Ұйғыр аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 "Ұйғыр ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қазандағы № 8-49-228 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206013 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 076 101 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 491 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 316 660 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 236 562 мың теңге;
2) шығындар 11 847 858 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 81 985 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 314 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 73 329 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 853 742 мың теңге;

О внесений изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 8-34-172 "О бюджете Уйгурского района на 2025-2027 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 28 октября 2025 года № 8-49-228
Маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "О бюджете Уйгурского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 8-34-172 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206013) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 11 076 101 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 491 788 тысяч тенге;
неналоговые поступления 31 091 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 316 660 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 236 562 тысячи тенге;
2) затраты 11 847 858 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 81 985 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 314 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 73 329 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 853 742 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 853 742 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 653 494 мың теңге;
қарыздарды өтеу 73 329 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 273 577 мың теңге.
шешімнің 1-қосымшасы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қазандағы № 8-49-228 шешіміне қосымша

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 853 742 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 653 494 тысяч тенге;
погашение займов 73 329 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 273 577 тысяч тенге.
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение к решению маслихата Уйгурского района от 28 октября 2025 года № 8-49-228

217 102
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
217 102
2
Әлеуметтiк көмек
622 005
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
622 005
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 089
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 023
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70 985
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 203
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
183 342
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
296 363
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147 114
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
147 114
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 598
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 046
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 997
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
47 623
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 850
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
4 289 084
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 360 938
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 290 935
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
41 414
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 249 521
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
70 003
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

217 102
005
Государственная адресная социальная помощь
217 102
2
Социальная помощь
622 005
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
622 005
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 089
006
Оказание жилищной помощи
1 023
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 985
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 203
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
183 342
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
296 363
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147 114
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147 114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 598
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 046
021
Капитальные расходы государственного органа
1 997
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
47 623
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 850
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 289 084
1
Жилищное хозяйство
1 360 938
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 290 935
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41 414
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 249 521
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
70 003
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда