
Бюджеттің түрі: _____________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Оның ішінде инвестжоба
Атауы
____ жыл жергілікті бюджет қалдығы есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов бюджетных программ – не позднее 7 января года, следующего за отчетным финансовым годом; уполномоченный орган по исполнению нижестоящего бюджета – не позднее 12 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: на бумажном носителе
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета на____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есептікезеңдегіигерілмеу (8-баған -6 –баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"___________ жылғы жағдай
бойынша өткен қаржы жылында
бөлінген және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің немесе
жергілікті атқарушы
органдардың шешімі бойынша
ағымдағы жылы түгел
пайдалануға рұқсат етілген
нысаналы даму трансферттерін
түгел пайдалану туралы
талдамалық есеп" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп" (1- НДТТП, жыл сайын) нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп" нысанды (бұдан әрі-Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы қол қояды, оның тегі және аты-жөні көрсетіледі.

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Аналитический отчет о
доиспользовании целевых
трансфертов на развитие,
выделенных в истекшем
финансовом году и
разрешенных доиспользовать
по решению Правительства
Республики Казахстан или
местных исполнительных
органов в текущем году
по состоянию на
_________________ год"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год" (1-ДЦТР, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета, с указанием его фамилии и инициалов.

3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда кіші бағдарламаның коды көрестіледі.
7. 4-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің, бағдарламаның, кіші бағдарламаның, оның ішінде инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда қаржы жылы үшін жергілікті бюджет қалдығы есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда қабылданған міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
10. 7-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
11. 8-бағанда есепті кезеңдегі игерілмеген сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылған сомасы көрсетіледі.
13. 10-бағанда игерілмеу себептері (игерілмеген қаражаттың төлем тапсырмасының нөмірі мен аударылған күнін көрсете отырып) көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
9-қосымша
Нысанның атауы: Республикалық бюджеттен ___________ жылға бөлінген бюджет қаражатының игерілмеуі бойынша ақпарат
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы
Төлемдер бойынша жоспардың орындалмауы
Бюджет қаражатын үнемдеу
Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің бөлінбеген қалдығы
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығы

3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код программы.
6. В графе 3 указывается код подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование администратора бюджетных программ, программы, подпрограммы, в том числе инвестиционного проекта.
8. В графе 5 указывается сумма разрешенного доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета за финансовый год.
9. В графе 6 указывается сумма принятого обязательства.
10. В графе 7 указывается сумма оплаченного обязательства.
11. В графе 8 указывается сумма неосвоение за отчетный период.
12. В графе 9 указывается сумма возврата в доход вышестоящего бюджета.
13. В графе 10 указывается причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств).
Приложение 9
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Наименование формы: Информация по неосвоению бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета за ______________ год
Наименование администратора бюджетных программ
Неисполнение плана по платежам
Экономия бюджетных средств
Нераспределенный остаток резерва Правительства Республики Казахстан
Нераспределенный остаток резерва на инициативы Президента Республики Казахстан

Есепті кезеңге игерілмеу (2-баған- 3- баған- 4- баған- 5-баған)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерінің игерілмеуі
Республикалық бюджеттен барлығы бюджет қаражатын игерілмеуі (6-баған+ 7- баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ____________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
10-қосымша
Нысанның атауы: __________ жылы _____________ бюджет қаражатының тиімсіз жұмсалуы туралы деректер
Негізгі көрсеткіштері
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы, онын ішінде:
- тиісті бюджет бойынша бюджет қаражатының игерілмеуі
- нысаналы мақсатта пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
- пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
- өткен қаржы жылында бөлінген Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті уәкілетті органдарының шешімдері бойынша толық пайдалануға рұқсат берілген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерін қайтару
- нысаналы мақсатта пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
- республикалық немесе жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
- жоғары тұрған бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді төмен тұрған бюджеттен қайтару
- жарғылық капиталды қалыптастыруға (толтыруға) арналған және есепті кезеңде пайдаланылмай қалған есепті қаржы жылына бөлінген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының қаражат қалдығы
- мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған және есепті кезеңде пайдаланылмай қалған есепті қаржы жылына бөлінген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының қаражат қалдығы
_____ жылғы республикалық бюджеттiң қаражатын пайдалану кезінде анықталған бюджет жүйесінің принциптерін бұзушылықтар*
Ескерту: * - бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган толтырады
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: 20_______ жылғы _______________ жағдай бойынша төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):1-ТҚЖРБӘА
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі ағымдағы 20- күнінен кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі: республикалық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Жыл басындағы төлемдер бойынша жоспары
Алдағы айға арналған төлемдер бойынша жоспары
Арттырылған жиынтық жоспарының орындалысының күтілуі
Алдағы айға арналған жоспарының күтілуі

Неосвоение за отчетный период (графа 2-графа 3- графа 4-графа 5)
Неосвоение целевых трансфертов на развитие, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
Всего неосвоение бюджетных средств республиканского бюджета (графа 6+ графа 7)
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель структурного подразделения
центрального уполномоченного органа
по исполнению бюджета
___________ ________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Приложение 10
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Наименование формы: Данные о неэффективном расходовании средств _________бюджета за _____год
Основные показатели
Сумма, тысяч тенге
1
2
ВСЕГО, в том числе:
- неосвоение бюджетных средств по соответствующему бюджету
- возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
- возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
- возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов
- возврат, использованных не по целевому назначению бюджетных кредитов
- возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского или местного бюджета
-возврат из нижестоящего бюджета неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из вышестоящего бюджета
- остатки средств на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора, выделенные в отчетном финансовом году на формирование (пополнение) уставного капитала и оставшиеся неиспользованными в отчетном периоде
- остатки средств на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора, выделенные в отчетном финансовом году на выполнение государственного задания и оставшиеся неиспользованными в отчетном периоде
Нарушения принципов бюджетной системы, выявленные при использовании средств республиканского бюджета за _____ год*
Примечание: * - заполняется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета
Приложение 11
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам по состоянию на ___________________ 20______ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ИПФАРП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: по состоянию на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 числа текущего месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: республиканский
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
План по платежам с начала года
План по платежам на предстоящий месяц
Ожидаемое исполнение плана с нарастающим итогом
Ожидаемое исполнение плана на предстоящий месяц

Орындалу, пайызы 7-баған / 5-баған х 100
Орындалуы, пайызы 8-баған / 6-баған х 100
Жоспардың орындалмауы 7-баған- 5-баған
Жоспардың орындалмауы 8-баған- 6-баған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Орталық атқарушы органның аппарат
басшысы (белгіленген тәртіппен орталық
атқарушы орган аппарат басшысының
өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға)
немесе мемлекеттік мекеме басшысы _____________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Қаржы қызметінің басшысы__________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "20_______ жылғы _______________ жағдай бойынша төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"20____ жылғы ___________
жағдай бойынша төлемдер
бойынша қаржыландыру
жоспарының күтілетін
орындалуы туралы ақпарат"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "20_____ жылғы ___________ жағдай бойынша төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-ТҚЖРБӘА, ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "20_______ жылғы _______________ жағдай бойынша төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға) немесе мемлекеттік мекеме басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.

процент исполнения (графа 7 / графа 5 х 100)
Процент исполнения (графа 8 / графа 6 х 100)
Неисполнение плана (графа 7-графа 5)
Неисполнение плана (графа 8-графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа
(должностное лицо, на которое в установленном порядке
возложены полномочия руководителя аппарата центрального
исполнительного органа) или руководитель
государственного учреждения ______________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Руководитель финансовой службы ___________________________________ _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам по состоянию на _________________ 20______ года".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об ожидаемом
исполнении плана
финансирования по платежам
по состоянию на
______________ 20______ года"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам по состоянию на _______________________ 20______ года" (1-ИПФАРП, ежемесячно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам по состоянию на _______________________ 20______ года" (далее-Форма).
2. Форма подписывается аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа) или руководителем государственного учреждения, с указанием его фамилии и инициалов.

3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1, 2, 3 және 4-бағандарда бірыңғай бюджеттік сыныптаманың функционалдық сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің кодтары мен атаулары, бағдарлама мен кіші бағдарлама көрсетіледі.
5. 5 және 6-бағандарда әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша қаржы жылының басынан өсу қорытындысымен, сондай-ақ алдағы айға арналған төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының сомасы көрсетіледі.
6. 7 және 8-бағандарда әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша қаржы жылының басынан өсу қорытындысымен, сондай-ақ алдағы айға арналған бюджет шығыстары бойынша күтілетін атқарылу сомасы көрсетіледі.
7. 9 және 10-бағандарда әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығыстар жөнінде күтілетін атқарылудың пайызы көрсетіледі.
8. 11 және 12-бағандарда әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша қаржы жылының басынан өсу қорытындысымен, сондай-ақ алдағы айға арналған жоспардың болжамдалатын атқарылу сомасы көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық бюджеттен трансферттер(кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-НТББӘ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: келесі есепті айдан кейінгі 4 күнінен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі _____________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылға бекітілген бюджет, республикалық бюджет
____ жылға нақтыланған бюджет, республикалық бюджет
____ жылға түзетілген бюджет, республикалық бюджет
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде Республикалық бюджет трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге Жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Атқарылу пайызы (11-баған /8- баған.х 100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13- баған.-7- баған
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11-баған -8-баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18-баған +19-баған)
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
Еңбек ақы қоры бойынша үнемдеу
Өзге де үнемдеу
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
есепті кезеңге игерілмеу (15- баған- 16- баған)
оның ішінде игерілмеу себептері
өзге де себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) басқаруы
20
21
22
23
24
25
26
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны__________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Жергілікті бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы____________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Қаржы қызметінің басшысы
__________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Республикалық бюджеттен трансферттер(кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Республикалық бюджеттен
трансферттер(кредиттер)
есебінен іске асырылатын және
жергілікті бюджеттен бөлінген
даму мен кредиттерге арналған
нысаналы трансферттерді,
нысаналы ағымдағы
трансферттерді іске асыру
мониторингінің нәтижелері
туралы жергілікті бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық бюджеттен трансферттер(кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (2-НТББӘ, ай сайын, жыл сайын)

3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 1, 2, 3 и 4 указываются коды и наименования администратора бюджетных программ, программ и подпрограмм согласно функциональной классификации единой бюджетной классификации.
5. В графах 5 и 6 сумма плана финансирования по платежам, нарастающим итогом с начала финансового года, а также на предстоящий месяц по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
6. В графах 7 и 8 указывается сумма ожидаемого исполнения по расходам бюджета нарастающим итогом с начала финансового года, а также на предстоящий месяц по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
7. В графах 9 и 10 указывается процент ожидаемого исполнения по расходам по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
8. В графах 11 и 12 указывается сумма прогнозируемого неисполнения плана нарастающим итогом с начала финансового года, а также на предстоящий месяц по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
Приложение 12
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ЦТАБП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на ____________________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____ год, республиканский бюджет
Уточненный бюджет на _____ год, республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год, республиканский бюджет
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
процент исполнения (графа 11/ графа 8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Экономия по результатам государственных закупок
Экономия по фонду оплаты труда
Прочая экономия
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Неосвоение за отчетный период (графа 15-графа 16)
в том числе причины неосвоения
Причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
20
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора местной бюджетной программы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Руководитель финансовой службы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет администратора местной
бюджетной программы о
результатах мониторинга
реализации целевых текущих
трансфертов, целевых
трансфертов на развитие и
кредитов, выделенных из
местного бюджета и
реализуемых за счет
трансфертов (кредитов) из
республиканского бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета" (2-ЦТАБП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық бюджеттен трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі;
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
7. 4-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
8. 5, 6 және 7-бағандарда бекітілген, нақтыланған және түзетілген республикалық бюджеттің сомалары көрсетіледі.
9. 8-бағанда Республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген нысаналы трансфертер мен кредиттердің сомасы көрсетіледі.
10. 9-бағанда жергілікті бюджеттің есепті кезеңдегі төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары көрсетіледі.
11. 10-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі.
12. 11-бағанда төленген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
13. 12-бағанда республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі.
14. 13-бағанда 7-айдың қорытындыларынан бастап және қаржы жылының аяғына дейін бір жылдық қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы көрсетіледі.
15. 14-бағанда 7-айдың қорытындыларынан бастап және қаржы жылының аяғына дейін бір жылдық қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауы көрсетіледі.
16. 15-бағанда төленген міндеттемелер мен республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген сомалардың арасындағы айырма ретінде жылдың аяғында республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
17. 16-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі.
18. 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражаттың үнемделген сомасы көрсетіледі.
19. 18-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі.
20. 19-бағанда бюджет қаражатын басқа да үнемдеу көрсетіледі.
21. 20-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу көлемі.
22. 21, 22, 23 және 24-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында айтылған себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора местных бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается наименование инвестиционных проектов.
7. В графе 4 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1-2.
8. В графах 5, 6 и 7 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного республиканского бюджета.
9. В графе 8 указывается сумма целевых трансфертов и кредитов, выделенная из республиканского бюджета за отчетный период.
10. В графе 9 указывается план финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период.
11. В графе 10 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
12. В графе 11 указывается сумма оплаченных обязательств.
13. В графе 12 указывается процент исполнения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
14. В графе 13 указывается сумма ожидаемого исполнения плана финансирования на год начиная с итогов 7-и месяцев и до конца финансового года.
15. В графе 14 указывается сумма ожидаемого неисполнения плана финансирования на год начиная с итогов 7-и месяцев и до конца финансового года.
16. В графе 15 указывается остаток средств, выделенных из республиканского бюджета на конец отчетного, как разница между оплаченными обязательствами и выделенными суммами из республиканского бюджета за отчетный период.
17. В графе 16 указывается общая сумма экономии бюджетных средств за отчетный период.
18. В графе 17 указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок.
19. В графе 18 указывается сумма экономии по фонду оплаты труда.
20. В графе 19 указывается прочая экономия бюджетных средств.
21. В графе 20 указывается объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
22. В графах 21, 22, 23 и 24 указываются суммы, сложившиеся по причинам, изложенным в пункте 23 Правил.

23. 25-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
24. 26-бағанда бір жылға арналған қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауының себептері сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджет бағдарламалар әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):3-ТПББӘ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi қаржы жылдың 15 қаңтарына дейін
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі: _________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____жылға жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған - 6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны ____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Жергілікті бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің басшысы_____________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Қаржы қызметінің басшысы___________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджет бағдарлама әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"____________ жылғы жағдай
бойынша өткен қаржы жылында
бөлінген және ағымдағы жылы
жергілікті атқарушы
органдардың шешімі бойынша
түгел пайдалануға рұқсат
етілген нысаналы даму
трансферттерін бюджет
бағдарлама әкімшілерінің түгел
пайдалану туралы ақпараты"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджет бағдарлама әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (3-ТПББӘ, жыл сайын)

23. В графе 25 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
24. В графе 26 описываются причины ожидаемого неисполнения плана финансирования на год.
Приложение 13
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ДАБП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на ____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Неосвоение за отчетный год (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора местной бюджетной программы
_____________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Руководитель финансовой службы
_____________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация о
доиспользовании
администраторами бюджетных
программ целевых трансфертов
на развитие, выделенных в
истекшем финансовом году и
разрешенных доиспользовать
по решению местных
исполнительных органов
в текущем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (3-ДАБП, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ағымдағы жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджет бағдарлама әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жергілікті бюджеттік бағдарламасы әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда бюджет кіші бағдарламаның коды көрсетіледі.
7. 4-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
9. 6-бағанда ағымдағы жылдың басында дергілікті бюджет қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген сома көрсетіледі.
10. 7-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
11. 8-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда бюджет қаражатының игерілмеген көлемі көрсетіледі.
13. 10-бағанда есепті қаржы жылының соңына дейін игерілмеген нысаналы даму трансферттерін оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттің кірісіне қайтару сомасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда есепті кезеңге бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):2-НТАО
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 4-нен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің атауы:
_______________________________________________________
Бюджеттің түрі: _____________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылға бекітілген бюджет, республикалық бюджет
____ жылға нақтыланған бюджет, республикалық бюджет
____ жылға түзетілген бюджет, республикалық бюджет
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде Республикалық бюджет трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге Жергілікті бюджеттердің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Атқарылу пайызы (11- баған /8- баған х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған -7-баған)
Есепті кезеңнің аяғына орындалмау сомасы (11-баған -8-баған)
Есепті кезеңде бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18 баған +19-баған
оның ішінде
есепті кезеңге игерілмеу (15-баған -16-баған
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбек ақы қорлары бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
оның ішінде игерілмеу себептері
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
21
22
23
24
25
26
Атау_________________ Мекенжайы ___________________
_____________________ ______________________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі_____________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_____________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі" жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Ағымдағы нысаналы
трансферттерді, нысаналы даму
трансферттері мен аудандық
(облыстық маңызы бар қаланың)
бюджеттен бөлінген және
республикалық бюджеттен
берілетін трансферттер
(кредиттер) есебінен іске
асырылатын кредиттердің іске
асырылу мониторингінің
нәтижелері туралы аудандық
маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі
аппаратының есебі" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (2-НТАО, ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора местных бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается код бюджетной подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование инвестиционных проектов.
8. В графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1 и 2.
9. В графе 6 указывается сумма, разрешенная к доиспользованию по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета на начало текущего года.
10. В графе 7 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
11. В графе 8 указывается сумма оплаченных обязательств.
12. В графе 9 указывается объем неосвоения бюджетных средств.
13. В графе 10 указывается сумма возврата неосвоенных целевых трансфертов на развитие в доход вышестоящего бюджета, выделившего их, до конца отчетного финансового года.
14. в графе 11 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм за отчетный год.
Приложение 14
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ЦТСО
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на ____________________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование города районного значения, села, поселка, сельского округа:
_________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____ год, республиканский бюджет
Уточненный бюджет на ____ год, республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год, республиканский бюджет
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
процент исполнения (графа 11 /графа 8х 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа 15- графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
в том числе причины неосвоения
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
Прочие причины
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон_______________________________________________________
Адрес электронной почты________________________________________
Исполнитель __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким города районного значения, села, поселка, сельского округа
______________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа
о результатах мониторинга
реализации целевых текущих
трансфертов, целевых
трансфертов на развитие и
кредитов, выделенных из
районного (города областного
значения) бюджета и
реализуемых за счет
трансфертов (кредитов)
из республиканского бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета" (2-ЦТСО, ежемесячно)

22. 21, 22, 23 және 24-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында айтылған себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі.
23. 25-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
24. 26-бағанда бір жылға арналған қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауының себептері сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):3-ТПАО
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептi қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Бюджеттің түрі: _______________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен ҚР Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған-6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі _____________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Аудандық маңызы бар қала,
ауыл, кент, ауылдық округ
әкімдері аппараттарының өткен
қаржы жылында бөлінген және
ағымдағы жылы жергілікті
атқарушы органдардың шешімі
бойынша түгел пайдалануға
рұқсат етілген нысаналы даму
трансферттерін түгел пайдалану
туралы ақпараты" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (3-ТПАО, жыл сайын)

22. В графах 21, 22, 23 и 24 указываются суммы, сложившиеся по причинам, изложенным в пункте 23 Правил.
23. В графе 25 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
24. В графе 26 описываются причины ожидаемого неисполнения плана финансирования на год.
Приложение 15
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ДСО
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование города районного значения, села, поселка, сельского округа________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета ____________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на ____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким города районного значения, села, поселка, сельского округа
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация аппарата акима
города районного значения,
села, поселка, сельского округа
о доиспользовании целевых
трансфертов на развитие,
выделенных в истекшем
финансовом году и
разрешенных доиспользовать
по решению местных
исполнительных органов
в текущем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (3-ДСО, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда бюджет кіші бағдарламаның коды көрсетіледі.
7. 4-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
9. 6-бағанда ағымдағы жылдың басында дергілікті бюджет қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген сома көрсетіледі.
10. 7-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі.
11. 8-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда бюджет қаражатының игерілмеген көлемі көрсетіледі.
13. 10-бағанда есепті қаржы жылының соңына дейін игерілмеген нысаналы даму трансферттерін оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттің кірісіне қайтару сомасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда есепті кезеңге бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстық бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):2-НТА
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (далее-Форма).
2. Форма подписывается Акимом города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается код бюджетной подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование инвестиционных проектов.
8. В графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1 и 2.
9. В графе 6 указывается сумма, разрешенная к доиспользованию по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета на начало текущего года.
10. В графе 7 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
11. В графе 8 указывается сумма оплаченных обязательств.
12. В графе 9 указывается объем неосвоения бюджетных средств.
13. В графе 10 указывается сумма возврата неосвоенных целевых трансфертов на развитие в доход вышестоящего бюджета, выделившего их, до конца отчетного финансового года.
14. в графе 11 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм за отчетный год.
Приложение 16
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ЦТРН
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на ____________года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения):

Атқарылу пайызы (11- баған/8- баған х100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған.-7-баған)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11-баған - 8-баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18-баған +19-баған)
оның ішінде
Есепті кезеңге игерілмеу (15-баған-16- баған)
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбек ақы қорлары бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
оның ішінде игерілмеу себептері
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
21
22
23
24
25
26
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны ____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________
Орындаушы ___________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
_____________________________________ ______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"___________ жылғы жағдай
бойынша облыстық бюджеттен
бөлінген және республикалық
бюджеттен берілетін
трансферттер (кредиттер)
есебінен іске асырылатын
нысаналы ағымды
трансферттерді, нысаналы даму
трансферттерін және кредиттерді іске асыру
мониторингінің нәтижелері
туралы аудандардың, облыстық
маңызы бар қалалардың
бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органының есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (2-НТА, ай сайын)

процент исполнения (графа 11 / графа 8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа 15- графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
в том числе причины неосвоения
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города
областного значения
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет уполномоченного органа
по исполнению бюджета района,
города областного значения о
результатах мониторинга
реализации целевых текущих
трансфертов, целевых
трансфертов на развитие и
кредитов, выделенных из
областного бюджета и
реализуемых за счет
трансфертов (кредитов)
из республиканского бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета" (2-ЦТРН, ежемесячно)

22. 21, 22, 23 және 24-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында айтылған себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі.
21. 25-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
22. 26-бағанда бір жылға арналған қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауының себептері сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстық бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):3-ТПА
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес аудан (облыстық маңызы бар қала) атауы: ________________________
Бюджеттің түрі: _____________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшесі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

22. В графах 21, 22, 23 и 24 указываются суммы, сложившиеся по причинам, изложенным в пункте 23 Правил.
23. В графе 25 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
24. В графе 26 описываются причины ожидаемого неисполнения плана финансирования на год.
Приложение 17
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ДРН
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению бюджета района, (города областного значения)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование района (города областного значения): по классификатору административно-территориальных объектов _______________________________________
Наименование района (города областного значения): ___________________________
Вид бюджета: ____________________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған-6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны _______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
______________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімібойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімібойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (3-ТПА, жыл сайын)

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города
областного значения
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация уполномоченного
органа по исполнению бюджета
района, (городов областного
значения) о доиспользовании
целевых трансфертов на
развитие, выделенных в
истекшем финансовом году и
разрешенных доиспользовать
по решению местных
исполнительных органов
в текущем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (3-ДРН, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда бюджет кіші бағдарламаның коды көрсетіледі.
7. 4-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
9. 6-бағанда ағымдағы жылдың басында дергілікті бюджет қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген сома көрсетіледі.
10. 7-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
11. 8-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда бюджет қаражатының игерілмеген көлемі көрсетіледі.
13. 10-бағанда есепті қаржы жылының соңына дейін игерілмеген нысаналы даму трансферттерін оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттің кірісіне қайтару сомасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда есепті кезеңге бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):2-НТО
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается код бюджетной подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование инвестиционных проектов.
8. В графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1 и 2.
9. В графе 6 указывается сумма, разрешенная к доиспользованию по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета на начало текущего года.
10. В графе 7 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
11. В графе 8 указывается сумма оплаченных обязательств.
12. В графе 9 указывается объем неосвоения бюджетных средств.
13. В графе 10 указывается сумма возврата неосвоенных целевых трансфертов на развитие в доход вышестоящего бюджета, выделившего их, до конца отчетного финансового года.
14. в графе 11 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм за отчетный год.
Приложение 18
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ЦТО
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на ____________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі 8-інші күнінен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25-інші қаңтарынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы: ____________________________________________________________
Бюджеттің түрі_______________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
Республикалық бюджет ____ жылы бекітілген бюджет
Республикалық бюджет ____ жылы нақтыланған бюджет
Республикалық бюджет ____ жылы түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге республикалық бюджеттен бөлінген
Есепті кезеңге жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 25-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование области, города республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов: _________________________
Вид бюджета ________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____год Республиканский бюджет
Уточненный бюджет на _____год Республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год Республиканский бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Всего целевых трансфертов
в том числе:
текущие программы
...
программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Выделено из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Атқарылу пайызы (11- баған./8- баған х100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған -7-баған)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11-баған -8-баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18-баған +19-баған)
оның ішінде
есепті кезеңге игерілмеу (15-баған -16-баған)
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбек ақы қорлары бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
оның ішінде игерілмеу себептері
есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
бюджеттік бағдарлама әкімшісі бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
21
22
23
24
25
26
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны__________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы __________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті органның басшысы
______________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
_______________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "____________ жылғы жағдай бойынша республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (2-НТО, ай сайын)

процент исполнения (графа 11 / графа 8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа 15- графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
в том числе причины неосвоения
причины неосвоения за отчетный период
причины ожидаемого неосвоения плана на год
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города
республиканского значения и столицы
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет уполномоченного органа
по исполнению бюджета
области, города
республиканского значения
и столицы о результатах
мониторинга реализации
целевых текущих трансфертов,
целевых трансфертов на
развитие и кредитов,
выделенных из
республиканского бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета" (2-ЦТО, ежемесячно)

22. 21, 22, 23 және 24-бағандарда Қағидалардың 23-тармағында айтылған себептер бойынша қалыптасқан сомалар көрсетіледі.
21. 25-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
22. 26-бағанда бір жылға арналған қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауының себептері сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімібойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):3-ТПО
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: _________ қаржылық жылға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы: _________________________________________
Бюджеттің түрі: _____________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

22. В графах 21, 22, 23 и 24 указываются суммы, сложившиеся по причинам, изложенным в пункте 23 Правил.
23. В графе 25 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
24. В графе 26 описываются причины ожидаемого неисполнения плана финансирования на год.
Приложение 19
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ДО
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование области, города республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов: _________________________
Вид бюджета _______________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан за счет остатков местного бюджета на____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8 баған-6 баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны __________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты ((ол болған жағдайда) қолы, телефон
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "_____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (3-ТПО, жыл сайын)

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города
республиканского значения и столицы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация уполномоченного
органа по исполнению бюджета
области (города
республиканского значения
и столицы) о доиспользовании
целевых трансфертов на
развитие, выделенных в
истекшем финансовом году
и разрешенных доиспользовать
по решению Правительства
Республики Казахстан
в текущем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году" (3-ДО, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда бюджет кіші бағдарламаның коды көрсетіледі.
7. 4-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
9. 6-бағанда ағымдағы жылдың басында дергілікті бюджет қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген сома көрсетіледі.
10. 7-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
11. 8-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда бюджет қаражатының игерілмеген көлемі көрсетіледі.
13. 10-бағанда есепті қаржы жылының соңына дейін игерілмеген нысаналы даму трансферттерін оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттің кірісіне қайтару сомасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда есепті кезеңге бөлінген сомалардың игерілмеу себептері толық сипатталады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-АНТТ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: _______ жылдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается код бюджетной подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование инвестиционных проектов.
8. В графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1 и 2.
9. В графе 6 указывается сумма, разрешенная к доиспользованию по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков местного бюджета на начало текущего года.
10. В графе 7 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
11. В графе 8 указывается сумма оплаченных обязательств.
12. В графе 9 указывается объем неосвоения бюджетных средств.
13. В графе 10 указывается сумма возврата неосвоенных целевых трансфертов на развитие в доход вышестоящего бюджета, выделившего их, до конца отчетного финансового года.
14. в графе 11 подробно описываются причины неосвоения выделенных сумм за отчетный год.
Приложение 20
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-АЦТТ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган по исполнению нижестоящего бюджета, администратор бюджетных программ

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 7-ші қаңтарынан кешіктірмей; төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 12-ші қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинақтау әдісі: электрондық түрде
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның атауы: ___________________
Бюджеттің түрі _____________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішіндеинвестжоба
Атауы
Республикалық бюджеттің ____ жылға бекітілген бюджет
Республикалық бюджеттің ____ жылға нақтыланған бюджет
Республикалық бюджеттің ____жылға түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
Кестенің жалғасы
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде республикалық бюджеттен трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге жергілікті бюджет төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов бюджетных программ – не позднее 7 января года, следующего за отчетным финансовым годом; уполномоченный орган по исполнению нижестоящего бюджета – не позднее 12 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование уполномоченного органа по исполнению бюджета: _________________
Вид бюджета _______________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Утвержденный бюджет на ____ года республиканского бюджета
Уточненный бюджет на _____ г. республиканского бюджета
Скорректированный бюджет на _____ г. республиканского бюджета
1
2
3
4
5
6
7
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Выделено из республиканского бюджета и местного бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Атқарылу пайызы (11-баған/8- баған х100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған-7-баған)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11 баған-8 баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17 баған+18 баған+19 баған)
оның ішінде
есепті кезеңге игерілмеу (15-баған-16-баған)
оның ішінде игерілмеу себептері
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
Еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша
Бюджеттік баңдарлама әкімшісі бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті орган басшысы
______________________________________ _____
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп" нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп" (1-АНТТ, жыл сайын) нысанды толтыру бойынша түсініктеме

процент исполнения (графа11 /графа8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа11 -графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+графа18+графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа15-графа 16)
в том числе причины неосвоения
Причин неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
экономия по результатам госзакупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратор бюджетных программ
прочие причины
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Аналитический отчет о
реализации целевых текущих
трансфертов, целевых
трансфертов на развитие,
выделенных из
республиканского бюджета
бюджетам областей, городов
республиканского значения,
столицы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы" (3-АЦТТ, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп" нысанды (бұдан әрі-Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы қол қояды, оның тегі және аты-жөні көрсетіледі.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бағдарламаның коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда кіші бағдарламаның коды көрестіледі.
7. 4-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің, бағдарламаның, кіші бағдарламаның, оның ішінде инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда республикалық бюджеттің қаржылық жылға бекітілген бюджет сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда республикалық бюджеттің қаржылық жылға нақтыланған бюджет сомасы көрсетіледі.
10. 7-бағанда республикалық бюджеттің қаржылық жылға түзетілген бюджет сомасы көрсетіледі.
11. 8-бағанда есепті кезең бойынша республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттен бөлінген сомасы көрсетіледі.
12. 9-бағанда есепті кезең бойынша жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарының сомасы көрсетіледі.
13. 10-бағанда қабылданған міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
15. 12-бағанда орындалу пайызды көрсетіледі.
16. 13-бағанда бір жылдық жоспардан күтілетін орындалу сомасы көрсетіледі.
17. 14-бағанда бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмау сомасы көрсетіледі.
18. 15-бағанда есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы көрсетіледі.
19. 16-бағанда есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу сомасы көрсетіледі.
20. 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі.
21. 18-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі.
22. 19-бағанда өзге де үнемдеу сомасы көрсетіледі.
23. 20-бағанда есепті кезеңге игерілмеу сомасы көрсетіледі.
24. 21-бағанда тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері игерілмеу сомасы көрсетіледі.
25. 22-бағанда мемлекеттік сатып алу бойынша игерілмеу сомасы көрсетіледі
26. 23-бағанда бюджеттік бағдарлама әкімшісі бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) басқаруы игерілмеу сомасы көрсетіледі.
27. 24-бағанда өзге де себептермен игерілмеу сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код программы.
6. В графе 3 указывается код подпрограммы.
7. В графе 4 указывается наименование администратора бюджетных программ, программы, подпрограммы, в том числе инвестиционных проектов.
8. В графе 5 указывается сумма утвержденного бюджета на финансовый год республиканского бюджета.
9. В графе 6 указывается сумма уточненного бюджета на финансовый год республиканского бюджета.
10. В графе 7 указываются сумма скорректированного бюджета на республиканского бюджета.
11. В графе 8 указывается сумма выделенного из республиканского бюджета и местного бюджета за отчетный период.
12. В графе 9 указывается сумма плана финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период.
13. В графе 10 указывается сумма принятых обязательства.
14. В графе 11 указывается сумма оплаченных обязательства.
15. В графе 12 указывается процентное исполнения.
16. В графе 13 указывается сумма ожидаемого исполнение плана на год.
17. В графе 14 указывается сумма ожидаемого неисполнение плана на год.
18. В графе 15 указывается сумма неисполнения на конец отчетного периода.
19. В графе 16 указывается сумма экономии бюджетных средств за отчетный период.
20. В графе 17 указывается сумма экономии по результатам государственных закупок.
21. В графе 18 указывается сумма экономии по фонду оплаты труда.
22. В графе 19 указывается сумма прочей экономии.
23. В графе 20 указывается сумма неосвоение за отчетный период.
24. В графе 21 указывается суммы неосвоения невыполненных договоров обязательств поставщиков товаров (работ, услуг).
25. В графе 22 указывается сумма неосвоение по государственным закупкам.
26. В графе 23 указывается сумма неосвоение управление бюджетной программой (подпрограммой) администратор бюджетных программ.
27. В графе 24 указывается сумма неосвоение прочих причины.

28. 25-бағанда есепті кезеңде игерілмеу сомасы көрсетіледі.
29. 26-бағанда бір жылға күтілетін игерілмеу сомасы көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппаратына)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп
Нысанның индексі:4-РББ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейін; республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 21 қаңтарына дейін; республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін - есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 15 ақпанына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: қағаз жүзінде
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы
________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы
_______________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның түрi:
мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай_______________________
мазмұнына қарай _______________________________________
iске асыру тәсiлiне қарай ____________________________________
ағымдағы/даму ________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың мақсаты _________
Бюджеттік бағдарламалардың сипаты _________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстар
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
мың теңге
Бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстардың жиыны
мың теңге
Бюджеттiк бағдарламаның түпкiлiктi нәтижесі
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың коды және атауы ______________
___________________________________________________________
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың түрі:
мазмұнына қарай: ____________________________________________
ағымдағы/даму ______________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламалардың сипаты _______________________
___________________________________________________________
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар
мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар жиыны
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың коды және атауы ______________
___________________________________________________________
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың түрі:
мазмұнына қарай: ____________________________________________
ағымдағы/даму ______________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламалардың сипаты _______________________
____________________________________________________________
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар
мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар жиыны
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________
Орындаушы _____________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы немесе
Мәслихат хатшысы немесе ревизиялық комиссияның төрағасы
______________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер ______________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (4-РББ, жыл сайын)

28. В графе 25 указывается причины неосвоения за отчетный период.
29. В графе 26 указывается причины ожидаемого неосвоения плана на год.
Приложение 21
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм)
Индекс формы: 4-РБП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов бюджетных программ области, района (города областного значения), города районного значения, села, поселка, сельского округа – до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ города республиканского значения и столицы – до 21 января года, следующего за отчетным финансовым годом, для администраторов республиканских бюджетных программ – до 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: на бумажном носителе
Код и наименование администратора бюджетной программы ____________________
Код и наименование бюджетной программы __________________________________
Вид бюджетной программы:
в зависимости от уровня государственного управления _________________________
в зависимости от содержания _______________________________________________
в зависимости от способа реализации ________________________________________
текущая или развития _____________________________________________________
Цель бюджетной программы _______________________________________________
Описание бюджетной программы ___________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Расходы по бюджетной программе
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы
1
2
3
4
5
6
7
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной программе
тысяч тенге
Конечный результат бюджетной программы
Код и наименование бюджетной подпрограммы__________________________
Вид бюджетной подпрограммы:
в зависимости от содержания: _________________________________________
текущая или развития ________________________________________________
Описание бюджетной подпрограммы ___________________________________
Показатели прямого результата:
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы/ подпрограммы
1
2
3
4
5
6
7
Расходы по бюджетной подпрограмме
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной подпрограммы
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной подпрограмме
тысяч тенге
Код и наименование бюджетной подпрограммы ________________________
Вид бюджетной подпрограммы:
в зависимости от содержания: _______________________________________
текущая или развития ______________________________________________
Описание бюджетной подпрограммы _________________________________
Показатели прямого результата:
Единица измерения.
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы/подпрограммы
1
2
3
4
5
6
7
Расходы по бюджетной подпрограмме
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной подпрограммы
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной подпрограмме
тысяч тенге
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора бюджетных программ или секретарь Маслихата
или председатель ревизионной комиссии
_________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о реализации
бюджетных программ
(подпрограмм)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм)" (4-РБП, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы немесе Мәслихат хатшысы немесе ревизиялық комиссияның төрағасы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджетттік сыныптамаға сәйкес бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң толық атауы және оның коды көрсетіледі.
5. "Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның коды және атауы көрсетіледі.
6. "Бюджеттiк бағдарламаның түрi" деген жолда "мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай", "мазмұнына қарай", "iске асыру тәсiлiне қарай" "ағымдағы/даму" деген жолдарда бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарлама деректері көрсетіледі.
7. "Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты" деген жолда бюджеттiк бағдарламаны орындау кезiнде қол жеткiзу болжанатын мемлекеттік органның даму жоспарының стратегиялық мақсаттарымен, облысты, республикалық маңызы бар қаланы дамыту жоспарының мақсаттарымен, мемлекеттік органдардың ережелерінде және басқа да нормативтік құқықтық актілерде айқындалған өкілеттіктермен байланыстырылған белгiлi бiр нәтиже келтіріледі (бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес).
8. "Бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі)" деген жол бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес толтырылады.
9. "Бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарының жиыны" деген жолда есепті қаржы жылындағы жоспарлы және нақты бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың қорытынды сомасы мың теңгеде көрсетіледі.
10. "Бюджеттiк бағдарламаның түпкілікті нәтижелері" деген жолда мемлекеттік органның қызметінің тікелей нәтижелеріне қол жеткізумен негізделген бюджеттік бағдарлама және (немесе) мемлекеттік органның даму жоспарының, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың дамыту жоспарының мақсаттарына қол жеткізуді сандық өлшейтін бюджеттік бағдарлама көрсеткіштері көрсетіледі. Жоспарлы көрсеткіштер бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес толтырылады.
11. "Бюджеттiк кіші бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттiк кіші бағдарламаның коды және атауы көрсетіледі.
Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарламалар болмаған жағдайда, бюджеттік бағдарламада бұл жол көрсетілмейді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм)" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ или секретарем Маслихата или председателем ревизионной комиссии, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В строке "Код и наименование администратора бюджетной программы" указываются полное наименование администратора бюджетной программы и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией.
5. В строке "Код и наименование бюджетной программы" указываются код и наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной классификацией.
6. В строке "Вид бюджетной программы" по строкам "в зависимости от уровня государственного управления", "в зависимости от содержания", "в зависимости от способа реализации", "текущая/развитие" указываются данные из утвержденной (переутвержденной) бюджетной программы.
7. В строке "Цель бюджетной программы" приводится определенный результат в увязке со стратегическими целями плана развития государственного органа, плана развития области, города республиканского значения, столицы, полномочиями, определенными положениями государственных органов и другими нормативными правовыми актами, который предполагается достичь при выполнении бюджетной программы (в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой)).
8. Строка "Описание (обоснование) бюджетной программы" заполняется в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой).
9. В строке "Итого расходы по бюджетной программе" указываются итоговая сумма расходов по бюджетной программе в тысячах тенге, запланированная и фактическая за отчетный финансовый год.
10. В строке "Конечные результаты бюджетной программы" указываются показатели бюджетной программы, количественно измеряющие достижение цели плана развития государственного органа, плана развития области, города республиканского значения, столицы и (или) бюджетной программы, обусловленные достижением прямых результатов деятельности государственного органа. Плановые показатели заполняются в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой).
11. В строке "Код и наименование бюджетной подпрограммы" указываются код и наименование бюджетной подпрограммы в соответствии с единой бюджетной классификацией.
В случае отсутствия в бюджетной программе подпрограмм данная строка в бюджетной программе не отражается.

12. "Бюджеттік кіші бағдарламаның түрі" деген жолда мазмұнына байланысты бюджеттік кіші бағдарламаның түрі көрсетіледі, сондай-ақ ағымдағы кіші бюджеттiк бағдарлама не кіші бюджеттiк даму бағдарламасы көрсетіледі.
13. "Бюджеттік кіші бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі)" деген жолда кіші бағдарламаның қысқаша сипаттамасы және кіші бағдарламаны іске асырудың бюджеттік бағдарламаның мақсаты мен түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізуге ықпалын бағалау келтіріледі.
Бюджеттiк кіші бағдарламаның сипаттамасы (негiздемесі) бюджеттік бағдарламаның сипаттамасын (негiздемесін) қайталамауы тиіс.
Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарламалар болмаған жағдайда, бюджеттік бағдарламада бұл жол көрсетілмейді.
14. "Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi" деген кестеде қол жеткізілуі осы функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыратын немесе қызмет көрсететін мемлекеттік органның қызметіне толық тәуелді болатын, көзделген бюджет қаражаты шегінде атқарылатын мемлекеттік функциялар, өкілеттіктер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көлемінің санмен өлшенетін сипаттамасы көрсетіледі.
Жоспарлы көрсеткіштер бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарламалар болған жағдайда, бұл кесте бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес әрбір кіші бағдарлама бойынша толтырылады.
Жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебінен іс-шараларды іске асыруға бағытталған жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша тікелей нәтиже көрсеткіштері жергілікті бюджеттік инвестициялар бөлінісінде көрсетіледі.
15. "Бюджеттік кіші бағдарлама бойынша шығыстар жиыны" деген жолда бюджеттік кіші бағдарлама бойынша есепті қаржы жылындағы жоспарлы және нақты шығыстардың қорытынды сомасы мың теңгеде көрсетіледі.
Қажет болған кезде бюджеттік кіші бағдарлама бойынша шығыстар бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) сәйкес бағыттар бөлінісінде көрсетілуі мүмкін.
16. Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру туралы есеппен бір уақытта ұсынылатын түсіндірме жазба формасы мыналарды қамтиды:
1) бюджеттік бағдарламаның атауы;
2) бюджеттік бағдарлама бойынша есепті жылдағы төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарының атқарылуы, төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарынан міндеттемелердің ауытқуы, бюджет қаражатын үнемдеу сомасы, игерілмеу себептері көрсетілген игерілмеу сомасы;
3) бюджеттік бағдарламаның нәтиже көрсеткіштері:
бюджеттік даму бағдарламалары бойынша бюджеттік инвестициялық жобалар бөлінісіндегі ағымды бюджеттік бағдарламалар бойынша көздеген қаражаттар пайдаланылған іс шаралар;
қол жеткізілген тікелей, түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерiн сипаттай отырып, сондай-ақ қол жеткізілмеген немесе асыра орындалған көрсеткiштерi себептерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламасының нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуді талдау;
бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет қаражатының игерілу пайызына қатысты нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуді талдау, нәтижелер мен бюджет қаражатының игерілу пайызында алшақтық болған жағдайда себептерiне түсініктеме беру және тиісті ұйғарым жасау;
болған жағдайда бюджеттік бағдарламаны тиімсіз басқару туралы ақпаратты келтіру.
Республикалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiлері, өткен жылмен салыстырғанда өзгерістер серпінін ескере отырып ел, өңір, сала дамуына, экономикалық-әлеуметтік саласына, халықтың тұрмыс деңгейiне бюджеттік бағдарлама шеңберінде орындалған іс-шаралардың ыкпал етуі туралы ақпарат қосымша ұсынылады, атап айтқанда:
субсидия беруге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
есепті жылы субсидия алған кәсiпорындар бөлінісінде төленген салықтардың жалпы сомасы;
құрылған жұмыс орнының саны, оның ішінде тұрақты;
оңалту рәсімінен өткен кәсіпорындар саны;
өз қаржылық-экономикалық көрсеткіштерін жақсартқан кәсіпорындар саны;
субсидияланатын қызметтермен қамтылған халықтың саны;
субсидиялаумен қамтылған өндірілген өнімінің көлемі (алдыңғы жылмен салыстырғанда ұлғаюы немесе азаюы);
қолданбалы және іргелі ғылымның дамуына бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
ғылыми әзірлемелерді коммерцияландыру (ғылыми зерттеулер нәтижелерінің практикалық тұрғыдан жүзеге асырылуы, өнеркәсіп арасындағы байланыс);
басқа дамыған елдерімен салыстырғанда ғылыми нәтижелердің деңгейі (рейтингтік ғылыми журналдардағы жарияланымдар бойынша);
жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу институттарының белсене қатысуы арқылы экономиканы инновациялық дамыта отырып, ғылымды синхрондау;
зертханаларды жарақтандыру шеңберінде сатып алынған құрал-жабдықтардың тиімділігі;
бюджеттік инвестициялық жобалар іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
іске асырылған бюджеттік инвестициялық жобалардың, оның ішінде есепті жылда пайдалануға берілген объектілердің саны;
құрылған жұмыс орнының саны (бюджеттік инвестициялық жобалар іске асыру кезінде және (немесе) объектіні пайдалануға енгізгеннен кейін);
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асырудан негізгі пайда алушыларды көрсете отырып, ел, өңір, саланың негізгі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне есепті кезеңде іске асырылатын бюджеттік инвестициялық жобалардың ықпал етуі;
инвестициялық жобалар аяқталғаннан кейін үш жыл ішінде түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу;
жарғылық капиталын ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
жұмсаудың басым бағыттары, яғни инвестициялық жобалар (іс-шаралар) бөлінісінде;
квазимемлекеттік сектор субъектілермен жобаларды (іс-шараларды) іске асырудан әлеуметтік-экономикалық нәтиже, ел, өңір, саланың дамуына ықпал етуі (төленген салықтардың жалпы сомасы, құрылған жұмыс орнының саны, нәтижеде қандай өңірлік (ғаламдық) мәселелер шешілді);
олардың пайдаланылмау себептерін көрсете отырып, ағымдағы жыл мен өткен жылдардың қалдықтарына бөле отырып квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы қаражат қалдықтары;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің екiншi деңгейдегі банктердегі депозиттерге орналастырылған республикалық бюджеттен бөлінген қаражаты туралы ақпарат;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борышы, оның ішінде сыртқы борышы туралы ақпарат;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің соңғы үш жылдағы бюджеттен бөлiнген қаражатты пайдалану бойынша серпіні;
бюджеттік кредиттеуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне бюджеттік кредит беру арқылы іс-шараларды іске асырудың экономикалық және әлеуметтік тиімділігі;
бюджеттік кредит есебінен іске асырылатын іс-шаралардың өзін-өзі ақтауы;
облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері есебінен іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша;
іске асырылған бюджеттік инвестициялық жобалардың, оның ішінде есепті жылда пайдалануға берілген объектілердің саны;
құрылған жұмыс орнының саны (бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде және (немесе) объектіні пайдалануға енгізгеннен кейін);
өңірдің негізгі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне әсер;

12. В строке "Вид бюджетной подпрограммы" указывается вид бюджетной подпрограммы в зависимости от содержания, а также указывается текущая бюджетная подпрограмма либо бюджетная подпрограмма развития.
13. В строке "Описание (обоснование) бюджетной подпрограммы" излагается краткое описание подпрограммы и оценка влияния реализации подпрограммы на достижение цели и конечных результатов бюджетной программы.
Описание (обоснование) бюджетной подпрограммы не должно дублировать описание (обоснование) бюджетной программы.
В случае отсутствия в бюджетной программе подпрограмм данная строка в бюджетной программе не отражается.
14. В таблице "Показатели прямого результата" указываются количественно измеримые характеристики объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг в пределах предусмотренных бюджетных средств, достижение которых полностью зависит от деятельности государственного органа, осуществляющего данные функции, полномочия или оказывающего услуги. Плановые показатели заполняются в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой).
В случае наличия в бюджетной программе подпрограмм данная таблица заполняется по каждой подпрограмме в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой).
По местным бюджетным программам, направленным на реализацию мероприятий за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, показатели прямого результата указываются в разрезе местных бюджетных инвестиций.
15. В строке "Итого расходы по бюджетной подпрограмме" указываются итоговая сумма расходов по бюджетной подпрограмме в тысячах тенге, запланированная и фактическая за отчетный финансовый год.
При необходимости расходы по бюджетной подпрограмме могут указываться в разрезе направлений в соответствии с утвержденной (переутвержденной) бюджетной программой (подпрограммой).
16. Представляемая одновременно к форме пояснительная записка содержит:
1) наименование бюджетной программы;
2) исполнение плана финансирования по платежам за отчетный год по бюджетной программе, отклонение сумм оплаченных обязательств от плана финансирования по платежам, сумма экономии бюджетных средств, сумма неосвоения, с указанием причин неосвоения;
3) показатели результата бюджетной программы:
мероприятия, на которые были использованы предусмотренные средства по текущим бюджетным программам, в разрезе бюджетных инвестиционных проектов по бюджетным программам развития;
анализ достижения показателей результатов бюджетной программы с описанием, достигнутых показателей прямого, конечного результата, а также не достигнутых или перевыполненных показателей, с указанием причин не достижения или перевыполнения результата;
анализ достижения показателей результатов в соотношении к проценту освоения бюджетных средств по бюджетной программе, в случае расхождения результатов и процента освоения бюджетных средств объяснить причины и сделать соответствующие выводы;
в случае наличия привести информацию о неэффективном управлении бюджетной программой.
Администраторами республиканских бюджетных программ дополнительно предоставляется информация о влиянии выполненных мероприятий в рамках бюджетной программы на развитие отрасли, региона, страны, социально-экономическую сферу, уровень жизни населения, с учетом динамики изменения по сравнению с прошлым годом, в частности:
по бюджетным программам, направленным на предоставление субсидий:
общая сумма уплаченных налогов в разрезе предприятий, получивших субсидии в отчетном году;
количество созданных рабочих мест, в том числе постоянных;
количество предприятий, прошедших процедуру оздоровления;
количество предприятий, улучшивших свои финансово-экономические показатели;
количество населения, охваченного субсидируемыми услугами;
объем произведенной продукции, охваченный субсидированием (рост или уменьшение по сравнению с предыдущим годом);
по бюджетным программам, направленным на развитие прикладной и фундаментальной науки:
коммерциализация научных разработок (практическая реализация результатов научных исследований, связь с промышленностью);
уровень научных результатов по сравнению с другими развитыми странами (по публикациям в рейтинговых научных журналах);
синхронизация науки с инновационным развитием экономики через активное участие вузов и научно-исследовательских институтов;
эффективность приобретенного оборудования, в рамках оснащения лабораторий;
по бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов:
количество реализованных бюджетных инвестиционных проектов, из них объектов, введенных в эксплуатацию в отчетном году;
количество созданных рабочих мест (во время реализации бюджетных инвестиционных проектов и (или) после ввода объекта в эксплуатацию);
влияние реализуемого в отчетном периоде бюджетных инвестиционных проектов на основные социально-экономические показатели отрасли, региона, страны, с указанием основных выгодополучателей от реализации бюджетных инвестиционных проектов;
достижение конечных результатов в разрезе инвестиционных проектов в течение трех лет после их завершения.
по бюджетным программам, направленным на увеличение уставного капитала:
направления расходования, в разрезе инвестиционных проектов (мероприятий);
социально-экономический эффект от реализации проектов (мероприятий) субъектами квазигосударственного сектора, влияние на развитие отрасли, региона, страны (общая сумма уплаченных налогов, количество созданных рабочих мест, какие региональные (глобальные) вопросы были решены в результате);
остатки средств на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора, с разделением на остатки текущего года и прошлых лет, с указанием причин их неиспользования;
информация о средствах субъектов квазигосударственного сектора, выделенных из республиканского бюджета, размещенных на депозитах в банках второго уровня;
информация о долге субъектов квазигосударственного сектора, в том числе о внешнем долге;
динамика по использованию бюджетных средств за последние три года субъектами квазигосударственного сектора;
по бюджетным программам, направленным на бюджетное кредитование:
экономическая и социальная эффективность реализации мероприятий посредством бюджетного кредитования субъектов квазигосударственного сектора;
окупаемость мероприятий, реализуемых за счет бюджетного кредита;
по бюджетным программам, реализуемым за счет целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы:
количество реализованных бюджетных инвестиционных проектов, из них объектов, введенных в эксплуатацию в отчетном году;
количество созданных рабочих мест (во время реализации бюджетных инвестиционных проектов и (или) после ввода объекта в эксплуатацию);
влияние на основные социально-экономические показатели региона;

4) соңғы үш жылда бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет қаражатын игеру серпіні;
5) бюджет тәртібінің жағдайы туралы (жылдың басымен салыстырғанда дебиторлық және кредиторлық берешектердің болуы туралы (берешектердің себептерін көрсете отырып, ұлғаюын немесе төмендеуін, оның ішінде өткен жылдар берешегі және дебиторлық және кредиторлық берешектерді өтеу бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қабылдайтын шаралары).
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
22-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):5-НТ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін есептi жылдан кейiнгi жылдың 18 қаңтарына дейін; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін; облыстың (астананың, республикалық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есептiден кейiнгi жылдың 15 ақпанына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Мемлекеттік органның атауы ______________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер қаражатының сомасы (мың тенге) ____________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы)
___________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштердің атауы (жоспарланып отырған іс-шаралар)
Өлшем бірлігі
Көрсеткіштердің жоспарлы мәндері
Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізу %
Жоспар мың теңге
Іс жүзіндегі атқару, мың теңге
Атқарылу %
Атқарылмауы, мың теңге
Бюджет қаражатын үнемдеу, мың теңге
Игерілмеу, мың теңге
Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Түпкілікті нәтиже
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге нақты қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері
1
2
3
4
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны __________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (5-НТ, жыл сайын)

4) динамику освоения бюджетных средств по бюджетным программам за три последних года;
5) о состоянии бюджетной дисциплины (о наличии дебиторской и кредиторской задолженностей в сравнении с началом года (увеличение или уменьшение, с указанием причины, в том числе задолженности прошлых лет и предпринимаемые меры администраторами бюджетных программ по погашению дебиторской и кредиторской задолженности).
Приложение 22
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: администраторам бюджетных программ вышестоящего бюджета, в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-ЦТ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов до 18 января года, следующего за отчетным; для администраторов бюджетных программ района (города областного значения) - до 20 января года, следующего за отчетным; для администраторов бюджетных программ области (столицы, города республиканского значения) – до 25 января года, следующего за отчетным годом; для администраторов республиканских бюджетных программ - до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: на бумажном носителе
Наименование государственного органа ______________________________________
Сумма средств целевых трансфертов из вышестоящего бюджета (тысяч тенге)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы (подпрограммы))
_________________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
Единица измерения: тысяч тенге
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Единица измерения
Плановые значения показателей
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
% достижения результатов
План, тысяч тенге
Фактическое исполнение, тысяч тенге
% исполнения
Неисполнение, тысяч тенге
Экономия бюджетных средств, тысяч тенге
Неосвоение, тысяч тенге
Причины недостижения (перевыполнения) результатов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Конечный результат
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижение результатов
Причины недостижения (перевыполнения) результатов
1
2
3
4
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель _______________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора бюджетной программы
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о прямых и конечных
результатах, достигнутых за
счет использования выделенных
целевых трансфертов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов" (5-ЦТ, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1.Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2.Нысанға бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3.Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4."Есепті кезең" деген жолда есепті қаржы жылы көрсетіледі.
5."Мемлекеттік органның атауы" деген жолда төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі, жиынтық есепте жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі.
6."Жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер қаражатының сомасы" деген жолда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі.
7."(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы)" және "(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)" деген жолдарда жоғары тұрған бюджеттің есебінен нысаналы трансферттер іске асырылатын бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атаулары мен коды толтырылады.
8."Тікелей нәтиже" деген жол бойынша:
"Көрсеткіштер атауы (жоспарланатын іс-шаралар)" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілуі тиіс бюджеттік бағдарламаларда (кіші бағдарламаларда) көзделген жоспарланатын (орындалатын) іс-шаралар көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша бұл бағанда іс-шаралар әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша көрсетіледі;
"Көрсеткіштердің жоспарлы мәндері" деген бағанда бір жылға жоспарланған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтер көлемінің сандық сипаттамасы көрсетіледі;
"Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы" деген бағанда іс-шаралардың нақты орындалуы, яғни жылдың қорытындысы бойынша орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер көлемінің сандық сипаттамасы көрсетіледі, есепті жылдағы жұмыстар мен қызметтердің орындалу (тауарларды сатып алу) сатысы сипатталады. Нысаналы даму трансферттері бойынша тікелей нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Жоспар, мың теңге" және "Іс жүзіндегі атқару, мың теңге" деген бағандарда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы және ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша олардың іс жүзіндегі атқарылуы көрсетіледі;
"Атқарылмауы, мың теңге" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы мен олардың ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақты атқарылу сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Бюджет қаражатын үнемдеу" деген бағанда бюджет қаражатын жалпы үнемдеу сомасы көрсетіледі;
"Игерілмеу, мың теңге" деген бағанда бюджет қаражатын үнемдеуді қоспағанда, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша атқарылмау сомасы ретінде айқындалатын игерілмеу сомасы көрсетіледі;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері" деген бағанда нысаналы трансферттер қаражатын толық игерген кезде игерілмеу немесе асыра орындау сомасына байланысты нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері толық сипатталады. Жоспарланған іс-шаралар кестесінен қалып қойған жағдайда қалып қою себептері көрсетіледі;
9."Түпкілікті нәтиже" деген жол бойынша:
"Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)" деген бағанда бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада) көзделген түпкілікті нәтижелер көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге нақты қол жеткізу" деген бағанда түпкілікті нәтижелердің нақты орындалуы көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері" деген бағанда түпкілікті нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу немесе асыра орындау себептері толық сипатталады.";
10.Бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепке еркін нысанда толтырылатын нысаналы трансферттер есебінен саладағы (қызмет аясындағы) проблемалардың шешілуі, қол жеткізілген мақсаттар, нәтижелердің көрсеткіштері туралы түсіндірмелерді қамтитын түсіндірме жазба қоса беріледі.
11.Түсіндірме жазба жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерінің жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалануы туралы ақпаратты қамтиды, олардың есепті кезеңдегі жұмсалуының негізгі бағыттарын, қол жеткізілген мақсаттар мен нәтижелер көрсеткіштерінің талдауын, нысаналы трансферттер бойынша нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу немесе асыра орындау негіздемелерімен және себептерімен бірге нысаналы трансферттердің игерілген немесе игерілмеген сомаларының сипаттамасын қамтиды.
12.Нысаналы даму трансферттері бойынша қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар сомасын объектілер арасында қайта бөлген жағдайда талдамалы жазбада оларды қайта бөлу себептері көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-МҚ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В строке "Отчетный период" указывается отчетный финансовый год.
5. В строке "Наименование государственного органа" указывается администратор бюджетной программы нижестоящего бюджета, в сводном отчете указывается администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета.
6. В строке "Сумма средств целевых трансфертов из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, выделенная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 января текущего финансового года.
7. В строках "(наименование бюджетной программы (подпрограммы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) вышестоящего бюджета, за счет которого реализуются целевые трансферты.
8. По строке "Прямой результат":
в графе "Наименование показателей (планируемые мероприятия)" указываются планируемые (выполняемые) мероприятия, предусмотренные в бюджетных программах (подпрограммах), которые должны быть достигнуты за счет использования целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета. По целевым трансфертам на развитие в данной графе мероприятия указываются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Плановые значения показателей" указывается количественная характеристика запланированного объема работ, услуг на год;
в графе "Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов" указывается фактическое выполнение мероприятий, то есть количественная характеристика объема выполненных работ, предоставленных услуг по итогам года, описывается стадия выполнения работ и услуг (приобретение товаров) за отчетный год. По целевым трансфертам на развитие прямые результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графах "План, тысяч тенге" и "Фактическое исполнение, тысяч тенге" указываются суммы целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета на 1 января текущего финансового года, и их фактическое исполнение по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "Неисполнение, тысяч тенге" указывается разница между суммами целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, и фактическим их исполнением по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "Экономия бюджетных средств" указывается общая сумма экономии бюджетных средств;
в графе "Неосвоение, тысяч тенге" указывается сумма неосвоения, которая определяется как сумма неисполнения за исключением экономии бюджетных средств, по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "Причины недостижения (перевыполнения) результатов" подробно описываются причины недостижения (перевыполнения) запланированных показателей прямых результатов по целевым трансфертам, связанных с суммой неосвоения или перевыполнения, при полном освоении средств целевых трансфертов. В случае отставания от графика запланированных мероприятий, указываются причины отставания;
9. по строке "Конечный результат":
в графе "Запланированные показатели (мероприятия)" указываются конечные результаты, предусмотренные в бюджетной программе (подпрограмме). По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Фактическое достижение результатов" указывается фактическое выполнение конечных результатов. По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения (перевыполнения) результатов" подробно описываются причины недостижения или перевыполнения запланированных показателей конечных результатов.
10. К отчету о прямых и о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, прилагается пояснительная записка, заполняемая в произвольной форме, содержащая пояснения о решении проблем в отрасли (сфере деятельности) за счет целевых трансфертов, достигнутых целях, показателях результатов.
11. Пояснительная записка включает информацию об использовании администраторами местных бюджетных программ целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, содержит основные направления расходования их за отчетный период, анализ достигнутых целей и показателей результатов, описание освоенных или неосвоенных сумм целевых трансфертов с обоснованиями и причинами недостижения или перевыполнения запланированных показателей результатов по целевым трансфертам.
12. По целевым трансфертам на развитие, в случае перераспределения сумм местных бюджетных инвестиционных проектов между объектами в течение финансового года, в аналитической записке указываются причины их перераспределения.
Приложение 23
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-ГП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ финансовый год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін есептi жылдан кейiнгi жылдың 18 қаңтарына дейін; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін; облыстың (астананың, республикалық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есептiден кейiнгi жылдың 15 ақпанына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы
Мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Жоспар
Берілген сома
Ауытқу
(6 баған-5 баған)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (5-МҚ, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов до 18 января года, следующего за отчетным; для администраторов бюджетных программ района (города областного значения) - до 20 января года, следующего за отчетным; для администраторов бюджетных программ области (столицы, города республиканского значения) – до 25 января года, следующего за отчетным годом; для администраторов республиканских бюджетных программ - до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Код администратора бюджетных программ
Наименование администратора бюджетных программ
Наименование меры государственной поддержки
План
Выданная сумма
Отклонение
(6 графа-5 графа)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель _______________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора бюджетной программы
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе осуществляется в соответствии с приложением к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки".
Приложение к форме,
предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе "Отчет о
результатах мониторинга
использования субъектами
предпринимательства
бюджетных средств,
полученных в рамках оказания
государственной поддержки"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки" (5-ГП, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки" (далее-Форма).

2. Нысанға бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды" бағанында бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды толтырылады.
5. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы" бағанында төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі толтырылады, жиынтық есепте жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі.
6. "Мемлекеттік қолдау шарасының атауы" бағанында мемлекеттік қолдау шарасының атауы көрсетіледі.
7. "Жоспар" бағанында жоспарланған сома көрсетіледі.
8. "Берілген сома" бағанында қаржы жылы ішінде мемлекеттік қолдау шеңберінде берілген сома көрсетіледі.
9. "Ауытқу" бағанында берілген соманы шегергендегі жоспарланған сомадан нақты ауытқу көрсетіледі.
10. "Ескерту" бағанында орындамау себептері егжей-тегжейлі сипатталған.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-МТ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты заңды тұлғаның атауы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Мемлекеттiк тапсырма орындалған республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жұмсалған бюджет қаражатының сомасы
Мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi
Орындалған мемлекеттік тапсырмалардың нәтижелері туралы ақпарат
5
6
7
8
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Мемлекеттік тапсырманың
орындалуы туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (5-МТ, жыл сайын)

2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе "Код администратора бюджетных программ" заполняется код администратора бюджетных программ.
5. В графе "Наименование администратора бюджетных программ" заполняется администратор бюджетной программы нижестоящего бюджета, в сводном отчете указывается администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета.
6. В графе "Наименование меры государственной поддержки" указывается наименование меры государственной поддержки.
7. В графе "План" указывается запланированная сумма.
8. В графе "Выданная сумма" указывается выданная сумма в рамках государственной поддержки в течении финансового года.
9. В графе "Отклонение" указывается фактическое отклонение от запланированной суммы за минусом выданной суммы.
10. В графе "Примечание" подробно описываются причины неисполнения.
Приложение 24
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении государственных задании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-ГЗ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 1 февраля, следующего за отчетным годом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполнено государственное задание
Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания
Срок выполнения государственного задания
Информация о результатах по выполненному государственному заданию
5
6
7
8
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ______________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора
бюджетных программ ____________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении
государственных задании"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании" (5-ГЗ, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда нөмір реті бойынша толтырылады.
5. 2-бағанда мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы көрсетіледі.
7. 4-бағанда мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
8. 5-бағанда мемлекеттiк тапсырма орындалған республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы көрсетіледі.
9. 6-бағанда мемлекеттiк тапсырманы орындауға жұмсалған бюджет қаражатының сомасы көрсетіледі.
10. 7-бағанда мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi көрсетіледі.
11. 8-бағанда мемлекеттік тапсырма нысанында мемлекеттік қызмет көрсету немесе бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, тиімділігі, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу, мемлекеттік тапсырма нәтижесінің іс жүзінде қолданылуы және оның есепті қаржы жылы ішінде елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпалы туралы ақпарат көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):1-Р
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін мерзімде
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Наименование администратора республиканских бюджетных программ:
Резерв түрі: ____________________________________________________
(Төтенше резерв, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерв, шұғыл шығындарға арналған резерв, соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау үшін арналған резерв, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттерін астана қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған резерв.)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Резервтен қаражат бөлу үшін негіздеме
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы бойынша бөлінген сома
Орындау
Пайызбен
Орындамау сомасы
Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің жоқтығы
Бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері
Түпкілікті нәтиже
Ескертпе
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-Р, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 заполняется номер по порядку.
5. В графе 2 указывается наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта.
6. В графе 3 указывается описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта.
7. В графе 4 указывается наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания.
8. В графе 5 указывается наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполнено государственное задание.
9. В графе 6 указывается сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания.
10. В графе 7 указывается срок выполнения государственного задания.
11. В графе 8 указывается информация о достижении целей и задач, эффективности оказания государственной услуги или реализации бюджетного инвестиционного проекта в форме государственного задания, достижении прямых и конечных результатов, практического применения результата государственного задания и его влияние на социально-экономическое развитие страны за отчетный финансовый год.
Приложение 25
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-Р
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на ______20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: за финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование администратора республиканских бюджетных программ:
Вид резерва: ____________________________________________________
(Чрезвычайный резерв, резерв для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, резерв на неотложные затраты, резерв на исполнение обязательств по решениям судов, резерв на покрытие дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы.)
Единица измерения: тысяч тенге
Основание для выделения средств из резерва
Сумма, выделенная по постановлению Правительства Республики Казахстан
Исполнение
в процентах
Сумма неисполнение
Стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Отсутствие альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты
Причины невозможности их планирования при разработке бюджета
Конечный результат
Примечание
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора республиканских бюджетных
программ ______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об использовании
резерва Правительства
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан" (1-Р, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "№" деген бағанда іс-шараның реттік нөмірі көрсетіледі.
5. "Резервтен қаражат бөлу үшін негіздеме" деген бағанда қаражат бөлінетін іс-шара толық көрсетіле отырып Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының нөмірі мен күні көрсетіледі.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы бойынша бөлінген сома" бағанында Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес бөлінген сома көрсетіледі.
7. "Орындау" бағанында нақты орындалған сомасы көрсетіледі.
8. "пайызбен" бағанында нақты орындалуы пайызбен көрсетіледі.
9. "Орындамау сомасы" бағанынд Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес орындамау сомасы көрсетіледі.
10. "Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны" бағанында сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны көрсетіледі.
11. "Тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің жоқтығы" бағанында тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің жоқтығы туралы ақпарат көрсетіледі.
12. "Бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері" бағанында бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері туралы ақпарат көрсетіледі.
13. "Түпкілікті нәтиже" бағанында тиісті бюджеттік бағдарламалардың қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы ақпарат көрсетіледі. Бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелерге қол жеткізілмеген жағдайда оларға қол жеткізбеу себептері көрсетіледі.
14. "Ескертпе" бағанында қажет болған жағдайда өзге де ақпарат көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-Р
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін мерзімде
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Резерв түрі: ____________________________________________________
((Төтенше резерв, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерв, шұғыл шығындарға арналған резерв, соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау үшін арналған резерв, аудандардың (облыстардық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін немесе аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерін қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған резерв.)
Өлшем бірлігі: мың теңге
№ п/п
Резервтен қаражат бөлу үшін негіздеме
Жергілікті атқарушы органның қаулысы бойынша бөлінген сома
Орындау
пайызбен
Орындамау сомасы
Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
х
х
х
кестенің жалғасы
Тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің жоқтығы
Бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері
Түпкілікті нәтиже
Ескертпе
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (2-Р, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе "№" указывается номер по порядку.
5. В графе "Основание для выделения средств из резерва" указывается номер и дата постановления Правительства Республики Казахстан с полным указанием мероприятия на которое выделяются средства.
6. В графе "Сумма, выделенная по постановлению Правительства Республики Казахстан" указывается сумма, выделенная согласно постановления Правительства Республики Казахстан.
7. В графе "Исполнение" указывается сумма фактическое исполнение.
8. В графе "в процентах" указывается фактического исполнение в процентах.
9. В графе "Сумма неисполнение" указывается сумма неисполнения согласно постановлению Правительства Республики Казахстан.
10. В графе "Стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" указывается стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг;
11. В графе "Отсутствие альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты" указывается информация об отсутствии альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты.
12. В графе "Причины невозможности их планирования при разработке бюджета" указывается информация о причинах невозможности их планирования при разработке бюджета.
13. В графе "Конечный результат" указывается информация о достигнутых конечных результатах соответствующих бюджетных программ. В случае недостижения конечных результатов бюджетных программ, указываются причины их недостижения.
14. В графе "Примечание" в случае необходимости указывается иная информация.
Приложение 26
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об использовании резерва местного исполнительного органа
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):2-Р
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _______20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор местных бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: за финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид резерва: ____________________________________________________
(чрезвычайный резерв, резерв на неотложные затраты, резерв на исполнение обязательств по решениям судов, резерв на покрытие дефицита наличности районных (городов областного значения) бюджетов или бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.)
Единица измерения: тысяч тенге
Основание для выделения средств из резерва
Сумма, выделенная по постановлению местного исполнительного органа
Исполнение
в процентах
Сумма неисполнение
Стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
х
х
х
продолжение таблицы
Отсутствие альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты
Причины невозможности их планирования при разработке бюджета
Конечный результат
Примечание
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора местных
бюджетных программ ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва местного исполнительного органа".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об использовании
резерва местного
исполнительного органа"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва местного исполнительного органа" (2-Р, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "№" бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
5. "Резервтен қаражат бөлу үшін негіздеме" бағанында қаражат бөлінетін іс-шараны толық көрсете отырып, жергілікті атқарушы орган қаулысының нөмірі мен күні көрсетіледі.
6. "Жергілікті атқарушы органның қаулысы бойынша бөлінген сома" бағанында жергілікті атқарушы органның қаулысына сәйкес бөлінген сома көрсетіледі.
7. "Орындау" бағанында сомасы нақты орындалуы көрсетіледі.
8. "пайызбен" бағанында нақты орындалуы пайызбен көрсетіледі.
9. "Орындамау сомасы" бағанында Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес орындамау сомасы көрсетіледі.
10. "Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны" бағанында сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны көрсетіледі.
11. "Тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің болмауы" бағанында тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің болмауы туралы ақпарат көрсетіледі.
12. "Бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері" бағанында бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері туралы ақпарат көрсетіледі.
13. "Түпкілікті нәтиже" бағанында тиісті бюджеттік бағдарламалардың қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы ақпарат көрсетіледі. Бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелерге қол жеткізілмеген жағдайда оларға қол жеткізбеу себептері көрсетіледі.
14. "Ескертпе" бағанында қажет болған жағдайда өзге де ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 275 Бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары
1-тарау. Мақсаты мен міндеттері
1. Осы Бюджеттік мониторинг жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 119-бабы 11-тармағына сәйкес әзірленді және бюджет түсімдерінің атқарылмау себептерін анықтау, міндеттемелерді уақтылы қабылдамау, бюджеттік бағдарламалар бойынша төлемдерді уақтылы жүргізбеу, бюджет түсімдері мен шығыстарының атқарылу болжамдарын жасау мақсатында бюджеттік мониторинг жүргізу тәртібін, бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын талдауды, мемлекеттік тапсырманы орындау және мемлекеттік тапсырманы орындау туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ резервтерді пайдалану туралы есептерді қалыптастыру тәртібін айқындайды.
Бюджеттік мониторингті мемлекеттік кірістер органдары, салықтық емес түсімдер жөніндегі уәкілетті органдар, негізгі капиталды, трансферттерді, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын сатудан, мемлекеттің қаржы активтерін, қарыздарды сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты және бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асырады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва местного исполнительного органа" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратором местных бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе "№" указывается номер по порядку.
5. В графе "Основание для выделения средств из резерва" указывается номер и дата постановления местного исполнительного органа с полным указанием мероприятия на которое выделяются средства.
6. В графе "Сумма, выделенная по постановления местного исполнительного органа" указывается сумма, выделенная согласно постановления местного исполнительного органа.
7. В графе "Исполнение" указывается сумма фактическое исполнение.
8. В графе "в процентах" указывается фактического исполнение в процентах.
9. В графе "Сумма неисполнение" указывается сумма неисполнения согласно постановлению Правительства Республики Казахстан.
10. В графе "Стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" указывается стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг;
11. В графе "Отсутствие альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты" указывается информация об отсутствии альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты.
12. В графе "Причины невозможности их планирования при разработке бюджета" указывается информация о причинах невозможности их планирования при разработке бюджета.
13. В графе "Конечный результат" указывается информация о достигнутых конечных результатах соответствующих бюджетных программ. В случае недостижения конечных результатов бюджетных программ, указываются причины их недостижения.
14. В графе "Примечание" в случае необходимости указывается иная информация.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2025 года № 275
Правила проведения бюджетного мониторинга
Глава 1. Цель и задачи
1. Настоящие Правила проведения бюджетного мониторинга (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 11 статьи 119 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения бюджетного мониторинга с целью выявления причин неисполнения поступлений бюджета, несвоевременного принятия обязательств, несвоевременного проведения платежей по бюджетным программам, составления прогнозов исполнения поступлений и расходов бюджета, анализ реализации бюджетных программ, порядок выполнения государственного задания и составления отчетности о выполнении государственного задания, формы и сроки ее представления, а также порядок формирования отчетов об использовании резервов.
Бюджетный мониторинг осуществляется органами государственных доходов, уполномоченными органами по неналоговым поступлениям, уполномоченными государственными органами, ответственными за взимание и осуществляющими контроль за поступлениями от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов, администраторами бюджетных программ, центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.

6. Республикалық бюджеттің кіріс бөлігін талдау кезінде пайдаланылатын негізгі құраушы база бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган қалыптастыратын есепті деректердің айлық көлемі және Қазақстан Республикасының салықтық және кедендік заңнамаларға сәйкес салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ететін мемлекеттік органдар және салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды сатып алудан түсетін түсімдерді, трансферттерді есептіден кейінгі айдың 15-не дейінгі мерзімде өндіріп алуға жауапты уәкілетті органдар ұсынатын түсімдердің тиісті түрлерін орындамау немесе асыра орындау себептері болып табылады.
7. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның салықтық, салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер мен трансферттер түсімдерін өндiрiп алуға жауапты құрылымдық бөлімшелері, ведомстволары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей, жылдың басынан бастап республикалық бюджетке түсетін түсімдердің түрлері бойынша жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 3-і күнінен кешіктірмей, республикалық бюджетке түсетін салықтар мен төлемдердің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттің атқарылуын талдау жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге ұсынады.
Республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджетке (облыстық маңызы бар қала)) түсетін түсімдердің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Жергілікті бюджет кіріс бөлігінің артығымен атқарылу немесе атқарылмау себептерін талдауды бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары тоқсан сайын есептіден кейінгі айдың 3-і күнінен кешіктірмей жергілікті атқарушы органдарға ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі екінші айдың 5-і күнінен кешіктірмей республикалық бюджетке түсетін түсімдер жоспарын асыра орындау немесе орындамау себептерін талдауды Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ұсынады.

6. Основной составляющей базой, используемой при анализе доходной части республиканского бюджета, являются ежемесячный объем отчетных данных, формируемый соответствующим уполномоченным органом по исполнению бюджета и причины неисполнения или перевыполнения соответствующих видов поступлений, представляемых государственными органами, обеспечивающих полноту и своевременность поступлений налоговых и других обязательных платежей в бюджет, согласно налоговому и таможенному законодательствам Республики Казахстан и уполномоченными органами, ответственными за взимание неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, в срок к 15 числу месяца, следующего за отчетным месяцем.
7. Структурные подразделения, ведомства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственные за взимание налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала и трансфертов ежеквартально, не позднее 17-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский бюджет по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющего функции анализа доходов.
Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции анализа доходов, не позднее 3-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по поступлениям в республиканский бюджет структурному подразделению, осуществляющему функции по проведению анализа исполнения бюджета, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения), составляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов анализ причин перевыполнения или неисполнения доходной части местного бюджета представляют в местные исполнительные органы ежеквартально, не позднее 3-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежеквартально, не позднее 5 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан анализ причин перевыполнения или неисполнения плана поступлений в республиканский бюджет, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

12. Республика бойынша және аумақтар шеңберінде есептік мерзімде мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджеті (облыстық маңызы бар қала)) салықтардың және төлемдердің түсімі жоспарларының асыра орындалуы немесе орындалмауы салдарына талдау жүргізу барысында төлемдермен салықтардың түсуіне ықпал еткен факторлар (сыртқы сауда айналымының мөлшерінің өзгеруі, минералдық шикізатқа әлемдік баға, салық салу базасының өзгеруі, салықтық және кедендік заңнамадағы өзгерістер, жүйелік сипаттағы бер реттік төлемдер және басқа да факторлар) айқындалады.
13. Республика бойынша және аумақтар шеңберінде ағымдағы жылдың есептік мерзімінде былтырғы жылдың осындай мерзімін салыстырмасы мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыстық бюджет, (республикалық маңызы бар қала, астана)) түсімдерді талдау Қағидаларға  4-қосымшаға сәйкес нысанда құрастырылады, және бюджеттің атқарылуы бойынша орталық уәкілетті органмен (жергілікті атқару органдарымен) тоқсан сайын 3-інші күнге кешіктірмей Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына табыс етеді.
14. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық және жергілікті бюджеттерге (облыстық бюджет (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қала)) мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдердің талдау бойынша кірістер түсімдерін талдау осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың қаржы активтерін сатудан түскен түсімдерді талдауда өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті жылдың басынан бастап түсімдердің өсу немесе төмендеу себептері көрсетіледі.
15. Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде республикалық бюджетке түскен қарыздар түсімдерін талдау осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын жүзеге асырылады. Ерекшеліктер бөлінісінде өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың есепті кезеңінде түскен қарыздар түсімдерін талдауда өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті жылдың басынан бастап түскен түсімдердің төмендеу немесе өсу себептері көрсетіледі.
16. Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар тиісті қаржы жылындағы республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық есепті дайындау кезінде мынадай құрылымдық бөлімшелер ұсынған деректерді пайдаланады:

12. При осуществлении анализа причин перевыполнения или неисполнения планов поступлений налогов и платежей в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) бюджеты за отчетные периоды в целом по республике и в разрезе регионов определяются факторы, повлиявшие на поступление налогов и платежей (изменение объема внешнеторгового оборота, изменение мировой цены на минеральное сырье, изменение налогооблагаемой базы, изменения в налоговом и таможенном законодательствах, разовые платежи, носящие несистемный характер и другие факторы).
13. Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы)) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года составляется по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и представляются центральным уполномоченным органом (местными уполномоченными органами) по исполнению бюджета в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан (местные исполнительные органы) ежеквартально, не позднее 3-го числа, следующего за отчетным кварталом.
14. Анализ поступлений от продажи финансовых активов в республиканский и местные бюджеты (бюджета области (города республиканского значения, столицы), бюджет района (города областного значения)) за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В анализе поступлений от продажи финансовых активов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.
15. Анализ поступлений займов в республиканский бюджет за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года осуществляется ежеквартально по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В анализе поступлений займов за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года в разрезе специфик отражаются причины снижения или роста поступлений с начала отчетного года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года.
16. Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета используют при подготовке аналитического отчета об исполнении республиканского и местных бюджетов за соответствующий финансовый год данные, представленные следующими структурными подразделениями:

35. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептеріндегі және облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылуы туралы талдамалық есептердегі барлық құн көрсеткіштері теңгеде толтырылып, сонымен қатар шығыс нысандарында бір ондық белгімен мың теңгеде көрсетіледі.
36. Облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің атқарылуын талдау нәтижелері бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті орган басшылығының қаперіне жеткізіліп отырады.
37. Нысаналы трансферттердің атқарылуына талдау жүргізу үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың есепті деректерінің негізінде республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер бойынша осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір жылдық жоспардың күтілетін орындалуына болжамдауды жүзеге асырады.
3-тарау. Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуын талдау тәртібі
38. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қаржы жылының қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есепті осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес 4-ББІА нысаны бойынша жасайды және әрбір бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) бөлінісінде қағаз және электрондық тасығыштарда оған түсіндірме жазбамен есептіден кейінгі жылдың 15 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
39. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынған ақпараттың, ішкі бақылау қызметтерінің материалдары, сондай-ақ ішкі және сыртқы факторлардың әсерін анықтау негізінде бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) паспортында көзделген нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу жөнінде талдау жүргізеді.
40. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттік бағдарламалардың паспортында көзделген нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізудің талдауын оның негізінде алынған ақпаратты Түсімдер бойынша тиісті бюджетті атқару туралы, сондай-ақ бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепке енгізу үшін жүзеге асырады.

35. Все стоимостные показатели в отчетах о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы и в аналитических отчетах о реализации целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы заполняются в тенге, при этом в выходных формах отражаются в тысячах тенге, с одним десятичным знаком.
36. Результаты анализа исполнения целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы доводятся до сведения соответствующего уполномоченного органа по исполнению бюджета.
37. Для проведения анализа исполнения целевых трансфертов центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, на основании отчетных данных местных уполномоченных органов по исполнению бюджета, осуществляет прогнозирование ожидаемого исполнения плана на год по целевым трансфертам, выделенным из республиканского бюджета, по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок анализа реализации бюджетных программ (подпрограмм)
38. Администраторы бюджетных программ по итогам финансового года составляют и представляют отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм) в срок до 15 февраля года, следующего за отчетным годом по форме 4-РБП, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, в разрезе каждой бюджетной программы (подпрограммы) с пояснительной запиской к нему посредством электронного документооборота.
39. Уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа на основании представленной информации администраторами бюджетных программ, материалов служб внутреннего аудита, а также определения влияния внутренних и внешних факторов, проводит анализ по достижению показателей результатов, предусмотренных паспортом бюджетной программы (подпрограммы).
40. Уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляет анализ достижения показателей результатов, предусмотренных паспортом бюджетной программы (подпрограмм) для включения полученной на его основе информации в Аналитический отчет об исполнении соответствующего бюджета по поступлениям, а также о реализации бюджетных программ.

55. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес 1-Р нысаны бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есепті ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.
56. Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ай сайын тиісті жергілікті атқарушы органның әкімдігіне осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес 2-Р нысаны бойынша жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есепті ұсынады.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг бойынша есептілік нысандардың тізімі
Нысан атауы
мерзімділігі
ай сайын
тоқсан сайын
жыл сайын
1
2
3
4
5
1
Республикалық және жергілікті бюджеттеріне (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) бюджеттері түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындамау себептерін талдау (2-қосымша)
тоқсан сайын
2
Шетел валютасындағы шоттар бағдармалық сыртқы қарыздар қаражаты туралы деректер (3- қосымша)
жыл сайын
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ағымдағы жылдың
есепті кезеңіндегі республикалық және жергілікті (облыс бюджеті (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджеті түсімдерін талдау (4- қосымша)
тоқсан сайын
4
Бюджеттік бағдарлама (кіші
бағдарлама) бөліндісінде қабылданбаған міндеттемелер мен
төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақтылы орындалмауы
туралы ақпарат - ескерту (5- қосымша)
ай сайын
5
Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп (6- қосымша)
ай сайын
жыл сайын
6
Бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп (7- қосымша)
ай сайын
жыл сайын
7
___________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы жылы түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы талдамалық есеп (8- қосымша)
жыл сайын
8
Республикалық бюджеттен ___________ жылға бөлінген бюджет қаражатының игерілмеуі бойынша ақпарат
(9- қосымша)
жыл сайын
9
__________ жылы _________________________ бюджет қаражатының тиімсіз жұмсалуы туралы деректер (10-қосымша)
жыл сайын
10
20_______ жылғы _______________ жағдай бойынша Төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы туралы ақпарат (11- қосымша)
ай сайын
11
Республикалық бюджеттен трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі (12-қосымша)
ай сайын
12
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің түгел пайдалану туралы ақпараты (13- қосымша)
жыл сайын
13
Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі (14- қосымша)
ай сайын
14
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты (15-қосымша)
жыл сайын
15
___________ жылғы жағдай бойынша облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі (16-қосымша)
ай сайын
16
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты (17-қосымша)
жыл сайын
17
____________ жылғы жағдай бойынша республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі (18-қосымша)
ай сайын
18
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты (19-қосымша)
жыл сайын
19
облыстардың, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп (20-қосымша)
ай сайын
20
Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп (21-қосымша)
жыл сайын
21
Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есеп (22-қосымша)
жыл сайын
22
Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп (23-қосымша)
жыл сайын
23
Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп (24-қосымша)
жыл сайын
24
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп (25-қосымша)
жыл сайын
25
Жергілікті атқарушы орган резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп (26-қосымша)
жыл сайын
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға, жергілікті атқарушы органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық және жергілікті бюджеттері (облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеті, облыстық бюджет, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті, аудандық бюджет, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеті) түсімдерінің түрлері бойынша жыл басынан жоспарды асыра орындау немесе орындалмау себептерін талдау
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауыныфң қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ПРиМ
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: _______ жылдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: салықтық, салықтық емес түсімдерді, негізгі капиталды және трансферттерді сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері; кірістерді талдау функцияларын жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі; бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган

55. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в Правительство Республики Казахстан отчет об использовании денег резервов Правительства Республики Казахстан, по форме 1-Р согласно приложению 25 к настоящим Правилам.
56. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в акимат соответствующего местного исполнительного органа отчет об использовании денег резервов местного исполнительного органа, по форме 2-Р согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Перечень форм отчетности по бюджетному мониторингу
Наименование форм
Периодичность
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
1
2
3
4
5
1
Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа). (приложение 2)
ежеквартально
2
Данные о средствах программных внешних займов на счетах в иностранной валюте по состоянию на 1 января 20__ года
(приложение 3)
ежегодно
3
Анализ поступлений в республиканский и местные (бюджет области (города республиканского значения, столицы) бюджеты за отчетный период текущего года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года
(приложение 4)
ежеквартально
4
Информация-напоминание о непринятых обязательствах
и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) на _____________ 20___ годa
(приложение 5)
ежемесячно
5
Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм) (приложение 6)
ежемесячно
ежегодно
6
Аналитический отчет об исполнении ___________бюджета (приложение 7)
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
7
Аналитический отчет о
доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем году по состоянию на _________________ год
(приложение 8)
ежегодно
8
Информация по неосвоению бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета за ______________ год
(приложение 9)
ежегодно
9
Данные о неэффективном расходовании средств _________бюджета за _____год
(приложение 10)
ежегодно
10
Информация об ожидаемом исполнении плана финансирования по платежам
по состоянию на _______________________ 20______ года
(приложение 11)
ежемесячно
11
Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
(приложение 12)
ежемесячно
12
Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ целевых трансфертов на развитие,выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
(приложение 13)
ежегодно
13
Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
(приложение 14)
ежемесячно
14
Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
(приложение 15)
ежегодно
15
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета (приложение 16)
ежемесячно
16
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году (приложение 17)
ежегодно
17
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета
(приложение 18)
ежемесячно
18
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году
(приложение 19)
ежегодно
19
Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов,
целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы
(приложение 20)
ежемесячно
20
Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм) (приложение 21)
ежегодно
21
Отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов (приложение 22)
ежегодно
22
Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки
(приложение 23)
ежегодно
23
Отчет о выполнении государственных задании (приложение 24)
ежегодно
24
Отчет об использовании денег резервов Правительства Республики Казахстан
(приложение 25)
ежегодно
25
Отчет об использовании денег резервов местного исполнительного органа
(приложение 26)
ежегодно
Приложение 2
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, местные исполнительные органы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Анализ причин перевыполнения или неисполнения плана с начала года по видам поступлений в республиканский и местные бюджеты (бюджет области (города республиканского значения, столицы), областной бюджет, бюджет района (города областного значения), районный бюджет, бюджет города районного значения, села, поселка, сельского округа)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПРиМ
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурные подразделения, ведомства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственные за взимание налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала и трансфертов; структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции анализа доходов; местный уполномоченный орган по исполнению бюджета

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі;
5. 2-бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі;
6. 3-бағанда инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
8. 5, 6 және 7-бағандарда бекітілген, нақтыланған және түзетілген республикалық бюджеттің сомалары көрсетіледі;
9. 8-бағанда Республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген нысаналы трансфертер мен кредиттердің сомасы көрсетіледі;
10. 9-бағанда жергілікті бюджеттің есепті кезеңдегі төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
11. 10-бағанда қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
12. 11-бағанда төленген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
14. 13-бағанда 7-айдың қорытындыларынан бастап және қаржы жылының аяғына дейін бір жылдық қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалуы көрсетіледі;
15. 14-бағанда 7-айдың қорытындыларынан бастап және қаржы жылының аяғына дейін бір жылдық қаржыландыру жоспарының күтілетін орындалмауы көрсетіледі;
16. 15-бағанда төленген міндеттемелер мен республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген сомалардың арасындағы айырма ретінде жылдың аяғында республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың қалдығы көрсетіледі;
17. 16-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
18. 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражаттың үнемделген сомасы көрсетіледі;
19. 18-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі;
20. 19-бағанда бюджет қаражатын басқа да үнемдеу көрсетіледі;
21. 20-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу көлемі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код администратора республиканских бюджетных программ.
5. В графе 2 указывается код бюджетной программы.
6. В графе 3 указывается наименование инвестиционных проектов.
7. В графе 4 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1-2.
8. В графах 5, 6 и 7 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного республиканского бюджета.
9. В графе 8 указывается сумма целевых трансфертов и кредитов, выделенная из республиканского бюджета за отчетный период.
10. В графе 9 указывается план финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период.
11. В графе 10 указываются принятые обязательства в органах казначейства.
12. В графе 11 указывается сумма оплаченных обязательств.
13. В графе 12 указывается процент исполнения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.
14. В графе 13 указывается сумма ожидаемого исполнения плана финансирования на год начиная с итогов 7-и месяцев и до конца финансового года.
15. В графе 14 указывается сумма ожидаемого неисполнения плана финансирования на год начиная с итогов 7-и месяцев и до конца финансового года.
16. В графе 15 указывается остаток средств, выделенных из республиканского бюджета на конец отчетного, как разница между оплаченными обязательствами и выделенными суммами из республиканского бюджета за отчетный период.
17. В графе 16 указывается общая сумма экономии бюджетных средств за отчетный период.
18. В графе 17 указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок.
19. В графе 18 указывается сумма экономии по фонду оплаты труда.
20. В графе 19 указывается прочая экономия бюджетных средств.
21. В графе 20 указывается объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период;

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8 баған-6 баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны __________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты ((ол болған жағдайда) қолы, телефон
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты ((ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "_____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "_____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінген және ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (3-ТПО, жыл сайын)

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города
республиканского значения и столицы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация уполномоченного
органа по исполнению бюджета
области (города
республиканского значения и
столицы) о доиспользовании
целевых трансфертов на
развитие, выделенных в
истекшем финансовом году и
разрешенных доиспользовать по
решению Правительства
Республики Казахстан
в текущем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканскогозначения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году" (3-ДО, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы немесе Мәслихат хатшысы немесе ревизиялық комиссияның төрағасы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы" жолында бірыңғай бюджетттік сыныптамаға сәйкес бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң толық атауы және оның коды көрсетіледі;
5. "Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы" жолында бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның коды және атауы көрсетіледі;
6. "Мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды және атауы жолында (мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес)" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мемлекеттік орган функцияларының (функцияларының) коды мен атауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдер туралы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік органдар функцияларының тізілімі негізінде көрсетіледі.
7. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды және атауы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес)" деген жолда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы көрсетіледі.
8. "Сипаттама (негіздеме), оның ішінде ағымдағы мәртебе" деген жолда жоспарланатын бюджет қаражатының мемлекеттік органның даму жоспарында немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті даму жоспарында айқындалған мақсаттармен, нысаналы индикаторлармен не мемлекеттік орган туралы ережеде айқындалған өкілеттіктермен өзара байланыстылығы ашылады. Бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі) бюджеттік бағдарламаның мақсаты, нысаналы индикаторлар мен түпкілікті нәтижелердің сәйкес келмеу себептері көрсетіледі.
9. "Бюджеттік бағдарламаның түрі" жолында "мазмұнына қарай" жолы бойынша Бюджеттік кодекстің 14-бабының 1-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламаның бағыты көрсетіледі, "мемлекеттік басқару деңгейіне байланысты" жолы бойынша басқару деңгейіне байланысты Бюджеттік бағдарламаның түрі, жол бойынша көрсетіледі "іске асыру тәсіліне қарай" Жеке бюджеттік бағдарлама не бөлінетін бағдарлама көрсетіледі, "ағымдағы/даму" жолы бойынша ағымдағы бюджеттік бағдарлама не бюджеттік даму бағдарламасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реализации бюджетных программ" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ или секретарем Маслихата или председателем ревизионной комиссии, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В строке "код и наименование администратора бюджетной программы" указываются полное наименование администратора бюджетной программы и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией.
5. В строке "код и наименование бюджетной программы" указываются код и наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной классификацией.
6. В строке "код и наименование функции (функций) государственного органа (в соответствии с реестром функций государственных органов)" указываются код и наименование функции (функций) государственного органа, установленных в соответствии с законами Республики Казахстан, а также на основании реестра функций государственных органов, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных процедурах.
7. В строке "код и наименование государственной услуги (в соответствии с реестром государственных услуг)" указываются код и наименование государственной услуги на основании реестра государственных услуг, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
8. В строке "Описание (обоснование), в том числе текущий статус" раскрывается взаимоувязка планируемых бюджетных средств с целями, целевыми индикаторами, определенными в плане развития государственного органа или соответствующем плане развития области, города республиканского значения, столицы, либо с полномочиями, определенными в положении о государственном органе. Описание (обоснование) бюджетной программы указывается цель бюджетной программы, причины несоответствия целевых индикаторов и конечных результатов.
9. В строке "Вид бюджетной программы" по строке "в зависимости от содержания" указывается направление бюджетной программы в соответствии с пунктом 1 статьи 14 Бюджетного кодекса, по строке "в зависимости от уровня государственного управления" указывается вид бюджетной программы в зависимости от уровня управления, по строке "в зависимости от способа реализации" указывается индивидуальная бюджетная программа либо распределяемая, по строке "текущая/развитие" указывается текущая бюджетная программа либо бюджетная программа развития.

10. "Бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарының жиыны" жолында есепті қаржы жылындағы жоспарлы және нақты бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың қорытынды сомасы мың теңгеде көрсетіледі;
11. "Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижелері" деген жолда бюджеттік бағдарлама паспортының көрсеткіштері, мемлекеттік органның даму жоспары немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспары құжаттарының нысаналы индикаторының нәтижесі немесе Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыру, жоспарланатын бюджет қаражатының көлеміне қарай қызмет бағыттары көрсетіледі, оларға мыналар бойынша қол жеткізуге бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын іске асыру қорытындылары. Жоспарлы көрсеткіштер бюджеттік бағдарламаның паспортына сәйкес толтырылады.
12. "Бюджеттiк кіші бағдарламаның коды мен атауы" жолында бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттiк кіші бағдарламаның коды және атауы көрсетіледі. Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарламалар болмаған жағдайда, бюджеттік бағдарламада бұл жол көрсетілмейді;
13. "Іс шаралар көрсеткіштері" кестесінде сәйкес есепті қаржылық жыл бойынша іс шаранын нәтижесі көрсетіледі. Жоспарлы көрсеткіштер бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес толтырылады.
Бюджет бағдарламада кіші бағдарлама болатын жағдайда осы кесте әрбір бюджеттік кіші бағдарлама бойынша бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес толтырылады.
14. "Бюджеттік кіші бағдарлама бойынша шығыстар жиыны" жолында бюджеттік кіші бағдарлама бойынша есепті қаржы жылындағы жоспарлы және нақты шығыстардың қорытынды сомасы мың теңгеде көрсетіледі.
Қажет болған кезде бюджеттік кіші бағдарлама бойынша шығыстар бекітілген (қайта бекітілген) бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес бағыттар бөлінісінде көрсетілуі мүмкін.
15. Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру туралы есеппен бір уақытта ұсынылатын түсіндірме жазба формасы мыналарды қамтиды:
1) бюджеттік бағдарламаның атауы;
2) бюджеттік бағдарлама паспортында көзделген нәтижелер көрсеткіштері:
қол жеткізілген түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерiн сипаттай отырып, сондай-ақ қол жеткізілмеген немесе асыра орындалған көрсеткiштерi себептерін көрсете отырып, қол жеткізілмеген немесе асыра орындалған көрсеткіштердің бюджеттік бағдарлама паспортында көзделген нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуді талдау;
бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет қаражатының игерілу пайызына қатысты бюджеттік бағдарлама паспортында көзделген нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуді талдау, нәтижелер мен бюджет қаражатының игерілу пайызында алшақтық болған жағдайда себептерiне түсініктеме беру және тиісті ұйғарым жасау;
болған жағдайда бюджеттік бағдарламаны тиімсіз басқару туралы ақпаратты келтіру.
Республикалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiлері, өткен жылмен салыстырғанда өзгерістер серпінін ескере отырып ел, өңір, сала дамуына, экономикалық-әлеуметтік саласына, халықтың тұрмыс деңгейiне бюджеттік бағдарлама шеңберінде орындалған іс-шаралардың ыкпал етуі туралы ақпарат қосымша ұсынылады, атап айтқанда:
субсидия беруге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
есепті жылы субсидия алған кәсiпорындар бөлінісінде төленген салықтардың жалпы сомасы;
құрылған жұмыс орнының саны, оның ішінде тұрақты;
оңалту рәсімінен өткен кәсіпорындар саны;
өз қаржылық-экономикалық көрсеткіштерін жақсартқан кәсіпорындар саны;
субсидияланатын қызметтермен қамтылған халықтың саны;
субсидиялаумен қамтылған өндірілген өнімінің көлемі (алдыңғы жылмен салыстырғанда ұлғаюы немесе азаюы);
қолданбалы және іргелі ғылымның дамуына бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
ғылыми әзірлемелерді коммерцияландыру (ғылыми зерттеулер нәтижелерінің практикалық тұрғыдан жүзеге асырылуы, өнеркәсіп арасындағы байланыс);
басқа дамыған елдерімен салыстырғанда ғылыми нәтижелердің деңгейі (рейтингтік ғылыми журналдардағы жарияланымдар бойынша);
жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу институттарының белсене қатысуы арқылы экономиканы инновациялық дамыта отырып, ғылымды синхрондау;
зертханаларды жарақтандыру шеңберінде сатып алынған құрал-жабдықтардың тиімділігі;
бюджеттік инвестициялық жобалар іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
іске асырылған бюджеттік инвестициялық жобалардың, оның ішінде есепті жылда пайдалануға берілген объектілердің саны;
құрылған жұмыс орнының саны (бюджеттік инвестициялық жобалар іске асыру кезінде және (немесе) объектіні пайдалануға енгізгеннен кейін);
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асырудан негізгі пайда алушыларды көрсете отырып, ел, өңір, саланың негізгі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне есепті кезеңде іске асырылатын бюджеттік инвестициялық жобалардың ықпал етуі;
инвестициялық жобалар аяқталғаннан кейін үш жыл ішінде түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу;
жарғылық капиталын ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
жұмсаудың басым бағыттары, яғни инвестициялық жобалар (іс-шаралар) бөлінісінде;
квазимемлекеттік сектор субъектілермен жобаларды (іс-шараларды) іске асырудан әлеуметтік-экономикалық нәтиже, ел, өңір, саланың дамуына ықпал етуі (төленген салықтардың жалпы сомасы, құрылған жұмыс орнының саны, нәтижеде қандай өңірлік (ғаламдық) мәселелер шешілді);
олардың пайдаланылмау себептерін көрсете отырып, ағымдағы жыл мен өткен жылдардың қалдықтарына бөле отырып квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы қаражат қалдықтары;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің екiншi деңгейдегі банктердегі депозиттерге орналастырылған республикалық бюджеттен бөлінген қаражаты туралы ақпарат;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борышы, оның ішінде сыртқы борышы туралы ақпарат;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің соңғы үш жылдағы бюджеттен бөлiнген қаражатты пайдалану бойынша серпіні;
бюджеттік кредиттеуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша:
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне бюджеттік кредит беру арқылы іс-шараларды іске асырудың экономикалық және әлеуметтік тиімділігі;
бюджеттік кредит есебінен іске асырылатын іс-шаралардың өзін-өзі ақтауы;
облыстық бюджеттерге, астана, республикалық маңызы бар қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері есебінен іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша;
іске асырылған бюджеттік инвестициялық жобалардың, оның ішінде есепті жылда пайдалануға берілген объектілердің саны;
құрылған жұмыс орнының саны (бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде және (немесе) объектіні пайдалануға енгізгеннен кейін);
өңірдің негізгі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне әсер;

10. В строке "Итого расходы по бюджетной программе" указываются итоговая сумма расходов по бюджетной программе в тысячах тенге, запланированная и фактическая за отчетный финансовый год.
11. В строке "Конечные результаты бюджетной программы" указываются показатели паспорта бюджетной программы, результат целевого индикатора документов плана развития государственного органа или плана развития области, города республиканского значения, столицы или реализации функций, полномочий и компетенций, определенных законодательными актами Республики Казахстан, направлений деятельности исходя из объема планируемых бюджетных средств, которые должны быть достигнуты по итогам реализации мероприятий бюджетной программы. Плановые показатели заполняются в соответствии с паспортом бюджетной программы.
12. В строке "Код и наименование бюджетной подпрограммы" указываются код и наименование бюджетной подпрограммы в соответствии с единой бюджетной классификацией. В случае отсутствия в бюджетной программе подпрограмм данная строка в бюджетной программе не отражается.
13. В таблице "Показатели мероприятия" указываются результаты мероприятия за отчетный финансовый год. Плановые показатели заполняются в соответствии с паспортом бюджетной программы.
В случае наличия в бюджетной программе подпрограмм данная таблица заполняется по каждой подпрограмме в соответствии с паспортом бюджетной программы.
14. В строке "Итого расходы по бюджетной подпрограмме" указываются итоговая сумма расходов по бюджетной подпрограмме в тысячах тенге, запланированная и фактическая за отчетный финансовый год.
При необходимости расходы по бюджетной подпрограмме могут указываться в разрезе направлений в соответствии с паспортом бюджетной программы.
15. Представляемая одновременно к форме пояснительная записка содержит:
1) наименование бюджетной программы;
2) показатели результатов, предусмотренных паспортом бюджетной программы:
анализ достижения показателей результатов, предусмотренных паспортом бюджетной программы с описанием, достигнутых показателей конечного результата, а также не достигнутых или перевыполненных показателей, с указанием причин не достижения или перевыполнения результата;
анализ достижения показателей результатов, предусмотренных паспортом бюджетной программы в соотношении к проценту освоения бюджетных средств по бюджетной программе, в случае расхождения результатов и процента освоения бюджетных средств объяснить причины и сделать соответствующие выводы;
в случае наличия привести информацию о неэффективном управлении бюджетной программой.
Администраторами республиканских бюджетных программ дополнительно предоставляется информация о влиянии выполненных мероприятий в рамках бюджетной программы на развитие отрасли, региона, страны, социально-экономическую сферу, уровень жизни населения, с учетом динамики изменения по сравнению с прошлым годом, в частности:
по бюджетным программам, направленным на предоставление субсидий:
общая сумма уплаченных налогов в разрезе предприятий, получивших субсидии в отчетном году;
количество созданных рабочих мест, в том числе постоянных;
количество предприятий, прошедших процедуру оздоровления;
количество предприятий, улучшивших свои финансово-экономические показатели;
количество населения, охваченного субсидируемыми услугами;
объем произведенной продукции, охваченный субсидированием (рост или уменьшение по сравнению с предыдущим годом);
по бюджетным программам, направленным на развитие прикладной и фундаментальной науки:
коммерциализация научных разработок (практическая реализация результатов научных исследований, связь с промышленностью);
уровень научных результатов по сравнению с другими развитыми странами (по публикациям в рейтинговых научных журналах);
синхронизация науки с инновационным развитием экономики через активное участие вузов и научно-исследовательских институтов;
эффективность приобретенного оборудования, в рамках оснащения лабораторий;
по бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов:
количество реализованных бюджетных инвестиционных проектов, из них объектов, введенных в эксплуатацию в отчетном году;
количество созданных рабочих мест (во время реализации бюджетных инвестиционных проектов и (или) после ввода объекта в эксплуатацию);
влияние реализуемого в отчетном периоде бюджетных инвестиционных проектов на основные социально-экономические показатели отрасли, региона, страны, с указанием основных выгодополучателей от реализации бюджетных инвестиционных проектов;
достижение конечных результатов в разрезе инвестиционных проектов в течение трех лет после их завершения.
по бюджетным программам, направленным на увеличение уставного капитала:
направления расходования, в разрезе инвестиционных проектов (мероприятий);
социально-экономический эффект от реализации проектов (мероприятий) субъектами квазигосударственного сектора, влияние на развитие отрасли, региона, страны (общая сумма уплаченных налогов, количество созданных рабочих мест, какие региональные (глобальные) вопросы были решены в результате);
остатки средств на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора, с разделением на остатки текущего года и прошлых лет, с указанием причин их неиспользования;
информация о средствах субъектов квазигосударственного сектора, выделенных из республиканского бюджета, размещенных на депозитах в банках второго уровня;
информация о долге субъектов квазигосударственного сектора, в том числе о внешнем долге;
динамика по использованию бюджетных средств за последние три года субъектами квазигосударственного сектора;
по бюджетным программам, направленным на бюджетное кредитование:
экономическая и социальная эффективность реализации мероприятий посредством бюджетного кредитования субъектов квазигосударственного сектора;
окупаемость мероприятий, реализуемых за счет бюджетного кредита;
по бюджетным программам, реализуемым за счет целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы:
количество реализованных бюджетных инвестиционных проектов, из них объектов, введенных в эксплуатацию в отчетном году;
количество созданных рабочих мест (во время реализации бюджетных инвестиционных проектов и (или) после ввода объекта в эксплуатацию);
влияние на основные социально-экономические показатели региона;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "Есепті кезең" жолында есепті қаржы жылы көрсетіледі;
5. "Мемлекеттік органның атауы" жолында төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі, жиынтық есепте жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі;
6. "Жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер қаражатының сомасы" жолында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
7. "(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы)" және "(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)" жолындарда жоғары тұрған бюджеттің есебінен нысаналы трансферттер іске асырылатын бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атаулары мен коды толтырылады;
8. "Түпкілікті нәтиже" жолы бойынша:
"Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)" деген бағанда бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада) көзделген түпкілікті нәтижелер көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге нақты қол жеткізу" деген бағанда түпкілікті нәтижелердің нақты орындалуы көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері" деген бағанда түпкілікті нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу немесе асыра орындау себептері толық сипатталады.";
9. Бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепке еркін нысанда толтырылатын нысаналы трансферттер есебінен саладағы (қызмет аясындағы) проблемалардың шешілуі, қол жеткізілген мақсаттар, нәтижелердің көрсеткіштері туралы түсіндірмелерді қамтитын түсіндірме жазба қоса беріледі.
10. Түсіндірме жазба жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерінің жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалануы туралы ақпаратты қамтиды, олардың есепті кезеңдегі жұмсалуының негізгі бағыттарын, қол жеткізілген мақсаттар мен нәтижелер көрсеткіштерінің талдауын, нысаналы трансферттер бойынша нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу немесе асыра орындау негіздемелерімен және себептерімен бірге нысаналы трансферттердің игерілген немесе игерілмеген сомаларының сипаттамасын қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В строке "Отчетный период" указывается отчетный финансовый год.
5. В строке "Наименование государственного органа" указывается администратор бюджетной программы нижестоящего бюджета, в сводном отчете указывается администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета.
6. В строке "Сумма средств целевых трансфертов из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, выделенная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 января текущего финансового года.
7. В строках "(наименование бюджетной программы (подпрограммы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) вышестоящего бюджета, за счет которого реализуются целевые трансферты.
8. по строке "Конечный результат":
в графе "Запланированные показатели (мероприятия)" указываются конечные результаты, предусмотренные в бюджетной программе (подпрограмме). По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Фактическое достижение результатов" указывается фактическое выполнение конечных результатов. По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения (перевыполнения) результатов" подробно описываются причины недостижения или перевыполнения запланированных показателей конечных результатов.
9. К отчету о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, прилагается пояснительная записка, заполняемая в произвольной форме, содержащая пояснения о решении проблем в отрасли (сфере деятельности) за счет целевых трансфертов, достигнутых целях, показателях результатов.
10. Пояснительная записка включает информацию об использовании администраторами местных бюджетных программ целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, содержит основные направления расходования их за отчетный период, анализ достигнутых целей и показателей результатов, описание освоенных или неосвоенных сумм целевых трансфертов с обоснованиями и причинами недостижения или перевыполнения запланированных показателей результатов по целевым трансфертам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кәсіпкерлік субъектілерінің мемлекеттік қолдау көрсету шеңберінде алынған бюджет қаражатын пайдалану мониторингінің нәтижелері туралы есеп " нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды" бағанында бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды толтырылады;
5. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы" бағанында төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі толтырылады, жиынтық есепте жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының әкімшісі көрсетіледі;
6. "Мемлекеттік қолдау шарасының атауы" бағанында мемлекеттік қолдау шарасының атауы көрсетіледі;
7. "Жоспар" бағанында жоспарланған сома көрсетіледі;
8. "Берілген сома" бағанында қаржы жылы ішінде мемлекеттік қолдау шеңберінде берілген сома көрсетіледі.
9. "Ауытқу" бағанында берілген соманы шегергендегі жоспарланған сомадан нақты ауытқу көрсетіледі;
10. "Ескертпе" бағанында орындамау себептері егжей-тегжейлі сипатталған.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-МТ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттік тапсырма шеңберінде орындалған республикалық бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бюджет қаражатының жалпы сомасы, мың теңге
Түпкілік және тікелей нәтижелер көрсеткіштері
1
2
3
4
5
түпкілікті нәтижелер:
Іс шаралар көрсеткіштер
Қосалқы мердігерге (орындаушыға) берілетін мемлекеттік тапсырманың көлемі
Бизнес сәйкестендіру нөмірі және қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) атауы
Мемлекеттік тапсырманы орындауға пайдаланылған бюджет қаражатының сомасы
Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылардың мемлекеттік тапсырманы орындауға пайдаланған бюджет қаражатының сомасы
Сома, мың теңге
пайызбен
Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі
Сомасы, мың теңге
пайызбен
Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі
Сомасы, мың теңге
пайызбен
6
7
8
9
10
11
12
13
14
түпкілікті нәтижелер:
түпкілікті нәтижелер:
Іс шаралар көрсеткіштер:
Іс шаралар көрсеткіштер:
кестенің жалғасы
Қосалқы мердігердің (орындаушының) мемлекеттік тапсырмасын орындауға пайдаланылған бюджет қаражатының сомасы
Орындамау, мың теңге
Бюджет қаражатын үнемдеу, мың теңге
Үнемдеу себебі
Игерілмеу, мың теңге
Игерілмеу, пайызбен
Орындалған мемлекеттік тапсырма бойынша нәтижелер туралы ақпарат
Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі
Сомасы, мың теңге
пайызбен
15
16
17
18
19
20
21
22
23
түпкілікті нәтижелер:
Іс шаралар көрсеткіштер
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (5-МТ, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах мониторинга использования субъектами предпринимательства бюджетных средств, полученных в рамках оказания государственной поддержки" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе "Код администратора бюджетных программ" заполняется код администратора бюджетных программ.
5. В графе "Наименование администратора бюджетных программ" заполняется администратор бюджетной программы нижестоящего бюджета, в сводном отчете указывается администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета.
6. В графе "Наименование меры государственной поддержки" указывается наименование меры государственной поддержки.
7. В графе "План" указывается запланированная сумма.
8. В графе "Выданная сумма" указывается выданная сумма в рамках государственной поддержки в течении финансового года.
9. В графе "Отклонение" указывается фактическое отклонение от запланированной суммы за минусом выданной суммы.
10. В графе "Примечание" подробно описываются причины неисполнения.
Приложение 24
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении государственных задании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-ГЗ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 1 февраля, следующего за отчетным годом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Наименование республиканской бюджетной программы (подпрограммы), в рамках которой выполнено государственное задание
Общая сумма бюджетных средств, тысяч тенге
Показатели
1
2
3
4
5
конечные результаты:
показатели
мероприятия:
продолжение таблицы
Объем государственного задания, передаваемого субподрядчику (соисполнителю)
Бизнес-идентификационный номер и наименование субподрядчика (соисполнителя)
Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания
Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств
Сумма, тысяч тенге
в процентах
стадия достижения
сумма, тысяч тенге
в процентах
стадия достижения
сумма, тысяч тенге
в процентах
6
7
8
9
10
11
12
13
14
конечные результаты:
конечные результаты:
Показатели
мероприятия:
Показатели
мероприятия:
продолжение таблицы
Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания субподрядчика (соисполнителя)
Неисполнение, тысяч тенге
Экономия бюджетных средств, тыс.тенге
Причина экономии
Неосвоение, тысяч тенге
Неосвоение, в процентах
Информация о результатах по выполненному государственному заданию
стадия достижения
сумма, тыс.тенге
в процентах
15
16
17
18
19
20
21
22
23
конечные результаты
Показатели мероприятия:
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ______________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора
бюджетных программ ____________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении
государственных задании"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании" (5-ГЗ, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. "№" бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
5. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы" бағанында мемлекеттік көрсетілетін қызметтің немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі;
6. "Мемлекеттік тапсырма шеңберінде орындалған республикалық бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы" бағанында мемлекеттік тапсырма шеңберінде орындалған республикалық бюджеттік бағдарламаның атауы көрсетіледі;
7. "Бюджет қаражатының жалпы сомасы, мың теңге" бағанында мемлекеттік тапсырманы орындауға бөлінген бюджет қаражатының жалпы сомасы көрсетіледі;
8. "Түпкілікті нәтижелер көрсеткіштері" жолында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер немесе бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша түпкілікті нәтижелердің жоспарланатын көрсеткіштері және іс шаралар көрсетіледі;
9. "Қосалқы мердігерге (орындаушыға) берілетін мемлекеттік тапсырманың көлемі" жолында:
"Сома, мың теңге" және "пайызбен" деген бағандарында қосалқы мердігерге (орындаушыға) берілетін сома және мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған жалпы соманың пайызы көрсетіледі;
10. "Бизнес сәйкестендіру нөмірі және қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) атауы" бағанында бизнес сәйкестендіру нөмірі және қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) атауы көрсетіледі;
11. "Мемлекеттік тапсырманы орындауға пайдаланылған бюджет қаражатының сомасы" жолында:
"Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі" бағанында мемлекеттік тапсырманы орындауға түпкілікті нәтижелерге нақты қол жеткізу көрсеткіштері және іс шаралар көрсетіледі;
"Сомасы, мың теңге" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік тапсырманы орындауға нақты орындалған (пайдаланылған) сома көрсетіледі;
"пайызбен" бағанында мемлекеттік тапсырманы орындауға соманың нақты орындалуының пайызы көрсетіледі;
12. "Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылардың мемлекеттік тапсырманы орындауға пайдаланған бюджет қаражатының сомасы" жолында:
"Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі" бағанында квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың мемлекеттік тапсырманы орындауына нақты түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу көрсеткіштері және іс шаралар көрсетіледі;
"Сомасы, мың теңге" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың мемлекеттік тапсырманы орындауға нақты орындалған (пайдаланылған) сомасы көрсетіледі;
"пайызбен" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың мемлекеттік тапсырманы орындауға нақты орындауының (пайдаланылғандарының) пайызы көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении государственных задании" (далее-Форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе "№" указывается номер по порядку.
5. В графе "Наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта" указывается наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта.
6. В графе "Наименование республиканской бюджетной программы (подпрограммы), в рамках которой выполнено государственное задание" указывается наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполнено государственное задание.
7. В графе "Общая сумма бюджетных средств, тысяч тенге" указывается общая сумма выделенных бюджетных средств на выполнение государственного задания.
8. В строке "Показатели" указывается планируемые показатели конечных результатов и мероприятии по государственным услугам или бюджетным инвестиционным проектам.
9. В строке "Объем государственного задания, передаваемого субподрядчику (исполнителю)":
в графе "Сумма, тысяч тенге" и "в процентах" указываются сумма передаваемого субподрядчику (исполнителю) и процент от общей суммы на выполнение государственного задания.
10. В графе "Бизнес идентификационный номер и наименование субподрядчика (соисполнителя)" указывается бизнес идентификационный номер и наименование субподрядчика (соисполнителя).
11. В строке "Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания":
в графе "Стадия достижения" указывается фактическое достижение показателей конечных результатов и мероприятии на выполнение государственного задания;
в графе "Сумма, тысяч тенге" указывается сумма фактическое исполнение (использованных) на выполнение государственного задания по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "в процентах" указывается процент от фактического исполнение суммы на выполнение государственного задания.
12. В строке "Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств":
в графе "Стадия достижения" указывается фактическое достижение показателей конечных результатов и мероприятии на выполнение государственного задания субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств;
в графе "Сумма, тысяч тенге" указывается сумма фактическое исполнение (использованных) на выполнение государственного задания субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств по состоянию на 1 января текущего финансового года;
В графе "в процентах" указывается процент от фактического исполнение (использованных) на выполнение государственного задания субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств по состоянию на 1 января текущего финансового года.

13. "Қосалқы мердігердің (орындаушының) мемлекеттік тапсырмасын орындауға пайдаланылған бюджет қаражатының сомасы" жолында:
"Түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу кезеңі" бағанында қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) мемлекеттік тапсырмасын орындауға түпкілікті нәтижелерге нақты қол жеткізу көрсеткіштері және іс шаралар көрсетіледі;
"Сомасы, мың теңге" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) мемлекеттік тапсырмасын орындауға нақты орындалған (пайдаланылған) сома көрсетіледі;
"пайызбен" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) мемлекеттік тапсырмасын орындауға арналған соманың нақты орындалуының пайызы көрсетіледі;
14. "Орындамау, мың теңге" бағанында мемлекеттік тапсырманы орындауға нақты орындамаудың (пайдаланылмағандардың) жалпы сомасы көрсетіледі;
15. "Бюджет қаражатын үнемдеу, мың теңге" жолында бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
16. "Үнемдеу себебі" жолында үнемдеу себебі көрсетіледі;
17. "Игерілмеу, мың теңге" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бюджет қаражатын үнемдеуді қоспағанда, орындамау сомасы ретінде айқындалатын игерілмеу сомасы көрсетіледі;
18. "Игерілмеу, пайызбен" бағанында ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бюджет қаражатын үнемдеуді қоспағанда, орындамау сомасы ретінде айқындалатын игерілмеу пайызы көрсетіледі;
19. "Орындалған мемлекеттік тапсырма бойынша нәтижелер туралы ақпарат" бағанында мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу, мемлекеттік қызмет көрсетудің тиімділігі немесе мемлекеттік тапсырма нысанында бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру, мемлекеттік тапсырманың нәтижесін іс жүзінде қолдану және оның есепті қаржы жылындағы елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат көрсетіледі.
Бюджеттік мониторинг
жүргізу қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-Р
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін мерзімде
Бизнес сәйкестендіру нөмірі:
Жинау түрі: электрондық түрде
Наименование администратора республиканских бюджетных программ:
Резерв түрі: ____________________________________________________
(Төтенше резерв, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерв, шұғыл шығындарға арналған резерв, соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау үшін арналған резерв, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттерін астана қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған резерв.)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Резервтен қаражат бөлу үшін негіздеме
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы бойынша бөлінген сома
Орындау
Пайызбен
Орындамау сомасы
Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Тиісті шығындарға арналған бюджетте баламалы көздердің жоқтығы
Бюджетті әзірлеу кезінде оларды жоспарлаудың мүмкін емес себептері
Түпкілікті нәтиже
Ескертпе
8
9
10
11
Атауы _________________ Мекенжайы ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________
Орындаушы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда) ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервтерінің ақшасын пайдалану туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-Р, жыл сайын)

13. В строке "Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания субподрядчика (исполнителя)":
в графе "стадия достижения" указывается фактическое достижение показателей конечных результатов и мероприятии на выполнение государственного задания субподрядчика (соисполнителя);
в графе "сумма, тысяч тенге" указывается сумма фактическое исполнение (использованных) на выполнение государственного задания субподрядчика (соисполнителя) по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "в процентах" указывается процент от фактического исполнение суммы на выполнение государственного задания субподрядчика (соисполнителя) по состоянию на 1 января текущего финансового года.
14. В графе "Неисполнение, тысяч тенге" указывается общая сумма фактического неисполнение (неиспользованных) на выполнение государственного задания.
15. В строке "Экономия бюджетных средств, тысяч тенге" указывается общая сумма экономии бюджетных средств.
16. В строке "Причина экономии" указывается причина экономии.
17. В графе "Неосвоение, тысяч тенге" указывается сумма неосвоения, которая определяется как сумма неисполнения за исключением экономии бюджетных средств, по состоянию на 1 января текущего финансового года.
18. В графе "Неосвоение, в процентах" указывается процент неосвоении, которая определяется как сумма неисполнения за исключением экономии бюджетных средств, по состоянию на 1 января текущего финансового года.
19. В графе "Информация о результатах по выполненному государтсвенному заданию" указывается информация о достижении целей и задач, эффективности оказания государственной услуги или реализации бюджетного инвестиционного проекта в форме государственного задания, практического применения результата государственного задания и в случае его влияние на социально-экономическое развитие страны за отчетный финансовый год.
Приложение 25
к Правилам проведения
бюджетного мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-Р
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на ______20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администратор республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: за финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Наименование администратора республиканских бюджетных программ:
Вид резерва: ____________________________________________________
(Чрезвычайный резерв, резерв для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, резерв на неотложные затраты, резерв на исполнение обязательств по решениям судов, резерв на покрытие дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы.)
Единица измерения: тысяч тенге
Основание для выделения средств из резерва
Сумма, выделенная по постановлению Правительства Республики Казахстан
Исполнение
в процентах
Сумма неисполнение
Стоимость приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
х
х
х
продолжение таблицы
Отсутствие альтернативных источников в бюджете на соответствующие затраты
Причины невозможности их планирования при разработке бюджета
Конечный результат
Примечание
8
9
10
11
Наименование _________________ Адрес ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон______________________________________
Адрес электронной почты_______________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора республиканских бюджетных
программ ______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об использовании
резерва Правительства
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании резерва Правительства Республики Казахстан" (1-Р, ежегодно)