"Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 тамыздағы № 44-175 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 672 548 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 140 067 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 533 161 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 170 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 829 320 мың теңге;
2) шығындар – 27 501 494 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 899 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 141 552 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 916 845 мың теңге;

"О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-128 "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 8 августа 2025 года № 44-175
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-128 следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 672 548 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 140 067 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 533 161 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 170 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 829 320 тысяч тенге;
2) затраты – 27 501 494 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –87 899 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –141 552 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 653 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 916 845 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 916 845 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 118 283 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 067 141 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 865 703 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 916 845 тысяч тенге:
поступление займов – 2 118 283 тысячи тенге; погашение займов – 3 067 141 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1865 703 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
934 369
2
Әлеуметтiк көмек
2 014 939
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 014 939
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
67 906
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 248
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
332 707
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 231
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 547
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 440 300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
349 157
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 157
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 775
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 707
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 240
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
51 250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 185
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
200 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 096 453
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 543 979
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
262 268
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
262 268
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 480 531
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

005
Государственная адресная социальная помощь
934 369
2
Социальная помощь
2 014 939
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 014 939
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
67 906
006
Оказание жилищной помощи
2 248
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
332 707
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 231
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 547
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 440 300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
349 157
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 775
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 707
021
Капитальные расходы государственного органа
3 240
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
51 250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 185
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
200 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 096 453
1
Жилищное хозяйство
5 543 979
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
262 268
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
262 268
467
Отдел строительства (города областного значения)
4 480 531
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда