Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 29-3 "Қарасай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 16 маусымдағы № 37-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №29-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 78 887 789 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 55 371 916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 25 174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5 093 091 мың теңге;
трансферттер түсімі 18 397 608 мың теңге;
2) шығындар 82 922 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 150 679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 283 104 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 132 425 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 29-3 "О бюджете Карасайского района на 2025-2027 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 16 июня 2025 года № 37-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года №29-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 78 887 789 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 55 371 916 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 174 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 093 091 тысяча тенге;
поступления трансфертов 18 397 608 тысяч тенге;
2) затраты 82 922 034 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 150 679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 283 104 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 132 425 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 184 924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 184 924 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 483 021 мың теңге;
қарыздарды өтеу 338 149 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 040 052 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы "16" маусым №37-3 шешіміне 1-қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 184 924 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 184 924 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 3 483 021 тысяча тенге;
погашение займов 338 149 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 040 052 тычячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата
от 16 июня 2025 года № 37-3
Приложение к решению Карасайского районного маслихата

18 874
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211 544
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 416 857
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
200 471
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
162 471
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
75 495
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 583
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59 403
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
38 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
38 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
10 690 868
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 551 429
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
80 277
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
80 277
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 306 736
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
29 873
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
106 120
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 170 743
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 164 416
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
60 992
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 017
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
100 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
22 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
979 407
2
Коммуналдық шаруашылық
3 160 313
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
430 305
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

18 874
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211 544
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 416 857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
200 471
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 495
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 583
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59 403
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
38 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
38 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 690 868
1
Жилищное хозяйство
6 551 429
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
80 277
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
80 277
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 306 736
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
29 873
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
106 120
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 170 743
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 164 416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
60 992
003
Капитальные расходы государственного органа
2 017
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
100 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
22 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
979 407
2
Коммунальное хозяйство
3 160 313
467
Отдел строительства района (города областного значения)
430 305
005
Развитие коммунального хозяйства