Бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 262 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 118-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2025 қаржы жылына арналған бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бұл ретте, осы бұйрықтың 1-тармағының екінші абзацы 2025 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 28 мамырдағы
№ 262 Бұйрығына
1-қосымша
2025 қаржы жылына арналған бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы 2025 қаржы жылына арналған Бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 118-бабының 5-тармағына және 168-бабына сәйкес әзірленді, бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну тәртібін айқындайды және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітеді.

Об утверждении Правил составления и предоставления бюджетной отчетности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 262
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с пунктом 5 статьи 118 и статьей 168 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 4 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила составления и предоставления бюджетной отчетности на 2025 финансовый год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила составления и предоставления бюджетной отчетности согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования за исключением абзаца третьего пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2026 года.
При этом, абзац второй пункта 1 настоящего приказа действует по 31 декабря 2025 года включительно.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2025 года № 262
Правила составления и представления бюджетной отчетности на 2025 финансовый год
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления бюджетной отчетности на 2025 финансовый год (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 118 и статьей 168 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс), определяют порядок составления и представления бюджетной отчетности и утверждаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.

2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын бюджеттен тыс қорлары, мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша есептер жасайды.
3. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің, бюджеттен тыс қорлардың, мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) арқылы ұсынылады.
4. Бюджеттік есептілік жыл сайын есептіліктен кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы күнтізбелік кезеңге, тоқсан сайын есептілік ағымдағы қаржы жылының 1 сәуіріндегі, 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша, ай сайын есептіден кейінгі айдың 1 жасалады.
5. Есептердің нысандары оларда көзделген көрсеткіштерге нақты сәйкестендіріліп толтырылады. Бекітілген есеп нысандарында көрсеткіштерді және олардың кодтарын өзгертуге немесе оларға қосымша көрсеткіштер енгізуге жол берілмейді.
Ағымдағы есепті кезеңге, сонымен бірге өткен кезеңге жататын (оларды бекіткеннен кейін) есептілік деректерінің өзгеруі деректердің алшақтығы анықталған кезеңде жасалған бюджеттік есептілікте жүргізіледі.
6. Есептілікті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда бюджеттік есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.
7. Бюджеттiк есептiлiк нысандарының тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген.
8. Бюджеттік есептілікті жасаған кезде Бюджет кодексіне және осы Қағидаларда айтылған бюджеттік есептілік нысандарын толтыру тәртібін басшылыққа алу қажет.
2-тарау. Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджеттен тыс қорлардың бюджеттік есептiлiктi жасау және ұсыну тәртібі
9. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мынадай есептердің түрлерін жасайды және ұсынады:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-АҚ нысаны);
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақша түсімдері және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДК нысаны бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 2-ДК нысаны);
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 3-ӨШ нысаны);

2. Внебюджетные фонды, государственные учреждения и администраторы бюджетных программ, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов составляют отчеты в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.
3. Бюджетная отчетность подведомственных государственных учреждений, внебюджетных фондов, государственных учреждений и администраторов бюджетных программ представляется посредством информационной системы (далее – ИС).
4. Бюджетная отчетность составляется ежегодно по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным за календарный период с 1 января по 31 декабря, ежеквартально по состоянию на 1 апреля, 1 июля и 1 октября текущего финансового года, ежемесячно на 1 число месяца, следующего за отчетным.
5. Формы отчетов заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Изменение показателей и их кодов в утвержденных формах отчетов или внесение в них дополнительных показателей не допускается.
Изменения данных отчетностей, относящихся как к текущему отчетному периоду, так и к предыдущему периоду (после их утверждения), производятся в бюджетной отчетности, составленной за период, в котором были обнаружены искажения данных.
6. В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, бюджетная отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.
7. Перечень форм бюджетной отчетности предусмотрен в приложении 1 к настоящим Правилам.
8. При составлении бюджетной отчетности необходимо руководствоваться Бюджетным кодексом и порядком заполнения форм бюджетной отчетности, изложенным в настоящих Правилах.
Глава 2. Порядок составления и представления бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, внебюджетных фондов
9. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ составляют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – форма 2-СД);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме 3-ПЗ согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма 3-ПЗ);

қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп 4-20 нысан бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 4-20-нысаны);
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп 8-МӘСҚ нысан бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 8-МӘСҚ нысаны);
Әлеуметтік медициналық сақтандыру орының түсімдері мен шығыстары туралы есеп 8-ӘлМСҚ нысан осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі-8 – ӘлМСҚ нысаны);
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп 9-БИҚҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 9-БИҚҚ нысаны);
Арнаулы мемлекеттік қорының (бұдан әрі – АМҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес 10-АМҚ нысаны бойынша (бұдан әрі - 10-АМҚ нысаны);
АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес 11-арнаулы мемлекеттік қоры-тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган нысаны бойынша (бұдан әрі - 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны).
10. Бюджет кодексінің 13-тарауына сәйкес бюджеттен тыс қорға Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры, Жәбірленушілерге өтемақы қоры, Арнаулы мемлекеттік қоры жатады.
Бюджеттен тыс қорлар тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне мынадай есептердің түрлерін ұсынады:
8-МӘСҚ нысаны;
8-ӘМСҚ нысаны.
11. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің, бюджеттен тыс қорлардың бюджеттік есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттілігі болған жағдайда тиісті өзгерістер енгізу үшін АЖ-де қайтару себептерін көрсете отырып қайтарады. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, бюджеттен тыс қорлар бюджеттік есептілікке тиісті өзгерістер енгізгеннен кейін оны республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне АЖ арқылы қайта жібереді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттілігі болған жағдайда, мемлекеттік қазынашылық қайтару себептерін көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу үшін АЖ арқылы Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігін қайтарады. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бюджеттік есептілікке тиісті өзгерістер енгізгеннен кейін оны мемлекеттік қазынашылыққа қайта жібереді.
12. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің бюджеттік есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттілігі болған жағдайда, АЖ-де жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігін қайтару себептерін көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу үшін қайтарады. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікке тиісті өзгерістер енгізгеннен кейін оны жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қайта жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттілігі болған жағдайда, соңғысы бюджеттік есептілікке түзетулерді ұқсас тәртіппен енгізіледі.

отчет об исполнении плана финансирования по форме 4-20 согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – форма 4-20);
отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования по форме 8-ГФСС согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – форма 8-ГФСС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования по форме 8-ФСМС согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – форма 8-ФСМС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования по форме 9-ФПИО согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – форма 9-ФПИО);
отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда по форме 10-СГФ согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – форма 10-СГФ);
отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда по форме 11-специальный государственный фонд-центральный уполномоченный орган соответствующей сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный орган по возврату активов согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО);
10. К внебюджетным фондам в соответствии с главой 13 Бюджетного кодекса относятся Государственный фонд социального страхования, Фонд социального медицинского страхования, Фонд компенсации потерпевшим, Специальный государственный фонд.
Внебюджетные фонды представляют соответствующим администраторам бюджетных программ следующие виды отчетов:
по форме 8-ГФСС;
по форме 8-ФСМС.
11. В случае наличия замечаний и необходимости внесения изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений, внебюджетных фондов администратор республиканских бюджетных программ отклоняет в ИС бюджетную отчетность для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения. Подведомственные государственные учреждения, внебюджетные фонды после внесения соответствующих изменений в бюджетную отчетность, вновь направляют ее посредством ИС администратору республиканских бюджетных программ.
В случае наличия замечаний и необходимости внесения изменений в бюджетную отчетность администратора республиканских бюджетных программ государственное казначейство, отклоняет посредством ИС бюджетную отчетность администратора республиканских бюджетных программ для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения. Администратор республиканских бюджетных программ, после внесения соответствующих изменений в бюджетную отчетность, вновь направляет ее в государственное казначейство.
12. В случае наличия замечаний и необходимости внесения изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений администратор местных бюджетных программ отклоняет в ИС бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения. Подведомственные государственные учреждения после внесения соответствующих изменений в бюджетную отчетность, вновь направляют ее администратору местных бюджетных программ.
В случае наличия замечаний и необходимости внесения местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа изменений в отчет администратора местных бюджетных программ, последним исправления в бюджетную отчетность вносятся в аналогичном порядке.

13. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін мемлекеттік қазынашылық белгілейді.
Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратына) ұсынады.
14. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi мемлекеттік қазынашылыққа республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты береді.
15. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын аумақтық ішкі істер органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат бойынша бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде, ал республикалық бюджеттен бөлінген қаражат бойынша – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынады.
16. Бір бағыныстан екінші бағынысқа берілетін мемлекеттік мекемелер жылдық есеп нысандарының көлемінде беру күні есеп жасайды және оны жоғары тұрған органға бұрынғы бағынысы бойынша және жаңа бағынысы бойынша ұсынады.
3-тарау. Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы, қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі
17. 3-ӨШ нысанын өкілдік шығындарға қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жарты жылда бір рет және жыл сайын береді.
18. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жасаған Іс-шаралар жоспарына сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 3-ӨШ нысанын жиынтық түрде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне ұсынуы тиіс.
19. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi қалыптастырылған 4-20 нысандарын есептіден кейінгі жылдың 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша АЖ арқылы ұсынылатын бюджеттік есептілік құрамында жібереді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қазынашылық органдарынан есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы және 1 шілдесіндегі жағдай бойынша 4-20 нысанын алады, оны қолмен және елтаңбалы мөр бедерімен растайды және оны есеп құрамында бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) береді.

13. Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются государственным казначейством.
Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.
Администраторы местных бюджетных программ представляют бюджетную отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
14. Администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют государственному казначейству информацию необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.
15. Территориальные органы внутренних дел, содержащиеся за счет республиканского и местного бюджетов, представляют бюджетную отчетность в полном объеме форм по средствам, выделенным из местного бюджета в местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а по средствам, выделенным из республиканского бюджета – администратору республиканских бюджетных программ.
16. Государственные учреждения, которые передаются из одного подчинения в другое, составляют отчет на дату передачи в объеме форм годового отчета и представляют его вышестоящему органу, как по прежней, так и по новой подчиненности.
Глава 3. Порядок составления и представления отчетов об использовании средств, выделенных на представительские затраты, об исполнении плана финансирования
17. Форму 3-ПЗ, представляют раз в полугодие и ежегодно администраторы бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты.
18. Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан, представляют в сводном виде форму 3-ПЗ в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
19. Администраторы республиканских бюджетных программ сформированные формы 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой посредством ИС.
Администраторы местных бюджетных программ получают от органов государственного казначейства сводный отчет по расходам по форме 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным, направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой посредством ИС соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).

20. Нысаналы трансферттер алатын тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тоқсан сайын нысаналы трансферттер қаражатының іс жүзіндегі шығыстары туралы ақпаратпен бірге 4-20 нысанын ұсынады.
21. "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйе арқылы қызмет көрсетiлетiн бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және мемлекеттiк мекемелер № 4-20 нысанын дербес қалыптастырады.
4-тарау. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілік ұсыну тәртібі
22. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мынадай есеп түрлерін қалыптастырады және ұсынады:
республикалық, тиісті жергілікті бюджеттердің, мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есеп);
шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақшаның қозғалысы туралы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп – осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі –1-АҚ-УО нысаны);
2-ДҚ нысанын;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректер осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес;
есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес;
бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес 6-БДБ-нысан бойынша.
5-тарау. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі

20. Соответствующие администраторы бюджетных программ, получающие целевые трансферты, представляют ежеквартально администраторам бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты, форму 4-20 с информацией о фактических расходах средств целевых трансфертов.
21. Администраторы бюджетных программ и государственные учреждения, обслуживающийся посредством информационной системы "Казначейство-клиент", самостоятельно формируют форму 4-20.
Глава 4. Порядок представления бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
22. Уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов формируют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении республиканского бюджета, соответствующих местных бюджетов, государственного бюджета по форме согласно приложению 11 настоящим Правилам (далее – отчет об исполнении бюджета);
отчет об исполнении консолидированного бюджета по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО согласно приложению 15 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ-УО);
форму 2-СД;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
акт сверки отчетных данных согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по форме 6-БПР, согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
Глава 5. Порядок составления и представления отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине

23. Жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері:
1-АҚ нысанын;
2-ДҚ нысанын жасайды.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары 1-АҚ УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын мемлекеттік қазынашылыққа 1 шілдедегі жағдай бойынша – 15 тамыздан кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей ұсынады;
Мемлекеттік қазынашылыққа республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша (облыстар бөлінісінде) 1-АҚ-УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне есепті жылдың 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
24. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі мемлекеттік қазынашылық ұсынған есептердің негізінде:
1-АҚ- УО нысанын (қолдармен бекітпестен);
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша 2-ДҚ нысанын (қолдармен бекітпестен) қалыптастырады.
25. 1-АҚ-УО нысандары және 1-АҚ нысандары осы Қағидаларда айқындалған құрылым, республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына сәйкес тауарлардың, (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) кодтары бойынша, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын есепке ала отырып қалыптастырылады.
6-тарау. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру тәртібі
26. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық, жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары жасайды.
27. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп кассалық негізде жүзеге асырылатын есепті кезең үшін тиісті бюджеттің түсімдері мен шығыстары бойынша барлық операцияларды көрсетеді.
28. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп Бюджеттік кодекспен анықталған бюджет құрылымы, бюджет түсiмдерi сыныптамасының, Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптама бюджет шығыстарының функционалдық, экономикалық сыныптамасының кодтары бойынша қалыптастырылады және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы, жергілікті атқарушы органның жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысына немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің шешіміне сәйкес жасалады.

23. По состоянию на 1 июля и 1 января нового финансового года государственные учреждения, администраторы бюджетных программ составляют:
форму 1-ПУ;
форму 2-СД.
Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета представляют формы 1-ПУ-УО и формы 2-СД государственному казначейству по состоянию на 1 июля – не позднее 15 августа, по состоянию за истекший финансовый год – не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Государственное казначейство представляет формы 1-ПУ-УО и формы 2-СД по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета по состоянию на 1 июля – не позднее 20 августа отчетного года, за отчетный финансовый год – не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
24. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных государственным казначейством, формирует:
форму 1-ПУ-УО (без утверждения подписями);
форму 2-СД по государственному, республиканскому и местным бюджетам (без утверждения подписями).
25. Формы 1-ПУ и формы 1-ПУ-УО формируются по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
Глава 6. Порядок формирования отчета об исполнении бюджета
26. Отчет об исполнении бюджета составляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
27. Отчет об исполнении бюджета отражает осуществляемые на кассовой основе все операции по поступлениям и расходам соответствующего бюджета за отчетный период.
28. Отчет об исполнении бюджета формируется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом, кодам классификации поступлений бюджета, функциональной, экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете или решением маслихата о местном бюджете, постановлением Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, решением акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о реализации закона о республиканском бюджете и решений маслихатов о местных бюджетах на соответствующий финансовый год.

29. Мерзімділігі бойынша бюджеттің атқарылуы туралы есеп ай сайын және жыл қорытындысы бойынша жасалады.
30. Бюджеттің түсімдерін қамтитын бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша деректерді қамтиды.
31. Бюджет шығыстарын қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
Бюджеттің шығыстарын қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
32. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп түсімдердің бөлімі, кіші бөлімі, санаты, сыныбы және кіші сыныбы бойынша, бюджет шығыстарының бөлімі, кіші бөлімі, функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама бойынша аралық қорытындыларды қамтиды.
7-тарау. Бюджеттердің атқарылуы туралы есептің құрылымы
33. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп мынадай бөлімдерді (кіші бөлімді) қамтиды:
1) кірістер (I)
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімі;
2) шығындар (II);
3) таза бюджеттік кредит беру (III):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (IV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (V);
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (VI);
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (VII):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
8) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
34. Республикалық бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотына қолма-қол ақша тапшылығын болжау нәтижесінде уақытша бос бюджет ақшасы жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шотынан, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шотынан республикалық бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотына тартылған жағдайда, тартылған/алынған уақытша бос бюджет ақшасының сомасы жергілікті бюджеттер көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректер, республикалық бюджет көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректер мемлекеттік қазынашылық ұсынатын есептерде "Бюджет қаражатының қалдықтары: *Уақытша тартылған/алынған бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімінде көрсетіледі.

29. Отчет об исполнении бюджета по периодичности составляется ежемесячно и по итогам года.
30. Разделы отчета об исполнении бюджета, включающие поступления бюджета содержат данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
31. Разделы отчета об исполнении республиканского бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.
Разделы отчета об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.
32. Отчет об исполнении бюджета содержит промежуточные итоги по разделу, подразделу, категории, классу и подклассу поступлений, по разделу, подразделу, функциональной группе, функциональной подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе, подпрограмме расходов бюджета.
Глава 7. Структура отчета об исполнении бюджетов
33. Отчет об исполнении бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) затраты (II);
3) чистое бюджетное кредитование (III):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами (IV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
5) дефицит (профицит) бюджета (V);
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (VI);
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (VII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
8) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
34. В случае привлечения временно свободных бюджетных денег на контрольный счет наличности республиканского бюджета с контрольного счета наличности местных бюджетов, с контрольного счета наличности субъектов квазигосударственного сектора в результате прогноза дефицита наличности на контрольный счет наличности республиканского бюджета сумма привлеченных/отвлеченных временно свободных бюджетных денег отражается в отчетах данные об исполнении показателей местных бюджетов, данные об исполнении показателей республиканского бюджета представляемые государственным казначейством в справочном разделе "Остатки бюджетных средств":*Остатки временно привлеченных/отвлеченных бюджетных средств".

Тартылған/алынған уақытша бос бюджет ақшасының сомасы 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша бюджеттің атқарылуы туралы деректерде көрсетілмейді.
Бюджеттің атқарылуы туралы есептерде тартылған/алынған уақытша бос бюджет ақшасының сомасы "Бюджет қаражатының қалдықтары: *Уақытша тартылған/алынған бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімінде көрсетілмейді.
35. I "Кiрiстер" бөлiмi бюджетке түсетiн түсiмдердi көрсетедi және бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының бастапқы төрт санаты бойынша бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын мынадай төрт кiшi бөлiмнен тұрады: "Салық түсiмдерi", "Салықтық емес түсiмдер", "Негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер", "Трансферттер түсiмдерi".
36. II "Шығындар" бөлiмi қайтарымсыз негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төленетін төлемдердi көрсететiн шығыстардың функционалдық сыныптамасының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15 функционалдық топтарынан тұрады.
37. III "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмi "Бюджеттiк кредиттер" және "Бюджеттiк кредиттердi өтеу" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетеді, онда тиісінше қайтарымды негiзде жүзеге асырылатын, бюджеттен төленетін төлемдер мен бұрын берiлген кредиттер бойынша борышты өтеу есебiне бюджетке түсетiн түсiмдер көрсетiледі.
Таза бюджеттік кредит беру К = (bk - pk) формуласы бойынша анықталады, мұнда
К – таза бюджеттік кредит беру;
bk – бюджеттік кредиттер;
pk – бюджеттік кредиттерді өтеу.
38. ІV "Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо" бөлiмi "Қаржы активтерiн сатып алу" және "Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түскен түсiм" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi, мұнда тиiсiнше қаржы активтерін сатып алуға арналған шығыстар мен мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан бюджетке түскен түсiмдер көрсетiледі.
Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
S = (nf – pf) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
S – қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо;
nf – қаржы активтерін сатып алу;
pf – қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер.
39. V "Бюджет тапшылығы (профицитi)" бөлiмi кірістер мен шығындар, таза бюджеттік кредит беру мен қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо арасындағы айырмаға тең бюджет тапшылығын (профицитiн) көрсетедi.
Бюджет тапшылығы (профициті) Db(Pb) = D-Z-К-S формуласы бойынша анықталады, мұнда
Db – бюджет тапшылығы;
Pb – бюджеттің профициті;
D – кірістер;
Z – шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо.
Алынған көлемнің теріс белгісі бары бюджет тапшылығы, оң белгісі бары – профициті болып табылады.

Сумма привлеченных/отвлеченных временно свободных бюджетных денег не отражается в данных об исполнении бюджета по состоянию на 1 июля и 1 января.
В отчетах об исполнении бюджета сумма привлеченных/отвлеченных временно свободных бюджетных денег не отражается в справочном разделе "Остатки бюджетных средств": *Остатки временно привлеченных/отвлеченных бюджетных средств".
35. Раздел I "Доходы" отражает поступления в бюджет и состоит из четырех подразделов: "Налоговые поступления", "Неналоговые поступления", "Поступления от продажи основного капитала", "Поступления трансфертов", включающих поступления в бюджет по первым пяти категориям классификации поступлений в бюджет.
36. Раздел II "Затраты" состоит из функциональных групп 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 функциональной классификации расходов, отражающих платежи из бюджета, осуществляемые на невозвратной основе.
37. Раздел III "Чистое бюджетное кредитование" отражает разницу между подразделами "Бюджетные кредиты" и "Погашение бюджетных кредитов", в которых соответственно показываются платежи из бюджета, осуществляемые на возвратной основе, и поступления в бюджет в счет погашения долга по ранее выданным кредитам.
Чистое бюджетное кредитование определяется по формуле:
К = (b k - p k), где
К – чистое бюджетное кредитование;
b k – бюджетные кредиты;
p k – погашение бюджетных кредитов.
38. Раздел IV "Сальдо по операциям с финансовыми активами" отражает разницу между подразделами "Приобретение финансовых активов" и "Поступление от продажи финансовых активов государства", в которых соответственно отражаются расходы на приобретение финансовых активов и поступления в бюджет от продажи финансовых активов государства.
Сальдо по операциям с финансовыми активами определяется по формуле:
S = (n f - p f), где
S – сальдо по операциям с финансовыми активами;
n f – приобретение финансовых активов;
p f – поступления от продажи финансовых активов.
39. Раздел V "Дефицит (профицит) бюджета" отражает дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между доходами и затратами, чистым бюджетным кредитованием и сальдо по операциям с финансовыми активами.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D-Z-К-S, где
Db – дефицит бюджета;
Pb – профицит бюджета;
D – доходы;
Z – затраты;
К – чистое бюджетное кредитование;
S – сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком - профицитом бюджета.

40. VI "Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)" бөлімі қарыздарды өтеудi қоспағанда, қарыздар түсімдерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімдерін және шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажын алып тастағандағы республикалық немесе мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер мен республикалық немесе мемлекеттік бюджеттің шығыстары арасындағы айырмаға тең бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығын (профицитін) көрсетеді.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb (NPb) = D - T (NF) - VTP - Z - К - S, мұнда
NDb – бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы;
NPb – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті;
D - кірістер;
T (NF) – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімі;
VTP – шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажы;
Z – шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.
41. VII "Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)" бөлімі: "Қарыздар түсімі", "Қарыздарды өтеу", "Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген кіші бөлімдерден тұрады және қарыз алу мен бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары есебінен бюджет тапшылығын жабуды қамтамасыз етуді немесе қарыздар бойынша негізгі борышты өтеуге бюджет профицитін, қарыздар қаражатын, бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарын жұмсауды көрсетеді.
Тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) мынадай формулалар бойынша анықталады:
Fd (Fp) = N + O - R, мұнда
Fd – бюджет тапшылығын қаржыландыру көлемі. Оң белгісі бар бюджет тапшылығын қаржыландыру мәні оның тапшылығының көлеміне сәйкес келеді;
Fp – бюджеттің профицитін қаржыландыру көлемі. Теріс белгісі бар бюджет профицитін пайдалану мәні оның профицитінің көлеміне сәйкес келеді;
N – алынған қарыздардың сомасы;
O – бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтарының сомасы;
R – қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы.
42. Бюджет қаражатының пайдаланылатын сомасы O = R - Db (Pb,) - N формуласы бойынша анықталады, мұнда
R, Db, Pb, N осы Қағидалардың 39, 41-тармақтары формулаларының құрауыштарына сәйкес келеді.
Тапшылықты жабуға (профицитті пайдалануға) бюджет қаражаты қалдықтарының пайдаланылатын сомасы оң белгімен, ал пайдаланылмайтыны – теріс белгімен есепке алынады.
43. Тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша пайдаланылмай қалған қаражат кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары болып табылады.

40. Раздел VI "Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета" отражает ненефтяной дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между поступлениями в республиканский или государственный бюджет с исключением поступлений займов, поступлений трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и вывозной таможенной пошлины на сырую нефть и расходами республиканского или государственного бюджета, за исключением погашения займов.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP - Z - К - S, где
NDb – ненефтяной дефицит бюджета;
NPb – ненефтяной профицит бюджета;
D – доходы;
T (NF) – поступления трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан;
VTP – вывозная таможенная пошлина на сырую нефть;
Z – затраты;
К – чистое бюджетное кредитование;
S – сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтянным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.
41. Раздел VII "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" состоит из подразделов: "Поступление займов", "Погашение займов", "Используемые остатки бюджетных средств" и отражает обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств или расходование профицита бюджета, средств займов, используемых остатков бюджетных средств на погашение основного долга по займам.
Финансирование дефицита (использование профицита) определяется по следующим формулам:
Fd (Fp) = N + O - R, где
Fd – объем финансирования дефицита бюджета. Значение финансирования дефицита бюджета с положительным знаком соответствует величине его дефицита;
Fp – объем использования профицита бюджета. Значение использования профицита бюджета с отрицательным знаком соответствует величине его профицита;
N – сумма полученных займов;
O – сумма используемых остатков бюджетных средств;
R - сумма погашения основного долга по займам.
42. Сумма используемых остатков бюджетных средств определяется по формуле:
O = R - Db (Pb,) - N, где
R, Db, Pb, N соответствуют составляющим формул пунктов 39 и 41 настоящих Правил.
Сумма остатков бюджетных средств, используемая на покрытие дефицита (использование профицита), учитывается с положительным знаком, а не используемая - с отрицательным знаком.
43. Остатками бюджетных средств на конец периода являются средства, оставшиеся не использованными по состоянию на конец отчетного периода на контрольных счетах наличности соответствующих бюджетов.

44. Бюджет қаражатының еркін қалдықтары – бұл:
1) алынған қарыздар бойынша негізгі борышқа қызмет көрсетуге және өтеуге;
2) іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және дайындау және беру мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтерді және басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша өткен қаржы жылының қабылданған міндеттемелерінің төленбеген бөлігін қаржыландыруға;
3) бюджеттік инвестицияларды іске асыру кезеңіне сәйкес келетін бюджеттік инвестицияларды одан әрі қаржыландыруға;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резерв есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) одан әрі қаржыландыруға;
5) өткен қаржы жылында міндеттемелер қабылданбаған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) тиісті бюджет комиссиясының ұсынысы бойынша және бюджеттік мониторинг негізінде олардың нысаналы мақсатын өзгертпей одан әрі қаржыландыруға;
6) республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтаруға;
7) жалпы сипаттағы трансферттер көлемдері туралы заңда (облыстық мәслихаттың шешімінде) белгіленген ең төменгі көлемдерден төмен көлемде жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырған жағдайда, белгіленген соманың төлемдер бойынша қаржыландырудың тиісті қаржы жылының соңындағы жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып түскен сомасы өткен қаржы жылының қорытындылары бойынша жергілікті атқарушы органдардың қайтаруға;
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферт түрінде тартылған пайдаланылмаған қаражат бөлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қайтаруға.
45. Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдық сомасы есепке қолмен енгiзiледi, ағымдағы қаржы жылының басынан бастап және соңына дейін өзгерiссiз қалады және ол есептің анықтамалық бөлiмiнде "Бюджет түсімдерінің атқарылуы және (немесе) бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" бағанында көрсетiледi.
46. Қаржы жылының басында қалдық сомасы бар "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдық сомасы" жолы бойынша есепте көрсетiлетiн сома анықтамалық бөлiмде көрсетiлген есептi кезеңнiң соңындағы жағдай бойынша бюджет қаражаттары қалдықтарының сомасын құрайды. Егер бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарының сомасында терiс белгi болса, онда оның абсолюттiк шамасы қаржы жылының басына қалдық сомасымен жинақталады, егер оң белгi болса, онда ол қаржы жылының басына қалдық сомасынан алынады.
Есепте "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары" жолында көрсетілетін сома "Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары" жолы бойынша "Бюджет қаражатының қалдықтар" анықтамалық бөлімінде көрсетілетін сомадан аспайды.

44. Свободные остатки бюджетных средств – это остатки бюджетных средств на начало года, оставшиеся после распределения на:
1) обслуживание и погашение основного долга по полученным займам;
2) финансирование неоплаченной части принятых обязательств прошедшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года;
3) дальнейшее финансирование бюджетных инвестиций, по которым срок завершения соответствует периоду реализации бюджетных инвестиций;
4) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан;
5) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), по которым обязательства не приняты в прошедшем финансовом году, без изменения их целевого назначения по предложению соответствующей бюджетной комиссии и на основании бюджетного мониторинга;
6) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского, областного или районного (города областного значения) бюджета;
7) возврат суммы превышения установленной суммы над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года местными исполнительными органами при финансировании отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом (решением областного маслихата) об объемах трансфертов общего характера;
8) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части неиспользованных средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет в виде целевого трансферта.
45. Сумма остатков бюджетных средств на начало финансового года вводится в отчет вручную, остается неизменной от начала и до конца текущего финансового года и отражается в справочном разделе отчета в графе "Исполнение поступлений бюджета и (или) оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)".
46. Сумма, указываемая в отчете по строке "Сумма используемых остатков бюджетных средств", с суммой остатков на начало финансового года составляет сумму остатков бюджетных средств по состоянию на конец отчетного периода, указываемую в справочном разделе. Если сумма используемых остатков бюджетных средств имеет отрицательный знак, то ее абсолютная величина складывается с суммой остатков на начало финансового года, если имеет положительный знак, то она вычитается из суммы остатков на начало финансового года.
В отчете суммы, указываемые по строке "Используемые остатки бюджетных средств", не превышают сумму, указываемую в справочном разделе "Остатки бюджетных средств" по строке "Остатки бюджетных средств на начало финансового года".

47. Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары мынадай түрде анықталады:
О k = О H – O ± О п (О о), мұнда
О K – есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
О H – қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
O – бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтарының сомасы;
О п – тартылған уақытша бос бюджет ақшасының сомасы, оң белгісімен есепке алынады;
О о – алынған уақытша бос бюджет ақшасының сомасы, теріс белгісімен есепке алынады.
48. "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі қаржы жылының басына және есепті кезеңнің соңына қалған бюджет қаражатының қалдықтарын көрсетеді.
8-тарау. Бюджеттің атқарылуы туралы есептерді толтыру тәртібі
49. Мына: республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептер - барлық алынған, оның ішінде басқа деңгейдегі бюджеттерден түскен түсімдерді және барлық жүргізілген шығыстарды, оның iшiнде жоғары тұрған бюджеттен түскен түсiмдер мен басқа да деңгейдегі бюджеттерге берiлген трансферттер есебiнен жүргізілген шығыстарды да қамтиды.
50. Республикалық бюджеттiң бір айдағы (жылдағы) көрсеткіштерінің орыналуы туралы деректерді мемлекеттік қазынашылық жасайды.
51. Шоғырландырылған бюджет – өздерінің арасында өзара өтелетін операцияларды есепке алмағанда, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен төлемдерін, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстарын, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстарын, Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстарын, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.
9-тарау. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған бюджеттен алынған және жоғары тұрған бюджетке берілген трансферттердiң көрсетiлу тәртiбi
52. Республикалық бюджеттiң, облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала бюджетiнiң, астана, аудандық бюджетiнiң (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде трансферттер бойынша есеп айырысулар ашық түрде ескерiледi.
53. Жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде төмен тұрған бюджеттерге бөлiнген трансферттер "Шығындар" бөлiмiнде, ал төмен тұрған бюджеттен алынған трансферттер – "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" кіші бөлiмiнде ескерiледi.

47. Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода определяются следующим образом:
О к = О н – O ± О п (О о), где
О к – остатки бюджетных средств на конец отчетного периода;
О н – остатки бюджетных средств на начало финансового года;
O – сумма использованных остатков бюджетных средств;
О п – сумма привлеченных временно свободных бюджетных денег, учитывается с положительным знаком;
О о – сумма отвлеченных временно свободных бюджетных денег, с отрицательным знаком.
48. Справочный раздел "Остатки бюджетных средств" отражает остатки бюджетных средств на начало финансового года и конец отчетного периода.
Глава 8. Порядок заполнения отчетов об исполнении бюджетов
49. Отчеты об исполнении бюджетов: республиканского, областного, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения), города районного значения, села, поселка, сельского округа – включают в себя все полученные поступления, в том числе из бюджетов других уровней, и все произведенные расходы, в том числе расходы за счет поступлений из вышестоящего бюджета, и трансферты, переданные бюджетам других уровней.
50. Данные об исполнении показателей республиканского бюджета за месяц (год) составляются государственным казначейством.
51. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и выплаты Фонда компенсации потерпевшим, поступления и расходы Государственного фонда социального страхования, поступления и расходы Фонда социального медицинского страхования, поступления и расходы Специального государственного фонда, поступления и расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования без учета взаимопогашаемых операций между ними.
Глава 9. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов трансфертов, полученных из вышестоящего бюджета и переданных вышестоящему бюджету
52. При составлении отчетов об исполнении республиканского бюджета, областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета, бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа расчеты по трансфертам учитываются в развернутом виде.
53. При составлении отчета об исполнении вышестоящего бюджета трансферты, выделенные нижестоящим бюджетам, учитываются в разделе "Затраты", а полученные из нижестоящего бюджета трансферты – в разделе "Доходы" подразделе "Поступления трансфертов".

54. Төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте жоғары тұрған бюджеттен алынған трансферттер "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" кіші бөлiмiнде, ал жоғары тұрған бюджетке берiлген трансферттер – "Шығындар" бөлiмiнде көрсетiледi.
55. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
56. Облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша облыстық бюджет және аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
57. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша республикалық және облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерiнің арасындағы есеп айырысулар оған енгiзiлмейдi.
58. Шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептерден жоғарыда аталған сомаларды алып тастау оларды екi рет есепке алуды болдырмау мақсатында: кiрiстерде – жоғары тұрған бюджетте түсiм көзi бойынша және төмен тұрған бюджетте және шығыстарда алынған трансферттер ретiнде - жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген трансферттер ретiнде және олардың есебiнен жүргiзiлген төмен тұрған бюджеттiң шығыстары ретiнде жүргiзiледi.
10-тарау. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң көрсетiлу тәртiбi
59. Төмен тұрған бюджет үшiн бюджеттiк кредиттер бюджет тапшылығын қаржыландыру көзi болып табылады және төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте "Бюджет тапшылығын (профициттi пайдалану) қаржыландыру" бөлiмiнде "Қарыздардың түсуi" кіші бөлімінде, жоғары тұрған бюджеттiң есебiнде "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмiнiң "Бюджеттiк кредиттер" кіші бөлімінде көрсетiледi.
Осыған байланысты, жоғары тұрған бюджеттен алынатын бюджеттiк кредит төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттiң өз кiрiсі есебiнен бөлiнедi және жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бiр рет кiрiстер түсiмдерiнiң көзi бойынша ескерiлген болатын, ал алынған кредиттi жұмсау төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте шығыстардың бағытына байланысты функционалдық топтар бойынша есепке алынады, мемлекеттiк бюджеттiң немесе облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есепте бюджеттiк кредиттердi беру есепке алынбайды. Осыған ұқсас жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттiң бюджет кредиттерiн өтеуi есепке алынбайды.

54. В отчете об исполнении нижестоящего бюджета трансферты, полученные из вышестоящего бюджета, показываются в разделе "Доходы" в подразделе "Поступления трансфертов", а переданные в вышестоящий бюджет - в разделе "Затраты".
55. При составлении отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) расчеты между районным (города областного значения) бюджетом и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по трансфертам в отчет не включаются.
56. При составлении отчета об исполнении бюджета области расчеты между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) по трансфертам в отчет не включаются.
57. При составлении отчета об исполнении государственного бюджета расчеты между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения и столицы по трансфертам в него не включаются.
58. Исключение из отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области, бюджета района (города областного значения) вышеназванных сумм производится с целью недопущения их учета дважды: в доходах - по источнику поступления в вышестоящем бюджете и как полученные трансферты в нижестоящем бюджете и в расходах – как выделенные из вышестоящего бюджета трансферты и как произведенные за счет них расходы нижестоящего бюджета.
Глава 10. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета
59. Бюджетные кредиты для нижестоящего бюджета являются источником финансирования дефицита бюджета и в отчете об исполнении нижестоящего бюджета отражаются в разделе "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" в подразделе "Поступление займов", в отчете вышестоящего бюджета в подразделе "Бюджетные кредиты" раздела "Чистое бюджетное кредитование".
В связи с тем, что бюджетный кредит из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету выделяется за счет собственных доходов вышестоящего бюджета и в отчете об исполнении вышестоящего бюджета один раз уже учтен по источнику поступлений доходов, а расходование полученного кредита учитывается по функциональным группам в зависимости от направления расходов в отчете об исполнении нижестоящего бюджета, в отчете об исполнении государственного бюджета или бюджета области предоставление бюджетных кредитов не учитывается. Аналогично не учитывается погашение бюджетных кредитов нижестоящим бюджетом в вышестоящий бюджет.

60. Жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша сыйақы төмен тұрған бюджеттiң меншiктi түсiмдерi есебiнен төленедi және жоғары тұрған бюджетке салықтық емес түсiмдер болып табылады, олар қосалқы шоттан жалтару үшiн мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тасталады.
61. Қарыз қаражаты есебiнен жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке кредиттердi бөлу кезiнде оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы сондай-ақ мемлекеттiк, шоғырландырылған, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тастауға жатады.
11-тарау. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың көрсетiлу тәртiбi
62. Бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар бюджетте бiр бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бойынша бекiтiледi және Үкiметтiң, жергiлiктi атқарушы органдар мен орталық мемлекеттік органдардың нормативтiк құқықтық актiлерi негізінде әртүрлi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi арасында бөлiнедi.
63. Бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың есебiнен шығатын шығыстар, олар бөлiнген сол бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шығыстарының құрамында есепке алынады.
12-тарау. Мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердiң, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау тәртiбi
64. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептің жасалуы республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы, облыстық бюджеттiң, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, ал аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы олардың арасындағы өзара өтелетiн операцияларды есепке алмастан, аудандық бюджеттiң, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде жүргiзiледi.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;

60. Вознаграждения по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, выплачиваются за счет собственных поступлений нижестоящего бюджета и являются неналоговыми поступлениями в вышестоящий бюджет, которые, во избежание двойного счета, исключаются при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).
61. При выделении кредитов из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету за счет заемных средств, сумма расходов на его обслуживание также подлежит исключению при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).
Глава 11. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов распределяемых бюджетных программ
62. Распределяемые бюджетные программы утверждаются в бюджете по одному администратору бюджетных программ и распределяются на основании нормативных правовых актов Правительства, местных исполнительных органов и центральных государственных органов между различными администраторами бюджетных программ.
63. В отчете об исполнении бюджета расходы за счет распределяемых бюджетных программ учитываются в составе расходов тех администраторов бюджетных программ, которым они были распределены.
Глава 12. Порядок составления отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения)
64. Составление отчета об исполнении государственного бюджета производится на основании отчетов об исполнении республиканского бюджета и местных бюджетов, отчета об исполнении бюджета области - на основании отчетов об исполнении областного бюджета и бюджетов районов (городов областного значения), а отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) – на основании отчетов об исполнении районного бюджета (городов областного значения) и бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа без учета взаимопогашаемых операций между ними.
Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;

4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланыл уы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
5) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
6) Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жүргізіледі.
Өзара өтелетін операцияларға қосарланған есепті болғызбау мақсатында бюджеттің бір деңгейінен басқасына берілетін, трансферттер, бюджеттік кредиттер және басқа да ақша сомаларын алып тастаумен байланысты, шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттерді, облыс бюджетін және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін, сондай-ақ олардың атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру кезінде жүзеге асырылатын операциялар жатады.
65. Бюджетаралық қатынастар трансферттермен және бюджеттiк кредиттермен реттеледi, шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде олар бойынша қосарлы шотты алып тастау мақсатында олар республикалық және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерін, облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердi арифметикалық қосу жолымен алынған сомадан алып тастауға жатады.
66. Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес қалыптастырылады:
13-тарау. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi ұсыну тәртiбi
67. Есепті айдағы (жылдағы) әрбір деңгейдегі жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерді 1-27-нысанға (бұдан әрі – 1-27-нысаны) сәйкес мемлекеттік қазынашылық органдары осы Қағидаларға 20-қосымшаға бойынша жасайды.
68. Мемлкеттік қазынашылық органы бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына:
1) есепті айдағы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер – бюджет түсімдерін санаттары, сыныптары, қосымша сыныптары мен бюджет түсімдерін жіктеу ерекшелігі бойынша және бюджет шығыстарын функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша толық көлемде электрондық деректер базасы түрінде есептіден кейінгі айдың екінші жұмыс күнінен кешіктірмей;

4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим;
5) отчета о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования;
6) отчета о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования;
7) поступления и расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования;
8) отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда.
К взаимопогашаемым операциям относятся операции, осуществляемые при формировании консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения), а также отчетов об их исполнении, связанные с исключением сумм трансфертов, бюджетных кредитов и других денег, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, в целях исключения двойного счета.
65. Межбюджетные отношения регулируются трансфертами и бюджетными кредитами, которые в целях исключения двойного счета по ним при составлении отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения) подлежат исключению из сумм, полученных путем арифметического сложения республиканского и бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, областного и бюджетов районов (городов областного значения), районного (города областного значения) и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
66. Отчет об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области формируется согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
Глава 13. Порядок представления отчетов об исполнении бюджетов уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
67. Данные об исполнении показателей составляются согласно по форме 1-27 (далее – форма 1-27) органами государственного казначейства за отчетный месяц (год) каждого уровня местного бюджета согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
68. Органы государственного казначейства представляет местному уполномоченному органу по исполнению бюджета, аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
1) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц – не позднее второго рабочего дня месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам;

2) есепті жылғы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерекқор түрiнде есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өз билігіндегі есеп көрсеткіштерін жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы ұсынылған деректермен салыстырып тексеру жүргізеді.
Бұл ретте, нысан бойынша бюджет қаражаты түсімдерінің, шығыстарының және қалдықтарының сомасын салыстыру актісі жасалады. Содан кейін алшақтық себептерін анықтау және оларды жою бойынша бірлескен жұмыс жүргізіледі.
69. 1-27-нысан бойынша деректерге осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес өзара өтелетін операциялар жөніндегі деректер қоса беріледі.
70. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттi атқару жөніндегі уәкілетті органға қағаз жеткізгіште және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерекқор (бұдан әрi - электрондық дерекқор) түрiнде бередi.
71. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті органдары бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мыналарды:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінің атқарылуы туралы ай сайынғы есепті – толық көлемде есептіден кейінгі айдың 8 – күнінен кешіктірмей АЖ арқылы, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтиды, оны кейіннен осы Қағидалардың 30 және 31-тармақтарына сәйкес қалыптасқан мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы растай отырып, есептіден кейінгі айдың аяғына дейін;
2) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы жыл сайынғы есепті – толық көлемде АЖ арқылы есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтиды, ал осы Қағидалардың 30 және 31-тармақтарына сәйкес қағаз жеткізгіште есептiден кейінгі жылдың 10 наурызына дейін ұсынады.

2) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный год – не позднее 10 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.
При этом составляется акт сверки сумм поступлений, расходов и остатков бюджетных средств. После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
69. К данным по форме 1-27 прилагаются данные об исполнении показателей бюджета по взаимопогашаемым операциям, согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
70. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению или аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее – электронная база данных).
71. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) ежемесячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет содержит категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, содержат функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, его подтверждением через единую систему электронного документооборота государственных органов, сформированным в соответствии с пунктами 30 и 31 настоящих Правил;
2) ежегодный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы – не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет содержит категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета содержат функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, в соответствии с пунктами 30 и 31 настоящих Правил, до 10 марта года, следующего за отчетным.

72. Бюджеттi атқару жөніндегі облыстың жергiлiктi атқарушы органына ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы ай сайын, жыл сайын есептi ұсыну мерзiмi соңынан белгiленедi.
73. Бюджетті атқару жөніндегі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi уәкілетті органына аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті ұсыну мерзімі.
74. Мемлекеттік қазынашылық мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру үшiн жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне мыналарды:
1) есепті айдағы республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы айлық есеп деректерін, сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан – есептіден кейінгі айдың 3 – інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып – есептіден кейінгі айдың 8 – нен кешіктірмей.
Есепті қаржы жылынан кейінгі келесі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып, республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректер Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есебіне материалдарды талдау және дайындау үшін пайдаланылады.
2) мемлекеттік қазынашылық органдарының есептерінің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілік деректерімен салыстырылған есептi жылдағы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректерді – есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейiн.
75. Жергілікті бюджеттер бойынша даму бюджеттік бағдарламаларының атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары инвестициялық жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға берілген инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және "Басқалар" деген бөлімде көрсетілетін заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып, 6-ДББ нысан бойынша қалыптастырады.
Жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептердің негізінде қалыптастырады.

72. Срок представления ежемесячного, ежегодного отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) местному уполномоченному органу области по исполнению бюджета устанавливается последним.
73. Срок представления ежемесячного, ежегодного отчета об исполнении бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа местному уполномоченному органу района (города областного значения) по исполнению бюджета устанавливается последним.
74. Государственное казначейство представляет структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный месяц, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным финансовым годом, используются для анализа и подготовки материалов к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета;
2) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный год, сверенные с данными отчетов органов государственного казначейства и администраторов республиканских бюджетных программ – до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
75. Ежемесячный, ежегодный отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по форме 6-БПР с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе "Прочие".
Ежемесячный, ежегодный отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам.

Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті мемлекеттік қазынашылық, осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес қалыптастырады және есепті айдан кейінгі айдың 12-нен кешіктірілмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне ұсынылады.
76. Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есепті жасау үшін мемлекеттік қазынашылық есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес АЖ-ге инвестициялық жобалардың жылдық сомалары бойынша деректерді жүктейді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті айдан кейінгі ағымдағы айдың оныншы күнінен кешіктірмей мемлекеттік қазынашылық осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес 7-БИЖ нысаны бойынша АЖ-де қалыптастырылған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларын атқару туралы есепті электрондық түрде ұсынады.
77. Республикалық, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы ай сайынғы есептi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне есепті айдан кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей ұсынады.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы ай сайынғы есеп есептi айдан кейiнгi айдың 15-не Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына ұсынылады.
Республикалық, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы ай сайынғы есеп есептi айдан кейiнгi айдың 20-на мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады.
78. Мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы жыл сайынғы есептi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасының есептерiн Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн он жұмыс күнiнiң iшiнде ұсынады.

Ежемесячный, ежегодный отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций формируется государственным казначейством, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам и представляется в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного бюджета за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным.
76. Для составления отчета об исполнении приоритетных республиканских инвестиций государственное казначейство в течение первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, загружает данные по годовым суммам инвестиционных проектов в ИС в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
Администраторы республиканских бюджетных программ не позднее 10 числа текущего месяца, следующего за отчетным месяцем, в электронном виде представляют в государственное казначейство отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов, сформированный в ИС по форме 7-БИП, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
77. Ежемесячный отчет об исполнении республиканского, государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Ежемесячный отчет об исполнении республиканского бюджета 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляется также в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан.
Ежемесячный отчет об исполнении республиканского, государственного и местных бюджетов 20 числа месяца, следующего за отчетным, – в центральный уполномоченный орган по государственному планированию и в уполномоченный орган по внутреннему государственному аудиту.
78. Ежегодный отчет об исполнении государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию в течение десяти рабочих дней после утверждения Парламентом Республики Казахстан отчетов Правительства Республики Казахстан и Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год.

79. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бөлінісінде жиынтық) ай сайынғы, жыл сайынғы есептерді, басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есептерді, жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган нысандар бойынша электрондық түрде ілеспе хатпен тиісті мемлекеттік органдарға жібереді.
Мемлекеттік, республикалық және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есептің) бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері жөніндегі деректерді қамтиды.
Есептердің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджеттік бағдарламалар мен кіші бағдарламалар жөніндегі деректерді қамтиды.
80. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептерді бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган тиісті мемлекеттік органдарға біріктірілген нысанда жібереді, онда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептердің бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын қамтиды, ал бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын қамтиды.
81. Мемлекеттік, республикалық, жергiлiктi бюджеттердің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есептер (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) электрондық түрде, осы Қағидаларға 33-тармаққа сәйкес бюджет құрылымы бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша бюджет түсімдерін және бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар мен ерекшеліктері бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, сондай-ақ бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде қалыптастырылады.
Мемлекеттік, (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есептер бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:

79. Ежемесячные, ежегодные отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (свод, в разрезе бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, отчеты об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, отчеты об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в электронном виде с сопроводительным письмом.
Разделы отчетов об исполнении государственного, республиканского и местного (сводного отчета об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, включающие поступления бюджета содержат данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Разделы отчетов, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам и подпрограммам классификации расходов бюджета.
80. Отчеты об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в агрегированной форме, в которой разделы отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы, включающие поступления бюджета, содержат категории классификации поступлений бюджета, а разделы, включающие расходы бюджета, содержат функциональные группы классификации расходов бюджета.
81. Ежемесячные, ежегодные отчеты об исполнении государственного, республиканского, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы и районов (городов областного значения) формируются в электронном виде с отражением поступлений бюджетов по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета и расходов бюджетов по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета по структуре бюджета, соответствующей пункту 33 настоящих Правил, а также в разрезе категорий, классов, подклассов и специфик экономической классификации расходов бюджета и администраторов бюджетных программ.
Ежемесячные, ежегодные отчеты об исполнении государственного, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов составляются структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:

1) мемлекеттік қазынашылық ұсынған республикалық бюджеттің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;
2) жергілікті уәкілетті органдары ұсынған жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің;
3) мемлекеттік қазынашылық ұсынған 1-27 нысан бойынша жергiлiктi бюджеттердің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;
4) орталық уәкiлеттi органның Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын әзірлеу функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі әзірлеген және АЖ-не енгізілген өзара өтелетін операциялар бойынша кодтарының кестесінің негізінде жасайды.
82. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) мемлекеттік қазынашылық ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ұсынған, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша жиынтық) есептің;
3) мемлекеттік қазынашылық ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау функциясын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістердің және Ұлттық Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің жоспарлы көрсеткіштерінің;
5) мемлекеттік қазынашылық ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
6) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
9) Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жасалады.
83. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есеп мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептер үшін осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган электрондық түрде (біріктірілген түрде) ілеспе хатпен Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.

1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных государственного казначейства;
2) отчетов об исполнении местных бюджетов, представленных местными уполномоченными органами по исполнению бюджета;
3) данных об исполнении показателей местных бюджетов по форме 1-27, представленных государственного казначейства;
4) таблицы кодов по взаимопогашаемым операциям, разработанной структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции по разработке Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, и введенной в ИС.
82. Ежемесячный, ежегодный отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных государственным казначейством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного государственного казначейства;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, представленного государственной казначейства;
6) отчета о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования;
7) отчета о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования;
8) отчета о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования;
9) отчета о поступлениях и расходах Специального государственного фонда.
83. Ежемесячный, ежегодный отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан (в агрегированном виде) в электронном виде с сопроводительным письмом.

14-тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
84. Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі жасайды және ол өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (І);
2) қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түскен түсімдердің жиыны (ІІІ);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан аударымдар (IV);
5) түсімдер мен аударымдар сальдосы (V);
6) қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (VI);
7) есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (VIІ).
85. Мемлекеттік қазынашылық Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне есептi айдан кейінгі айдың 5 күнінен кешiктiрмей ұсынады.
15-тарау. Бюджеттен тыс қорлардың, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі
86. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры есепті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне 8-МӘСҚ нысанын ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 27 қаңтарына дейінгі мерзімде ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға 8-МӘСҚ нысанын ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есеп мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығы (IV);

Глава 14. Порядок составления и представления отчета о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
84. Ежемесячный, ежегодный отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) поступления от продажи финансовых активов (II);
3) итого поступлений на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан (III);
4) переводы с контрольного счета наличности Национального фонда Республики Казахстан (IV);
5) сальдо поступлений и переводов (V);
6) остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года (VI);
7) остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода (VII).
85. Данные по исполнению к отчету о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан представляется государственным казначейством не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным структурному подразделению центрального уполномоченного органа, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета.
Глава 15. Порядок составления и представления отчетов о поступлениях и расходах внебюджетных фондов, Фонда поддержки инфраструктуры образования
86. Государственный фонд социального страхования представляют форму 8-ГФСС администратору республиканских бюджетных программ по состоянию на 1-е число месяца, следующего за отчетным – не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год – не позднее 27 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Администратор республиканских бюджетных программ представляют форму 8-ГФСС в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета по состоянию на 1-е число месяца, следующего за отчетным – не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год – не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Ежемесячный, ежегодный отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I);
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на начало финансового года (IV);

5) Есепті кезеңнің соңындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығы (V);
87. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры есепті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне 8-ӘлМСҚ нысанын ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 27 қаңтарына дейінгі мерзімде ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға 8-ӘлМСҚ нысанын ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есеп мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
оның ішінде нысаналы жарна:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін;
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін;
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы (V).
88. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті мемлекеттік қазынашылық жасайды және ол өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) Кірістер (І);
2) Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер (ІІ);
3) Кірістер мен төлемдер сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (V).
89. Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті білім саласындағы орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (I),
2) Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің соңындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы (V).

5) Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на конец отчетного периода (V).
87. Фонд социального медицинского страхования представляют форму 8-ФСМС администратору республиканских бюджетных программ по состоянию на 1-е число месяца, следующего за отчетным – не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год – не позднее 27 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Администратор республиканских бюджетных программ представляют форму 8-ФСМС в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета по состоянию на 1-е число месяца, следующего за отчетным – не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год – не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Ежемесячный, ежегодный отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
в том числе целевой взнос:
для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на конец отчетного периода (V).
88. Ежемесячный, ежегодный отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим составляется государственным казначейством и включает в себя разделы:
1) Доходы (I);
2) Выплаты с контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим (II);
3) Сальдо доходов и выплат (III);
4) Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода (V).
89. Ежемесячный, ежегодный отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования составляется центральным уполномоченным органом в области образования и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года (IV);
5) остаток денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на конец отчетного периода (V).

Білім саласындағы орталық уәкілетті орган есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
90. Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы ай сайынғы, жыл сайынғы есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган, тиісті саланың орталық уәкілетті орган, тиісті саланың жергілікті уәкілетті орган, активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган жасайды және бөлімдерді қамтиды:
1. мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) Арнаулы мемлекеттік қордың кірістері
салықтық емес түсімдер, барлығы (I),
2) Арнаулы мемлекеттік қордың шығыстары, барлығы (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы Арнаулы мемлекеттік қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің аяғындағы Арнаулы мемлекеттік қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (V).
2. тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары және активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы түсімдері, барлығы (I);
2) тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы шығыстар, барлығы (II);
3) Түсімдер мен шығыстардың сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы (V).
Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде 10-АМҚ нысаны сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың орталық уәкілетті органы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы тиісті саланың орталық уәкілетті органына ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны сәйкес ұсынады.
Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны сәйкес ұсынады.

Отчет представляется центральным уполномоченным органом в области образования в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
90. Ежемесячный, ежегодный отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда составляется уполномоченным органом по государственному имуществу, центральным уполномоченным органом соответствующей сферы, местным уполномоченным органом соответствующей сферы, уполномоченным органом по возврату активов и включает в себя разделы:
1. для уполномоченного органа по государственному имуществу:
1) Доходы Специального государственного фонда
неналоговые поступления, всего (I);
2) Расходы Специального государственного фонда, всего (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на начало финансового года (IV);
5) остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на конец отчетного периода (V).
2. для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы и уполномоченного органа по возврату активов:
1) Поступления на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего (I);
2) Расходы с контрольного счета наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа на конец отчетного периода (V).
По контрольному счету наличности Специального государственного фонда отчет представляется уполномоченным органом по государственному имуществу в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом по форме 10-СГФ.
По контрольному счету наличности центрального уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется центральным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом по форме 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО.
По контрольному счету наличности местного уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется местным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган соответствующей сферы ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом по форме 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО.
По контрольному счету наличности уполномоченного органа по возврату активов отчет представляется уполномоченным органом по возврату активов в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом по форме 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО.

16-тарау. Қорытынды ережелер
91. Бюджеттік және қаржылық есептіліктерді үйлестіру мақсатында есептердің осы нысандарын өзара салыстырып тексеру жүргізіледі.
Бюджеттік және шоғырландырылған қаржылық есептілікпен салыстырып тексеру үшін мынадай:
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
2-ДҚ нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп;
4-20-нысан бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер;
1-27-нысан бойынша жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер пайдаланылады.
Алшақтықтар табылған кезде алшақтықтардың себептерін айқындау және оларды жою бойынша жұмыстар жүргізіледі.
92. Мемлекеттік мекемелердің жыл сайынғы және жарты жыл сайын бюджеттік есептеріне есепті кезеңде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуына, сондай-ақ филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен қаражат түсімдері мен шығыстарына әсер еткен негізгі факторлар баяндалған ақпарат қоса беріледі.
93. Жыл сайынғы және жарты жыл сайынғы есептерге ақпарат қаржылық есептілікке түсіндірме жазбаның құрамында көрініс табады және қысқаша жазылуы және мына бөлімдер бойынша: жалпы ережелер мен бюджеттік есептілік нысандары жөніндегі түсіндірмені қамтуы тиіс.
94. Бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді, бюджеттің түсімдері мен шығыстары туралы электрондық дерекқорды қалыптастыру және ұсыну бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган реттейді.
2025 қаржы жылына арналған
Бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік есептілікті жасау нысандарының тізбесі
Кезеңділік
Нысандардың атауы
ай сайын
тоқсан сайын
жарты жыл сайын
жыл сайын
1
2
3
4
5
жарты жыл сайын
жыл сайын
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны* (2-қосымша)
жарты жыл сайын
жыл сайын
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ-нысан
(3-қосымша)
жарты жыл сайын
жыл сайын
Өкілдік шығындар бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп 3-ӨШ нысаны
(4-қосымша)
ай сайын

Глава 16. Заключительные положения
91. В целях гармонизации бюджетной и финансовой отчетностей проводится взаимная сверка данных форм отчетов.
Для сверки с бюджетной и консолидированной финансовой отчетностью используются следующие отчеты:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО;
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД;
отчет об исполнении плана финансирования по форме 4-20;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета;
данные об исполнении показателей местного бюджета по форме 1-27.
При обнаружении расхождений проводится работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
92. К ежегодному и полугодовым бюджетным отчетам государственных учреждений прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также поступлений и расходов средств от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине.
93. Информация к ежегодному и полугодовым отчетам отражается в составе пояснительной записки к финансовой отчетности и должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения и пояснение по формам бюджетной отчетности.
94. Взаимоотношения между структурными подразделениями уполномоченного органа по исполнению бюджета по формированию и представлению месячных (годовых) отчетов об исполнении бюджета, электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета регулируются уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Перечень форм бюджетной отчетности
Периодичность
Наименование форм
ежемесячно
ежеквартально
полугодие
ежегодно
1
2
3
4
5
полугодие
ежегодно
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) – форма 1-ПУ* (приложение 2)
полугодие
ежегодно
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине – форма 2-СД (приложение 3)
полугодие
ежегодно
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
(приложение 4)
ежемесячно

қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп – 4-20-нысан (5-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
8-МӘСҚ (6-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп 8-ӘлМСҚ (7-қосымша)
ай сайын
тоқсан сайын
жыл сайын
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 9-ЖАҚБ нысаны (8-қосымша)
ай сайын
тоқсан сайын
жыл сайын
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 10-АМҚ нысаны
(9-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны
(10-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп (11-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп (12-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп (13-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
(14-қосымша)
жарты жыл сайын
жыл сайын
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ-УО нысаны**
(15-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
______жылдарға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
(16-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
(17-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп – 6-БДБ-нысан (18-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
______________ жылдарға арналған ________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер (20-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
________________ жылдарға арналған ________________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер (тек қана өзара өтелетiн төлемдер кодтар)
(21-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
(22-қосымша)
ай сайын
жыл сайын
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп – 7-БИЖ нысаны (23-қосымша)
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін;
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараты.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға, мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік нысанның атауы: Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-МУО
Кезеңділік: жарты жыл сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері

Отчет об исполнении плана финансирования – форма 4-20 (приложение 5)
ежемесячно
ежегодно
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования – форма 8-ГФСС (приложение 6)
ежемесячно
ежегодно
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования – форма 8-ФСМС (приложение 7)
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования – форма 9-ФПИО (приложение 8)
ежемесячно
ежегодно
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда – форма 10-СГФ (приложение 9)
ежемесячно
ежеквартально
ежегодно
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда – форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО
(приложение 10)
ежемесячно
ежегодно
Отчет об исполнении ________ бюджета – форма 7-ОИБ
(приложение 11)
ежемесячно
ежегодно
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
(приложение 12)
ежемесячно
ежегодно
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
(приложение 13)
ежемесячно
ежегодно
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим
(приложение 14)
полугодие
ежегодно
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) – форма 1-ПУ-УО** (приложение 15)
ежемесячно
ежегодно
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
(приложение 16)
ежемесячно
ежегодно
Акт сверки отчетных данных
(приложение 17)
ежемесячно
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – форма 6-БПР
(приложение 18)
ежемесячно
ежегодно
Данные об исполнении показателей бюджета_______________ (наименование местного бюджета) (приложение 20)
ежемесячно
ежегодно
Данные об исполнении показателей бюджета ____________ (наименование местного бюджета) (только взаимопогашаемые коды)
(приложение 21)
ежемесячно
ежегодно
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
(приложение 22)
ежемесячно
ежегодно
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов
– форма 7-БИП (приложение 23)
Примечание:
*форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ;
**форма 1-ПУ-УО – для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета, государственному казначейству
Наименование административной формы: Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПУ
Периодичность: полугодовая, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные учреждения, администратор бюджетных программ

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік мекемелер үшін ағымдағы қаржы жылының 5 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей; бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін ағымдағы қаржы жылының 15 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізудентүсетін түсімдердің коды
Жол/ерекшелік коды
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті кезеңге арналған жоспар
Орындау

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для государственных учреждений – не позднее 5 июля текущего финансового года и не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ – не позднее 15 июля текущего финансового года и не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета __________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Код строки/специфики
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

жылдықжоспарға орындалу пайызбен (10-баған/8- баған х100)
Есепті кезең жоспарына орындалу пайызбен (10- баған /9- баған х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылының басына қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Шығыстардың барлығы
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақшақалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: _____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бас бухгалтері:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды
қоспағанда):
_______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметті) өткізуден
түскен түсімдер мен ақша
шығыстары жоспарларының
орындалуы туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-МУО, ай сайын, жыл сайын)

исполнение к годовому плану в процентах графа10/ графа 8х100)
исполнение к плану отчетного периода в процентах (графа 10/ графа 9х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
012
Поступления текущего года
020
Всего расходы
в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель государственного учреждение/
администратора бюджетных программ:
______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ:
______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): ___________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег
от реализации товаров
(работ, услуг)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)" (1-ПУ, полугодие, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түскен түсімдер мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік мекеменің немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1, 2, 3 және 4-бағандарда функционалдық топтың, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджеттік бағдарламалардың, кіші бюджеттік бағдарламалардың кодтары көрсетіледі.
5. 5 және 6-бағандарда тауарлардың (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің коды және жол/ерекшелік коды көрсетіледі.
6. 7-бағанда атауы көрсетіледі.
Кіріс бөлігі:
010 "Түсімдердің барлығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығын және ағымдағы жылғы түсімдер сомасын қамтитын түсімдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
011 "Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
012 "Ағымдағы жылдың түсімдері" деген жол бойынша ағымдағы жыл түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
Шығыс бөлігі:
020 "Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша" деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сома көрсетіледі;
021 "оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды" деген жол бойынша 020-жолдың тиісті ерекшелігі бойынша көрсетілген тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома анықтамалық ретінде енгізіледі;
030 "Ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы" деген жол бойынша ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
7. 8, 9 және 10-бағандарда жылдық жоспар, есепті кезеңге арналған жоспар, орындауы көрсетіледі.
8. 11 және 12-бағандарда жылдық жоспарға орындалу пайызбен және есепті кезең жоспарына орындалу пайызбен көрсетіледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға, мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік нысанның атауы: _____________ жылға арналған филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-ДҚ
Кезеңділік: жарты жыл сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік мекеме, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты, бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган, мемлекеттік қазынашылық

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем государственного учреждения или руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 1, 2, 3 и 4 указываются коды функциональной группы, администратора бюджетных программ, бюджетной программы, подпрограммы.
5. В графах 5 и 6 указываются код поступлений от реализации товаров (работ, услуг) и код строки/специфики.
6. В графе 7 указывается наименование.
Доходная часть:
по строке 010 – "Всего поступлений" отражается общая сумма поступлений, которая включает в себя остаток денег на начало финансового года и сумму поступлений текущего года;
по строке 011 – "Остаток средств на начало финансового года" отражается остаток денег на начало финансового года;
по строке 012 – "Поступления текущего года" отражается сумма поступлений текущего года.
Расходная часть:
по строке 020 – "Всего расходы, в том числе по спецификам" отражается общая сумма расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, в том числе суммы, перечисленные в бюджет;
по строке 021 – "из них перечислено в доход бюджета" справочно показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета, отраженная по соответствующей специфике строки 020.
по строке 030 – "Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года" отражается остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года.
7. В графах 8, 9 и 10 указываются годовой план, план на отчетный период, исполнение.
8. В графах 11 и 12 указываются исполнение к годовому плану в процентах и исполнение к плану отчетного периода в процентах.
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: администратору бюджетных программ, местному уполномоченному органу по исполнению бюджета, государственному казначейству
Наименование административной формы: Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-СД
Периодичность: полугодие, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственное учреждение, администратор бюджетных программ, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, государственное казначейство

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік мекемелер үшін ағымдағы қаржы жылының 5 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей; бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін ағымдағы қаржы жылының 15 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 25 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 7 ақпанынан кешіктірмей; облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 15 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік қазынашылық үшін ағымдағы қаржы жылының 20 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсалуы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для государственных учреждений – не позднее 5 июля текущего финансового года и не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ, для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения) – не позднее 15 июля текущего финансового года и не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета области - не позднее 25 июля текущего финансового года и не позднее 7 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 15 августа текущего финансового года и не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для государственного казначейства – не позднее 20 августа текущего финансового года и 25 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование

Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғына ақша қалдығы (3- баған -7- баған)
барлығы
оның ішінде жылдың басына ақша қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның ішінде бюджет кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: _______________________
______________________________ ___________________________________
Телефон: ______________________________________
Электронной пошта мекенжайы: _______________________
Мемлекеттік қазынашылықтың /бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты, құрылымдық бөлiмше басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің / бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бас бухгалтері:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда):
______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "______лға арналған филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Филантропиялық қызметтен
және (немесе) демеушілік
қызметтен және (немесе)
меценаттық қызметтен және
(немесе) кіші отанға қолдау
көрсету жөніндегі қызметтен
ақша түсімі және олардың
жұмсалуы туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (2-ДҚ, жарты жыл сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (графа 3- графа 7)
всего
в том числе остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель государственного казначейства /местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/ аппарата акима города
районного значения, села, поселка, сельского округа:
______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование отчета: ______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель государственного учреждения/ администратора
бюджетных программ: ______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер государственного учреждения/администратора
бюджетных программ: ______________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлении и
расходовании денег от
филантропической
деятельности и (или)
спонсорской деятельности,
и (или) меценатской
деятельности, и (или)
деятельности по оказанию
поддержки малой родине"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине" (2-СД, полугодие, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине" (далее – Форма).

2. Нысанға мемлекеттік мекеменің, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы немесе мемлекеттік қазынашылықтың басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда жыл басына қалдық сомасын есепке ала отырып, жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
7. 5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі.
8. 7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі.
9. 8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі.
10. 9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне
Әкімшілік нысанның атауы: Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 3-ӨШ
Кезеңділік: жарты жыл сайын, жыл сайын
Есепті кезең: на ______ 20___ года
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-не дейін.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығындардың атауы
Смета бойынша бекітілген
Төленген міндеттемелер
Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шешімімен көзделген жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылған тұлғалардың тұруыжәне межеліжеріне дейін көлік шығындарын төле
2.
Ресми түскі астар, кешкі астар кофе-брейктер, фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар жүргізу кезіндегі музыкалық сүйемелдеу
4.
Кәдесыйларды, естелік сыйлықтарды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметінеақы төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі рұқсат еткен өзге де шығыстар
Барлығы
Анықтама ретінде: Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы
Тағайындаулар: _____________________________________________________
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
______________________ ______________________________
Телефоны: _____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің / бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері: ________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Өкілдік шығындарға бөлінген
қаражаттың пайдаланылуы
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (3-ӨШ, жарты жыл сайын, жыл сайын)

2. Форма подписывается руководителем государственного учреждения, администратора бюджетных программ, государственного казначейства, местного уполномоченного органа по исполнению бюджета, аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа или руководителем государственного казначейства, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ.
5. В графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года, с учетом суммы остатка на начало года;
6. В графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года.
7. В графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета.
8. В графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года.
9. В графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
10. В графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
Приложение 4
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Наименование административной формы: Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ПЗ
Периодичность: полугодие, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование затрат
Утверждено по смете
Оплаченные обязательства
Остаток не выполненных обязательств
1
2
3
4
5
1.
Оплата проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением Премьер-Министра Республики Казахстан
2.
Официальные обеды, ужины, кофе - брейки, фуршеты
3.
Музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов
4.
Приобретение сувениров, памятных подарков
5.
Автотранспортное обслуживание
6.
Оплата услуг переводчиков
7.
Аренда зала
8.
Иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан
Всего
Справочно: Плановые назначения на принятие обязательств
_______________________________________________________________
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель государственного учреждения/ администратора бюджетных программ:
___________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер государственного учреждения/ администратора
бюджетных программ: ___________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об использовании
средств, выделенных
на представительские
затраты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" (3-ПЗ, полугодие, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік мекеменің немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Смета бойынша бекітілді" деген 3-бағанда іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге арналған шығыстардың сметасы бойынша бекітілген өкілдік шығыстардың сомасы көрсетіледі.
5. "Төленген міндеттемелер" деген 4-бағанда төленген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
6. "Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы" деген 5-бағанда орындалмаған міндеттемелердің қалдығы көрсетіледі.
7. Бұдан басқа міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың сомасы анықтама ретінде көрсетіледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Нысанның атауы: Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп
Нысанның индексі: 4-20
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Қаржыландыру көзі:__________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы:________________________________
Бюджет түрі:________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші бағдарлама Кіші бағдарлама Ерекшелік
Атауы
Бір жылға арналған міндеттемелер мен
төлемдер бойынша қаржыландырудың жоспары
Жыл басынан бастап қаржыландырудың жоспары
Жыл басынан бастап қабылданған міндеттемелердің сомасы
Міндеттемелер бойынша
Төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
БАРЛЫҒЫ
кестенің жалғасы
төленген міндеттемелер
төленбеген міндеттемелер
Өтелмеген міндеттемелер
Жоспардан қалған қаражат
жыл басынан бастап
ағымдағы айға
міндеттемелер бойынша
Төлемдер бойынша
7
8
9=6-7
10
11=4-6
12=5-7
Мемлекеттік қазынашылық органының басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік қазынашылық органның орындаушысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны ______________________________
Мемлекеттік мекеменің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны ______________________________
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 8-МӘСҚ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 27 қаңтарына дейінгі мерзімде; бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: __________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: _____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда):
_____________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорының түсімдері
мен шығыстары туралы
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (8-МӘСҚ, ай сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем государственного учреждения или администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 "Утверждено по смете" указывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете расходов на организацию и проведение мероприятия.
5. В графе 4 "Оплаченные обязательства" указывается сумма оплаченных обязательств;
6. В графе 5 "Остаток не выполненных обязательств" указывается остаток не выполненных обязательств.
7. Справочно указывается сумма плановых назначений на принятие обязательств.
Приложение 5
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Отчет об исполнении плана финансирования
Индекс форма: 4-20
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Источник финансирования: _________________________________
Администратор бюджетных программ: ________________________
Наименование государственного учреждения: _________________
Вид бюджета: _____________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор Программа Подпрограмма Специфика
Наименование
План финансирования по обязательствам и платежам на год
План финансирования с начала года
Сумма принятых обязательств с начала года
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО
продолжение таблицы
Оплаченные обязательства
Неоплаченные обязательства
Невыплаченные обязательства
Остаток средств от плана
с начала года
за текущий месяц
по обязательствам
по платежам
7
8
9=6- 7
10
11=4-6
12= 5-7
Руководитель органа государственного казначейства:
___________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Ответственный исполнитель органа государственного казначейства:
______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись наличии)
Место для печати _______________________________
Руководитель государственного учреждения:
___________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер государственного учреждения:
___________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________
Приложение 6 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: администратор бюджетных программ, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 8-ГФСС
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Государственный фонд социального страхования, администратор бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Государственный фонд социального страхования в срок до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 27 января года следующего за отчетным; администратор бюджетных программ в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на начало финансового года
V. Остаток денег в Государственном фонде социального страхования
на конец отчетного периода
Наименование: _________________ Адрес: _______________________
______________________________ ____________________________
Телефон: ____________________________________________
Адрес электронной почты: _____________________________
Исполнитель: ____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель: ________ ________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер: ___________ _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования".
Приложение к форме
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлениях и
расходах Государственного
фонда социального
страхования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования" (8-ГФСС, ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының немесе бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. I "Түсімдер" бөлімі Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
5. II "Шығыстар" бөлімі Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорында жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
6. III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
7. IV "Қаржы жылының басындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
8. V "Есепті кезеңнің соңындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 8-ӘлМСҚ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 27 қаңтарына дейінгі мерзімде; бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
оның ішінде нысаналы жарна:
мемлекет жарналары
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы
V. есепті кезеңнің соңындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: __________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: _____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда):
______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Әлеуметтік медициналық
сақтандыру қорының
түсімдерімен шығыстары
туралы есеп"нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (8-ӘМСҚ ай сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем Государственного фонда социального страхования или администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в Государственный фонд социального страхования.
5. Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из Государственного фонда социального страхования.
6. Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
7. Раздел IV "Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в Государственном фонде социального страхования на начало финансового года.
8. Раздел V "Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в Государственном фонде социального страхования на начало финансового года".
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: администратор бюджетных программ, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 8-ФСМС
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Фонд социального медицинского страхования, администратор бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Фонд социального медицинского страхования в срок до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 27 января года следующего за отчетным; администратор бюджетных программ в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
в том числе целевой взнос:
взносы государства
для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
для оплаты услуг субъектов здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе обязательное социальное медицинское страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на начало финансового года
V. Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на конец отчетного периода
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: _____________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Исполнитель: __________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель: ________________ ________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер: __________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлениях и
расходах Фонда социального
медицинского страхования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования" (8-ФСМС, ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының басшысы немесе бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. I "Түсімдер" бөлімі республикалық бюджеттен берілетін нысаналы жарнаның жеке жолын көрсете отырып, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
5. II "Шығыстар" бөлімі Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорыына жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
6. III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі І "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
7. IV "Қаржы жылының басындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
8. V "Есепті кезеңнің соңындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):9-БИҚҚ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: білім саласындағы орталық уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
I. Түсімдер
Салықтық емес түсімдер, барлығы –
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары, барлығы:
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы-
оның ішінде жобалар бойынша*:
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
V. Қаржы жылының соңындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Деректерді қалыптастыруға жауапты білім беру саласындағы орталық уәкілетті
органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Білім беру инфрақұрылымын
қолдау қорының түсімдерімен
шығыстары туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (9-БИҚҚ, ай сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем Фонда социального медицинского страхования или руководителем администратора бюджетных программ, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в Фонд социального медицинского страхования с отражением отдельной строкой целевого взноса из республиканского бюджета.
5. Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из Фонда социального медицинского страхования.
6. Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
7. Раздел IV "Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в Фонде социального медицинского страхования на начало финансового года.
8. Раздел V "Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в Фонде социального медицинского страхования на начало финансового года".
Приложение 8
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 9-ФПИО
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган в области образования
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего – в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования, всего:
в том числе по регионам, всего – в том числе по проектам (сведения по проектам предоставляются ежеквартально):
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года
V. Остаток денег на на контрольном счете наличности Фонда поддержки инфраструктуры образования на конец отчетного периода
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ____________________________________________
Адрес электронной почты: _____________________________
Руководитель уполномоченного органа в области образования
___________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель структурного подразделения центрального уполномоченного органа в области образования, ответственного за формирование данных:
___________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлениях и
расходах Фонда поддержки
инфраструктуры образования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования" (9-ФПИО, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы немесе деректерді қалыптастыруға жауапты білім беру саласындағы орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. I "Кірістер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін салықтық емес түсімдер сомасын көрсетеді.
5. II "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары" бөлімі Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді, оның ішінде өңірлер және жобалар бойынша.
6. III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Кірістер" және II "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры шығыстары" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
7. IV "Қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
8. V "Есепті кезеңнің соңындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шотындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған
нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 10-АМҚ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет түсімдері сыныптамасының коды (Санаты, Сыныбы, Кіші сыныбы, Ерекшелігі)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. Арнаулы мемлекеттік қорының кірістері – салықтық емес түсімдер, барлығы
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. Арнаулы мемлекеттік қорының шығыстары, барлығы
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ _____________________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Арнаулы мемлекеттік қордың
түсімдері мен шығыстары
туралы есеп" нысаны
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (10-АМҚ, ай сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа в области образования или структурного подразделения центрального уполномоченного органа в области образования, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в Фонде поддержки инфраструктуры образования по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
5. Раздел II "Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования" отражает суммы произведенных платежей со счета Фонда поддержки инфраструктуры образования, в том числе по регионам и по проектам.
6. Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования".
7. Раздел IV "Остаток денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года.
8. Раздел V "Остаток денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег в Фонде поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года".
Приложение 9
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):10-СГФ
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган по государственному имуществу
Срок представления формы: в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды классификации поступлений бюджета (категория, класс, подкласс, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Доходы Специального государственного фонда – неналоговые поступления, всего
в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы Специального государственного фонда, всего
в том числе по регионам, всего – в том числе по проектам (сведения по проектам предоставляются ежеквартально):
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на начало финансового года
V. Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на конец отчетного периода
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ____________________________________________
Адрес электронной почты: _____________________________
Руководитель уполномоченного органа по государственному имуществу:
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета:
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлениях и
расходах Специального
государственного фонда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда" (10-СГФ, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның басшысы немесе есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. I "Арнаулы мемлекеттік қордың кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша Арнаулы мемлекеттік қордың салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
5. II "Арнаулы мемлекеттік қордың шығыстары, барлығы" бөлімі Арнаулы мемлекеттік қор шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
6. III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Арнаулы мемлекеттік қордың кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" және II "Арнаулы мемлекеттік қордың шығыстары, барлығы" бөлімдері арасындағы айырмашылықтың сомасын көрсетеді.
7. IV "Қаржы жылының басындағы Арнаулы мемлекеттік қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Арнаулы мемлекеттік қордың ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
8. V "Есепті кезеңнің соңындағы Арнаулы мемлекеттік қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы Арнаулы мемлекеттік қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға/тиісті саланың орталық уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Арнаулы мемлекеттік қордың түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному имуществу или руководителем структурного подразделения, ответственного за формирование отчета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Раздел I "Доходы Специального государственного фонда – неналоговые поступления, всего" отражает суммы неналоговых поступлений в Специального государственного фонда по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
5. Раздел II "Расходы Специального государственного фонда, всего" отражает суммы произведенных платежей со счета Специального государственного фонда, в том числе по поддержке инфраструктуры образования по регионам и по проектам.
6. Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы Специального государственного фонда - неналоговые поступления, всего" и II "Расходы Специального государственного фонда, всего".
7. Раздел IV "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в Специальном государственном фонде на начало финансового года.
8. Раздел V "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда на начало финансового года".
Приложение 10
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета/центральному уполномоченному органу соответствующей сферы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган соответствующей сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный орган по возврату активов

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде; тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде; активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, Бағдарлама, Кіші бағдарлама, Ерекшелік)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсімдер, барлығы
оның ішінде жергілікті уәкілетті органнан қайтарулар, барлығы *
II. Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан шығыстар, барлығы
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы – ,
оның ішінде жобалар бойынша: **
III. Түсімдер мен шығыстардың сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті
органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
* – тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін;
** – тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары үшін.
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Арнаулы мемлекеттік қордың түсімдері мен шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Арнаулы мемлекеттік қордың
түсімдері мен шығыстары
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Арнаулы мемлекеттік қордың түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО, ай сайын, жыл сайын)

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным; для местного уполномоченного органа соответствующей сферы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным; для уполномоченного органа по возврату активов в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Поступления на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа соответствующей сферы /местного уполномоченного органа соответствующей сферы /уполномоченного органа по возврату активов, всего
в том числе возвраты от уполномоченного органа по возврату активов, всего *
II. Расходы с контрольного счета наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа соответствующей сферы /местного уполномоченного органа соответствующей сферы /уполномоченного органа по возврату активов, всего
в том числе по регионам, всего –
в том числе по проектам, всего **
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа соответствующей сферы /местного уполномоченного органа соответствующей сферы /уполномоченного органа по возврату активов на начало финансового года
V. Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа соответствующей сферы /местного уполномоченного органа соответствующей сферы /уполномоченного органа по возврату активов на конец отчетного периода
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ________________________________________
Адрес электронной почты: _________________________
Исполнитель: ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель центрального уполномоченного органа соответствующей
сферы/местного уполномоченного органа соответствующей сферы/
уполномоченного органа по возврату активов:
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета:
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: расшифровка аббревиатур:
* – для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы;
** – для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы.
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлениях и
расходах Специального
государственного фонда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда" (11-СГФ-ЦУО/МУО/УО, ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Арнаулы мемлекеттік қордың түсімдері мен шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның басшысы немесе есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. I "Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсімдері, барлығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
4. II "Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан шығыстар, барлығы" бөлімі жүргізілген төлемдер сомасын, оның ішінде өңірлер бойынша және жобалар бойынша, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары бойынша (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) көрсетеді.
5. III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша I "тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсімдері, барлығы" және II "тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан шығыстар, барлығы" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
6. IV "Қаржы жылының басындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа соответствующей сферы/местного уполномоченного органа соответствующей сферы/уполномоченного органа по возврату активов или руководителем структурного подразделения, ответственного за формирование отчета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Раздел I "Поступления на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего" отражает суммы неналоговых поступлений по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
5. Раздел II "Расходы с контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего" отражает суммы произведенных платежей, в том числе по регионам и по проектам, по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
6. Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего" и II "Расходы с контрольного счета наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа, всего" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).

7. V "Есепті кезеңнің аяғындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның Арнаулы мемлекеттік қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған
нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: ____________________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):7-ОИБ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары; бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгілейді; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгіленеді; (астана, республикалық маңызы бар қала) облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 күнінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік қазынашылық үшін - сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан - есептіден кейінгі айдың 3-інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып - есептіден кейінгі айдың 8-інен кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Республика (облыс, қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ): ________________________ Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару

7. Раздел IV "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на начало финансового года по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
8. Раздел V "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег на контрольном счете наличности Специального государственного фонда центрального уполномоченного органа/местного уполномоченного органа/уполномоченного органа на начало финансового года" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Приложение 11
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об исполнении ________ бюджета
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 7-ОИБ
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа; местные уполномоченные органы по исполнению бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения); для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области; для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным и не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом; для государственного казначейства – без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода а счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным; с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Республика (область, город, район, город районного значения, село, поселок, сельский округ):
____________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)

Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6- баған), пайызбен
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, пайызбен
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефон: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ______________________________
Орындаушы: ________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауданның әкімі
(облыстық маңызы бар қала): _______________________________ ________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/аудандық маңызы бар қала,
ауыл, кент, ауылдық округ әкімдер аппаратының басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда):
_____________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "___________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"____________________
бюджеттің атқарылуы
туралы есеп" қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "____________________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (7-ОИБ, ай сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "___________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдер аппаратының немесе есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), в процентах
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, в процентах
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Наименование: _________________ Адрес: _______________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________________
Адрес электронной почты: _______________________________
Исполнитель: _______________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения):
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению
бюджета/ аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа:
______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения ответственного
за формирование отчета: ______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении________ бюджета".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об исполнении
___________ бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении ________ бюджета" (7-ОИБ, ежемесячно, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении ________ бюджета" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по исполнению бюджета, аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа или руководителем структурного подразделения ответственного за формирование отчета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 1-бағанда мыналардың:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, кіші сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы - функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi, бюджеттік бағдарлама, кiшi бағдарлама, ерекшелiгi кодтары толтырылады.
4. 2-бағанда түсiмдер сыныптамасы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi.
5. 3-бағанда мәслихат бекiткен есептi қаржы жылына арналған бюджет сомасы көрсетiледi.
6. 4-бағанда оның атқарылу барысында мәслихат қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi.
7. 5-бағанда есептi қаржы жылына арналған түзетiлген бюджеттiң - мәслихатта нақтыланбай жергiлiктi атқарушы органдар енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi.
8. 6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап үдеу қорытындысымен есептi кезеңге арналған түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша – 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың (қоса алғанда) деңгейiне дейiнгі төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi.
9. 8-бағанда қабылданған міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
10. 9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
11. 10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
12. 11-бағанда есептi кезеңге бюджеттiң түсiмдерi мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
13. 12-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, нақтыланған, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
14. Есепте бюджет түсімдері мен шығыстары теңгерімделмеген, шығыстардың функционалдық және экономикалық сыныптамаларының арасында алшақтық болған жағдайда, олардың пайда болу себептері көрсетіле отырып, АЖ арқылы ұсынылатын түсіндірме жазба жасалады.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета – категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета – функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика.
5. В графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета.
6. В графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного маслихатом.
7. В графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых маслихатом в ходе его исполнения.
8. В графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год – утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных местным исполнительным органом, без уточнения в маслихате.
9. В графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам – графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно).
10. В графе 8 указываются суммы принятых обязательств.
11. В графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств.
12. В графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
13. В графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период.
14. В графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.

15. Көрсетілген бағандар бойынша ерекшеліктер деңгейіне дейінгі есепті деректер 1-27-нысан бойынша ведомствоның аумақтық бөлімшелері ұсынған деректерге негізделеді.
Қалған бағандар бойынша деректер кіші бағдарламалар деңгейіне дейін ұсынылады.
16. Тоқсан сайын, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы есепке қол жеткізілген нәтижелерді көрсете отырып, бюджет түсімдері мен шығыстары бойынша іс жүзінде қалыптасқан соманы түсіндіре отырып, түсіндірме жазба қоса беріледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
12-қосымша
Нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Нысанның атауы: _____________ жылға арналған шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылу %
1
2
3
4
5
I Кірістер
Салықтық түсімдер
1
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
2
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
4
Трансферттер түсімдері
II. Ұлттық қорды басқарудан түсетін инвестициялық кірістер
III. Екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтерінің сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатуынан түсетін түсімдер
IV Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
V. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры на түсетін түсімдер
VI. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына түсетін түсімдер
VII Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
14
Борышқа қызмет көрсету
VIII Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер
IХ Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды жабу
Х. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының шығыстары
ХI Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шығыстары
XII Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары
XIII. Арнаулы мемлекеттік қордың шығыстары
XIV. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
XV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
XVI Бюджет тапшылығы (профициті)
XVII Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
XVIII Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама: Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Шоғырландырылған бюджеттің
атқарылуы туралы есеп"
нысанына қосымша
"Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ай сайын, жыл сайын)

15. В случае несбалансированности поступлений и расходов бюджета, наличия расхождений между функциональной и экономической классификациями расходов в отчете, составляется пояснительная записка с указанием причин их образования, представляемая посредством информационной системы.
16. Отчетные данные до уровня специфик по указанным графам основываются на данных, представленных по форме 1-27 органам государственного казначейства.
По остальным графам данные представляются до уровня подпрограмм.
17. Ежеквартально к отчету об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы прилагается пояснительная записка с объяснением фактически сложившихся сумм по поступлениям и расходам бюджета с отражением достигнутых результатов.
Приложение 12
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование формы: Отчет об исполнении консолидированного бюджета
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
Исполнения, в процентах
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
1
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
2
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
3
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
4
Поступления трансфертов
II. Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом
III. Поступления от продажи организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов
IV. Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
V. Поступления в Государственный фонд социального страхования
VI. Поступления в Фонд социального медицинского страхования
VII Затраты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
14
Обслуживание долга
VIII. Выплаты с контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим
IX. Покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита
X. Расходы Государственного фонда социального страхования
XI. Расходы Фонда социального медицинского страхования
XII. Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования
XIII. Расходы Специального государственного фонда
XIV. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
XV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
XVI.Дефицит (профицит) бюджета
XVII. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
XVIII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
7
Поступления займов
Погашение займов
16
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Примечание: пояснение по заполнению формы в соответствии с приложением к форме "Отчет об исполнении консолидированного бюджета".
Приложение к форме
"Отчет об исполнении
консолидированного бюджета"
Пояснение по заполнению формы "Отчет об исполнении консолидированного бюджета" (ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1-бағанда мыналардың:
бюджет түсімдерінің сыныптамасы – санатының;
шығыстардың функционалдық сыныптамасы – функционалдық тобының кодтары толтырылады.
3. 2-бағанда бюджет түсімдерінің сыныптамасы, шығыстарының функционалдық сыныптамасы көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі.
4. 3-бағанда есепті қаржы жылына арналған бекітілген (түзетілген) бюджеттің сомасы көрсетіледі.
5. 4-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
6. 5-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
7. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кірістер (I):
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер (II);
3) Екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтерінің сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатудан түсетін түсімдер(III);
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (IV);
5) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына түсетін түсімдер (V);
6) Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына түсетін түсімдер шығындар (VI):
7) шығындары (VII);
8) Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер (VIII);
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (IХ);
10) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының шығыстары (Х);
11) Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шығыстары (ХI);
12) Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары (ХII);
13) Арнаулы мемлекеттік қорының шығыстары (ХIII):
14) таза бюджеттік кредит беру (XIV):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
15) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (XV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
16) бюджет тапшылығы (профициті) (XVI);
17) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (XVII);
18) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) (XVIII);
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об исполнении консолидированного бюджета".
2. В графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета – категория;
функциональной классификации расходов – функциональная группа.
3. В графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной классификации расходов бюджета.
4. В графе 3 указываются суммы утвержденного (скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
5. В графе 4 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
6. В графе 5 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
7. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (II);
3) поступлений от продажи организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов (III);
4) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (IV);
5) поступления в Государственный фонд социального страхования (V);
6) поступления в Фонд социального медицинского страхования (VI);
7) затраты (VII);
8) выплаты с Контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим (VIII);
9) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (IХ);
10) расходы Государственного фонда социального страхования (Х);
11) расходы Фонда социального медицинского страхования (ХI);
12) расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования (ХII);
13) расходы Специального государственного фонда (XIII);
14) чистое бюджетное кредитование (ХIV):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
15) сальдо по операциям с финансовыми активами (XV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
16) дефицит (профицит) бюджета (XVI);
17) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (XVII);
18) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (XVIII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;

19) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анқталады:
Db(Pb) = D+Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms - Rfpio - Rsgf, мұнда:
Ip – Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Id – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Dgfss – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына түсімдер;
Dfsms – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына түсімдер;
Pr – Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры қолма-қол ақшаны бақылау шотына төлеу;
Rgfss – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының шығыстары;
Rfsms – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шығыстары;
Rfpio – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары;
Rsgf – Арнаулы мемлекеттік қорының шығыстары.
Теріс белгісімен алынған шама тапшылық, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің профициті болып табылады.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms- Rfpio - Rsgf.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Нысанның атауы:_________________ жылға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
Мерзімділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған жоспар
Өспелі қорытындысымен есепті кезең үшін атқару
Жоспарға атқару, пайызбен (4-баған/3- баған*100)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық түсімдер
Мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер
Республикалық меншікті жекешелендіруден түскен түсімдер
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олардың еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың активтерін бәсекелі ортаға беруден түсетін түсімдер
ІІІ. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түскен түсімдер жиыны
IV. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің соңына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық қорының қолма-қол
ақшаны бақылау шотындағы
ақша қозғалысы туралы есеп"
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ай сайын, жыл сайын)

19) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Pp + Iр + Id + Dgfss + Dfsms - Z - Pr - Wk - K - S - Rfgss - Rfsms - Rfpio - Rsgf, где:
Pp – поступлений от продажи организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов;
Iр – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Dgfss – поступления в Государственный фонд социального страхования;
Dfsms – поступления в Фонд социального медицинского страхования;
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с Контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим;
Rgfss – расходы Государственного фонда социального страхования;
Rfsms – расходы Фонда социального медицинского страхования;
Rfpio – расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования;
Rsgf – расходы Специального государственного фонда.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Рр + Id + Dgfss +Dfsms -Z - Pr - Wk -K - S - Rgfss - Rfsms – Rfpio - Rsgf.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтяным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.
Приложение 13
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Наименование формы: Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План на отчетный финансовый год
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
Исполнение к плану, в процентах
(графа 4/графа 3*100)
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню
Неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
Поступления от продажи основного капитала
II. Поступления от продажи финансовых активов
Поступления от приватизации республиканской собственности
Поступления от передачи в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и их дочерних, зависимых и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними
III. Итого поступлений на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
IV. Переводы с контрольного счета наличности Национального фонда Республики Казахстан
V. Сальдо поступлений и переводов
VI. Остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года
VII. Остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода
Примечание: пояснение по заполнению формы в соответствии с приложением к форме "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан".
Приложение
к форме "Отчет
о движении денег на
контрольном счете наличности
Национального фонда
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" (ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. І "Кірістер" бөлімі бекітілген тізбе бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық түсімдердің, мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық емес түсімдердің сомасын, және бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді көрсетеді.
3. ІІ "Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаты, тобы, кіші сыныбы мен ерекшелігі бойынша республикалық меншіктегі және тау-кен және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің сомасын көрсетеді.
4. ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотына түскен түсімдердің жиыны" бөлімі кірістер мен түсімдердің жалпы сомасын көрсетеді.
5. IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотынан жасалған аударымдар" бөлімі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшасын есепке алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына функционалдық тобы, ішкі тобы, бюджет бағдарламасының әкімшісі, бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотында жүргізілген аударымдардың сомасын көрсетеді.
6. V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" бөлімі ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотына түскен түсімдердің жиыны" мен IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотынан аударымдар" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
7. VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
8. VIІ "Есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы бөлімі" V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" мен VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Нысанның атауы: Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
І. Кірістер
Салықтық емес түсімдер, барлығы Оның ішінде түсімдер коды бойынша:
ІІ. Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер
ІІІ. Кірістер мен төлемдер сальдосы
ІV. Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
\
V. Есепті кезеңнің соңындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
Мемлекеттік қазынашылық басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік қазынашылықтың деректерді қалыптастыруға жауапты басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Жәбірленушілерге өтемақы
қорына түсімдер және
жәбірленушілерге жүргізілген
өтемақы төлемдері туралы
есеп" нысанына
қосымша
"Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ай сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Раздел I "Доходы" отражает суммы налоговых поступлений от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню, неналоговых поступлений от организаций нефтяного сектора и поступлений от продажи основного капитала по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
3. Раздел II "Поступления от продажи финансовых активов" отражает суммы поступлений от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности, от передачи в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и их дочерних, зависимых и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, по категории, классу, подклассу и специфике классификации поступлений бюджета.
4. Раздел III "Итого поступлений на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" отражает общую сумму доходов и поступлений.
5. Раздел IV "Переводы с контрольного счета наличности Национального фонда Республики Казахстан" отражает суммы произведенных переводов с контрольного счета наличности Национального фонда Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для учета денег Национального фонда Республики Казахстан, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
6. Раздел V "Сальдо поступлений и переводов" отражает сумму разницы между разделами 3 "Итого поступлений на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" и 4 "Переводы с контрольного счета наличности Национального фонда Республики Казахстан".
7. Раздел VI "Остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года.
8. Раздел VII "Остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов V "Сальдо поступлений и переводов" и 8 "Остаток денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года".
Приложение 14
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего в том числе по кодам поступлений:
II. Выплаты с контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим
III. Сальдо доходов и выплат
IV. Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года
V. Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода
Руководитель государственного казначейства:
_________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Руководитель органа государственного казначейства, ответственного
за формирование данных: _________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы в соответствии с приложением к форме "Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим".
Приложение к форме
"Отчет о поступлениях и
использовании Фонда
компенсации потерпевшим и
проведенных выплатах
компенсации потерпевшим"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим" (ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. І "Кірістер" бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша салықтық емес түсімдердің сомасын көрсетеді.
3. ІІ бөлім "Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотына төлемдер" Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотында жүргізілген төлемдердің сомасын көрсетеді.
4. III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" бөлімі І "Кірістер" мен II "Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотына төлемдер" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
5. ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
6. V "Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" мен ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға, мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік нысанның атауы: Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп_____________ жылға арналған
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-АҚ-УО
Кезеңділік: жарты жыл сайын, жыл сайын
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты/бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган/мемлекеттік қазынашылық

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в Фонд компенсации потерпевшим по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
3. Раздел II "Выплаты с контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим" отражает суммы произведенных выплат с контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим.
4. Раздел III "Сальдо доходов и выплат" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Выплаты с контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим".
5. Раздел IV "Остаток денег на контрольного счета наличности Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года.
6. Раздел V "Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и выплат" и IV "Остаток денег на контрольном счете наличности Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года".
Приложение 15
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Наименование административной формы: Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПУ-УО
Периодичность: полугодие, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа/уполномоченному органу по исполнению бюджета/государственному казначейству

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ағымдағы қаржы жылының 15 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей; аудан (республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін ағымдағы қаржы жылының 25 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 7 ақпанынан кешіктірмей; облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 15 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік қазынашылық үшін ағымдағы қаржы жылының 20 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды,көрсеттілетін қызметтерді) сату түсімдерінің коды
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есептілік мерзімділігіне арналған жоспар
Орындалуы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов – не позднее 15 июля текущего финансового года и не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) - не позднее 25 июля текущего финансового года и не позднее 7 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 15 августа текущего финансового года и не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для государственного казначейства – не позднее 20 августа текущего финансового года и не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

Жылдық жоспарға атқарулар, пайызбен (11- баған / 9- баған х 100)
Есепті кезең жоспарына атқару, пайызбен (11- баған / 10- баған х 100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылдың басындағы қаражат қалдығы
020
Шығыстардың барлығы
оның ішінде ерекшеліктер
бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша
Атауы: _________________ Мекенжайы: __________________
_______________________ ______________________________
Телефон: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ______________________________
Орындаушы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Мемлекеттік қазынашылық /бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының
басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты, құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде Тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін
қызметті) өткізуден түскен ақша
түсімдері мен шығыстары
жоспарларының орындалуы
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған " Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-АҚ-УО, ай сайын, жыл сайын)

исполнение к годовому плану в процентах графа 11/ графа 9х100
исполнение к плану отчетного периода периода в процентах графа 11/ графа 10х100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
020
Всего расходы,
в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Исполнитель: ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель государственного казначейства/местного уполномоченного органа по исполнению бюджета/аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
_________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета:
_________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег
от реализации товаров
(работ, услуг)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)" (1-ПУ-УО, полугодие, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік қазынашылық, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының, есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлiмшенiң басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-бағандарында жол, тауарларды (жұмыстарды,көрсеттілетін қызметтерді) сату түсімдерінің, функционалдық топтың, бюджеттік бағдарлама әкімшілігінің, бюджеттік бағдарламаның, кіші бағдарламаның, ерекшелігінің кодтары көрсетіледі.
5. 8-бағанында атауы көрсетіледі.
Кіріс бөлігі:
010 "Түсімдердің барлығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығын және ағымдағы жылғы түсімдер сомасын қамтитын түсімдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
011 "Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
012 "Ағымдағы жылдың түсімдері" деген жол бойынша ағымдағы жыл түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
Шығыс бөлігі:
020 "Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша" деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сома көрсетіледі;
021 "оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды" деген жол бойынша 020-жолдың тиісті ерекшелігі бойынша көрсетілген тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома анықтамалық ретінде енгізіледі;
030 "Ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы" деген жол бойынша ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
6. 9, 10 және 11-бағандарында жылдық жоспар, есептілік мерзімділігіне арналған жоспар, орындалуы көрсетіледі.
7. 12 және 13-бағандарында жылдық жоспарға атқарулар, пайызбен және есепті кезең жоспарына атқару, пайызбен көрсетіледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
16-қосымша
Нысанның атауы: ____________________ жылдарға арналған республикалық
бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем государственного казначейства, местного уполномоченного органа по исполнению бюджета аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, структурного подразделения, ответственного за формирование отчета с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются коды строк, поступлений от реализации товаров (работ, услуг), функциональной группы, администратора бюджетных программ, бюджетной программы, подпрограммы, специфики.
5. В графе 8 указывается наименование.
Доходная часть:
по строке 010 – "Всего поступлений" отражается общая сумма поступлений, которая включает в себя остаток денег на начало финансового года и сумму поступлений текущего года;
по строке 011 – "Остаток средств на начало финансового года" отражается остаток денег на начало финансового года;
по строке 012 – "Поступления текущего года" отражается сумма поступлений текущего года.
Расходная часть:
по строке 020 – "Всего расходы, в том числе по спецификам" отражается общая сумма расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, в том числе суммы, перечисленные в бюджет;
по строке 021 – "из них перечислено в доход бюджета" справочно показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета, отраженная по соответствующей специфике строки 020.
по строке 030 – "Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года" отражается остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года.
6. В графах 9, 10 и 11 указываются годовой план, план на отчетный период, исполнение.
7. В графах 12 и 13 указываются исполнение к годовому плану в процентах и исполнение к плану отчетного периода в процентах.
Приложение 16
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Данные об исполнении показателей республиканского бюджета

Нысан индексі: 1-27
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борыштық қызмет көрсету
Трансферттер
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профицит)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдақтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
*Уақытша тартылған/алынған бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Оның ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Мемлекеттік қазынашылық басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты,
мемлекеттік қазынашылық құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Деректерді қалыптастыруға жауапты,
мемлекеттік қазынашылық құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Республикалық бюджет
көрсеткіштерінің атқарылуы
туралы деректер" нысанына
қосымша
"Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ай сайын, жыл сайын)

Индекс формы :1-27
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
*Остатки временно привлеченных/отвлеченных бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
В том числе за счет внешних займов
Руководитель государственного казначейства:
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения государственного казначейства, ответственного за формирование и ведение сводных планов:
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения органа государственного казначейства, ответственного за формирование данных:
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы в соответствии с приложением к форме "Данные об исполнении показателей республиканского бюджета".
Приложение
к форме "Данные
об исполнении показателей
республиканского бюджета"
Пояснение по заполнению формы "Данные об исполнении показателей республиканского бюджета" (ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1-бағанда мыналардың:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, кіші сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалы сыныптамалары – функционалдық тобы, функционалдық кiшi тобы, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi кодтары толтырылады.
3. 2-бағанда түсiмдер сыныптамасы мен бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi.
4. 3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен есептi қаржы жылына арналған бюджеттiң сомасы көрсетiледi.
5. 4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламентi қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi.
6. 5-бағанда есептi қаржы жылына арналған түзетiлген бюджеттiң – Қазақстан Республикасының Парламентiнде нақтыланбаған Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi.
7. 6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша – 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың (қоса алғанда) деңгейiне дейiнгі төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi.
8. 8-бағанда қабылданған міндеттемелердің сомасы көрсетiледi.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Данные об исполнении показателей республиканского бюджета" (далее – Форма)
2. В графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета – категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета – функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика.
3. В графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета.
4. В графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан.
5. В графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения.
6. В графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год – утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан.
7. В графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам – графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно).
8. В графе 8 указываются суммы принятых обязательств.

9. 9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
10. 10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
11. 11-бағанда есептi кезеңдегі бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының есепті кезеңге арналған бюджет түсімдерінің жиынтық жоспары мен қаржыландыру сомаларына пайыздық қатынасы көрсетіледі.

9. В графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств.
10. В графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
11. В графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiлейді; облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есептіден кейінгі айдың 12-сінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атау
ы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылы
на ар
нал
ған түзетіл
ген бюд
жет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төл
Ен
Бе
ген міндет
теме
лер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6-баған), пайызбен
Атқарылған
(бекітілген,
түзетілген)
бюджетке
бюджеттік
бағдарламалар
(кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, пайызбен
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Даму бюджеттік бағдарламалары
Инвестициялық жобалар
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған инвестициялар
Өзге
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны: _____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда):
_____________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және __________________ бюджеті бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Бюджеттік инвестициялық
жобаларды (бағдарламаларды)
іске асыруға және
__________________ бюджеті
бойынша заңды тұлғалардың
жарғылық капиталын
қалыптастыруға немесе
ұлғайтуға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларға бөле
отырып, бюджеттік даму
бағдарламаларының атқарылуы
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және __________________ бюджеті бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (6-ДББ, ай сайын )

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области; для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным и не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансировании на отчетный период
Исполнени поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому бюджету,
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бюджетные программы развития
Инвестиционные проекты
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
Прочие
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Исполнитель: ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Акима области, города республиканского значения, столицы, района
(города областного значения):
________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению бюджета:
________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения ответственного за формирование отчета:
________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по бюджету _____________________________".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об исполнении
бюджетных программ развития,
с разделением на бюджетные
программы, направленные
на реализацию бюджетных
инвестиционных проектов
(программ) и на формирование
или увеличение уставного
капитала юридических лиц
по бюджету
___________________________"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по бюджету _________________________________________" (6-БПР, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және __________________ бюджеті бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы, есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда кодтар толтырылады:
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы – функционалдық топ, функционалдық кіші топ, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік.
5. 2-бағанда түсімдер сыныптамасы көрсеткішінің атауы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы.
6. 3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламенті бекіткен есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі.
7. 4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламенті қабылдаған өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті қаржы жылына түзетілген бюджет – Қазақстан Республикасының Парламентінде нақтыланбай Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, бекітілген немесе нақтыланған бюджет сомасы.
9. 6 және 7-бағандарда төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және жылдың басынан өсу қорытындысымен есепті кезеңге міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі. Түсімдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша 6 және 7-баған толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттік кіші бағдарламалар деңгейіне дейін төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі (қоса алғанда).
10. 8-бағанда қабылданатын міндеттемелер сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по бюджету _________________" (далее – Форма).
2. Форма подписывается Акимом области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), руководителем местного уполномоченного органа по исполнению бюджета, руководителем структурного подразделения ответственного за формирование отчета, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 заполняются коды:
функциональной и экономической классификации расходов бюджета – функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика.
5. В графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета.
6. В графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан.
7. В графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения.
8. В графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год – утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан.
9. В графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам – графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно).
10. В графе 8 указываются суммы принятых обязательств.

11. 9-бағанда төленбеген міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
12. 10-бағанда бюджет түсімдерінің орындалу сомасы және (немесе) жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
13. 11-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге түсімдердің жиынтық жоспары мен бюджетті қаржыландыру сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі.

11. В графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств.
12. В графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
13. В графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период.

14. 12-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге бюджеттің атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
19-қосымша
Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі
Бөлімдер
Кодтар
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет/облыстық бюдже
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет+жергілікті бюджеттер/ облыстық бюджет+аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
I
Кірістер

14. В графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
Приложение 19
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский бюджет/областной бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский бюджет+местные бюджеты/областной бюджет+бюджеты районов (городов областного значения)
Исключаемые суммы
классификации поступлений
функциональной классификации расходов
1
2
3
4
5
6
7
8
I
Доходы

-624,5
190,0
190,0
158,0
158,0
3,0
-656,5
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі" нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Шоғырландырылған,
мемлекеттік бюджеттердің,
облыс бюджетінің атқарылуы
туралы есептерді қалыптастыру
үлгісі" нысанына
қосымша
"Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

-624,5
190,0
190,0
158,0
158,0
3,0
-656,5
Примечание: пояснение по заполнению формы в соответствии с приложением к форме "Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области".
Приложение к форме
"Пример формирования
отчетов об исполнении
консолидированного,
государственного бюджетов,
бюджета области"
Пояснение по заполнению формы "Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Бұл ретте, 4-бағандағы "Шығару сомасы":
І "Кірістер" бөлімі бойынша жиыны:
кірістердің 2-санаты бойынша (1,0 миллиард теңге) – бұл төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы, кірістердің 4-санаты бойынша (230,0 миллиард теңге = 20,0 миллиард теңге + 210,0 миллиард теңге) - бұл бюджеттік алып қоюлар ретінде жоғары тұрған бюджеттен алынған және төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен субвенциялар, нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері (жоғары тұрған бюджеттің резервінен алынған трансферттерді қоса алғанда) нысанында алынған трансферттердің сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиыны:
жоғары тұрған бюджет төмен тұрған бюджетке берілген трансферттердің (90,0 миллиард теңге - субвенциялар, 80,0 миллиард теңге - нысаналы ағымдағы және нысаналы даму трансферттері), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берілген трансферттердің (60,0 миллиард теңге - бюджеттік алымдар) және үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі шығындардың (1,0 миллиард теңге) сомаларынан тұрады.
III "Таза бюджеттік кредит беру" бөлімі:
"Бюджеттік кредиттер" кіші бөлімі бойынша жиын жоғары тұрған бюджеттің төмен тұрған бюджетке бөлінген кредиттердің сомасынан тұрады.
Қаралатын мысалда жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға (40,0 миллиард теңге) және төмен тұрған бюджеттердегі қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 миллиард теңге) бөлінген кредиттер сомасы орын алады. Егер жоғары тұрған бюджеттің резерві төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға бөлінбеген жағдайда, онда мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру кезінде оның сомасы алынып тасталмайды.
Қаралатын мысалда "Кредиттерді өтеу" кіші бөлімінің жиыны төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен қолма-қол ақша тапшылығын жабуға алған кредитті төмен тұрған бюджеттің толық өтеу сомасымен берілген. Егер бұл резерв мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру күніне бөлінбеген немесе ішінара бөлінген жағдайда, онда алып тастау үшін сома не болмайды, не ол төмен тұрған бюджетке бөлінген және олардың өтеуіне жататын резервтің сол бөлігін құрайтын болады.
VI "Бюджет тапшылығын қаржыландыру" бөлімі бойынша:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области" (далее – Форма).
2. При этом в графе 4 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 (один) миллиард тенге) – это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, по 4-ой категории доходов (230,0 (двести тридцать) миллиардов тенге = 20,0 (двадцать) миллиардов тенге + 210,0 (двести десять) миллиардов тенге – это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета).
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (90,0 (девяноста) миллиардов тенге – субвенции, 80,0 (восемьдесят) миллиардов тенге – целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (60,0 (шестьдесят) миллиардов тенге – бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 (один) миллиард тенге).
Раздел III "Чистое бюджетное кредитование":
Итог по подразделу "Бюджетные кредиты" состоит из сумм, выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.
В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 (сорок) миллиардов тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 (один) миллиард тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается.
Итог подраздела "Погашение кредитов" в рассматриваемом примере представлен суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.
По разделу VI "Финансирование дефицита бюджета":

қаралатын мысалда "Қарыздар түсімі" жолы бойынша сома жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер сомасына тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттің кредиттерін өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылында өтелуге жататын төмен тұрған бюджет алған 1,0 миллиард теңге сомасындағы кредит өтелуге жатады. Ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет алған 40,0 миллиард теңге сомасындағы кредит, айталық, 2 жылдан кейін өтелуге жатады, осыған байланысты ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет оны өтеу бойынша шығыстарды көтермейді.
3. 8 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке келіп түскен трансферттер сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілген трансферттер сомасынан тұрады.
4. 12 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
20-қосымша
Нысанның атауы: ______________ жылдарға арналған _______________
(жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
Нысан индексі:1-27
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
*Уақытша тартылған/алынған бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару

сумма по строке "Поступление займов" равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки "Погашение займов" равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 (один) миллиард тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 (сорок) миллиардов тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
3. В графе 8 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы трансфертов, поступивших из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет.
4. В графе 12 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в Фонд социального медицинского страхования (38,0 (тридцать восемь) миллиардов тенге = 28,0 (двадцать восемь) миллиардов тенге + 10,0 (десять) миллиардов тенге) – для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в Фонд социального медицинского страхования (38,0 (тридцать восемь) миллиардов тенге = 28,0 (двадцать восемь) миллиардов тенге + 10,0 (десять) миллиардов тенге) – для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Приложение 20
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Данные об исполнении показателей бюджета_______________
(наименование местного бюджета)
Индекс формы: 1-27
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
*Остатки временно привлеченных/отвлеченных бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)

Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6-баған), пайызбен
Атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, пайызбен
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік қазынашылық орган басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге
жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Деректерді қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
21-қосымша
Нысанның атауы:____________ жылдарға арналған ___________________
(жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
(тек қана өзара өтелетiн төлемдер кодтар)
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Өңір ____________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
кестенің жалғасы
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және/ немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер (10-б.: 6-б.)*100, пайызбен

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), в процентах
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, в процентах
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель органа государственного казначейства:
________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование
и ведение сводных планов:
________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование данных:
________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства): _______________________________
Приложение 21
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Данные об исполнении показателей бюджета _____________
(наименование местного бюджета) (только взаимопогашаемые коды)
Индекс формы:1-27
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Регион ____________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период, (графа 10: графа 6) х100, в процентах

Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер, % (10-б.: 5-б.)*100, пайызбен
8
9
10
11
12
Мемлекеттік қазынашылық орган басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты,
құрылымдық бөлімшенің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Деректерді қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
22-қосымша
Нысанның атауы: 20___жылға басым республикалық бюджеттік инвестициялардың
атқарылуы туралы есеп
Кезеңділік ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылға__________
Бюджет түрі: Республикалық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер- барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер (12-баған-14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
2025 қаржы жылына арналған
бюджеттік есептілікті жасау
және ұсыну қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған
нысан
Ұсынылады: мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған:www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп есепті кезең ______________ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 7-БИЖ
Кезеңділік: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы__________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Өлшем бірлік: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
функционалдық топ
бюджеттік бағдарлама әкімшісі
бағдарлама
кіші бағдарлама
Инвест
жобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
І.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
ІІ. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
ІІІ.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
ІV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер (12-баған–14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
Атауы: _________________ Мекенжайы: ___________________
_______________________ ______________________________
Телефоны:_____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы:__________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бас бухгалтері:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
"Инвестициялық жобаларды
іске асыруға бағытталған
бюджеттік даму
бағдарламаларының атқарылуы
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (7-БИЖ, ай сайын, жыл сайын)

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету (графа 10: графа 5) х100, в процентах
8
9
10
11
12
Руководитель государственного казначейства:
__________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование и ведение сводных планов:
__________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование данных:
__________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Приложение 22
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Наименование формы: Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
Форма, размещена на интернет – ресурсе: www.minfin.gov.kz
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на _________года
Вид бюджета: республиканский
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Приложение 23
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности на 2025
финансовый год
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в государственное казначейство
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:www.gov.kz
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 7-БИП
Наименование административной формы: Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы республиканских бюджетных программ
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
функциональной группы
администратора бюджетных программ
программы
подпрограммы
код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель администратора бюджетных программ
________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер администратора бюджетных программ:
________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об исполнении
бюджетных программ развития,
направленных на реализацию
инвестиционных проектов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов" (7-БИП, ежемесячно, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі-Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға) немесе мемлекеттік мекеменің басшысы тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 және 17-бағандарды бюджеттік бағдарламалар әкімшілері толтырмайды (осы бағандардың мазмұны АЖ-дан автоматты түрде алынатын болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады.
5. 10-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі.
6. 11-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі.
7. 12-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған қабылданған міндеттемелер көрсетіледі.
8. 14-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 28 мамырдағы
№ 262 Бұйрығына 2-қосымша
Бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 118-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді, бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну тәртібін айқындайды және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітеді.
2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын бюджеттен тыс қорлары, мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша есептер жасайды.
3. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің, бюджеттен тыс қорлардың, мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) арқылы ұсынылады.
4. Бюджеттік есептілік жыл сайын есептіліктен кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы күнтізбелік кезеңге, тоқсан сайын есептілік ағымдағы қаржы жылының 1 сәуіріндегі, 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша, ай сайын есептіден кейінгі айдың 1 жасалады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа) или руководителем государственного учреждения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 и 17 администраторами республиканских бюджетных программ не заполняются (содержание данных граф будет автоматически извлекаться из ИС) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку.
5. В графе 10 указывается сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
6. В графе 11 указывается сводный план финансирования по платежам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
7. В графе 12 указываются принятые обязательства на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
8. В графе 14 указывается исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2025 года № 262
Правила составления и представления бюджетной отчетности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления бюджетной отчетности (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьей 118 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс), определяют порядок составления и представления бюджетной отчетности и утверждаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
2. Внебюджетные фонды, государственные учреждения и администраторы бюджетных программ, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов составляют отчеты в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.
3. Бюджетная отчетность подведомственных государственных учреждений, внебюджетных фондов, государственных учреждений и администраторов бюджетных программ представляется посредством информационной системы (далее – ИС).
4. Бюджетная отчетность составляется ежегодно по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным за календарный период с 1 января по 31 декабря, ежеквартально по состоянию на 1 апреля, 1 июля и 1 октября текущего финансового года, ежемесячно на 1 число месяца, следующего за отчетным.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік мекемелер үшін ағымдағы қаржы жылының 5 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей; бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін ағымдағы қаржы жылының 15 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 25 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 7 ақпанынан кешіктірмей; облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 15 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік қазынашылық үшін ағымдағы қаржы жылының 20 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсалуы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для государственных учреждений – не позднее 5 июля текущего финансового года и не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ, для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения) – не позднее 15 июля текущего финансового года и не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета области - не позднее 25 июля текущего финансового года и не позднее 7 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 15 августа текущего финансового года и не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для государственного казначейства – не позднее 20 августа текущего финансового года и 25 февраля, следующего за отчетным финансовым годом
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование

Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғына ақша қалдығы (3- баған -7- баған)
барлығы
оның ішінде жылдың басына ақша қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның ішінде бюджет кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Атауы: _________________ Мекенжайы: _______________________
_______________________ ___________________________________
Телефон: ______________________________________
Электронной пошта мекенжайы: _______________________
Мемлекеттік қазынашылықтың /бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Есепті қалыптастыруға жауапты, құрылымдық бөлiмше басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік мекеменің / бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері:
________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды
қоспағанда): ______________________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "_____________ жылға арналған филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Филантропиялық қызметтен
және (немесе) демеушілік
қызметтен және (немесе)
меценаттық қызметтен
және (немесе) кіші отанға
қолдау көрсету жөніндегі
қызметтен ақша түсімі және
олардың жұмсалуы туралы
есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (2-ДҚ, жарты жыл сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (графа 3- графа 7)
всего
в том числе остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Наименование: _________________ Адрес: ________________________
______________________________ ______________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель государственного казначейства /местного уполномоченного органа по исполнению бюджета/ аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
________________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета:
________________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель государственного учреждения/ администратора бюджетных программ:
______________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Главный бухгалтер государственного учреждения/администратора бюджетных программ:
_______________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства): _______________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о поступлении и
расходовании денег
от филантропической
деятельности и (или)
спонсорской деятельности, и
(или) меценатской деятельности,
и (или) деятельности
по оказанию поддержки
малой родине"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине" (2-СД, полугодие, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине" (далее – Форма).

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ағымдағы қаржы жылының 15 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей; аудан (республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін ағымдағы қаржы жылының 25 шілдеден кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 7 ақпанынан кешіктірмей; облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін ағымдағы қаржы жылының 15 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік қазынашылық үшін ағымдағы қаржы жылының 20 тамызынан кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру нөмер:
Жинау түрі: электронды түрде
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды,көрсеттілетін қызметтерді) сату түсімдерінің коды
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есептілік мерзімділігіне арналған жоспар
Орындалуы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:: для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов – не позднее 15 июля текущего финансового года и не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом; для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) - не позднее 25 июля текущего финансового года и не позднее 7 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) – не позднее 15 августа текущего финансового года и не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для государственного казначейства – не позднее 20 августа текущего финансового года и не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Бизнес-идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение