"Кеген ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 41-186 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының, 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 607 608 мың теңге;
салықтық түсімдер1 637 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 426 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 953 660 мың теңге;
2) шығындар 8 607 608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 83 210 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерд іөтеу 111 415 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 83 210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 83 210 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 194 625мың теңге;
қарыздарды өтеу111 415мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 364 641 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Жалағаш ауылдық округіне – 20 267 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне – 48 533 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 32 573 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне – 36 142 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне – 36 730 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне – 29 979 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне – 41 549 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне – 30 451 мың теңге;
Саты ауылдық округіне – 21 020 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 33 708 мың теңге;
Тұйық ауылдық округіне – 28 689 мың теңге;
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескертілсін, оның ішінде:
Мемлекеттік органның ағымдағы шығыстарына;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметшілерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

"О бюджете Кегенского района на 2026-2028 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2025 года № 41-186
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан" Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 8 607 608 тыс.тенге;
налоговые поступления 1 637 522 тыс. тенге;
неналоговые поступления 8 426 тыс.тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 000 тыс.тенге;
поступлення трансфертов 6 953 660 тыс.тенге;
2) затраты 8 607 608 тыс.тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 83 210 тыс.тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тыс.тенге;
погашение бюджетних кредитов 111 415 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Приобретение финансовых активов – 0 тенге;
Доходы от продажи государственных финансовых активов – 0 тенге;
Дефицит (профицит) бюджета (-) – 83 210 тыс. тенге;
Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 83 210 тыс. тенге, в том числе:
Поступления от займов – 194 625 тыс. тенге;
Погашение займов – 111 415 тыс. тенге;
Используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 364 641 тыс. тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу – 5 000 тыс. тенге;
Жалагашскому сельскому округу – 20 267 тыс. тенге;
Жылысайскому сельскому округу – 48 533 тыс. тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 32 573 тыс. тенге;
Каркаринскому сельскому округу – 36 142 тыс. тенге.
Узынбулакскому сельскому округу – 36 730 тыс. тенге;
Шырганакскому сельскому округу – 29 979 тыс. тенге;
Тасашинскому сельскому округу – 41 549 тыс. тенге;
Болексазскому сельскому округу – 30 451 тыс. тенге;
Сатинскому сельскому округу – 21 020 тыс. тенге;
Алгабасскому сельскому округу – 33 708 тыс. тенге;
Туюкскому сельскому округу – 28 689 тыс. тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены текущие целевые трансферты в бюджеты города районного значения и сельских округов, в том числе:
Текущие расходы государственных органов;
повышение заработной платы отдельным категориям гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов в бюджеты сельских округов определяется постановлением акимата Кегенского района.

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 123
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
18 824
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
18 824
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 824
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32 304
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
32 304
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 304
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32 304
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
419 568
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
46 097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 097
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 097
2
Әлеуметтік көмек
256 150
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
256 150
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 439
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 562
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 033
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 284
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
71 938
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 894
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117 321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 321
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 014
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
53 035
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

005
Мероприятия в рамках всеобщей воинской обязанности
20 123
2
Организация работ по чрезвычайным ситуациям
18 824
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 824
007
Мероприятия по предупреждению и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, где не созданы государственные противопожарные службы
18 824
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32 304
9
Другие виды деятельности в области общественного порядка и безопасности
32 304
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 304
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32 304
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
419 568
1
Социальное обеспечение
46 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 097
005
Государственная адресная социальная помощь
46 097
2
Социальная помощь
256 150
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
256 150
004
Оказание социальной помощи специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим в сельской местности, для приобретения топлива в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 439
006
Жилищная помощь
1 562
007
Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов.
20 033
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому.
2 284
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому.
71 938
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедической помощью, сурдо- и тифлотехническими средствами, предметами первой необходимости, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации инвалида, а также санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника и сурдопереводчика.
119 894
9
Прочие услуги в сфере социальной помощи и социального обеспечения.
117 321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения).
117 321
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне.
43 014
028
Услуги для лиц из групп риска, оказавшихся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы его применения.
53 035
011
Оплата услуг по исчислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат.